Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 21 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajono policijos komisariatas primena: Vagys neatostogauja!

vagysteTurbūt visas pasaulis žino anglų posakį „mano namai – mano tvirtovė“. Deja, dažnai jis ir lieka tik gražia fraze, nes kai parėję į namus randame atviras duris ir išvartytus daiktus, mus sukrečia faktas, kad kažkas svetimas įsibrovė į mūsų asmeninę ir labai branginamą erdvę. Jau nekalbant apie tai, kad tas „kažkas“ išsinešė ir dalį mūsų turto.

Per du šių metų vasaros mėnesius buvo įvykdyta 11 vagysčių, iš kurių 7 kartus buvo įsibrauta į patalpą, 3 kartus viešoje vietoje buvo pagrobtas svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) ir vieną kartą buvo įvykdyta atvira vagystė parduotuvėje. Tokio pobūdžio nusikaltimai kvalifikuojami pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 dalį. Nuostoliai labai įvairūs – nuo 90 Lt iki 2280 Lt.  Dviem atvejais į butus Širvintų mieste buvo įsibrauta pritaikius raktą, ir nors vagystės įvykdytos dienos metu,nė vienu atveju kaimynai nieko nei nematė, nei girdėjo. Belieka savo turtu pasirūpinti patiems. Pateiksime keletą naudingų patarimų.

Pirmiausia – kaip apsaugotos buto durys? Spyna vagies gal ir nesustabdys, tačiau bent jau sugaišins jį ar sukels triukšmą ir atkreips kaimynų dėmesį.Protinga būtų spyną įsitaisyti kuo sudėtingesnės konstrukcijos arba vietoje vienos spynos įsidėti dvi. Dauguma durų atsidaro į buto vidų, reikėtų jas perstatyti taip, kad durys atsidarytų į išorę, tuomet durų rankena laužimosi metu nulūš ir apsunkins vagies darbą. Labai svarbu, kad pirmo aukšto gyventojai išeidami iš namų nepaliktų atvertų langų ar balkono durų, kad ir koks vasaros  karštis bevargintų.

Dabar pakalbėkime apie sodybas, kurios paliekamos be gyventojų, be priežiūros, bet su gan vertingais baldais, buitine technika ar statybos įranga, ir aplankomos tik savaitgaliais ar atostogų metu. Per šių metų birželio – liepos mėnesius penkis kartus buvo apvogtos ne nuolat gyvenamos sodybos. Nuostoliai ir pavogti daiktai labai įvairūs – dujinė viryklė, dujų balionas, žoliapjovės, krosnies dalys, radiatoriai ir kiti daugiau ar mažiau vertingi daiktai.

Kai yra įsibraunama į namus ar butą, visuomet pirmas klausimas ar kas nors ką nors matė. Deja, dažniausiai niekas nieko nematė ir negirdėjo. Tai mažiau stebina vagysčių iš atokių sodybų atveju. Bet kaip galima nesukeliant jokio įtarimo vidury dienos įsibrauti į daugiabutyje esantį butą, vaikščioti po jį ir ieškoti pinigų bei papuošalų (būtent šios vertybės buvo pagrobtos iš dviejų butų Širvintų mieste birželio – liepos mėn.)? Labai svarbus patarimas – turėkime gerus kaimynus! Tai reiškia, kad gyvendami bendruomenėje, turime kurti tarpusavio santykius, bendrauti su kaimynais, domėtis jų gyvenimu. Dažnai nuo kaimynų atsitveriama šarvuotomis durimis ir spynomis, o bendravimą apribojame  mandagiu „laba diena“. Deja, kaip minėta, spynos vagiui ne kliūtis, o štai atidūs geranoriški kaimynai yra tikrai patikima apsauga.

Straipsnio pradžioje minėta ir du kišenvagysčių atvejai. Kur ir kaip dažniausiai mus apvagia?Neretai – visuomeniniame transporte, kai įlipę į autobusą ar troleibusą ieškote patogesnės vietos, jūsų rankos užimtos, o rankinė arba krepšys kabo ant peties be priežiūros. Panašiai ir perkant parduotuvėje, šventinėje mugėje ar turgavietėje, kur daug šurmulio ir dėmesį atkreipiančių detalių. Būtent Širvintų turgavietėje ir Gariūnų turguje buvo įvykdytos dvi anksčiau minėtos kišenvagystės. Širvintų atveju pati nukentėjusioji greitai susiorientavo ir pasivijusi sučiupo vagilę. Gariūnuose apvogta moteris prarado 647 Lt, o kartu pavogti dokumentai vėliau atsirado. Vienas žmogus nukentėjo nuo kišenvagių viename iš Lietuvos kurortų, kur neaiškiomis aplinkybėmis iš kelnių kišenės dingo mobiliojo ryšio telefonas.

Kaip apsisaugoti nuo kišenvagių? Pirma – nelaikykite visų pinigų vienoje piniginėje, tuomet vagystės atveju, prarasite tik dalį turto.  Toliau – piniginę paslėpkite giliau krepšyje ar rankinėje, o ne pačiame viršuje, kur patogu pasiekti ne tik Jums, bet ir vagiui.

xxx

Į šiuos kelis patarimus, kaip reikėtų pasirūpinti savo būsto ir turto saugumu verta atkreipti dėmesį, nes ilgapirščiai neatostogauja, jie budrūs ir nuolat tyko grobio. Prasidėjęs rugpjūtis nežada nieko geresnio – jau įvykdyti penki įsibrovimai į įvairias patalpas ir pavogta turto už 5630 Lt.  Belieka pasirūpinti durimis, spynomis, o svarbiausia – gerais draugiškais santykiais su kaimynai. Sėkmės.

Širvintų rajono PK informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ šeši = keturiolika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt