Išvyka į Vilniaus Muitinės muziejų    Lietuvos Socialdemokratai. Teisinga ir auganti visa Lietuva    Laikykitės Ten su Andriumi Tapinu Širvintose    Ar reikalinga “Piliečių tribūna”?    Širvintų "Atžalyno" progimnazija tarp setynių mokyklų, geriausiai maitinančių mokinius   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Giedra, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
2018 gegužės 24 d., Ketvirtadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Rinkimai pasibaigė, tegyvuoja Drakonas!

 

L. Dorofejevaitė

Pasibaigus rinkimams kalbiname Laimą Dorofejevaitę, buvusią pačiame mūsų apygardos rinkimų fronte.

Ar lengva buvo būti rinkimų įkarštyje?

Šiuose LR Seimo rinkimuose buvau Liberalų ir centro sąjungos atstovė. Sutikau būti atstove, nes pažįstu  buvusį mūsų rajono merą K.Pakalnį, pasitikiu juo,  be to Liberalų ir centro sąjungos Širvintų skyrius priėmė nuostatą  netoleruoti  LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų.

Turiu patirties šioje veikloje, nes ne kartą esu buvusi atstove rinkimams, dirbau apygardos komisijos nare, pavaduotoja.

Atstovavote LICS, ar tai jūsų partinis pasirinkimas?

Esu nepartinė. Kažkada priklausiau vienai partijai iš kurios išstojau 1988 metais ir teko susidurti su politinio susidorojimo aspektu. Nuo to laiko laikausi principo nepriklausyti jokiai partijai. Politinė karjera nedomina, turiu kitų tikslų gyvenime.

Kaip rinkimai vyksta kitur?

Teko dalyvauti ir stebėti parlamento rinkimus Švedijoje. Vyko delegacija iš Lietuvos,  kelionę finansavo Švedijos vyriausybė. Pirmiausia,  Švedijoje nėra tokios politinių partijų gausos. Stebint rinkimus į akį krito tai, kad nėra tokių balsavimo kabinų, kur nuo galvos iki kojų viskas uždengta, ten stovi stovai su maždaug 0,5 m. užtvara ir tavo privatumas užbraukiant balsavimo biuletenį yra garantuotas. Rinkiminės kampanijos metu mus buvo nuvežę į nedidelį miestelį (maždaug kaip Širvintos), tai miesto aikštėje visos politinės partijos buvo pasistačiusios pavėsines, rinkėjai galėjo laisvai bendrauti su kandidatais. Mieste buvo šurmulys, miestiečiai koncertavo, jautėsi šventinė dvasia. Aišku ten rinkimai vyksta rugsėjo mėnesį, tai kitokios ir klimatinės sąlygos. Švedai tokio reiškinio, kaip galimo balsų pirkimo, apskritai nesupranta. Mums dar iki senų demokratinių valstybių politinės kultūros reikės nemažai nugyventi…

Na, o pas mus?

Širvintų –Vilniaus apygardoje buvo daug naujų žmonių, kurie dalyvavo tokioje veikloje pirmą kartą. Kiek teko dalyvauti posėdžiuose, tai Neringa Lubytė – apygardos komisijos pirmininkė – sudarė gana konkrečios ir principingos pirmininkės įspūdį. Pradžioje buvo nesklandumų dėl komisijos posėdžių, nes truko informacijos kada jie vyksta ir kokia dienotvarkė, bet vėliau viskas išsisprendė.

Labiausiai nusivyliau vyriausia rinkimų komisija (VRK). Jau savivaldos rinkimų metu buvo įvairių pranešimų dėl galimai perkamų balsų. VRK nesiėmė jokių priemonių, kad būtų padarytos pataisos LR Seimo rinkimų įstatyme, todėl per šiuos rinkimus galimai balsų pirkimo atvejų buvo kur kas daugiau, tai pripažino ir teisėsaugos institucijos, kaip kad ir  LR Konstitucinis teismas, kai Zarasų-Visagino apygardoje buvo panaikinti balsavimo rezultatai. Dėl tokių pažeidimų jau nesitaiksto ir pilietinė visuomenė, kaip matėme vyko „Baltų rankų“ akcija ir jaunimo mitingas.

Be to VRK nepasirūpino, kad būtų geriau finansuojami politinių partijų deleguoti asmenys, dirbantys apylinkėse. Jei žmogus renkasi pašalpą, o atsisako darbo, tai ko  vertas darbas? O apylinkių pirmininkų atsakomybė yra tikrai didelė, neskaitant įvairių dokumentų tvarkymo. Taip pat VRK per šiuos rinkimus gana vangiai reagavo į įvairius skundus.

Manau, kad teisėsaugos institucijos greitu laiku baigs ikiteisminius tyrimus, daug kas paaiškės dėl galimai perkamų balsų. Nežinau kiek tiksliai, bet 3-4 ikiteisminiai tyrimai pradėti ir Širvintų rajone.

Kas vyksta po rinkimų?

Po šių rinkimų susilaukiu skambučių su grasinimais dėl parašytų pareiškimų teisėsaugos institucijom, dėl galimų LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų. Anksčiau to nebuvo. Jei skambučiai nesiliaus, teks kreiptis į atitinkamas institucijas.

Man kiekvieni rinkimai asocijuojasi su pasaka apie drakoną….

Rinkimai pasibaigė. Politikam noriu palinkėti sėkmės priimant svarbiausius sprendimus gerinant mūsų gyvenimą.

P.S. Amerikoje, milijoninėje šalyje Prezidento rinkimai irgi įvyko, rezultatus jau žinojome naktį, o pas mus, skaičiuojam, uždarom, pamiegam, vėl skaičiuojam…

Ačiū už pokalbį.

 

 Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. parsidaves rajonas sako:

  pasirodo Sirvintu rajonas vienas is nedaugeliu kur karaliauja DP – zuliku ir aferistu parcyja. Eina šykči. Nejau bambalks akaus jums svarbiau uz sazine?

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-kartojau-jokios-koalicijos-su-darbo-partija.d?id=59947231

 2. Juk sako:

  Juk ta buvusi kale sirvintiske dulkinosi su visais ,o dabar tokia seiminine primeta.

 3. Širvintiškė sako:

  Drąsūs ir labai teisingi Jūsų pastebėjimai.Laikas Jums Laima ruoštis ateinantiems rinkimams į Širvintų rajono savivaldybės Tarybą.Linkiu Jums didelės sėkmės,nebijant sakyti TIESĄ.Tokių žmonių kaip Jūs yra mažuma.

 4. mastytojas sako:

  Juozas Erlickas

  Manęs dažnai klausia: kas Lietuvoj bus, kai emigruos visi Lietuvos gyventojai?

  …Bus gerai.
  Tik reikėtų paprašyti, kad kaimynai – lenkai ar baltarusiai – prižiūrėtų tuščią Tėvynę.
  Palikt be priežiūros nevalia – gali arabų prilįst, o dar su sprogmenimis ims žaist… Užtat labai svarbu geri santykiai su kaimynais. Retkarčiais paskambintume: “Kaip ten mūsų laukai ir kloniai? Ak, sausra… Tai palaistykit… Ar Žirmūnai dar nesugriuvo? Parenovuokit laisvalaikiu… Sakot, Valdovų rūmuose vėl vaidenasi? Pakrapykit švęstu vandenėliu…”
  Bet gal dar geriau – išnuomoti Lietuvą kinams? Lietuva brangi… Gal pavyktų išnuomot už tokią sumą, kad nė vienam lietuviui nė užsieny nebereikėtų dirbt?
  O jeigu reikėtų, tai užsidirbę – gal po dešimties ar dvidešimties metų – grįžtume ir viską pradėtume iš naujo.
  Bet jei svetur mums patiks, gali būti, kad Lietuvos valstybės Lietuvoj ir nebekursim. Lietuva liks kaip vasarnamis, kur šiltuoju metų laiku atvažiuosim pailsėt, pažvejot…
  Po to vėl grįšim į airijas, amerikas… Ir lauksim naujų smagių atostogų.
  Sezono metu Lietuvoj turėtų veikt kinų restoranai, ministerijos, diskotekos, departamentai… Ir būtinai – Lietuvos Seimas! Aišku, kaip pramogų parkas, kur kiekvienas lietuvis galėtų pavaldyt valstybę. Žaidėjai pasiskirsto į dvi komandas: vieni balotiruojasi, kiti renka.
  Išrinktieji keturias paras valdo Lietuvą, paskui žaidėjai keičiasi vietom. Viskas kaip demokratinėj šaly, tik pagreitintai. Kad žaidimas būtų dar įdomesnis, skelbiami referendumai, pirmalaikiai rinkimai ir t.t.
  Galėtų būt ir paprastesnių pramogų, tarkim – daugiadienės žiedinės pedofilų ir prokurorų lenktynės aplink Kauną…
  Žuvų akvariumai apleistose kiaulidėse…
  O jei pasamdyt būrį kinų ir ant jų atlikt lietuviškas sveikatos ir švietimo reformas…
  Galimybių yra, tik reikia galvą pasukt.
  O svarbiausia – nekartokime senų klaidų. Jei grįžę vėl imtume čia neva rimtai dirbt, tai vėl atsirastų tokie reiškiniai kaip nedarbas, vargas… Vėl imtume nekęst Lietuvos, bėgt lauk…
  Lietuva lietuviams negali ir neturi būti darbo vieta.

 5. Laima sako:

  Tik tokie zmones kaip tu Laima verti pagarbos.

 6. nejaugi sako:

  Bepartine patapo. Jo jo. Iki 88 buvo kokios partijos nare? Kodel nesako? Nejaugi nusikalstomos partijos?

 7. Justė sako:

  Tai kad jau seniai reikėjo tobulinti Seimo rinkimų įstatymą.

 8. Marytė sako:

  Labai teisingi pašnekovės pastebėjimai
  ačiū

Jūsų komentaras:


šeši + trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt