Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 21 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Artėja „Sartai 2014“!

P1110054-001 Diana Kvakšytė

Kiekvienais metais Sartuose vyksta tradicinės ristūnų žirgų varžybos. Šventės ant Sartų ledo organizuojamos nuo 1905 metų, tačiau žinoma, kad pirmosios jų buvo surengtos dar XIX amžiuje. Pastaraisiais metais lenktynės rengiamos ne ant ežero ledo, o šalia jo iš ledo išlietame take. Jei nepamaišys prastos oro sąlygos, lenktynės įvyks 2014 m. vasario 1 d., pirmąjį vasario šeštadienį.

Iki lenktynių likus kiek daugiau nei mėnesiui, paskutinių šių metų ristūnų žirgų varžybų-bandymų metu, pasidomėjau, kaip vadeliotojams sekasi ruoštis didžiausioms metų varžyboms, kaip treniruoja, šeria žirgus, su kokiais žirgais (prie kiekvieno iš žirgo eilės tvarka pateikiami šie duomenys – gimimo metai, lytis, startų skaičius, pirmų, antrų ir trečių vietų laimėjimų skaičius po paskutinių varžybų) ruošiasi jose dalyvauti ir kokių rezultatų tikisi. Be abejonės, ne visi žirgininkai išdavė savo paslaptis, kadangi šios varžybos yra pačios svarbiausios ir pergalės jose pačios saldžiausios.

Algimantas Pamarnackas (Panevėžio r.): Treniruotės šiuo metu intensyvesnės, kaip ir visų kitų. Sartuose planuojame dalyvauti su keturiais žirgais – trys iš jų King of Vick (2001, kastratas, 124, 35-16-14), Chiva (2009, kumelė, 24, 4-9-6) ir Portas (2003, kastratas, 64, 13-13-12) suaugę ir vienas – Dustin Star (2011, eržilas, nėra startų) jaunas. Pats esu veteranas ristūnų žirgų lenktynėse, todėl ir žirgai veteranai.  Tikimės gerų rezultatų, nesiruoštume, jei nesitikėtume.

 Irmantas Gramackas (Lazdijų r.): Oro sąlygos nelepina, todėl ir pasiruošimas žvyrkeliuose atitinkamas. Treniruoju taip pat, kaip ir visada. Sartuose planuoju startuoti su Čardašu (2010, eržilas, 12, 0-1-1) ir Granit Ollo (2004, kastratas, 36, 7-4-6).

 Monika Vinskutė ir Edvardas Vinskus  (Ukmergės r.): Kol kas žirgus treniruojame taip pat kaip ir anksčiau, tokio paties ilgio distancijomis. Treniravimosi sąlygos prastos, nes žirgus treniruojame laukų keliais, kurie šiuo metu pažliugę. Šeriame specialiais pašarais, avižomis, šienu ir šienainiu. Vešimės keturis žirgus – Gotiką (2006, kumelė, 76, 20-10-17), Griausmą (2007, kastratas,  51, 6-9-12), Nut Augustinu (2004, kastratas, 68, 16-10-12) ir Gazelę (2010, kumelė, 20, 0-2-3).

 Ernestas Juškauskas (Lazdijų r.): Sartų nesureikšminu, nes vis dar esu jaunas vadeliotojas. Žirgą treniruoju įprastai, atsižvelgdamas į jo savijautą. Šeriu taip pat įprastai, tik dar papildomai duodu vitaminų. Varžybose dalyvausiu su Saliutu Ollo (2007, kastratas, 41, 7-6-4).

Juozas Kvakšys (Širvintų r.): Žirgai ruošiame įprastai, treniruojame tiek trumpesnėms, tiek ilgesnėms distancijoms. Šiuo metu žirgai prie įprasto davinio papildomai gauna vitaminų. Į Sartus planuojame vežtis Gajų (2005, eržilas, 101, 19-18-26), Vėlyvį (2008, kastratas, 32, 2-6-9), Chrizą (2008, eržilas, 30, 11-6-6) ir Blyksnį (2010, kastratas, 21, 1-2-5).

Mečislovas Radzevičius (Ukmergės r.): Man svarbiausia sudalyvauti, tad kol kas dar svarstome, kurį žirgą ruošti varžyboms. Tikrai vešimės Vesenij Luč (2011,  eržilas, 6, 0-0-0) ir kažkurią iš kumelių – Uvertiūrą arba Dinarą.

Stanislovas Kėrys (Varėnos r.): Ruošiamės, bet sąlygos nelepina. Žirgus treniruojame miško keliu, kuris dėl oro sąlygų pažliugęs ir apsunkina žirgo paruošimą. Kadangi norim, kad žirgas būtų pajėgus įveikti bet kokio ilgio distanciją, treniruojam įvairaus ilgio distancijose. Šeriam įprastai ir papildomai duodam mineralinių medžiagų. Prognozuoti apie laimėjimus neskubam.

Vigimantas Perednikas (Ukmergės r.): Žirgą treniruoju Ukmergės hipodrome, ilgomis distancijomis. Papildomai šeriu specialiais pašarais. Dalyvausiu su Bočiumi (2008, eržilas, 29, 5-3-6).

Kadangi pati esu vadeliotoja, puikia suprantu, su kokiais vargais susiduria žirgininkai ruošdamiesi artėjančiomis varžyboms. Šiuo metu koją kiša nepalankūs orai, dėl kurių treniravimosi sąlygos tapo itin sudėtingos.

Apie žirgų pasiruošimą artėjančioms varžyboms galima spręsti ne tik iš vadeliotojų ir trenerių pasisakymų, bet ir pasiekiamų rezultatų šiuo metu vykstančiose varžybose-bandymuose. Paskutinės šių metų varžybos praėjo sklandžiai. Prizines vietas pasidalijo labiausiai patyrę vadeliotojai ir jų eiklūs žirgai.

 I važiavimas. Suaugę žirgai, A reitingas. Pirmąją vietą laimėjo S. Kėrys su žirgu Pronto Ribb, antrąją – E. Gudonis su Rodney Augustinu, trečiąją – M. Vinskutė su Gotika.

II važiavimas. Suaugę žirgai, C reitingas. Pirmoji – D. Kvakšytė su Gajumi, antras – V. Perednikas su Bočiumi, trečia – M. Vinskutė su Griausmu.

III važiavimas. Suaugę žirgai, B reitingas. Pirmasis finišo liniją kirto L. Pamarnackas su Chiva, antrasis – A. Banėnas su Hotline Baff, trečiasis – J. Kvakšys su Chrizu.

IV važiavimas. 2010 metų gimimo žirgai. Pirmąją vietą laimėjo E. Gudonis su Taris Augustinu, antrąją – A. Vilkinis su Ūlos Vingiu, trečiąją – E. Vinskus su Gazele.

V važiavimas. 2011 metų gimimo žirgai. Šiame važiavime dalyvavo tik trys žirgai, vienas iš jų už šuoliavimą distancijoje buvo diskvalifikuotas, o pirmą ir antrą vietas pasidalijo E. Klebauskas su Seira ir S. Kėrys su Don Star.

Taip pat įvyko du kvalifikaciniai važiavimai, kurių metų žirgas distanciją privalo įveikti per tam tikrą laiką, kad sekančių varžybų metu galėtų kovoti dėl prizinių vietų. Kvalifikaciniuose važiavimuose dalyvauja nepatyrę vadeliotojai ar žirgai (pirmieji startai) arba žirgai, kurie dėl traumų ar kitų priežasčių 8 ar daugiau mėnesių nedalyvavo varžybose. Pirmojo kvalifikacinio važiavimo, kuriame dalyvavo keturi suaugę žirgai, neįveikė nei vienas žirgas. Antrąjį kvalifikacinį važiavimą įveikė du žirgai iš trijų, vienas distancijos nebaigė dėl traumos.

Kitos ristūnų žirgų lenktynės Širvintose planuojamos 2014 m. sausio 4 d. 12:00 val. Laukiame žiūrovų!

Nuotraukose akimirkos iš paskutinių šių metų varžybų. Nuotraukų autorė D. Kvakšytė. 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

 1. sako:

  Buvo labai labai šalta varžybų metu :( (( Bet pačios varžybos tai kaip visada nepraranda žavesio :)

 2. M sako:

  Diana tu labai super bet mes bernai taves vengem

Jūsų komentaras:


keturi × penki =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt