Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis

Žurnalistų sąjungos pirmininkas D.Radzevičius: teisė rinkti ir skleisti informaciją negali būti ribojama

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. delfi.lt foto

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas
Dainius Radzevičius.
delfi.lt foto

* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

             Jau minėjome, kad Meno mokykloje, susirinkimo pradžioje rajono merė demonstratyviai žemino žiniasklaidos atstovus ir neteisėtai pareikalavo išeiti.

       Susirinkimą kviečiančiame skelbime (skelbimas yra Meno mokyklos tinklapyje ir facebooke) buvo teigiama, kad susirinkimas kviečiamas „dėl Meno mokyklos veiklos”. Supratome, jog ketinama kalbėti apie mokyklos mokinių pasiekimus, gal ir problemas, kad bus kalbama apie naujų mokinių priėmimą ir mokyklos plėtrą. Todėl net ir nežinodami, kas susirinkimą organizuoja (skelbimas nepasirašytas) drąsiai atvykome. Beje, koridoriuje sutikome mokyklos vadovę, kuri neinformavo, jog susirinkimas uždaras. Susirinkusieji taip pat sakėsi nežinantys, kokiu klausimu bus kalbama. Tik vėliau paaiškėjo, kad svarstytas pedagogų profsąjungos skundas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl blogos atmosferos įstaigoje.

      Susirinkimui pirmininkaujanti merė Živilė Pinskuvienė suirzusiu balsu pareiškė, kad žiniasklaida nepageidaujama, nes „pirma skalbinius reikia skalbti savo namuose ir nenešioti gandų”. Merei replikavome, kad jos reikalavimas yra neteisėtas. Tuomet buvo atsakyta: „Aš merė, išrinkta žmonių ir aš sprendžiu.” Ji grasinosi nutraukti susirinkimą.

         Nenorėdami trukdyti atostogų metu atėjusių mokytojų ir vaikų tėvų, bei kelti įtampos, šį neteisėtą įsakymą įvykdėme, taip prarasdami galimybę atlikti savo, kaip visuomenę informuojančio asmens, pareigas. Esu tikra, kad žiniasklaidą NETEISĖTAI išvarė, dėl to, jog deramai negalėtume nušviesti visuomenės. O tai leidžia daryti prielaidą, kad eilinį kartą bandoma kažką nuslėpti.

           Toks sprendimas pažeidžia, ne tik Lietuvos Respublikos įstatymus, tačiau ir sveiko proto logiką. Juo labiau,kad iš salės išprašytas ir Širvintų rajono tarybos narys V.Šimonėlis. Tačiau susirinkime liko nemaža dalis žmonių, kurie nėra tiesiogiai susiję su Meno mokykla.

        Situaciją paprašytas pakomentuoti Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius teigė: „Labai aiškiai noriu nurodyti, kad merė negali šeimininkauti kaip nori ir kur nori. Žiniasklaidos priemonių teisės gauti ir skleisti informaciją surašytos Visuomenės informavimo įstatyme. Tad merė negali jų pažeisti. Bendra taisyklė tokia – rinkti ir skleisti informaciją teisė negali būti ribojama kitaip nei tik įstatymu. Tad jei kas nors riboja, turi nurodyti, kokiu įstatymu ir kokia konkrečia nuostata remiasi. Visi kiti atvejai riboti yra neteisėti.”

             LŽS pirmininko pasisakymo įrašas yra čia:


Susiję straipsniai:

3 Komentarai (-ų)

 1. Žmogelis sako:

  Kas atsitiko su Širvintom- žurnalistas gali būti, bet kas, sesutės gali būti pavaduotojom gydymui… Tokie dalykai buvo tik gudžiu sovietmečiu kai melžėja ar bemokslis galėjo vadovauti gamyklom, kolūkiams ar net valdyti šalį.

 2. x sako:

  Labai geras paaiškinimas.
  Šis ponas 2008 m. baigė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos bakalauro studijas. 2012 metais baigė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto komunikacijos ir informacijos magistro studijas. Todėl šis ponas supranta, kad žurnalistu gali būti ne bet kas ir teisę rinkti ir skleisti informaciją turi tik profesionalas.

 3. Skaitytoja sako:

  Merei reiktų paskaityt. Nors klapčiukai atraportuos. Tik ar padarys išvadas. Juk ji Merė, Živilė, ŽIVILĖ PINSKUVIENĖ IR GALI TAI KO NEGALI KITI.

Jūsų komentaras:


šeši + = septyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt