Rudens šventė Medžiukų kaimo bendruomenėje (VIDEO)    Pirmasis sezono startas    „Valstiečiai“ su Pinskuviene obuoliauti neis    NEDELSK Rožinio kaspino autobusėlis atvyksta į Širvintas    Šokio spektaklis. Pasaka apie prarastą žiedą. Nemokamai   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

  • +5°
    Debesuota, be kritulių
  • +5°
    Debesuota, be kritulių
  • +5°
    Debesuota, be kritulių
  • +5°
    Debesuota, be kritulių
  • +5°
    Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
  • +5°
    Debesuota, be kritulių
  • +5°
    Debesuota, be kritulių
2018 spalio 23 d., Antradienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajono globėjai kalbėjosi apie iššūkius globojant vaikus

DSC_0200x

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Nuotraukos autorės *

            Širvintų rajono vaikų globėjų draugija organizavo šventę „Augu šeimoje”. Jos metu vyko diskusija apie tai, ko pasigenda globėjai, su kokiais iššūkiais jiems tenka susidurti globojant vaikus. Globėjai bei svarstantys galimybę jais tapti, išsakė savo mintis apie vaikų globą šeimoje, nuogąstavimus apie politikų kišimąsi į Vaiko teisių apsaugos skyrių Savivaldybėse darbą.

           Susitikimo metu buvo kalbama apie tai, kag globėjai vykdo ypatingą misiją. Jie tampa artimiausiais žmonėmis vaikams, nors ir žino, kad vaikai nėra jų. PRIDE programos mokytojas, kuris mokė dabar esančius mūsų rajono globėjus, LEU dėstytojas Zigmas Giedrimas kalbėjo, kad globėjai visada buvo ir bus matomi per padidinamąjį stiklą. Tačiau jie daro neįkainojamą darbą – likimo ir tėvų nuskriaustiems vaikams suteikia galimybę augti šeimoje.

              Buvusi Vaiko teisių skyriaus vedėja Ramunė Vidmantienė akcentavo, kad globėjai yra ypatingi žmonės. Ji pripažino, kad tai, kiek duoda valstybė globėjui yra labai mažai. O juk yra paprasčiau ir pigiau skatinti vaiko globą šeimoje, negu institucijose. Šeimoje vaikai auga ramesni ir laimingesni, jie labiau pasitikimi žmonėmis ir savimi. Laimingi žmonės kuria laimingą visuomenę. Ji taip pat pabrėžė, kad už globojamus vaikus mokama tik iki pilnametystės, nors jai asmeniškai nėra žinomas atvejis, kad įtėviai išsižadėtų globjamų vaikų ir vėliau. Jos žiniomis, visi įtėviai globoja vaikus ir sulaukus pilnametystės. Taip yra dėl atsiradusių ryšių, kurie svarbūs tiek globėjui, tiek globojamam vaikui. 

Norintys globoti vaikus visada laukiami Širvintų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje, kur Jums bus atsakyta į visus klausimus.

               Prisiminta ir kai kurių rajono vadovių pozicija, neva jei taip mylimi svetimi vaikai, tai juos lai įsivaikina, o ne ima pinigus už globą. Specialistai tvirtina, kad ne visus vaikus galima įvaikinti. Dauguma vaikučių turi biologinius tėvus ir jų įvaikinti neleidžia įstatymai, tačiau šiems vaikams labai labai reikia šeimos atmosferos ir meilės.

                 Vaikučius globojanti Andželikos ir Rimvydo Bagočiūnų šeima tvirtino, kad globėjai pirmiausiai laukia ne kontrolės, o pagalbos ir gero žodžio. Žinoma, jie neišsižada kontrolės, bet yra įsitikinę, kad pirmiausia turi būti suteikta tokiai šeimai pagalba – ypač psichologinė. Tuomet šeimos lengviau susidoros su iššūkiais. Bagočiūnų žodžius patvirtino Z. Giedrimas, teigdamas, kad globojami vaikai yra kitokie, nei biologiniai. Jie patyrę netekčių, įvairių stresinių situacijų, daugelį kamuoja ligos ligelės, todėl juos auginti yra kur kas sudėtingiau. DSC_0205x

                 Vaiko teisių apsaugos skyriaus sprecialistė Rasa Dragūnienė kalbėjo apie tai, kad vaikus norinčių globoti žmonių mūsų rajone yra, tačiau šiuo metu sudėtinga rasti, kas juos mokytų. Ar kiekvienas gali tapti globėju? Ne. Ir patys specialistai pasakoja istorijas, kad visame pasaulyje apie dvidešimt procentų norinčiųjų globoti vis tik persigalvoja supratę, kad nepajėgs susidoroti su didžiuliu fiziniu ir psichologiniu krūviu.

           Vieną iš problemų globėjai įvardijo ir tai, kad jiems susirgus nėra kas pasirūpina vaikais. Jų manymu, geriausia būtų, jei paslauga atvyktų į namus. Juk vaikai, patyrę netekčių, sunkiai adaptuojasi naujose vietose. Tokios paslaugos poreikis iškyla ir globojantiems mažučius vaikučius, kai dėl vaikučių būklių ar baimių nėra galimybės išsimiegoti. Tuomet taip pat labai reikėtų, kad kas nors pagelbėtų ir bent kartą per savaitę naktį pabudėtų prie mažųjų, o globėjai tuo metu galėtų normaliai išsimiegoti, nesijaudindami dėl mažųjų globotinių.

          Vis sukosi kalbos apie tai, kaip svarbu vaikui augti jį mylinčioje šeimoje. Visi susirinkusieji jau žinojo faktą, kad vienas Širvintų rajono vaikas prieš kelias dienas nusižudė globos įstaigoje. Ir ta žinia lyg priekaištas slėgė visus.

             Globėjai pripažino, kad svarbu jiems nuolat susitikti ir kalbėtis. Kalbėtis apie tai, kas neramina ir tai, kas džiugina. Bendraminčių rate, žinant, kad yra daugiau išgyvenančių panašias emocijas, visada smagiau ir drąsiau. Todėl sutarta, kad susitikimai vis dažnės. Tik visi kartu, palaikydami vieni kitus, pasieksime, jog aplink augtų kuo daugiau laimingesnių vaikų. DSC_0202x

          Šventės, kurią organizavo Širvintų rajono vaikų globėjų draugija, partneris – Šeimos pagalbos centras „Lašelis”. VšĮ Savikūros namai vadovė Vaida Babrauskienė padovanojo poezijos pertraukėlę, į savo patalpas įsileido LPF Malonė tau pirmininkė Neringa Čerkesienė, svečiuose buvo Arūnas Čerkesas, Vaiko teisių apsaugos ir Įvaikinimo tarnybos prie SOCMIN vyriausioji specialistė Renata Maslauskienė, Gelbėkit vaikus savanorė, buvusi vaiko teisių vedėjo Ramunė Vidmantienė, VTAS atstovė atsakinga už globą rajone Rasa Dragūnienė, ŠPC Lašelis savanorė Ramunė Šimienė ir pirmininkė Andželika Bagočiūnienė, Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos pirmininkas Rimvydas Bagočiūnas, Globėjai Valda, Henrika, Laura, Nijolė, Rimvydas ir Andželika. Renata ruošiasi tapti globėja, bet jai neorganizuojami mokymai. Diskusijoje dalyvavo rajoninės spaudos atstovės Janina Pūkienė ir Neringa Tuškevičienė.

                Šiuo metu Širvintų rajone yra globojamas 41 vaikas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

  1. po sako:

    kodel renginis ivyko be musu meres

  2. pagarbai sako:

    kur dėtis vaikui, kurio degradai autoriai (tėvais vadint negaliu) gyvi ir įvaikinti neleidžia?

  3. svarbi misija sako:

    Jūs šaunuoliai, dirbate be galo svarbų darbą. Šiuo metu Širvintų rajone globojamas 41 vaikas, o kiekvienas vaikas tai atskiras pasaulis, tikėkimės, kad užaugs laimingas, kurs savo šeimą, vėl augins vaikus… Labai svarbią misiją prisiima globėjai, jiems būtina valstybės ir mūsų visų parama bei pagalba.

  4. pagarba sako:

    Pagarba pati didžiausia vaikus įsivaikinusiems asmenims. Apie juos kazkodel tyla. O apie globa baikite nors karta kaisioti sita info. Tikrai nusibodo.

  5. matau sako:

    kaip matau, mūsų ponioms tema neaktuali. Jos net neįtaria, kiek globėjai savivaldybei sitaupo pinigų. Globos namuose už vaiką mokama 4kart brangiau.

Jūsų komentaras:


vienas + trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt