Viešųjų pirkimų tradicijos savivaldybėje    Susipažinkime, esu Seimo narys, o ne Profsąjungos vadovas    Geresnio paminklo didvyriams nebus, kaip vykdymas jų idealų    Į Sibirą – šįkart savo noru    V.Mateika: Kas yra pagrindinis rajono šeimininkas?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 14 d., Penktadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ar mokytojai dar moka leisti aitvarus?

Spalvingo aitvaro “uodegų” rišimas  ir puošimas įvairiaspalviais kaspinais leido mokytojams pasijusti vaikais rimtame renginyje labai rimtų pranešimų kontekste. Metodinės dienos, į kurią rajono mokytojai susirenka kiekvienais metais prieš rugsėjo 1-ąją, tema buvo- “Metodinė veikla – kelias į vaiko sėkmę”. Visų kalbėjusių pranešimuose išryškėjo pagrindinė mintis: “laisvą ir kūrybišką asmenybę gali išugdyti toks pat laisvas, kūrybiškas ir  mokantis… svajoti mokytojas”.

Knygos “Neprarastas pavasaris”, kuri  buvo išleista pačiame švietimo reformos įkarštyje ir kuri tais laikais buvo tarsi gaivaus oro gūsis, prologe buvo toks eilėraštis: “Mokytojau, duok mokiniui sparnus ir pakilk šiam skrydžiui drauge. Pajusk savo galimybes, klausykis, stebėk, kurk gyvenimą ir mokyk šito kitus”.

Renginį, vykusį L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje, pradėjo ir savo kūriniais mokytojus  pasveikino Meno mokyklos akordeonistų ansamblis, vadovaujamas mokytojos metodininkės Aldonos Pažūsytės. Širvintų švietimo centro kvietimu renginį aplankė ir visus pasveikino Švietimo viceministrė Edita Tamošiūnaitė. Ji sakė: “Salėje matau daug pažįstamų veidų, matau tuos, kurie mokė mane, todėl svečiuotis čia smagu. Rugsėjo 1-oji visuomet sujudina  gyvenimą – ir kaime, ir mieste. Kiekvienas tikisi iš naujų mokslo metų kažko naujo, gero”. Viceministrė palinkėjo, kad ateinantys metai būtų palankūs visiems pedagogams, kad mokykloje gerai jaustųsi ne tik vaikai, bet ir mokytojai, juk ir mokiniams, ir mokytojams mokykla – antrieji namai. Vėliau savo kalboje E.Tamošiūnaitė išsakė kai kurias mintis iš išvakarėse ŠMM  vykusios konferencijos, kalbėjo apie švietimo, kaip prioritetinės srities finansavimo pokyčius, kurių laukiama 2015-2016 metais.

Su naujais mokslo metais pasveikino Širvintų rajono meras V.Jasiukevičius ir Savivaldybės  administracijos direktorė E.Davidavičienė. Talentingais ir kūrybingais rajono mokytojais dar kartą pasidžiaugė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R.Jagminienė. “Norėtųsi, kad  ugdymo įstaigų tinklas mūsų rajone išliktų toks, koks yra dabar – 11 bendrojo lavinimo mokyklų, 2 darželiai, Švietimo centras. Tik reikia daugiau kalbėtis tarpusavyje, tartis, įsiklausyti, išgirsti vieni kitų problemas. Esame mažiausia savivaldybė respublikoje, mokinių kaip ir visur mažėja, todėl  turim būti susitelkę ir vieningi, spręsdami finansavimo problemas’’ – sakė R.Jagminienė.

Švietimo centro direktorė D.Vinciūnienė kartu su viceministre įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanas visoms ugdymo įstaigoms už praeitų mokslo metų  pasiekimus. To paties centro metodininkė Vaiva Redeckienė pristatė Švietimo centro veiklą, daug dėmesio skyrė mokytojų kvalifikacijos klausimui, trumpai aptarė rajono metodinės tarybos ir metodinių būrelių veiklą. Ji akcentavo, jog mūsų rajone metodinė veikla yra labai gyva, orientuota į mokytojų kūrybiškumą, vyksta daug renginių  ir seminarų. “Norisi tikėti, kad žinias, įgytas mūsų centre, mokytojai pritaiko sugrįžę į savo mokyklas, nes žinios tampa išmintimi tik tuomet, kai jos yra panaudojamos” – sakė V.Redeckienė. Ji pakvietė auditoriją pažaisti ir surišti ant sienos esančiam aitvarui uodegą. Per salę keliavo siūlų kamuoliukai, ant jų mokytojai rišo spalvotus kaspinėlius. Kiekviena spalva turėjo savo prasmę.

Už aktyvią metodinę veiklą įteikti padėkos raštai šioms rajono mokytojoms ir ugdymo įstaigų darbuotojoms: Ingai Maslinskienei, Irenai Kaziukėnaitei, Danguolei Lapinskienei, Nijolei Miliauskaitei, Sonatai Žilinskienei, Rūtai Švelnikienei, Romai Vareikienei, Eglei Mingėlienei. Padėkos raštu už bendradarbiavimą teikiant specialią pagalbą mokiniams, jų tėvams ir mokytojams apdovanota Širvintų pradinės mokyklos pedagogė Liuda Bytautienė.

L.Stuokos-Gucevičiaus  gimnazijos direktorė A.Buzienė savo pranešime pristatė metodinę veiklą gimnazijoje, pasidžiaugė per pastaruosius dvejus metus šioje srityje nuveiktais darbais, aktyvia gimnazijos metodinės tarybos veikla. Pranešėja kalbėjo apie neišvengiamą būtinybę pedagogų bendruomenei keistis, tobulėti. “Nepakanka būti tik savo srities profesionalu – geru dalykininku. Šiuolaikinis mokytojas privalo nusimanyti ir domėtis dokumentais, teisiniais aktais, domėtis tuo, kas vyksta apskritai visuomenėje. Taip pat svarbi mokytojo asmenybė – sakė A.Buzienė. Niekada nenuvesim mokinio ten, kur patys nedrįsom nueiti. Kiekvienas turime savęs paklausti – ar aš iš tikrųjų tai gebu, ar pasirengęs, ar noriu? (ne tik padaryti savo svajonių aitvarą, bet ir skristi kartu su juo)…”

Nežinau, kiek žmonių auditorijoje į šiuos klausimus, iškeltus kalbėtojos, mintyse   atsakė – TAIP, bet norisi tikėti, jog dauguma…

Apie neformalųjį  ir pasirenkamąjį švietimą kalbėjo Švietimo centro metodininkė J.Mackonienė ir neformaliojo ugdymo organizatorė D.Chadusevičienė. J.Mackonienė apibendrino praeitų mokslo metų mūsų rajono moksleivių pasiekimus įvairiose olimpiadose. D.Chadusevičienė pasakojo apie rajono mokinių tarybos, lyderių mokymus, lyderystės ir prevencinės programos “Sniego gniūžtė” stovyklas. “Iš kiekvienos veiklos, iš kiekvieno renginio mokinys ir mokytojas turėtų išeiti kažko pasisėmęs, ypač svarbu – gerų emocijų, optimizmo. Nieko nėra baisiau, nei sustingę, negyvi, tragiški veidai renginiuose, užsiėmimuose” – sakė Daiva. “Laimingas tas mokinys, kurio mokytojas turi bent vieną svajonę…”

Metodinę dieną savo pranešimu  užbaigė ŠMM pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė. Ministerijos atstovė pristatė naujus ministerijos parengtus metodinius leidinius, trumpai paanalizavo tarptautinių tyrimų, atliktų Lietuvoje (TIMMS) rezultatus. Turėtų būti įdiegti standartizuoti testai 2, 4, 6, 8 klasėse. Mokyklos jau dabar gali juos naudoti, jie yra prieinami ir atviri. Taip pat L.Žadeikaitė skatino mokytojų bendruomenę atsigręžti į Meilės Lukšienės idėjas (šie metai paskelbti profesorės, pedagogės, tautinės mokyklos kūrėjos metais), paskaityti jos raštus, aktyviai dalyvauti renginiuose, skirtuose M.Lukšienės metams. “Praėjo 20 metų, o jos idėjos nepaseno, daug dalykų, apie kuriuos profesorė perspėjo, prasidedant švietimo reformai, išsipildė…’’

Po bendro renginio mokytojai išsiskirstė  į  metodinius būrelius, planavo veiklą ateinantiems mokslo metams.

Mintys  vėl grįžta prie aitvaro… Kiekvienais metais, būdami pajūryje, su vaikais  leidžiame aitvarą… Šiemet visos dienos pasitaikė tokios vėjuotos – aitvarų leidėjų rojus. Kipras, iškėlęs jį į reikiamą aukštį mokė jaunesnį brolį valdyti tą nenuoramą padangių paukštį. Paprašiau ir aš, gal pavyks išlaikyti? Po kokio penkto kritimo  numojau ranka… Nebeturiu kantrybės?Pernelyg skubu? Pamažėl senstu? Dėmesį trikdo pašaliniai dalykai? Stebėdama savo septynmetį sūnų, kuris jau pusvalandį sėkmingai “pilotuoja” aitvarą, net prikandęs lūpą, pamiršęs viską pasaulyje, supratau – jis pats – ten, danguje, skrenda kartu, jis nori ten būti.  Aukštai… Pajutęs skrydžio džiaugsmą ir sėkmę…

Ligita Varaneckienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du − vienas =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt