Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Nacionalinis Gailestingumo kongresas

Specialiai  „Krašto naujienoms” ŽIVILĖ GURAUSKIENĖ

              Šių metų gegužės 7–8 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinis Gailestingumo kongresas, prasidėjęs Vakaro malda Vilniaus Katedroje. Dalyviai ir svečiai kartu su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu, kitais vyskupais, kunigais kalbėjo Liturgines valandas. Po maldos prasidėjo šv. Mišios, kurioms vadovavo arkivyskupas G. Grušas, Eucharistiją koncelebravo šeši Lietuvos vyskupai ir apie 60 kunigų.

               Lietuvos vyskupai Gailestingumo jubiliejui skirtame laiške rašė: „Sustiprinsime ryšį su Kristumi, kartu gilinsimės į Dievo Gailestingumo slėpinį, viešai liudysime tikėjimą ir dalinsimės su kitais džiaugsmu, kad priklausome Jėzui Kristui, kuriame mums yra apsčiai išlietas Dievo Gailestingumas“.

            Šv. Mišių metui skaitinius ir maldavimus skaitė palaimintojo Mykolo Sopočkos hospiso darbuotojai, o atnašas nešė Švč. Jėzaus Širdies bei Motinos Teresės vienuolijų atstovės.

                 Vakare Vilniaus senamiestyje vyko evangelizaciniai renginiai „Gailestingumas mieste“ – šlovinimas, liudijimai, sakraliniai šokiai, spektaklis. Rotušės aikštėje dalyviai buvo kviečiami šlovinti Dievą šokiu vadovaujant Aidai Maksvytytei ir šokių studijos „Džiaugsmas“ šokėjams. Sakraliniai šokiai – prisilietimas prie Viešpaties čia ir dabar. Jais buvo meldžiama Viešpaties Atstatymo savo miestui, gyvenimui, Lietuvai… Šis šokis – tarsi malda, rožinio kalbėjimas, piligrimo kelias – gydantis, su viltimi pasiekti Tikslą.

                Antroji Nacionalinio Gailestingumo kongreso diena prasidėjo Ryto malda Katedroje. Tai asmeninio susitikimo su Dievo Gailestingumu laikas .Jo metu tikintieji meldėsi Dievo tautos liturgines valandas. Maldai vadovavo Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis.

                Nuo 10 val. vyko teminiai užsiėmimai daugelyje Vilniaus senamiesčio bažnyčių ir kitose miesto vietose. Juos vedė kunigai ir pasauliečiai tiek iš Lietuvos, tiek atvykę iš užsienio valstybių. Kongreso dalyviai galėjo rinktis iš 46 skirtingų užsiėmimų.

               Šv. Ignoto bažnyčioje vykusios konferencijos „Ar Bažnyčia yra gailestinga“ metu VDU Katalikų fakulteto dekanas ir dėstytojas, teologinių knygų ir straipsnių autorius, krikščioniškos muzikos kūrėjas ir atlikėjas doc. dr. Benas Ulevičius bandė atsakyti į Gailestingumo kongreso metu savaime kylančius klausimus – kas yra Gailestingumas? Ar Dievas mums gailestingas? Ar Bažnyčia nėra kliūtis patirti gailestingąją Dievo Meilę? Ar jos netobulumas neužtemdo mums Dievo Veido? Mes visi – įtraukti į mirtį, į Amžinybės alkį – esame kviečiami. Dievas mus išrinko prieš Pasaulio sukūrimą.

          Po pietų į Katedros aikštę iškilminga procesija buvo įneštas garsusis Gailestingojo Jėzaus arba Dievo Gailestingumo paveikslas, nutapytas dail. Eugenijaus Kazimirovskio pagal mistikės sesers Marijos Faustinos Kovalskos patirtus regėjimus 1934 m. Vadovaujant Kauno vyskupui augziliarui Kęstučiui Kėvalui susirinkusieji meldėsi Dievo Gailestingumo vainikėlį.

15.15 val prasidėjo Sutaikinimo pamaldos. Tikintieji buvo kviečiami atnešti savo maldos intencijas į specialią dėžę prie scenos. Giedojo jungtinis Šv. Jono Bosko, Palaimintojo Jurgio Matulaičio Šv. arkangelo Rapolo bažnyčių vaikų ir jaunimo jungtinis choras. Po Evangelijos vyskupas K. Kėvalas kvietė atsiverti Gailestingumui. Sąžinės patikrinimui skaityti Popiežiaus Pranciškaus klausimai. 200 kunigų išsiskirstė po visą Katedros aikštę klausyti išpažinčių.

           18 val. Katedros aikštėje buvo aukojamos šv. Mišios, joms vadovavo kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Homilijoje kardinolas kvietė imtis gailestingumo darbų:„Prašykime, kad Dievo Gailestingumas įsikūnytų konkrečiais gailestingumo darbais, kurie liudytų pasauliui, kad ir šiandien yra žmonių, gebančių priimti bei dovanoti Dievo Gailestingumą ne gražiais žodžiais, bet konkrečiais darbais“. Po šv. Mišių Dievo Gailestingumo paveikslas buvo įneštas į Arkikatedros presbiteriją. Per visą naktį ten vyko Švč. Sakramento adoracija.

             21 val. prasidėjo koncertas „Aš čia!“, kuriame dalyvavo „Italijos balso“ nugalėtoja sesuo Cristina Scuccia, Jurga Šeduikytė, Mantas Jankavičius, Saulius Petreikis, grupė „Saulės kliošas“. Koncerto metu ekranuose buvo rodomi Carito Lietuvoje ir partnerių inicijuoto projekto „Aš čia“ savanorių liudijimai, o Sesuo Cristina dalijosi savo išgyventa Dievo artumo patirtimi. Prieš finalinį kūrinį atlikėja ištraukė aukso spalvos juostą, kuri simboliškai apraizgydama tikėjimo gija sujungė susirinkusiuosius.

           Sekmadienį tikintieji pradėjo iškilminga procesija nuo Nepriklausomybės aikštės lydėdami Dievo Gailestingumo paveikslą Katedros link. Nacionalinį Gailestingumo kongresą užbaigė tūkstančius tikinčiųjų pritraukusios į Katedros aikštę šv. Mišios po atviru dangumi, kurioms vadovavo Lietuvoje viešintis aukščiausias kardinolas Vatikano hierarchijoje Pietro Parolinas, kuris susirinkusiesiems kalbėjo: „Perduodu jums šiltus popiežiaus Pranciškaus sveikinimus. Jis tikrai už jus meldžiasi, yra arti jūsų dvasioje ir meldžia jums gausių Dievo palaiminimų“. Antrasis po Popiežiaus Vatikano pareigūnas vylėsi, kad jo vizitas paruoš kelią Popiežiui atvykti į Lietuvą: „Aš tikiuosi, kaip jau pasakiau vakar Kryžių kalne, kad esu kaip Jonas Krikštytojas, kaip tas, kuris paruošia kelią. Duok Dieve, kad kuo greičiau įvyktų Popiežiaus kelionė į šį kraštą“.

              Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas susirinkusiesiems linkėjo gailestingumą liudyti kasdienybėje: „Patyrę Dievo Gailestingumą, atsinaujinę, grįžkite namo gailestingumą liudyti savo darbais.“

            Esame kviečiami naikinti abejingumo kultūrą ir liudyti gailestingumą neapsiribodami vien išmaldos davimu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt