Viešųjų pirkimų tradicijos savivaldybėje    Susipažinkime, esu Seimo narys, o ne Profsąjungos vadovas    Geresnio paminklo didvyriams nebus, kaip vykdymas jų idealų    Į Sibirą – šįkart savo noru    V.Mateika: Kas yra pagrindinis rajono šeimininkas?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -4°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota su pragiedruliais, sniegas
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 16 d., Sekmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ukmergės rajono gyventojai kviečiami jungtis prie centralizuotos vandentiekio ir nuotekų tvarkymo sistemos

ciaupasUkmergės rajone baigiamas įgyvendinti vandentvarkos projektas, kurio dėka Ukmergės miesto ir šešių aplinkinių gyvenviečių gyventojai galės naudotis šiuolaikinėmis vandentiekio ir nuotekų tvarkymo sistemomis. UAB „Ukmergės vandenys“ taikomos nuolaidos įvadų projektavimui ir jų įrengimui galioja tik šiais metais, todėl gyventojai raginami tuo pasinaudoti, atvykti į įmonę ir pateikti prašymus bent projektų parengimui, nes darbų atlikti delsiantiems bendrovė šiais metais gali nespėti.

Projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Ukmergės rajone (Ukmergėje, Šventupėje, Vidiškiuose, Žemaitkiemyje, Taujėnuose, Vepriuose, Šaukavoje, Dainavoje)“ Nr.VP3-3.1-AM-01-V-02-095 startavo 2012 metų pavasarį. Užbaigus numatytus darbus, daugiau nei 1000 Ukmergės rajono gyventojų turės galimybę savo namų valdas prisijungti prie išplėstų centralizuotų nuotekų tinklų, vandentiekiu galės naudotis virš 500 naujų vartotojų.

Dirba net trys rangovai

Vandentvarkos statinių statybos darbus vykdo trys rangovai – AB „Panevėžio statybos trestas“ darbuojasi Vidiškiuose, Šventupėje, Ukmergėje ir Žemaitkiemyje, UAB „KRS“ vykdo darbus Taujėnuose, Šaukavoje ir Vepriuose. Jungtinės veiklos grupe ASIO spol.sr.o. ir UAB „Norus“ rekonstruoja ir stato nuotekų valyklas Šventupėje, Vidiškiuose, Žemaitkiemyje, Taujėnuose ir Dainavoje.

Iki liepos mėn. Taujėnų, Šaukavos ir Veprių gyvenvietėse bendrai buvo nutiesta 29,22 km tinklų ir įsisavinta 7.694.125,00 Lt, kas sudaro 90,2 procentų nuo sutarčiai skirto finansavimo. Darbai baigiami Veprių miestelyje: nutiesti vandentiekio, nuotekų tinklai Pušyno, Ežero, Geldutės, Jaunimo, Miško, Šventosios, Laukų, Sodų gatvėse; nuotekų tinklai – Pergalės gatvėje; sumontuotos nuotekų siurblinės Ežero, Ukmergės, Šventosios , Geldutės, Laukų, Pergalės gatvėse.

Iki Šaukavos nutiestas vandentiekis iš Ukmergės ir gyventojai jau vartoja higienos normos HN24:2003 reikalavimus atitinkantį vandenį. Gyvenvietėje baigti tiesti vakuuminiai nuotekų tinklai, nutiesta slėginė nuotekų linija iki miesto nuotekų tinklų, sumontuota vakuuminė stotis. Atliekami stoties paleidimo derinimo darbai, rengiama dokumentacija objektopridavimui ekploatuoti ir tvarkomos išardytos dangos. Taujėnuose nutiesta apie 7,29 km vandentiekio tinklų, 5,66 km savitakinių ir slėginių nuotekų tinklų, įrengtos dvi nuotekų siurblinės, sumontuota siurblinių elektrotechninė įranga.

Kitose gyvenvietėse bei Ukmergėje dirbantis rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“ nutiesė 6,44 km vandentiekio tinklų ir 16,62 km nuotekų tinklų. Sumontuotos 9 nuotekų siurblinės. Rangovo atliktų darbų vertė Vidiškiuose, Šventupėje, Ukmergėje ir Žemaitkiemyje 6.627.568,22 Lt. Šio rangovo vykdomų darbų užbaigimas numatytas iki rugsėjo 16 dienos.

Intensyviai vyksta nuotekų valyklų statybos darbai. Darbus rangovas privalo užbaigti iki šių metų spalio mėnesio.

Taikomos prisijungimo nuolaidos

Metų pradžioje darbai buvo sulėtėję dėl klimatinių sąlygų, tačiau dabar projektas vykdomas pagal planą, darbai vyksta sparčiai, atsižvelgiant į gyventojų nuomonę bei pageidavimus. Tie gyventojai, kurie dar nėra įsirengę komunikacijų iki savo namų, raginami nedelsiant pasirūpinti projektų įvadams parengimu, o vėliau – suprojektuotų prisijungimų įrengimu.

UAB „Ukmergės vandenys“ taikomos nuolaidos įvadų projektavimui ir jų įrengimui galioja tik šiais metais, todėl gyventojai raginami tuo pasinaudoti. Taujėnų, Veprių, Žemaitkiemio gyventojai, kuriems tokia galimybė sudaryta, turės persijungti prie naujai nutiestų vandentiekio tinklų, nes užbaigus tinklų tiesimo darbus dalis senųjų tinklų nebus naudojama vandens tiekimui.

Patogumai už ES lėšas

Vandentvarkos projektas Ukmergės rajone yra finansuojamas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos Struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančią Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Sanglaudos fondo lėšomis. Bendra projekto įgyvendinimui numatyta finansavimo suma yra 23.786.000 Lt, iš kurių 20.205.481,76 Lt – ES struktūrinių fondų, 2.377.115,50 Lt – valstybės biudžeto ir 1.203.402,74 Lt – pareiškėjo (UAB „Ukmergės vandenys“) ir partnerio (Ukmergės r. savivaldybė) lėšos.

Statistikos duomenimis, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra Ukmergės rajone išplėtota nepakankamai: per 30 proc. rajono gyventojų vis dar nesinaudoja centralizuota vandentiekio sistema, o virš 40 proc. – centralizuotu nuotakynu. Tokia situacija didina aplinkos užterštumą bei kelia pavojų gyventojų sveikatai.
Parengta pagal www.ukmerge.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ keturi = dvylika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt