Rudens šventė Medžiukų kaimo bendruomenėje (VIDEO)    Pirmasis sezono startas    „Valstiečiai“ su Pinskuviene obuoliauti neis    NEDELSK Rožinio kaspino autobusėlis atvyksta į Širvintas    Šokio spektaklis. Pasaka apie prarastą žiedą. Nemokamai   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
2018 spalio 23 d., Antradienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kokioms institucijoms pranešti apie perkamus rinkėjų balsus?

Teisinis svietimas

Klausimas:

Per praėjusius Seimo rinkimus man kilo įtarimas, kad mūsų balsavimo apylinkėje buvo perkami rinkėjų balsai. Kokioms institucijoms aš turėčiau pranešti, jei tokie atvejai pasikartos per šiuos rinkimus?

Atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis

Artėjant rinkimams, deja, pasirodo pranešimų ir apie galimus rinkėjų papirkimo atvejus. Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu ir rinkimų dieną, draudžiama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, ar balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą arba kandidatų sąrašą. Taip pat draudžiama žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę. Šios nuostatos numatytos Seimo rinkimų įstatymo 5 (1) straipsnio 1 dalyje.

Apie rinkėjų papirkimo atvejus galima ir būtina panešti. Pranešti galima Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu: rinkim@vrk.lt arba policijai bendruoju numeriu 112. Be to, galima pateikti anoniminį pranešimą www.vrk.lt lange „Korupcijai rinkimuose NE” arba adresu: http://www.vrk.lt/pateikti-pranesima. Be to, visais atvejais (jei trūksta informacijos, arba įtariamas pažeidimas) rinkėjai kviečiami pasinaudoti VRK trumpuoju telefono numeriu 1855. Ši informacinė paslauga veikia nuo rugsėjo 14 d. iki 2016 m. spalio 23 d. Informacinės linijos darbo laikas – 07:00 – 20:00 val.

Spalio 9-ąją, vykstant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, nuo 6 iki 21 val. apylinkių prokuratūrose bei Generalinėje prokuratūroje taip pat budės prokurorai ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistai.

Prokurorai priims ir nagrinės skundus, pareiškimus, pranešimus dėl asmenų rinkimų teisės ir rinkimų tvarkos pažeidimų. Taip siekiama užtikrinti kiekvieno rinkėjo teisę laisva valia išreikšti savo nuomonę, balsuoti asmeniškai ir slaptai. Prokuratūrose budėsiantys prokurorai nagrinės gautus pranešimus apie galimus pažeidimus, keisis informacija ir bendradarbiaus aktualiais klausimais su vietos apygardų rinkimų komisijų nariais.

Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu rinkėjams draudžiama dalinti mažareikšmius daiktus (pavyzdžiui, tušinukus, rašiklius, užrašų knygutes, blonknotus, ženkliukus, magnetukus, saldainius, arbatos pakelius, maišelius su partijų ir / ar kandidatų logotipais, raktų pakabukus, augalų sėklas, atšvaitus – juosteles, puodelius ir t. t.), nors tai buvo galima daryti 2015 m. vykusių Savivaldybių tarybų rinkimų ir 2014 m. vykusių rinkimų į Europos Parlamentą metu.

Su rinkėjų papirkinėjimu ir neskaidriais kandidatų veiksmai kovoti būtina, todėl dar birželio pabaigoje Teisingumo ministerijos iniciatyva su vidaus reikalų ministru ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininku pasirašėme memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų papirkimu. Memorandumu siekiama užtikrinti tinkamą teisinę demokratinių, sąžiningų ir skaidrių rinkimų aplinką. Iš viso memorandumą jau pasirašė beveik dešimtys savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų, pasiryžusių suvienyti jėgas prie korupciją.

Teisingumo ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Nuomonė sako:

  Kol neateis prie urnų nauja karta, mačiusi pasaulio, išsilavinusi, tol mums gyvenimą provincijose tvarkys kontrabandininkai, melagiai, beraščiai ir aferistai. Ir taip bus dar netrumpai, kol bus Europos pinigų, kol bus ką vogti. O tai jie puikiai išmano.
  Pasidziaugti galima bent tuo, kad turime šviesaus jaunimo, paziūrėkite būtinai keturias lAISVOS TELEVIZIJOS laidas Youtube „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“. Pamatysite, kiek ten ateina protingo jaunimo, ir jie ATEIS BALSUOTI, TIKĖKIME, ATEIS, IR JIE ZINOS, KO NERINKTI SAVO KRASTO VALDZION.

 2. o sako:

  kaip kitaip, juk dabartinis vadukas kišenėje sėdi – žp pakalikams viską leidžia. Gėda. O dar ministerijoje dirbo, beje socdemų valdomoje. Fui

 3. Viena partija sako:

  ir toliau dirba savais metodais, ligoninės palaikomajame skyriuje jų atstovė išankstiniuose balsavimuose pirma prabėgo palatas ir nurodinėjo už ką balsuoti , o vėliau ramiai su komisija atėjo ir vykdė balsavimo procedūras.

 4. Širvintiškiams sako:

  Nėra ką čia balsavusius tikrinti. Visi padorūs žmonės ir niekada neparduos ir nepirks balsų.O patarčiau nuodugniai tikrinti vieną partiją, kuri turi tuose reikaluose patirties. Negražiai atrodo zujantys pareigūnai prie padorių žmonių namų. tiesiog neskanu.Linkiu išrinkti padorius, neapsimelavusius, neapsivogusius, sąžiningus Žmones.

 5. super sako:

  Nei man jie savi, nei ką. Nesekate mano kūrybos, kitaip matytumėte mano meilę Pinskuvienei.
  Nemėgstu šudo malimo. Tik tiek.

 6. To super sako:

  Tai ką, savus palietė?

 7. super sako:

  >Rinkėja
  O jeigu tai netiesa? Tada šlykšti jus su savo šmeižtu ir melagyste.

 8. Rinkėja sako:

  Sklinda keistos kalbos, kad po 10 eurų mūsų rajone jau išdalinta, kad nebūtų sumaišties rinkimų metu. Jeigu tai tiesa, tai šlykštus tas mūsų rajonas su labai žemai nusiritusiais (o gal labai aukštai nori pasikelti) darbiečiais. Visai partijai kiaulę kiša. Fu…

 9. rinkėjas sako:

  darbiečiai taip suižulėjo,kad Alytaus mieste darbiečių stebėtojas iėjąs į balsavimo kabiną nurodinėjo kaip balsuoti.Būkime budrūs.

Jūsų komentaras:


aštuoni × = keturiasdešimt

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt