Geriausiam rajono šachmatininkui    ANTGAMTINĖ savivaldybė    Svarbu. Pirkusiems šaldytų daržovių    Pranešta apie seksualinę prievartą    Dviejuose Ukmergės darželiuose startuoja unikalus projektas: darželinukams maistas iš vietinių ekologinių ūkių   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +20°
  Debesuota, be kritulių
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +19°
  Debesuota, be kritulių
 • +19°
  Debesuota, be kritulių
 • +19°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +20°
  Debesuota, be kritulių
 • +20°
  Debesuota, be kritulių
2018 liepos 21 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Šiaulių kaime įžiebtas kultūros židinys

DSC_0890-1Kai 2008-aisiais buvo uždaryta Šiaulių kaimo (Jauniūnų sen.) mokykla, vietiniai gyventojai labai liūdėjo. Juk uždaryta ne šiaip sau mokykla, o kaimo kultūros židinys – vieta, kur rinkosi visas kaimas, kur buvo kurstoma kultūros ir mokslo ugnelė. Nerimauta ir dėl to, kad dauguma kaimo gyventojų – lenkų – liks be savosios kultūros. Tiesa, kaip ir visada tokiais atvejais, rajono valdžia žadėjo, kad patalpos bus naudojamos bendruomenės reikalams, kad bus stengiamasi, jog kaimas neliktų be savo kultūros lopšio. Tačiau juk žinome tuos pažadus…

Širvintų rajono savivaldybės vadovai, jau netrukus pasitrauksiantys iš savo postų, savo pareigą atliko – jie ne tik tesėjo savo pažadus Šiaulių kaimo žmonėms, patalpas išsaugojo bendruomenei, bet būtent šios kadencijos rajono vadovai pasiekė, kad sena mokyklėlė būtų pritaikyta kaimo bendruomenės reikalams. Po vienu stogu įsikūrė kaimo biblioteka, bendruomenės namai, koplytėlė. Čia jau drąsiai jaučiasi ir jaunieji Šiaulių kaimo gyventojai – vaikai. Galbūt tai įvertindami Šiaulių kaimo žmonės su didžiuliu džiaugsmu rinkosi į oficialų Šiaulių kaimo bendruomenės namų atidarymą.

Tradiciškai bendruomenės namai atidaryti perkerpant simbolinę juostą. Ši garbinga misija patikėta LR Seimo narei Ritai Tamašunienei, Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorei Elenai Davidavičienei, direktorės pavaduotojai Rasai Tamošiūnienei, kunigui Juzef Aškelovič, Širvintų bibliotekos vedėjai Laimai Kutiščevai ir Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininkei Ievai Pumputienei.

Maišiagalos parapijos (jai priklauso ir Širvintų k.) klebonas Juzef Aškelovič ir svečias – kunigas iš Lenkijos – pakvietė visus susiburti maldoje, kuri buvo kalbama dviem kalbomis – lietuvių ir lenkų. Pašventinęs bendruomenės namus ir palaiminęs visus susirinkusiuosius, kunigas kalbėjo apie tai, jog Kultūra ir Tikėjimas yra kaip dvi žmogaus kojos. „Kai tvirtai žmogus stovi ant abiejų savo kojų – Kultūros ir Tikėjimo – tuomet ir žingsniai jo  būna tvirti“ – kalbėjo šventikas. O pro langą pamatęs apleistą pastatą ir žmones šalia jo, kunigas kalbėjo: „Apleistas negyvenamas pastatas – kaip žmogus be Dievo – niūrus ir negražus. Kai graži širdis, tai ir išorė graži“ Todėl jis palinkėjo kiekvienam, kad širdyje ir bendruomenės namuose visada gyventų Dievas ir Kultūra.

LR Seimo narė Rita Tamašunienė ypatingai daug gražių žodžių negailėjo Širvintų rajono administracijai: merui ir vicemerui, direktorei ir pavaduotojai, visai didelei komandai, dirbusiai su šiuo projektu. Pirmiausia dėkota už tai, kad tesėtas žodis ir Šiaulių kaimo gyventojai gavo neįkainojamą dovaną – vietą, kur galės burtis draugėn ir puoselėti kultūrinį gyvenimą. Čia po vienu stogu bursis ir lietuviai, ir lenkai – juk kalbos ir tautybės skirtumas neskiria žmonių, o juos sujungia.

Administracijos direktorė Elena Davidavičienė džiaugėsi, kad pavyko puikus projektas, nors nebuvo lengva ir kliūčių pakako, tačiau tai vienas iš tų atvejų, kada patenkinti ir gyventojai, ir valdžia. Direktorė daug šiltų žodžių skyrė Molėtų statybininkams ir jų vadovui. Protingai panaudojant lėšas, jų pakako ne tik bendruomenės namus įrengti, bet ir vaikų žaidimų aikštelei.

O bendruomenės namuose netilo muzika ir dainos, lietuviškai ir lenkiškai dainuojamos, bet iš visos širdies. Družų moterų ansamblis „Svaja“, „Linksmosios močiutės“ („Vesiolyje babki“), „Raudonosio aguonos“ („Chervone maky“) dainos virpino svečių sielas ir viliojo dainuoti kartu. Linksmoji blondinė, o vėliau ir rūsčioji močiutė (Janina Jankauskienė) pasakojo linksmas istorijas iš kaimo moters gyvenimo, o salė leipo juoku. „Chervone maky“ priminė senas jau užmirštas tradicijas, kai antrąją Velykų dieną kaimo vaikai ir jaunimas lankydavosi kiekvienoje troboje, už linksmas dainas ir gražius linkėjimus gaudavo margučių ir saldumynų.

Neužmiršti visi, kas vienu ar kitu būdu prisidėjo prie gražių bendruomenės namų įrengimo. Visi apdovanoti, kiekvienam padėkota. Bendruomenės pirmininkė Ieva  Pumputienė rūpinosi, kad visi būtų pavaišinti, kad visiems dėmesio ir šilumos pakaktų. Čia pat svečiai ant lapelių rašė sentencijas, kurios vietinio menininko bus išraižytos medinėje knygoje ir puoš bendruomenės namus.

Dar ilgai netilo muzika ir juokas, grindys drebėjo nuo šokių. Linksmybių apsuptyje aptarti ir ateities planai. O jų daug. Kad tik tos energijos pakaktų. Jau po savaitės naujuosiuose Šiaulių kaimo bendruomenės namuose karaliaus vaikai – ridendami margučius jie švęs vaikų Velykėles.

O kaimo žmonės gyvena ir dar viena džiugia naujiena. LR Seimo narės Ritos Tamošunienės pastangomis pradėtas asfaltuoti kelias į jų kaimą.

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt