Išvyka į Vilniaus Muitinės muziejų    Lietuvos Socialdemokratai. Teisinga ir auganti visa Lietuva    Laikykitės Ten su Andriumi Tapinu Širvintose    Ar reikalinga “Piliečių tribūna”?    Širvintų "Atžalyno" progimnazija tarp setynių mokyklų, geriausiai maitinančių mokinius   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Giedra, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +20°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +19°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
2018 gegužės 24 d., Ketvirtadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajono apylinkės teismas: 2016 m. spalio mėnesį išnagrinėtų ATP bylų apžvalga

atsisiųsti

      Per 2016 m. spalio mėnesį Širvintų rajono apylinkės teisme gauta 44 ATP bylos, išnagrinėtos 45 bylos, iš jų  31 byloje paskirtos nuobaudos, 1 byloje panaikintas nutarimas ir byla nutraukta. Vykdymo procese gauti ir išnagrinėti 13 prašymų (dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo, dėl baudos išdėstymo dalimis, dėl nuobaudos pakeitimo, dėl nuobaudos dalies pakeitimo, dėl administracinio arešto vykdymo atidėjimo ir pakeitimo į viešuosius darbus arba baudą, dėl baudos pakeitimo administraciniu areštu arba viešaisiais darbais) – 6 prašymai patenkinti, 7 prašymai atmesti.

        2016 m. spalio mėnesį 5 asmenys nubausti už transporto priemonių vairavimą neturint teisės vairuoti.

          4 asmenims paskirtos nuobaudos dėl viešosios tvarkos pažeidimų, už alkoholinių gėrimų vartojimą arba girto pasirodymą viešose vietose. Ypač dažnai neblaivūs asmenys, buvo sulaikomi dėl keliamų konfliktų, netinkamo elgesio viešosiose vietose, nevykdė teisėtų pareigūnų, vykdančių viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas, reikalavimų apsiraminti, priešinosi, demonstravo nepagarbą, agresiją, vartojo policijos pareigūnų atžvilgiu necenzūrinius žodžius. Vienas iš ryškesnių atvejų

          2 asmenims paskirtos nuobaudos už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaikų interesams. Šie asmenys konfliktavo, kėlė triukšmą mažamečių vaikų akivaizdoje, vartojo necenzūrinius žodžius girdint vaikams.

            Taip pat nubaustas 1 asmuo už smulkaus svetimo turto pagrobimą.

            Išnagrinėta 1 byla, kurioje nubaustas asmuo už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymą.

       Nubausti 6 asmenys už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, taip pat pasitraukimą iš eismo įvykio vietos.

          Vienas iš tokio pobūdžio pažeidimų buvo įvykdytas  Bartkuškio kaime, Širvintų rajone. Patruliuojantiems policijos pareigūnams sukėlė įtarimų Aušros gatve važiavę du motociklai, jų vairavimo maniera pasirodė neįprasta. Pareigūnai nusprendė sustabdyti juos ir patikrinti. Tačiau, motociklų vairuotojai, pastebėję apsisukantį policijos automobilį su įjungtais švyturėliais, padidino greitį ir pasuko link greitkelio Vilnius-Panevėžys, visiškai neketindami paklusti policijos reikalavimui. Prasidėjo intensyvios „gaudynės“. Prisiviję motociklus, pareigūnai pradėjo raginti „bėglius“ sustoti, tačiau pastarieji dar labiau didino greitį, bandė atitrūkti nuo juos persekiojančio policijos automobilio. Susilyginus tarnybiniam automobiliui su vienu iš motociklų, buvo panaudotos specialios dujos, bet jos nesuveikė, nes vairuotojas dėvėjo saugos šalmą. Persekiojami asmenys vis labiau didino greitį, į nuolatinius perspėjimus sustoti visiškai nereagavo. Pagaliau pavykus aplenkti vieną motociklą, jo vairuotojas dar keletą kartų pabandė lenkti tarnybinį automobilį. Tačiau šį kartą, dėl dujų poveikio, antrajam motociklo vairuotojui nepavyko tęsti savo neteisėtų veiksmų. Pareigūnai palengva pradėjo stabdyti priekyje motociklo važiuojantį  savo automobilį, norėdami priversti motociklininką mažinti greitį, tačiau motociklo vairuotojas nesilaikė saugaus atstumo ir nesugebėjo jo valdyti. Jis išsigandęs krito ir slysdamas atsitrenkė į policijos automobilį, kurį apgadino. Policijos pareigūnai sustojo ir nuskubėjo suteikti pagalbą nukritusiajam, bet pasirodė, kad griuvusio motociklo vairuotojas nesusižeidė, o tuo metu kitas motociklininkas paspruko. Pareigūnai nustatė sulaikytojo pažeidėjo asmenybę, tai buvo E.S. Toliau vykdant antrojo motociklininko paiešką, buvo gauta informacija, kad  tai Ž.B. Policijos pareigūnai nuvyko į Ž.B. gyvenamąją vietą ir paprašė jo tėvų susisiekti su sūnumi, kad šis prisistatytų. Po kurio laiko parvyko namo ir antrasis pažeidėjas Ž.B., kuris pasimetęs paaiškino, kad jis nevažiavo motociklu, kad jo motociklas paliktas Šiaulių kaime remontui, o pats jis su draugais visą laiką kasė bulves.

         Teismo posėdžio metu Ž.B. kaltu prisipažino ir papasakojo, kad nuo policijos pareigūnų „bėgo“ kartu su draugu. Jis važiavo pirmas, o E.S. jam iš paskos. Kai tarnybinis policijos automobilis aplenkė jo draugą ir šis vėliau nukrito nuo motociklo, Ž.B. nematė, nes buvo priekyje jų ir nesidairė. Jeigu būtų matęs, tai tikrai būtų sustojęs ir padėjęs.

        Teismas, ištyręs visas bylos aplinkybes, konstatavo, kad  E.S. ir Ž.B. pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, nes jie neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, vairavo jas, nepakluso teisėtam uniformuotų policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti motociklus, nesilaikė saugos atstumo, nepasirinko saugaus važiavimo greičio. Teismas, įvertinęs šias aplinkybes, pažeidėjams paskyrė baudas, Ž.B. – 1160 eurų, E.S. -1158 eurų baudas.

       Taip pat per 2016 m. spalio mėnesį išnagrinėtos 5 bylos ir pažeidėjams paskirtos nuobaudos už transporto priemonių vairavimą neblaivių asmenų, neturinčių teisės vairuoti.

        Vienas iš nubaustų pažeidėjų už šio pobūdžio pažeidimą buvo S.B, kuris  2016 m. rugsėjo 19 d. apie 19 valandą Bartkuškio kaime, Širvintų rajone, būdamas neblaivus (2,44 promilių),vairavo jam priklausantį automobilį FIAT PUNTO, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės. Automobiliui nustatyta tvarka neatlikta valstybinė techninė apžiūra, jis neapdraustas transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Pažeidėjui jau buvo paskirta nuobauda už analogišką pažeidimą.

         2016 m. rugsėjo 19 d. apie 19 valandą patruliuojantys policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Parko gatvėje, Bartkuškio kaime stovi atsitrenkęs į medį automobilis FIAT, nulaužtas medis, automobilyje mėtosi tušti buteliai. Pareigūnai, nuvykę į įvykio vietą, rado pranešime nurodytą automobilį, kurį buvo užgriuvęs nulaužtas medis. Vairuotojo arti nebuvo matyti, automobilis stovėjo nerakintas. Pareigūnai, apžiūrėję automobilį, rado dokumentus, pagal kuriuos nustatė FIAT PUNTO savininką S.B. Nuvykus į automobilio savininko gyvenamąją vietą, rado girtą ir jį patį. S.B. nepripažino, kad vairavo savo automobilį, jis paaiškino, kad gėrė su savo draugu, kuris ir vairavo S.B. priklausantį automobilį FIAT PUNTO. Tačiau apklaustas S.B. sugėrovas V.K., pripažino, kad gėrė kartu su S.B. draugo automobilyje, bet „prigėręs“ parėjo namo pėsčias ir automobilio tikrai nevairavo.

        Teismas įvertinęs visas bylos aplinkybes ir atsižvelgęs į tai, kad pažeidėjas linkęs daryti administracinius teisės pažeidimus, už analogiškus pažeidimus jau baustas 4 kartus, jam paskirtų baudų nemoka, kad paskirtos piniginės nuobaudos jam reikiamos įtakos nepadarė, jis ir toliau elgiasi nerūpestingai ir neatsakingai, kelia grėsmę savo ir kitų eismo dalyvių gyvybei ir saugumui, o tai neigiamai apibūdina jo asmenybę, paskyrė S.B. 30 parų administracinį areštą su automobilio FIAT PUNTO konfiskavimu.

           Per 2016 m. spalio mėnesį Širvintų rajono apylinkės teisme paskirta 133 parų arešto, 12830 eurų baudų. Didžiausias baudas teismas paskyrė 7 asmenims – vienam asmeniu 1448 eurų baudą, 2 asmenims baudas po 1200 eurų ir 4 asmenims paskirtos 1158 ir 1560 erų baudos, konfiskuotos 9 transporto priemonės.

Informaciją parengė:

Širvintų rajono apylinkės teismo

atstovė ryšiams su visuomene

administracijos sekretorė

Laimutė Dambrauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ keturi = aštuoni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt