Viešųjų pirkimų tradicijos savivaldybėje    Susipažinkime, esu Seimo narys, o ne Profsąjungos vadovas    Geresnio paminklo didvyriams nebus, kaip vykdymas jų idealų    Į Sibirą – šįkart savo noru    V.Mateika: Kas yra pagrindinis rajono šeimininkas?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 14 d., Penktadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Akivaizdus rajono smukimas – merės Ž.Pinskuvienės politikos rezultatas

k.p

KĘSTUTIS PAKALNIS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

 

* KĘSTUTIS PAKALNIS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys *

           Per metus Širvintų rajono savivaldybė Lietuvos savivaldybių indekse iš ketvirtos vietos krito net per dvidešimt vietų ir šiais metais, jau vadovaujant naujajai merei ir jos komandai, tapo dvidešimt ketvirta tarp mažųjų savivaldybių.

            Pernai už 2014 metus surinkusi 65,9 balo iš šimto galimų, šiemet tesurinko vos 57,5. Taip įvertinti 2015-ieji mūsų rajono metai. Ir tai yra Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės nuopelnas.

Lietuvos savivaldybių indekse gerai vertinamos tos savivaldybės, kurios:

 • taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas, skaidriai naudoja biudžeto lėšas;
 • savo veikla neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų;
 • mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui;
 • efektyviai valdo turimą turtą ir parduoda tą turtą, kuris nėra būtinas pagrindinėms funkcijoms vykdyti;
 • atsisako nebūtinų, nepirminių savo funkcijų;
 • savo funkcijoms vykdyti pasitelkia efektyviau veikiantį privatų sektorių;
 • mažina administracinę ir biurokratinę naštą.

Apie tyrimą (iš  pranešimo spaudai) 0

         24 vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių šiemet užima Širvintų r. savivaldybė, surinkusi 57,5 balus iš 100. Prastesni nei pernai „Sveikatos ir socialinės rūpybos“, „Mokesčių“, „Turto valdymo“ sričių vertinimai svariai prisidėjo prie nukritimo 20-čia pozicijų žemyn. Tačiau buvo ir gerų pokyčių – pakilo „Administracijos“ ir „Švietimo“ vertinimai. Nors daugumoje savivaldybių socialinė padėtis gerėja, Širvintų r. savivaldybėje ji į gerąją pusę keičiasi lėčiau. Mažiau nei vidutiniškai traukiasi soc. pašalpos gavėjų dalis nuo visų gyventojų, būsto šildymo kompensacijos gavėjų dalis nuo visų gyventojų, taip pat bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų. Pagal naujai vertinamą rodiklį dėl socialinės rizikos šeimų skaičiaus, tenkančio 1000 gyventojų, savivaldybei skirta ganėtinai nedaug balų (8,1 soc. rizikos šeimos 1000 gyventojų lyginant su  5 vidurkiu 2015 m.). Be to, išlaidos soc. paslaugoms perkant nevyriausybinių organizacijų paslaugas (kurios paprastai būna pigesnės nei viešojo sektoriaus) sudarė vos 5,8 proc., kuomet vidurkis tarp mažųjų savivaldybių buvo 8,7 proc. 2015 m. „Mokesčių“ sritis vertinama prasčiau dėl padidėjusio papildomo tarifo nenaudojamam NT ir žemei. Prie Širvintų r. savivaldybės pozicijos kritimo žemyn prisidėjo prasčiau įvertintas „Turto valdymas“: Remiantis savivaldybės teiktais duomenimis, 2015 m. parduotų savivaldybės nuosavų pastatų ir patalpų plotas lyginant su 2014 m. pabaigos parduodamų objektų sąrašu sudarė vos pusantro procento, tai žymiai mažiau nei 2014 m. (100 proc.). Kalbant apie teigiamus pokyčius Širvintų r. savivaldybėje, verta paminėti tai, kad lyginant su 2014 m., 2015 m. gerokai sumažėjo laiku neišnagrinėtų gyventojų prašymų dalis (9 proc. → 1 proc.), o užimtų pareigybių administracijoje skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, mažėjo (7,4 → 6,3). „Švietimas“ vertinamas neblogai dėl optimizuojamos mokyklų infrastruktūros, tai rodo mažesnės nei vidutinės mažosiose savivaldybėse mokyklų aplinkos išlaikymo išlaidos.

Per metus nusileido dvidešimčiai savivaldybių 

Širvintos gyvena skolon, štai kas labiausiai neramina. Juk skolas vieną dieną reikės atiduoti. Ir jas atidavinės mūsų vaikai.

K. Pakalnis

         Pats faktas, kad per metus savivaldybę aplenkė net dvidešimt kitų mažųjų savivaldybių – verčia rimtai susimąstyti ir net sunerimti. Tai tik dar kartą įrodo, kad gėlytės ir puikios šventės nėra tai, kas veda rajoną į priekį. Neneigiu – grožis yra svarbu. Tačiau ekonominiai dalykai kur kas svarbesni. Juo labiau, kad gėlių mieste visada buvo, tik nebuvo jos taip reklamuojamos. Renginiai taip pat nuolatos buvo organizuojami. Tačiau jiems nebuvo leidžiamos didžiulės sumos. Negarbingai atrodo, kai savivaldybės įmonės remia savivaldybės renginius, o po to kyla paslaugų kainos miesto gyventojams. Juk ir vienas iš punktų, vertinant savivaldybes, skamba taip: „taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas…” Širvintos gyvena skolon, štai kas labiausiai neramina. Juk skolas vieną dieną reikės atiduoti. Ir jas atidavinės mūsų vaikai.

        Mane ypatingai nustebino faktas, kad 2015 m. gerokai sumažėjo laiku neišnagrinėtų gyventojų prašymų dalis. Gal ir sumažėjo, tačiau kokia kaina? Ne kartą Tarybos posėdžių metu teko matyti grąžinamus paklausimus ir kitus raštus dėl neva juose esančių klaidų. Štai tokiu būdu ir mažinami neatsakyti raštai. Kas paneigs, kad „klaidas ištaisyti“ grąžinami tie raštai, kurių nėra parankūs ir į kuriuos nenorima atsakyti?

       Nustebino ir švietimo situacijos rajone pagerėjimas, kai iš rinkėjų tenka girdėti nusiskundimus, kad ne visi vaikai patenka į ikimokyklines įstaigas. Pasirodo, sostinės problema jau skverbiasi ir į mūsų rajoną. Tad vadovėms pirma reikėtų pagalvoti ne apie Meno mokyklos filialų steigimą miesto įstaigose, o apie papildomas vietas ikimokyklinukams. Rajono vadovai pirmiausia privalo sudaryti jaunoms šeimoms sąlygas dirbti. O kaip galima dirbti, jei vaikui nėra vietos ikimokyklinėje įstaigoje?

      Investicijos ir plėtra mūsų rajone surinko vos 26,6 balo. Tai rodo, kad nesiplečia rajonas taip, kaip mums teigiama. Stebina ir aukštas transporto įvertinimas rajone. Ypač žinant, kad visuomeninis transportas nepasiekia atokių rajono kaimų. Būtent dėl to kaimo žmogui sudėtinga susirasti darbą, nes susisiekimas labai ribotas. Man būtų smalsu sužinoti, kokius duomenis Savivaldybė pateikė tyrimo organizatoriams?

          Vertinant bendrus duomenis norėtųsi priminti rajono vadovėms ir merei, kad neverta tyčiotis ir žeminti buvusių vadovų, kurie savo atsakingu ir nuosekliu darbu buvo išvedę savivaldybę net į pirmą penketuką. Pasižiūrėkite į savo rezultatus ir darykite išvadas. O mums belieka tikėtis, kad tos išvados bus tinkamos ir rajonas bent jau išsilaikys šiuo metu užimamoje pozicijoje ir nesmuks dar žemiau.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

22 Komentarai (-ų)

 1. tikiu sako:

  kad iki kadencijos pabaigos pirmi būsite… nuo galo

 2. Taip sako:

  Va egle kaledinė pasidžiaugsim , sakė bus pati gražiausia , visi darbai :) :)

 3. Viva sako:

  Tai ,nuo ko oiksi ir aiksi merės liaudis, tėra tik komunalinio lygio darbeliai. Turint pinigų juos daryti didelio proto nereikia.
  O KITOS SAVIVALDOS SRITYS, KUR REIKIA NEMAŽO IŠMANYMO, BET TOS SRITYS, DEJA, LIAUDŽIAI, MYLINČIAI DP, NESUPRANTAMOS, VISIŠKAS CHAOSAS.

 4. Regina sako:

  Nepeikit ir nekritikuokit opozicijos, kuri parašo teisybę, viską pamatysime po šios kadencijos, kas teisus o kas meluoja.

 5. Gedui sako:

  Nusiimkite rožinius akinius ir apsidairykite aplink, gal praregėsite.

 6. gedas sako:

  a man tai dzin tos vietos ,as savo akim matau kaip viskas grazeja ir atgyja Sirvintose

 7. tam AS sako:

  įdėjot rezultatus už 2013m,o už 2014m ketvirta vieta. Ši informacija tik įrodo,kad prie anos valdžios savivaldybė kopė aukštyn. Geras bandymas iškraipyti faktus,kuris labai primena vieno asmens pomėgį tokiu stiliumi kalbėti.

 8. pilietė sako:

  Mano nuomone, neeilinių sugebėjimų Moteris, reikia mokėti taip vadovauti, kad nuvaryti rajono savivaldybę iš ketvirtos vietos į dvidešimt ketvirtą.

 9. Monikai sako:

  Širvintų r. jau tokios nesamonės daromos, kad jau šlubas vokietis tikriausiai tvarkos nelabai ir padarys. Reikia (sveiko) ne šlubo ir ne vieno.

 10. palinkėjimas sako:

  galit ir negrįžti nepasigesim.

 11. Monika sako:

  taigi plaukia ir už mano pinigus-mokesčius moku valstybei, o jie pramogauja už juos,oi reikia šlubo vokiečio tvarką padarytų.

 12. duskit sako:

  pavidoliai, kaip pasakytu uzkalnis…

 13. xx sako:

  Visa savivaldybė ???

 14. rima sako:

  Num pyyyyp, tokiu nesamoniu prie ankstesnes valdzios nebuvo….

 15. X sako:

  Žmonės kalba, jog plaukia rūmų damos i Stokholmą. Įdomu už savus ar dovana darbuotojams kalėdinė?

 16. ! sako:

  Ačiū opozicijai už tiesą

 17. as sako:

  Ar ne per daug galimai ji po tuos kruizus tamposi

 18. atsakymas į komentarą sako:

  galimai išplaukia į kruizą,

 19. as sako:

  Man iskylo toks klausimas, kodel savivaldybes administracija nedirbs lapkricio 21 diena? Nei vienas ankstesnis meras tokiu nesamoniu nedare… darbo diena yra darbo diena… o gal koks auditas turi apsilankyti butent sia diena? Ir kazko bijoma?

 20. Mes galim tai sako:

  tai yra didelis Malas

Jūsų komentaras:


− trys = keturi

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt