Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 22 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ignas Šeinius: Aš sugrįžtu…

DSC_0058 (427x640)*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *

            Lietingą ketvirtadienį Širvintose vyko istorinis įvykis – atidengta skulptūra rašytojui, diplomatui Ignui Šeiniui.

             Paminklo atidengime dalyvavo garbūs svečiai:

Faustas Latėnas, LR Vyriausybės Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai

Eitvydas Bajarūnas, LR Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams, buvęs LR ambasadorius Švedijos karalystėje

Chatuna Salukvadze, Nepaprastoji ir įgaliotoji Gruzijos ambasadorė Lietuvoje

Arnas Neverauskas, LR Kultūros ministerijos viceministras

Roma Žakaitienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė

Leonas Klimas, Širvintų dekanas, kunigas

        Siekį pastatyti Širvintose paminklą Ignui Šeiniui iškėlė ilgametė lietuvių kalbos mokytoja, Igno Šeiniaus premijos laureatė Danutė Miliukienė. Pedagogės iniciatyvą parėmė apie dvidešimt kultūrai neabejingų žmonių, susibūrusių į paminklo pastatymo iniciatyvinę grupę. Skulptorius Henrikas Orakauskas sukūrė paminklą „Regiu Lietuvą“. Prie paminklo gimimo prisidėjo daugybė Širvintų krašto ir iš čia kilusių žmonių. Buvo organizuotas konkursas, kuriam darbus pateikė trys skulptoriai. Konkursiniai darbai buvo eksponuojami Širvintų viešojoje bibliotekoje, gyventojai ir svečiai galėjo balsuoti tiek bibliotekoje, tiek seniūnijose, tiek internetu. DSC_0063 (640x427)

          Laimėtojo Henriko Orakausko skulptūros maketas buvo sukurtas jau įsivaizduojamo dydžio. Šis maketas buvo eksponuojamas Širvintų rajono savivaldybės pastato hole.

         Daug žmonių padarė didžiulį nematomą darbą. Paminklo entuziastai mynė ne vieną slenkstį, kalbino ne vieną žmogų, kad palaikytų idėją ir paremtų paminklo pastatymą. Ir žmonės aukojo. Tiek, kiek kuris galėjo. Šiandien nepamatuosi, kuri auka didesnė. Kiekviena auka, kiekvienas darbas yra svarus, nes lėmė galutinį rezultatą. Ir labai gaila, kad dauguma prisidėjusių žmonių liko užribyje, jų niekas nepakvietė į prezidiumą.

        Džiugu, kad renginyje buvo daug mokinių, kad ir mokytojui liepus. Tikėkimės, kad ši akimirka išliks jų širdyse ilgam.

           Skulptūros autorius Henrikas Orakauskas išsakė viltį,kad prie paminklo rinksis širvintiškiai diskusijai. Diskusijai su Šeiniumi, su savimi, su kaimynu…

         Ir tuo metu, kai visi sugužėjo į Kultūros centrą pasižiūrėti spektaklio pagal I.Šeiniaus “Kuprelį”, vienas berniukas, lyg girdėjęs autoriaus žodžius, priėjęs pačiupinėjo skulptūros palto skverną ir užvertęs galvą ilgokai bendravo su I.Šeiniumi akimis…


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. pas sako:

  mus viskas turi savo kainą… Ačiū už citatą. Prisiminiau I. Šeiniaus perskaitytus kūrinius.Jis net negalėtų numatyti , kad tokie dalykai dedasi jo gimtajame krašte. Tiesiog apsišarvuokime vidine ramybe.

 2. miesta sako:

  Niekada nebuvo toks ispuoseletas,koks yra dabar. Grazu ziuret.

 3. Anonimas sako:

  to anonime,
  2016-10-09 16:08

  Is jusu sarkazmo supratau, kad turime dekoti bendruomenei ir dar ten kazkokiam aktyviam ponui, kurio vardo nepamenu. Ar as klystu?

 4. anonime, sako:

  dar padėkok merei, kad Širvintose saulė pateka, nes jei ne ji, nuostabiausioji, gyventume visiškoj tamsoj. Ir kiekvienas turėtume savo tiesą. O dabar ir tiesa tik viena, ir dirba tik viena nenuilstančioji, ir dėkingi už viską tik jai, vienintelei…Imu įtarti, kad ir legenda apie Širvintų atsiradimą neteisinga – greičiausiai, tai irgi pačios pačiausiosios nuopelnas.

 5. Anonimas sako:

  Tik meres deka pastatytas paminklas. Kai kulturos ministras atvyko i rajona, tai ne vienas is buvusiu valdzios nepasirode. Jeigu mere nebutu mere, tai paminklas dar ir siandien nestovetu. Tokia yra tiesa. Neprisiimkite ,patarnautojai, svetimu nuopelnu.Aciu merei.

 6. bronislava sako:

  Saunuole musu mere☺ taip grazina ir puoseleja miesta! Aciu!

 7. pritariu kraštietei sako:

  man irgi buvo koktu žiūrėti į “prezidiumą”. Juk net mūsų pirmoji ponia vargu, ar žino nors vieną garbaus rašytojo kūrinį, jau nekalbant apie jos irkluotoją. Siaubas ima pagalvojus, ką išrenkame į valdžią. Tiesiog didelis ačiū visiems, kurie išties padėjo sugrįžti I. Šeiniui. Visiems tiems, kurie padarė prasmingą darbą, bet nebuvo paminėti.

 8. kraštietei sako:

  jau tapo kasdienybė, kai nevykėliai prisiima kitų žmonių padarytus darbus ir naudoja savo reklamai.

 9. Nuomonė sako:

  Komentatorė krastietė teisi iki skausmo. Bet nenusiminkite, mieloji, kam reikia DP , TEGU ją turi, o mes turėkime Igną Šeinių, kuris SUGRĮZO …

 10. Beje sako:

  Beje labai gaila, kad alėjoje, ties ta vieta, kur stovi paminklas, išjungtas apšvietimas. Suprantama, taupome, bet gal šioje vietoje paišlaidaukime?

 11. Kraštietė sako:

  Tik dabar pradedu atsigauti po šios visos ceremonijos…Ėjau į šventę pakylėta minties, kad pagaliau bus įamžintas mūsų kraštiečio atminimas, kad pagaliau išsipildys daugelio lūkesčiai turėti tikrai prasmingą skulptūrą Širvintų mieste. Taip, tai įvyko, paminklas iškilmingai atidengtas. Tačiau tikrai, net blogiausiame sapne neįsivaizdavau, kad ši šventė bus panaudota Darbo partijos rinkiminei reklamai? Peržvelgus “prezidiumo” “galiorką”, kyla klausimas- kodėl ten neatsirado vietos Igno Šeiniaus premijos laureatams, kurie atėjo į šventę pasipuošę tautiniais drabužiais, literatūros mokytojams, eilę metų kėlusiems I.Šeiniaus žodį ir atminimą iš užmaršties, iniciatyvinės grupės nariams, verslininkams, ženkliai prisidėjusiems prie šio paminklo atsiradimo????Kodėl??? Kodėl ten stovėjo “darbiečiai” su joneliu priešaky?

 12. VaVa sako:

  Dėkoju Mokytojai Danutei Miliukienei – uz idėją, atkaklumą, tikėjimą sėkme, tikrą patriotizmą.

 13. skaitytojai sako:

  Puiki citata.

 14. Skaitytoja sako:

  Citata iš I. Šeiniaus knygos “Raudonasis tvanas” :
  “— Posėdžio metu sėdėjom visi, kaip supančioti, rūsin suvaryti vergai. Komunistinė mažuma su savo valdyba viską tvarkė. Ji sprendė, ką sakau sprendė: kartojo tai kas iš anksto, iš aukščiau ir toliau buvo kito kieno padiktuota. Paskaitė, kas rytoj bus išrinktas į seimo prezidiumą, kas į kokias seimo komisijas. Rytdienos dienotvarkė bus tik keturių punktų: iškilmingas seimo atidarymas ir prezidiumo rinkimas, vyriausybės siūlymas sujungti Lietuvos Respubliką su Sovietų Sąjunga, nauja žemės reforma ir bankų bei kapitalistinių įmonių nacionalizacija. Jei suspėsim rytoj visa tai išklausyti ir rankos pakėlimu viskam pritarti, tai galima bus pasakyti, kad liaudies seimas per vieną dieną atliko visus sau skirtus uždavinius…”

 15. Laima sako:

  Didžiausias indėlis Henriko Orakausko. Pagarba jums ir dar kartą didelis sveikinimas. Esate tikras šio krašto patriotas.Įgyvendinote neįmanomą dalyką. Žemai jums lenkiuosi.

Jūsų komentaras:


penki + keturi =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt