Konflikto metu nužudė sutuoktinį    Kur keliauja Savivaldybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir programos lėšos    Apklausa apie buitinių atliekų išvežimo paslaugą    Profesinės sąjungos Širvintose veikia    Teistiems dėl korupcijos asmenims siūloma dešimčiai metų užkirsti kelią į rinkimus   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
 • +24°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +25°
  Giedra, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 18 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vėl rugsėjis… 2014-2015 mokslo metus pradedant

DSC_4026

Vėl rugsėjis. Rugsėjo 1-osios šventė sukvietė į rajono švietimo įstaigas 1807 1-12 klasių mokinius, tai 102 mažiau nei 2013–2014 mokslo metais.

2012 m. sausio 24 d. Širvintų rajono tarybos sprendimu Nr. 1-13 buvo patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrasis planas. Bendrajame plane buvo numatyta išsaugoti visas turimas mokyklas iki 2015 metų. Šiuos mokslo metus pradedame neuždarę nei vienos švietimo įstaigos, tačiau mokyklose buvo sudaryta daugiau jungtinių klasių. Jau ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje atsirado jungtinė pradinukų klasė. Nenuostabu, nes įvertinus vidinę ir išorinę migraciją, gimstamumo rodiklius, per pastaruosius metus gyventojų, kartu ir mokinių skaičius mažėja. Kita vertus, atsirado nauja grupė Musninkų darželyje.

Mokyklų skaičių, jų įgyvendinamas programas lemia mokinių skaičius. Kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d., vadovaudamasi Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, bendrojo ugdymo mokykloms (jų skyriams), Savivaldybės taryba nustato klasių skaičių ir mokinių skaičiaus vidurkį klasėse pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas, rugpjūčio mėnesį Savivaldybės taryba klasių skaičių patikslina.

2014 m. kovo 27 d. Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas Klasių skaičius ir mokinių skaičiaus vidurkis klasėse pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas. Savivaldybės taryba įpareigojo mokyklų direktorius iki birželio 30 d. informuoti mokinius ir tėvus (globėjus, rūpintojus) apie bendrojo ugdymo mokyklos klasės (ne)formavimą, sudaromas jungtines klases, galimus 1-12 (I-IV gimnazijose) klasių mokinių perskirstymą, susijusį su mokinių skaičiaus sumažėjimu (padidėjimu) mokykloje 2014–2015 mokslo metais. Apgailestaujame, kad 2014 metų kovo 27 dienos Savivaldybės tarybos priimtas sprendimas nepasiekė Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos pradinių klasių mokinių tėvų (tėvai iki rugsėjo 1 d. nežinojo apie jungtines klases).

2014 m. rugpjūčio 25 d. įvyko Savivaldybės tarybos posėdis. Atsižvelgiant į mokyklų direktorių rugpjūčio 21 dieną pateiktą informaciją apie mokinių skaičių mokyklose,  prieš rugsėjo 1 d. teko vienose mokyklose sumažinti, kitose padidinti numatytą klasių skaičių: Širvintų r. Bartkuškio pagrindinėje mokykloje viena klase padaugėjo, Širvintų r. Alionių pagrindinėje mokykloje viena  klase sumažėjo. Didesnį klasių skaičių planavo sudaryti Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, tačiau į pirmą gimnazijos klasę buvo pateikta mažiau prašymų ir klasė nesusidarė.

Klasės buvo komplektuojamos atsižvelgiant į realų mokinių skaičių mokyklose, sudarant sąlygas 1-8 klasių mokiniams ugdytis arčiau gyvenamosios vietos. Širvintų rajono savivaldybė kompensuoja visas važiavimo išlaidas: priešmokyklinio ugdymo ir 1-8 klasių mokinių vežiojimui iki artimiausios bendrojo ugdymo mokyklos; 9-12 klasių ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, šių mokyklų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą iki 40 km.

Šiandien rajone yra 2 gimnazijos, 1 progimnazija, 1 pradinė mokykla, 6 pagrindinės mokyklos, 1 vidurinė mokykla. Pirmąją klasę lanko 137 pirmokai, pagal pradinio ugdymo programą ugdomi 532 mokiniai, pagrindinio ugdymo – 933 mokiniai, vidurinio ugdymo – 342 mokiniai. Mišrias priešmokyklinio ugdymo grupes lanko 72 vaikai.

Rudens sesijoje Seimas svarstys ministerijos Mokslo studijų įstatymo pataisas. Ketinama teikti ir Švietimo įstatymo pataisas, iš kurių svarbiausia – privalomas priešmokyklinis ugdymas nuo kitų, 2015–2016, mokslo metų. Abiejų įstatymų pakeitimų tikslas yra tas pats – pasiekti geresnę švietimo ir mokslo kokybę. Verta pažymėti, kad priešmokyklinis ugdymas padeda vaikui sėkmingai įsitraukti į mokymąsi, daro teigiamą poveikį vaikų tolesnei socialinei ir emocinei raidai, pasiekimams. Jei šiais mokslo metais rajone dar yra šešiamečių, nelankančių priešmokyklinės grupės, kviečiame į mokyklas.

Kiekvienas iš mūsų žinome, kad sėkmę lemia ne tik laikas, vieta ar aplinkybės, o pats žmogus. Pagrindinis šiandieninės mokyklos tikslas – vaikas, mokinys. Ir jungtinėse klasėse mokytojai stengiasi tinkamai ir kokybiškai organizuoti ugdymą. Švietimas privalo nuolat keistis, kad atitiktų savo paskirtį – tarnautų sparčiai kintančios visuomenės poreikiams. Švietimui keliami tikslai – ugdyti laisvą, atsakingą asmenybę, suteikti žinių, įgūdžių, gebėjimų, kurie laiduotų sėkmingą asmens buvimą visuomenėje, profesinę karjerą.

Taigi, mokytojų laukia darbingi, intensyvūs metai. Daugiau nei iki šiol dėmesio bus skiriama mokytojų kvalifikacijos tobulinimui ir mokyklų pažangai. Nuo 2014 metų rugsėjo 1-osios pagal bendrojo ugdymo programas ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas galės dirbti tik atitinkamą programos ar dalyko išsilavinimą turintys mokytojai.

Rajono mokytojai pasiruošę dirbti. Kiekviena mokykla stengiasi sudaryti sąlygas mokiniams jaustis saugiems, kad mokykla ar darželis būtų ta vieta, kurioje gera visiems.

Lietuvos švietimo įstatymo 54 straipsnis reglamentuoja švietimo planavimą. Trys svarbiausis klausimai: „Kaip mums sekasi?, „Iš kur mes tai žinome?“, ir „Ką darysime toliau?“ Į šiuos klausimus padeda atsakyti mokyklose atliekamo įsivertinimo metodika. Tai įrankis reguliariai stebėti savo mokyklą, gauti patikimų duomenų apie esamą būklę, skatinti visą mokyklos bendruomenę kalbėtis, diskutuoti, tartis. Tai kalbėjimosi kultūra, kai kiekvienas mokyklos bendruomenės narys gali išsakyti savo nuomonę, būti išgirstas ir prisidėti prie mokyklos tobulinimo. Sėkmė lydi tas mokyklas, kurios sąžiningai ir profesionaliai atlieka įsivertinimą. Įsivertinimo metu turėtų išryškėti atsakymai į klausimus: „Kodėl mokiniai perbėga į kitą mokyklą?“, „Kas yra blogai mokykloje?“, „Kodėl tėvai pareiškia, kad X mokykloje metai iš metų iškeltos problemos yra nesprendžiamos“. Nedaro mokyklai garbės ir tai, kai tinkamai tėvams nepaaiškinama, kodėl jungiamos klasės, ieškoma kaltų.

Rugsėjo pirmoji – ne tik mokinių, mokytojų šventė, bet ir visų rajono šeimų. Norėčiau visiems palinkėti susikalbėjimo, abipusės pagarbos. Šiandien galiu teigti, kad rajono pedagogai stengiasi dirbti nuoširdžiai, profesionaliai, didžioji dauguma mokytojų dirba iš pašaukimo, myli vaikus. Jie dalijasi su vaikais tuo, ką savyje turi geriausio, vertingiausio ir padedančio kurti tvirtus, saugius ir šviesius žmogiškumo namus. Džiaugiuosi, kad šeimos yra neabejingos mokykloms. Tik visi kartu mes galime siekti bendrų rezultatų.

Tad gerų naujų mokslo metų, gebėjimo spręsti susidariusias problemas savo bendruomenėse. Mūsų visų bendras tikslas – pagerinti kiekvieno mokinio pasiekimus.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − = penki

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt