Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas viešųjų pastatų atnaujinimo finansavimui    Pavel Kobak – tėvas    Šv. Simono ir Šv. Judo Tado atlaidai Bagaslaviškyje    "Jaunimo teatro" gastrolės Širvintose    Dėl žemės sklypo ženklinimo Vilniaus r. sav. Sužionių sen. Pakryžės k.   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +8°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +9°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +7°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +7°
  Giedra, be kritulių
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +8°
  Mažai debesuota, be kritulių
2018 spalio 16 d., Antradienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Viena ranka „taupo“, kita – švaisto?

*Kęstutis Pakalnis, Širvintų rajono Tarybos narys *

IMG_1897-1

Įtampa Širvintų rajone auga. Naujoji merė, žadėjusi atnešti taiką ir gerovę žmonėms, atidėjusi, o gal seniai užmiršusi savo pažadų gyventojams vykdymą, vykdo tik jai pačiai suprantamas reformas ir reorganizacijas. Tema apie žmonių atleidimus iš darbo tapo kasdienybe.
Ne ką mažiau ir intrigomis baigia apaugti ir projektų Širvintų rajone vykdymas ir įgyvendinimas. Šįkart – apie Kalnalaukio gatvės rekonstravimą. Drąsiai pasakysiu, kad šiandien tai vienas opiausių klausimų kas antram širvintiškiui. Ten gyvena ir dirba daugybė žmonių, ten – sporto mokykla, kurią lanko jaunieji miesto sportininkai, Kalnalaukio gatve žmonės vyksta į baseiną, sodus, kaimus, į svečius. Ir visiems nepatogu ir nesaugu. Taigi, tos gatvės remontas – aktualus ir gyvybiškai būtinas. Nei vienas Tarybos narys net neabejoja, kad šią gatvę reikia kuo greičiau tvarkyti, kol ji nepaženklinta skaudžiomis nelaimėmis. Juo labiau, kad projektas jau patvirtintas, nudirbti visi įžanginiai darbai, kainavę krūvą valstybės pinigų.
Prisiminkime projekto kūrimo istoriją. Širvintų miesto Kalnalaukio gatvės rekonstravimo projektą UAB ,,Viaprojektas“ (projekto vadovas M. Šeporaitis) parengė 2010 metais. 2011 metais atlikta šio projekto ekspertizė. Už techninio projekto parengimo ir šio projekto ekspertizės paslaugas apmokėta Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis skirtomis Širvintų rajono savivaldybei, tai yra, mūsų valstybės pinigais.
2015 metų sausio mėnesį Kalnalaukio gatvės rekonstravimo projektas buvo pateiktas vertinimui Statybos leidimui gauti. Projektą patikrino ir pritarė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjas Robertas Bartulis ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Dalia Kunevičienė, suderino Žemės ūkio skyriaus vedėja Marytė Kmitienė. Projektą suderino ir pastabų neturėjo Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono policijos komisariato Kelių policijos grupė, Vilniaus apskrities žmonių su negalia VšĮ ,,Aplinka visiems“.
Pastabų turėjo Vilniaus visuomenės sveikatos centro Širvintų skyriaus ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento atsakingi darbuotojai. Šias pastabas išdėstė raštu. Šiandien tereikia atlikti tuos taisymus ir būtų išduotas statybos leidimas Kalnalaukio gatvės rekonstravimui. Kas bent kiek išmano projektų rengimo eigą, supras, kad tai jau kone pusė kelio iki rezultato. Vos pora pataisymų ir galima būtų žvyrą asfaltui vežti.
Taigi, už projekto techninį rengimą sumokėjo valstybė, beliko atlikti aukščiau minėtus pataisymus bei teisingai projektą įvykdyti (projekto įgyvendinimui skiriamos ES lėšos) ir galėtume džiaugtis rezultatu.
Tačiau kažkodėl mūsų merei prireikė viską pradėti iš naujo. Negana to, užsimota galimai jai naudingą situaciją dar ir politikavimu paversti. Tarybos posėdžio dienotvakėje, visiems netikėtai, atsiranda naujas Kalnalaukio gatvės rekonstrukcijos projektas. Ir garsiai paklausiama neva merės manymu tarybos nariai nebus prieš Kalnalaukio gatvės sutvarkymą(?)…
Živilė Pinskuvienė žino, kad nei vienas jos politinis oponentas nepritars pinigų švaistymui ir naujų projektų kūrimui, kai tiek daug padaryta. Ji taip ir laukė, kol pakelsime rankas „prieš“, o tada bus galima išvedžioti, kad mes nepritariame Kalnalaukio gatvės rekonstrukcijai. Įsivaizduojate, koks absurdas?
Mes negalime balsuoti už naują projektą dėl kelių priežasčių – visų pirma kyla klausimas – dėl ko reikia Kalnalaukio gatvei naujo projekto, jei vienas jau įsibėgėjęs, tereikia jį tinkamai įvykdyti? Į šį klausimą taip ir negavome atsakymo Tarybos posėdžio metu. Kitas savaime kylantis klausimas – ar viskas čia skaidru ir ar naujai rengiamu projektu nesiekiama sau naudos? Juk kam kurti iš naujo, kai pusė jau padaryta ir už tai jau sumokėta? Ar savivaldybė turi tiek lėšų, kad mokėti antrą kartą už tai, už ką jau buvo sumokėta valstybės lėšomis? Juk tai ir savivaldybės, ir valstybės lėšų švaistymas. Nereikia paskui stebėtis, kad pinigų pensijoms ir pašalpoms trūksta. Juk galima buvo tiesiog pakoreguoti esamą projektą. Tai būtų daug pigiau nei kurti naują projektą. Iš tiesų logikos merės sprendimuose pasigendu – Barskūnų mokyklos valgyklos statybos sustabdytos neva neturi perspektyvos ir neverta ten pinigų leisti, nors jau stogas uždengtas, o čia mėtysim pinigus?
Norisi pasikartoti, kad aš pasisakau už Kalnalaukio gatvės rekonstrukciją – už gražų ir saugų miestą gyventojams, ypač už saugias jo vietas, kuriose ugdomi vaikai. Tačiau nepritariu neracionaliam ir galimai neskaidriam lėšų švaistymui.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. To parasyk sako:

  O įdomi ta praeitis? Ar čia tai apie ką Delfio ir 15 min. komentatoriai kartais parašo?

 2. palauk sako:

  Teisingai, lai parašo kam turi dėkoti už tai, kad yra žinomas Širvintų politikas.

 3. Parasyk sako:

  Parasyk apie Pinskuvienes praeiti manau tu apie ja tikrai zinai

 4. Kestui sako:

  Nekreipk demesio, kuo daugiau rasyk tiesos.

 5. RZ sako:

  Kiekvienam leliu teatrui reikia marioneciu. Sveiki atvyke i spektakli. Ir visiems “tyleti”,nes vaidyba prasidejo,o sorry vaidyba jau vyksta ir sakyciau labai sekmingai.

 6. Juokinga sako:

  Mielas Pakalni, yra toks posakis ” Kam sneket o kam patylet,, prisiminkim tuos laikus kai tu valdei sia Kunigaikstyste…. Jei nepameni galima daug ka primint. Tad nepilkim purvo ant kitu kai patys tame purve maudetes.

 7. Jadvyga sako:

  Smagu, kad pagaliau opozicija prabilo. Norėtume išgirst informacijos visais savivaldybės reikalais. Keistai , kad nei savivaldybės tinklapyje, nei Širvintų krašto laikraštyje nėra informacijos iš Tarybos posėdžių. Bijoma žmomnes informuoti?…nei meluot, nei tiesą rašyt? Žmonės juk galvoja.

 8. Algi sako:

  Algi, ismok rasyt!

 9. Algis sako:

  Tik ne pakalniu tiket.o siaip tai parods laikas

 10. a16 sako:

  Šaunuolis Pakalnis,reikia netylėt.O tai išrinko……… , be mokslų mere, ji nemoka paskaičiuot!Mato tik lėšas ES.

 11. Yousures sako:

  Labai gerai kad sužinojom tikra tiesa

 12. Agne sako:

  Straipsnis beveik apie ora.. :) gaila laiko tokioms nesamonems noretusi suzinoti kazka naujo, o ne murkdytis jusu paciu sukurtame mesle

 13. Lionei sako:

  Kuo patarsite tikėti?
  Kęstas šaunuolis, rašykite ir informuokite mus apie viską kas vyksta ,, kunigaikštystėje,,. Taip vadinu todėl, kad mūsų mieste kai kas jaučiasi kaip savo kunigaikštystėje…

 14. lione sako:

  NETYKEKIT PAKALNIU

 15. milvis sako:

  bardakynas vienas,daug kalbu mazai darbu.

 16. Širvintiškė sako:

  Ketai,dazniau pasisakyk.

 17. o pa! sako:

  Paprasta. Jei pabaigs išėjusios valdžios projektą, reiškia patvirtins, kad jis geras. Ar gi ta ponia tai padarys? Jai paprasčiau tokį patį naują padaryt – bet savo. Juk pinigai valdiški…

 18. Pagaliau sako:

  Kaip gerai kad sugrįžote KN. Galų gale gausim informacijos o ne liaupsių vienam asmeniui.Žmonėms jau veriasi akys ir mato kas yra kas.

 19. O sako:

  Malacius,netylek!

Jūsų komentaras:


× trys = dvidešimt vienas

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt