Konflikto metu nužudė sutuoktinį    Kur keliauja Savivaldybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir programos lėšos    Apklausa apie buitinių atliekų išvežimo paslaugą    Profesinės sąjungos Širvintose veikia    Teistiems dėl korupcijos asmenims siūloma dešimčiai metų užkirsti kelią į rinkimus   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
 • +24°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +25°
  Giedra, be kritulių
 • +25°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 18 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ž.Pinskuvienė galimai pavogė pinigus arba apsimelavo

Kęstutis Pakalnis

Kęstutis Pakalnis, Širvintų rajono Tarybos narys 

            Jau kelis kartus kreipiausi į merę prašydamas informacijos, kiek surinkta lėšų miesto šventei ir vis negavau tikslaus atsakymo.

       Kovo mėnesio Tarybos posėdžio metu dar kartą pakartotinai prašiau merės pateikti išsamią informaciją apie Širvintų miesto šventei skirtas ir panaudotas kiekvienos Širvintų rajono biudžetinės įstaigos, Savivaldybės kontroliuojamos įmonės, rėmėjų ir kitų finansavimo šaltinių lėšas.

          Atsakymo ir vėl nėra. Aš tenoriu, jog merė sąžiningai pasakytų, kokia suma buvo surinkta akcijai „Dovana miestui“. Mano tikslas, kad gyventojams būtų suteikta tiksli informacija ir nebūtų meluojama. Dabar yra tokia situacija, kad pačios merės paskelbtos dvi labai skirtingos sumos (175 tūkst. eurų ir 28 227,85 eurų). Kuri jų teisinga? Kur dingo tas lėšų skirtumas? Ar merė tuomet gyventojams melavo, arba dalis pinigų galimai nebuvo užpajamuoti  ir panaudoti ne pagal paskirtį.

          Gyventojams primenu, kad  2015-06-04 susitikime su rinkėjais Ž. Pinskuvienė paskelbė, jog į kvietimą paremti miesto šventę atsiliepė 70 verslininkų ir mažiausiai pervedė  nuo 2,5 tūkst. eurų (yra garso įrašas). Tad galimai buvo surinkta 175 tūkst. eurų. Iš dalies atsakydama į mano vasario 18 d. paklausimą rašte merė teigia, kad iš verslininkų surinkta 28 227,85 eurų. Kodėl skirtinga oficiali informacija apie Širvintų miesto šventei (2015 metų gegužės mėnesį) skirtas ir panaudotas lėšas? Jeigu buvo surinkta galimai 175 tūkst. eurų, kur dingo likusi suma? Jeigu merė birželio 4-osios susitikime su gyventojais juos apgavo ir pateikė klaidingą informaciją, kaip jau tapo įprasta mūsų rajone, ji privalo dėl to viešai atsiprašyti gyventojų.

        Merė kalba tik apie verslininkus. Tačiau neatskleidžiama, kiek paaukojo savivaldybei pavaldžios įmonės. Ar šilumos ir komunalinio ūkio paslaugų pabrangimas nėra susijęs su tuo, kad „Širvintų šiluma“ ir „Širvintų komunalinis ūkis“ rėmė miesto šventę? Kodėl merė tai slepia?

       Aš, kaip gyventojas labai džiaugiuosi, kad gražėja miestas. Turbūt neatsiras nė vieno žmogaus, to nepastebinčio. Tik norėtųsi  lėšų panaudojimo skaidrumo.

            Beje, akcija „Dovana miestui“ prasidėjo tuomet, kai būtent aš ėjau mero pareigas. Mano, kaip mero, iniciatyva ir buvo pradėta akcija. Džiaugiuosi, kad ši graži idėja yra tęsiama ir šiandien.

                Dar kartą prašau, kad merė Ž. Pinskuvienė aiškiai atsakytų rajono gyventojams, ar ji melavo įvardindama paaukotas sumas, ar galimai apsivogė.

              Informuoju, kad neatsakius į klausimus, bus kreipiamasi į teisosaugos institucijas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. Taigi sako:

  manyčiau, kad ataskaita visuomenei , kas ir už kiek padaryta miestui dosnių ir kilnių verslininkų dėka turėtų atrodyti taip , kaip atrodo merės ataskaita gyventojams – rūpestingai surinktos visos nupozuotos fotografijos ir sudėtos tvarkingai. Išorinio „glanco“- SU KAUPU. O būtų šaunu ir pageidautina, kad taip ir už pinigėlius būtų atsiskaityta.

  O jeigu, kaip manoma, kad popsinėms šventėms su tuo pačiu glancu dar ir savivaldybės įmonės turėjo lėšomis prisidėti, tai jau pažeidimai.

 2. Anonimas sako:

  Tokio rango žmogui kaip rajono merui privalu žinoti, kad suaukoti pinigai turi būti labai skaidriai apskaitomi ir panaudojami, viešai atsiskaitant visuomenei. Kol kas į rajono tarybos nario paklausimą merui priklausančiu lygiu neatsakyta.

  O rajono verslininkus , matyt, tenkina toks „mecenavimas“???

 3. as sako:

  kaip jus nesuprantat ziviliukui juk reikejo uz atvirutes susimoketi ir uz visa kita,,, babaliai jukirgi kainuoja… ten ir nusavino pinigiukus

 4. super sako:

  Pritariu. Kultūros, pagarbos bet kokiam žmogui Pinskuvienei pas Pakalnį reiketų mokytis.

 5. Zosė sako:

  Na, kad miesto šventei buvo surinkta tik virš 28 tūks. eurų tai yra gryna nesąmonė nes surinkta buvo žymiai daugiau.

 6. Laima sako:

  p. “Kestui”
  nepaistykite, merė pati nukvanksta nuo savo gerų darbų. O jos nesiskaitymas su kitais tarybos nariais rodo jos neišprusimą, nepagarbą, menką padorios elgsenos išmanymą. Juk, jei žmogus gatvėje Jūsų paklausia, Jūs nepraeinate pro šalį, o atsakote tiek, kiek norite. Norite aiškinate į paklausmą, norite pasakote, “aš ne vietinis, nežinau”. Bet nors kažką pasakote. Merė gi visiškai nereaguoja. Tai mažų mažiausiai nepadoru.

 7. kestui sako:

  galimai nukvakai nuo geru meres darbu

 8. širvintiškiui sako:

  Ačiū dievui, kad dar ne visi bijo carienės.

 9. super sako:

  Viskas čia gerai. Tarybos narys turi teisę klausti merės, jei jam kyla klausimų. Vis solidžiau nei ta apdryskusi.

 10. Širvintiškis sako:

  Gerb.ponas Kęstuti.Ar dar ilgai kelsite isterijas?Labai gerai,kad domitės.Bet jeigu Jums kyla įtarimai,Jus kreipkites į teisesaugos institucijas o ne į skaitytojus.O rezultatus praneškite skaitytojams.Va tada ir bus aišku kas teisus.Bet gi Jus to nepadarysite,bijosite.

Jūsų komentaras:


devyni − = penki

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt