Išvyka į Vilniaus Muitinės muziejų    Lietuvos Socialdemokratai. Teisinga ir auganti visa Lietuva    Laikykitės Ten su Andriumi Tapinu Širvintose    Ar reikalinga “Piliečių tribūna”?    Širvintų "Atžalyno" progimnazija tarp setynių mokyklų, geriausiai maitinančių mokinius   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Giedra, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
2018 gegužės 24 d., Ketvirtadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kultūra Širvintų rajone podukros vietoje (arba, ar išgirdo ir suprato Širvintų merė Kultūros ministerijos raginimą?)

          Apie tai, kad Širvintų rajone trypiamos visos kultūros pamatinės vertybės – pastebėjome visi. Vos tik prasidėjus Seimo paskelbtiems Bibliotekų metams Širvintų rajone atleista iš darbo dvylika savo darbą išmanančių bibliotekininkų. Jų vietas užėmė nieko neišmanantys, jokių mokymų neturėję žmonės, tarp kurių yra net pensininkų. Žinoma, aš nieko neturiu prieš pensininkus, bet gal tegul darbingo amžiaus žmonės dirba. Tačiau visus naujuosius darbuotojus sieja vienas požymis – lojalumas vienai partijai – tai , kuri yra teisingiausia ir vienintelė leidžiama. Jums neprimena sovietmečio? Beje, po tokios pertvarkos kai kurios bibliotekos neveikia. Jose buvę kompiuteriai, pirkti pagal projektus iš ES paramos, išvežami neaiškiomis kryptimis. Tarkime, Vileikiškyje kompiuteriai perkelti į vaikų dienos centrą, kuriame net nėra interneto ryšio. Neveikiančios bibliotekos neapšildomos. Tad didžiulis knygų lobynas paliktas likimo valiai. Kas liks iš drėgmėje ir šaltyje laikomų knygų? Rajono valdžios ketveriukei, panašu, visi nerūpi.

          Vis girdime, kad dabar nusižiūrėta ir į kultūros darbuotojus. Reikia kažkaip atsikratyti tais, kurie per daug žino, per daug domisi ir netyli. Tad laukiame naujos bangos atleidimų.

             Ir štai čia prisimenu savo senelį, kuris aukštindamas mokymosi svarbą, mums vis pasakodavo apie knygnešių laikus ir pabrėždavo, kad tamsų žmogų lengviau valdyti. Tokiam žmogui nekyla klausimų, jis tiki kiekvienu pono žodžiu, net neuprasdamas, kad jam pačiam iš viso to nieko gero… Ir iš istorijos pamokų vis dar prisimenu garsiųjų tironų elgesio modelį – sužlugdyti šviesuolius, sunaikinti kultūrą ir tuomet jau lengvai valdyti. Jums nieko tai neprimena?

           O šiandien paskaičiau internete naujausią Kultūros ministerijos pranešimą. Dalinuosi juo su visais. O man, kaip neklusniai, iškart kyla klausimas: ar mūsų krištolinio skaidrumo merė girdėjo, kas kalbėta? Ar suprato?

ANA KUNDA

* * * * * * *

Ministras: būtinas politinis susitarimas – merai turi susitelkti ir daugiau dėmesio skirti kultūrai

 

 

          Vasario 2 d. Kultūros ministerijoje vyko Kultūros ministro Šarūno Biručio susitikimas su Lietuvos savivaldybių vadovais. Ministras paragino merus pamiršti politines intrigas ir imtis veiksmų.

        “Atėjo laikas, geopolitiniai įvykiai spartina greičiau imtis strategijos, kuri padėtų apsaugoti ir visapusiškai paremti bei parodyti valstybės dėmesį visuomenės branduoliui – t.y. aplink save visuomenę buriantiems, aktyviems bendruomenės nariams, kuriuos vadiname kūrėjais. Turime atstatyti jau greitai šimtmetį švęsiančios Lietuvos, kaip modernios valstybės kultūros globojimo ir puoselėjimo tradicijas, kurios formuoja mūsų valstybės imunitetą, garsina mūsų šalies vardą ir skatina visuomenei reikšmingus procesus”, – sakė ministras.  

Kalbėdamas apie 2016 metų prioritetus ir siekius keisti kultūros politiką iš esmės, noriu išskirti kultūros regionuose sklaidą, pilietiškumo skatinimą, valstybės imuniteto auginimą per visuomenės kultūrinę edukaciją, žiniasklaidos raštingumo didinimą, paveldo pažinimą ir atsakingą naudojimą. Matydami, kas vyksta aplink, turime suprasti, kad kultūros vaidmuo tampa ypač svarbus

       Susitikimo metu  ministras pristatė 2016 metų kultūros politikos prioritetus, planus susijusius su valstybės ir ES investicijomis, kurios skirtos ne tik modernizuoti kultūros infrastruktūros ir paveldo objektus.

      “Kalbėdamas apie 2016 metų prioritetus ir siekius keisti kultūros politiką iš esmės, noriu išskirti kultūros regionuose sklaidą, pilietiškumo skatinimą, valstybės imuniteto auginimą per visuomenės kultūrinę edukaciją, žiniasklaidos raštingumo didinimą, paveldo pažinimą ir atsakingą naudojimą. Matydami, kas vyksta aplink, turime suprasti, kad kultūros vaidmuo tampa ypač svarbus, o socialinės ir ekonominės sričių stipinimas kūrybiškumu yra būtinas sprendžiant net ir tokius sudėtingus klausimus kaip valstybės imunitetas nedraugiškoms jėgoms, emigracija ar savižudybės. Savivaldybių indėlis, ypač bendradarbiaujant su bendruomenėmis čia yra labai svarbus, todėl turime veikti kaip didelė vieninga organizacija. Šiandien būtinas politinis susitarimas, kad savivaldybės turi skirti daugiau dėmesio kultūrai, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje, dalintis gerąja praktika, nes kitaip mūsų šalis neišspręs sunkumų, su kuriais susiduriame šiandien ir susidursime ateityje ”, – sakė Š.Birutis.

Susitikime didelis dėmesys buvo skiriamas kultūros darbuotojų atlyginimams. Šis klausimas, ministro teigimu, tai pat yra svarbus ir reikalaujantis, ne tik centrinės, bet ir vietos valdžios globos.

“Jau dabar matome, kad kylantys atlyginimai padeda sugrąžinti kultūros darbuotojų orumą ir specialybės patrauklumą, todėl prašau visų savivaldybių į tai žiūrėti labai atsakingai, žinau, kad kai kur ne viskas vyksta sklandžiai ir gauname skundų. Vis tik visi turime suprasti, kad kultūros darbuotojo vaidmuo savivaldybėje ypatingai svarbus, o maži atlyginimai mūsų kultūros žmones vertė emigruoti į kitus sektorius ir palikti vakuumą kultūros srityje”, – sakė ministras.

Jis priminė, kad 2014 m. kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kilo 2 minimalaus kultūros ir meno darbuotojo tarnybinio atlyginimo koeficientais,  2015 m. – 1,3, o 2016 m. kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kils po 2 minimalaus tarnybinio atlyginimo koeficientus.

Savivaldybės raginamos vienyti mokyklų ir viešąsias bibliotekas, skatinti skaitymą ir švęsti Bibliotekų metus  

Šiandien būtinas politinis susitarimas, kad savivaldybės turi skirti daugiau dėmesio kultūrai, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje, dalintis gerąja praktika, nes kitaip mūsų šalis neišspręs sunkumų, su kuriais susiduriame šiandien ir susidursime ateityje , – sakė Š.Birutis. 

Susitikime taip pat pristatyti planai, kaip šalyje bus minimi Bibliotekų metai. Ministro teigimu šių metų ministerijos planuose yra numatyti konkretūs darbais, kurie bus susiję su bibliotekomis. “Kartu su Švietimo ir mokslo ministerija sukursime vieningą bibliotekų sistemą, kuri atitiks XXI amžiaus bendruomenių poreikius, bus efektyviai naudojami dokumentų ir knygų fondai, tobulinamos informacijos prieigos, o bibliotekų infrastruktūra taps patrauklia burtis bendruomenėms. Didelis dėmesys bus skiriamas bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimui, patirties dalinimuisi su šioje srityje pažengusiomis šalimis”, – sakė ministras.

2016-aisiais minint Bibliotekų metus, augs valstybės lėšos, skiriamos elektroniniams ir tradiciniams leidiniams įsigyti, skaitymą numatoma populiarinti literatūriniais protmūšiais bibliotekose, autorių turais po Lietuvą. Pagal Kultūros ministerijos Vyriausybei pristatomą Bibliotekų metų minėjimo planą, kurį rengė speciali darbo grupė,  numatyta didinti prieigas prie kokybiškų, aktualių, meninę, kultūrinę ir mokslinę vertę turinčių leidinių. Šiemet tradicinėms ir elektroninėms knygoms įsigyti bibliotekos gaus 300 tūkst. eurų papildomų lėšų – lyginant su šiais metais vienam šalies gyventojui tenkanti šių lėšų dalis padidės nuo 58 iki 69 centų. Kasmet ministerija, atsižvelgdama į gyventojų skaičių apskrityse ir savivaldybėse, skiria bibliotekoms valstybės biudžeto finansavimą naujiems leidiniams įsigyti.

Kaip savivaldybės minės Valstybės atkūrimo šimtmetį? 

Savivaldybės raginamos vienyti mokyklų ir viešąsias bibliotekas, skatinti skaitymą ir švęsti Bibliotekų metus

“Tai dar vienas svarbus klausimas, kurį šiandien noriu paliesti. Vistik noriu atkreipti dėmesį, jog turime kartu pasirūpinti, kad bendruomenė pajustų šventę. Kreipkime dėmesį į bendruomenių veiklų stiprinimą, sudarykime joms sąlygas veikti, aktyviau dalyvauti savivaldybių ar seniūnijų gyvenime. Turime aiškiai suvokti, kad tik veikli ir kūrybinga bendruomenė garantuoja valstybės tvarumą. Mes apklausėme kultūros įstaigas ir matome, kad visi tikisi milžiniškų lėšų iš valstybės ir daugelis jų nugultų į memorialines lentas ir paminklus, o ar pamąstėme, kaip šia diena įkvėpsime ateities kartas? ” – sakė Š. Birutis.

Kultūros ministerijos specialistai pristatė ministerijos planus ir pasirengimą 2018 metams, patarė savivaldybių atstovams daugiau dėmesio skirti pasirengimui Dainų šventėms ir visą Lietuvą vienijantiems projektams, rūpintis kultūros savanoriais. Pasak ministro, ministerija tikisi glaudaus bendradarbiavimo su savivaldybėmis rengiantis mūsų valstybei ypatingiems metams.

Ministerija sieks susigrąžinti programas, kurios užtikrins tinkamą finansavimą įgyvendinant kultūros politiką

Susitikime ministras akcentavo kultūros infrastruktūros ir paveldo apsaugos finansavimo galimybes. “Jeigu nuo 2014 metų akcentavome racionalų valstybės investicijų panaudojimą, ieškojome ir radome sprendimus, kaip taupyti valstybės lėšas pakeitę paveldo tvarkybos darbų įkainių sistemą (atskyrėme restauravimo darbus nuo statybos, kas sutaupė nemažai valstybės lėšų), šiemet tęsdami šias nuostatas nustatėme prioritetus, kurie susiję su labiausiai pažeidžiamu ir apsaugos reikalaujančiu valstybės paveldu, todėl didžiausias dėmesys 2016-aisiais bus trapiausiems ir skubaus dėmesio reikalaujantiems objektams”, – sakė ministras ir pabėžė, jog labai svarbu, kad tvarkoma infrastruktūra užtikrintų atitinkamą turinį.

“Šiemet ieškosime sprendimų, kurie padės sutvarkyti kultūros finansavimą. Planuojame rasti sprendinius, kurie užtikrins valstybei svarbių kultūros projektų gyvavimą. 2017–uosius turėtume pasitikti ne tik su Lietuvos kultūros rėmimo fondo lėšomis, bet ir su atskiromis valstybės užsakymams skirtomis programomis. Kalbant apie kultūros rėmimą, svarbu pabrėžti, kad iki 2016 metų pabaigos mano prioritetai nesikeis – Kultūros taryboje  didžiausias dėmesys bus skiriamas vaikų kultūrinės edukacijos ir kultūros plėtros regionuose projektams”, – sakė ministras.

Susitikime savivaldybių vadovams taip pat pristatyti pasikeitimai teisėkūroje, Muziejų ir Archyvų įstatymų pakeitimai, aptartos regionų kultūros administravimo savivaldybėse problemos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. to yra kaip yra sako:

  Jūs klystat, dar nėra 100 proc. truoj a teis eilė seniūnijoms, o po to eiliniams darbuotojams, valyutojoms ir t.t. Juk tiek dar darbiečių laukia savo eilės, kol bus įdarbinti.

 2. Prieš tai rašiusiam sako:

  Manau klystat, aš galvoju dar turi ką išmest. Ir darys tai kol savo kerštą numalšins galutinai. Greit pamatysim. Ogi kiek dar savų bedarbių laukia darbo. Vieną pažįstu, sakė taip dirbau taip agitavau, o darbo kaip nėr taip nėr.

 3. Yra kai yra sako:

  Yra kaip yra:
  dabartinės merės valdžioje niekas nenorėjo, neskaitant pačių jos partiečių,padlaižių ir parsidavėlių bei suklydusių rinkėjų (pasak jų pačių, dabar dėl nuolatinės savigraužos kaltinančius tik save, dėl padaryto netinkamo pasirinkimo balsavimo metu, dėl kurio negalvojo, kad bus tokios skaudžios pasekmės ir nežabota savivalė). Anksčiau vadovavę merai,visos partijos, kurios anksčiau buvo valdžioje – dirbo rajono žmonių labui, buvo kompetetingi ir rasdavo kompromisą spręndžiant aktualias problemas, liečiant jautrius ir svarbius rajono gyventojams klausimus.Na o dabartinė merė tikėjosi, kad galbūt išauš ir jos valanda, kai po rinkimų sės prie rajono savivaldybės valdymo vairo ir be menkiausio gailesčio susidoros su visais jai neįtikusiais ir t.t. Ir štai tas laikas atėjo – keršto rezultatai stulbinamų aukštumų. Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai, kurie buvo keršto plane – visi atleisti, kaip ir atleisti paprasti įvairių įstaigų darbuotojai! Dabar jau merei turėtų būti ramu, nes planas įgyvendintas 100%, o gal netgi pranoko lūkesčius. Širvintose klesti Darbo partija!Ir tik darbiečiai varomoji jėga į šiesią ateitį ir progresą###(su kitos partijos kvapu čia nereikalingi)

 4. Jo sako:

  Yra geras rusiškas posakis:LOMAT NIE STROIT. Griauti, naikinti daug proto nereikia, bet kada pamatysim kanors sukurto, o ne sugriauto.

 5. sako:

  Galvojau ir galvosiu, kad politikams nereikia išprususių ir apsiskaičiusių žmonių. O buki neužduos nepatogių klausimų, neperskaitys straipsnio, nesidomės priimtais sprendimais. Gal ne veltui sakoma, jog buką liaudį valdyti lengviausią.

 6. Ona sako:

  Kaimo žmonės į bibliotekas ateina paskaityti ir spaudos, kurios nepajėgia užsiprenumeruoti, internate taip pat skaito spaudą ir kitas žinias. naudojasi internetine bankininkyste ir daro pavedimus, nes ne visi gali nusipirkti kompiuterius. Kam viso to reikia kaimiečiui, tegul važiuoja į Širvintas ir viską sutvarkys.Geriau mažiau žinos to bus geriau, kam tą kultūra reikalinga, geriau ,,bambalys” prie šono.

 7. XXX sako:

  Kiek daug klausimų iškėlė Kultūros ministras, beje “darbietis”. Jis tikriausiai nežino, kad Mūsų Merė žino atsakymus į visus klausimus ir ji jau žino, kad daug pinigų ateis šiais metais bibliotekoms. Tai gal dėl to va taip mūsų valdžia ir strateguoja ? Š. Biručio Citata : “Savivaldybių indėlis, ypač bendradarbiaujant su bendruomenėmis čia yra labai svarbus, todėl turime veikti kaip didelė vieninga organizacija.”… Širvintose suprantamas taip- kad vieningą organizaciją suformuos valdžia- aktyvių bendruomenių čia nereikia….

 8. Teisybė sako:

  Mūsų merei visa tai kaip nuo žasies vanduo. jai svarbiausia susodinti į postus savo žmones. O kad bibliotekos kaime sužlugdytos, tai kas

Jūsų komentaras:


du × keturi =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt