Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 22 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Merė neatsakė į klausimą, ar mokyklose etatai mažinami dėl atleistųjų bylų teismuose (VIDEO)

images (2)

Kęstutis Pakalnis
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

        Tarybos posėdžio metu, svarstant projektą dėl „Dėl Širvintų rajono savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus nustatymo“ pakeitimo“ rajono merės viešai paklausiau, ar etatų švietimo įstaigose mažinimas yra susijęs su pralaimimos atleistųjų iš darbo bylomis. R.Jagminienė bandė taisyti padėtį sakydama, kad mažėjo slaugytojų etatai. Merė didvyriškai tylėjo. Kelis kartus paklausta ji neišdrįso atsakyti.

         Beje, administracija posėdžio metu net negalėjo atsakyti į klausimą, kiek per metus bus sutaupyta pinigų. Tai reiškia, kad jie net nėra paskaičiavę ir net nežino – sutaupys ar ne. Tai kam tuomet atleidinėti žmones? Kam bloginti sąlygas švietimo įstaigose? Juk visas tokių pertvarkų pasekmes švietimo įstaigose pirmiausia pajus vaikai.

Kam rudenį paskirti etatai mažinami metų pabaigoje? 

Paprastai pareigybių skaičius švietimo įstaigose būna pastovus ir mokslo metų eigoje nesikeičia.  

      Ruošiantis eiliniam rajono savivaldybės tarybos posėdžiui pirmiausiai į akis krito tarybos sprendimo projektas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugpjūčio 30 d. sprendimo Nr. 1-265 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus nustatymo“ pakeitimo“ kam reikia keisti sprendimą priimtą prieš kelis mėnesius. Abiem sprendimais siekiama nustatyti rajono biudžetinėms įstaigoms didžiausią leistiną pareigybių skaičių, tai yra pareigybes finansuojamas iš valstybės dotacijos Mokinio krepšelio ir pareigybes finansuojamas iš  savivaldybės biudžeto. Iš mokinio krepšelio finansuojamos pareigybės yra skirtos ugdymo sričiai (mokyklos vadovavimui, pagalbos mokiniui specialistų atlyginimams, priešmokyklinio ugdymo auklėtojams, bibliotekininkams išlaikyti ir t.t.) Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika nusako pagrindinius principus kaip tos lėšos gali būti panaudojamos. Minėta metodika ir mokyklos mokinio krepšelio biudžetu vadovaudamasis mokyklos vadovas sprendžia kiek ir kokių pareigybių mokyklai reikia. Paprastai tų pareigybių skaičius būna pastovus ir mokslo metų eigoje nesikeičia. Iš rajono biudžeto skiriamos lėšomis yra išlaikomos mokyklą aptarnaujančios pareigybės (valytojos, darbininkai, vairuotojai, kiemsargiai, buhalteriai ir t.t.). Palyginau pareigybių skaičius nustatytus rugpjūčio Tarybos sprendimu ir pareigybių skaičius, kurie numatomi šios Tarybos sprendimu.

Pareigybių skaičius nustatomas nuo 2017 m

Pareigybių skaičius nustatytas rugpjūčio mėnesį

Pokytis

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

29

31

-2

Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija

43

53

-10

Širvintų r. Gelvonų vidurinė mokykla

30

28

2

Širvintų „Atžalyno“ progimnazija

29

32

-3

Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla

16

21

-5

Širvintų r. Barskūnų pagrindinė mokykla

22

25

-3

Širvintų r. Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras

41

43

-2

Širvintų r. Čiobiškio pagrindinėi mokykla

15

18

-3

Širvintų r. Zibalų pagrindinė mokykla

22

21

1

Širvintų pradinė mokykla

27

30

-3

Širvintų lopšelis-darželis „Buratinas“

54

55

-1

Širvintų lopšelis-darželis „Saulutė“

32

33

-1

Širvintų sporto mokykla

16

15

1

Širvintų meno mokykla

10

10

0

Širvintų rajono švietimo centras

17

17

0

-29

„Savų“ neskriaudžia

      Daugumai mokyklų pareigybių skaičius mažėja, išskyrus mokyklas, kurių vadovai yra valdančiosios partijos nariai arba „simpatikai“. Ką reiškia toks drastiškas pareigybių skaičiaus mažėjimas? Mažės mokyklų lėšos skiriamos aplinkai, bus neužtikrinamos saugios ugdymo sąlygos mokyklų mokiniams, reikės atleisti 29 darbuotojus arba mažinti darbo krūvius, o tuo pačiu ir atlyginimus mokyklų darbuotojams.

      Gal mokyklose yra per daug darbuotojų? Tikrai ne. Kasmet jų skaičius yra tik mažinamas. Pagal neseniai savivaldybės administracijos direktorės patvirtintą Širvintų rajono savivaldybės biudžeto rengimo tvarkos aprašą realiai finansuojamų etatų rajono švietimo įstaigose yra trečdaliu mažiau negu numatomų pareigybių, mat viena pareigybe yra laikomas darbuotojas dirbantis ir vienu etatu, ir puse etato. Be abejo toks pareigybių skaičiaus mažinimas tik padidins mokyklų ir taip varganą būtį. Skriausdama mokyklas, savivaldybė „sutaupys“ apie 130 tūkstančių eurų per metus.

Ko siekiama?

      Kyla klausimas, kokiu tikslu savivaldybė taip „taupo“ mokyklų sąskaita ir ne tik mokyklų, ko gero tas pats daroma ir su kitomis savivaldybės biudžetinėmis įstaigomis. Atsakymas labai paprastas. Savivaldybei reikalingos papildomos lėšos pernai vykdytos administracijos struktūros reformos finansinėm pasekmėm padengti.

       Nesiimu skaičiuoti kiek ta reforma kainuoja savivaldybei, tikiu tą padarys valstybės kontrolė ar kitos institucijos. Tačiau esu įsitikinęs, kad rajono vadovių reformos sumanytojų ir administracijos darbuotojų, tos reformos įgyvendintojų, vadybinių ir teisinių kompetencijų neturėjimas, pagaliau paprastas aplaidumas negali būti priežastimi bloginti švietimo įstaigų gyvenimo sąlygas, didinti bedarbystę rajone. Apie savivaldybės specialistų teisines kompetencijas kalba, kad ir toks faktas. Vienos šių metų rudenį reorganizuotos mokyklos vadovui dėl savivaldybės darbuotojų aplaidumo nebuvo laiku pateiktas įspėjimas apie numatomą atleidimą iš darbo, dėl to buvęs vadovas, sėdėdamas namuose, gauna ir gaus atlyginimą beveik už visus mokslo metus… Taip išeina, kad mes labai turtingi. Tuomet kam mažiname etatus?

Kęstutis Pakalnis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Video N.Tuškevičienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

35 Komentarai (-ų)

 1. Kodėl sako:

  Kodėl rajono tarybos valdantieji nariai yra nemąstantys ir abejingi viskam? Kodėl jie tarsi pagal komandą kilnoja rankeles už absurdiškus sprendimus. Kodėl trys valdantieji tarybos nariai – mokytojai balsuoja už mokyklų naikinimą? Kodėl jie nemąsto, kad priėmus sprendimus bus bloginamos mokyklų gyvenimo sąlygos, atleidinėjami darbuotojai. Kodėl Bonikatas, turėdamas nedarbingumo pažymėjimą pagal merės komandą atbėgo į posėdį tik tam, kad būtų dauguma. Gal rajono Sodros skyrius pasižiūrės tarybos posėdžio vaizdo įrašą ir priims atitinkamą sprendimą?

 2. ??? sako:

  man baisu … kur einam, ką darom ir kalbam… baisu, kad sukiršinti žmonės…neatperka lempučių spindesys nuoskaudų, įtarinėjimų, nepasitikėjimo…ne taip turėtų būti, tikrai ne taip…

 3. tetule sako:

  O kas tą merę išrinko? Kieno dėka ir Čimbaras liko seime. Siuntinėja dabar su mere kvailas atvirutes su sveikinimais. Kur jas dėti. Vyr.rinkimų komisijai reiks persiūsti su klausimu – už kokias lėšas perkama.
  Mąstančiam nuo tų atviručių koktu, o senam malonu – dėmesys.

 4. sako:

  dar šiukšlių verslas prie šilumos tinklų neprijungtas, o jau šilumoj įdarbintas vienos savos darbuotojos žentas vadybininku šiukšlėms, tai įdomu ką jis ten veikia ir kaip čia su tais šeimų klanais, su kuriais švenčiausioji taip kovoja?

 5. A. sako:

  Aš tai niekaip nesuprantu to lyginimo su “sena” valdžia.
  Gal jie ir ne super dirbo, ir klaidų darė.

  Bet jei nelygintume su senaisiais? Šita valdžia dirba gerai, skaidriai??? O gal visa veikla orientuota į labiausiai pastebimas veiklas ir tada naudojamasi paprastais žmonėmis savo reikmėms tenkinti?

  Iš Vikipedijos:
  „Panem et circenes!“ (duonos ir žaidimų, t. y. nemokamo maisto ir nemokamų pasilinksminimų) – Romos paprastų žmonių reikalavimas valdantiesiems, kurie po to tikėdavosi prastuomenės politinės paramos

 6. Mastykite ponia sako:

  Ar jus durna ar apsimetate…? Anoji valdžia tiek pristatė kaimuose daugiafunkcinių, tiek renovavo mokyklų, sporto aikštelių, rajonas vystėsi tolygiai, netaip kaip dabar, viskas mieste. Maža to, dar naikinamos įstaigos, mažinami etatai kaimuose, kad miestą dabinti turėtų iš ko ir galėtų girtis. Nuo jūsų dabartinės miestiečių valdžios žmonės baigia išsilakstyti po užsienius, nemiela ši valdžia, nes nepraktiška,vaidmainiška, visai nenori dirbti darbo kurio nesimato. Kokia ta rajono valdžios kompetencija, visiškai nemoka dirbti, šimtai tūkstančių eurų plaukia iš biudžeto jų klaidoms dengti ir tai klaidos kurios akyvaizdžios, o kiek užmaskuotų klaidų? Blogiausia tai, kad dėl valdžios nemokšiškumo turi kentėti paprasti kaimo žmonės, nes miesto gi nepajudinsi. Pridarė sav. biudžetui, miestiečių valdžia, šimtatūkstatinės žalos, tai galėtų kokius vienus metus palikti miestą be iliuminacijų ir visokių kainuojančių butaforijų, žiūrėk, ir skola sumažėtų. Bet kur tau, lengviau atimti iš kaimo ubagėlio minimalią algą ir toliau girtis ,kad mėrė veikli, miestas gražėja.

 7. To pritariu sako:

  …mintis aiski. Ir toliau reikia neveiksnios kaimieciu valdzios. Jei jau taip dabar blogai, tai bent jau parasykite, kas prie anu valdziu taip gerai buvo. Kazkaip niekas anu geru darbu neprisimena, nes ju paprasciausiai nebuvo.

 8. Pritariu sako:

  Jei kalbate apie dabartinę valdžią tai tiesa. Nes jie naikina kaimuose bibliotekas, uždarinėja mokyklas, mažina darbuotojus, kurie tvarko mokyklų aplinkas. Teisingai pastebėjote kiaulės apie kitus negalvoja, joms svarbu, kad panosėje lovys būtų pilnas. Ponia, jus turbūt jauna ir nežinote, kad kolchozu laikais visuose didesniuose kaimuose būvo kultūros namai, bibliotekos, mokyklos, valgyklos, vaikų darželiai, ir asfalto būvo, net į fermas jis būvo nutiestas tik gaila – baigia ištrupėt. Neteisinu aš anos santvarkos ji būvo ydinga, bet šios santvarkos didžiausia bėda tai be kopetencijos gopšuoliai, melagiai – vadovai. Kai jaunos Respublikos piliečiai skendo skurde jie sugebėjo 100 milijonų litų išleisti Katedros aikštės rekonstrukcijai, nekokybiškomis kinietiškomis trinkelėmis ir t.t. Panašiai ir mūsų rajone, kai atleidžiama šitiek darbuotojų, ypač kaimuose, rajono vadovai sugeba didiules lėšas investuoti į miesto naujametinį burbulą, kažkokias tai kavines, vaikų kambarius, svajoti apie baseinus, aikštes prie savivaldybės, “sutaupytas” soc. išmokoms skirtas lėšas panaudoti visai kitomas reikmėms, mokėti sau ir savo aplinkai didžiulius atlyginimus ir priedus. Rengti pompastiškas, brangiai kainuojančias šventes. Pritarių komentatorei, kiaulėms, ypač jei jos valdžioje, kaimo vaikai, jaunimas, šeimų pajamos, nerūpi. Joms rūpi tik savo purvas ir lovys.

 9. po truputi gimsta jausmas, kad sako:

  sirvintiskis – tai diagnoze…

 10. visiems sako:

  Grazinkim kolchozniku valdzia ir braidziokim iki keliu mesle! Nieko jums, kiaules, nereikia: tik paest ir mesle pasivoliot. Kolchoze nereikia gatviu, aikstynu, vaiku zaidimu aiksteliu. Kolchoze is vis vaikai, jaunimas, seimos nelabai rupi.

 11. Taip sako:

  Širvintų savibledoj klesti propaganda, kaip ir Rusijoj.

 12. stebina sako:

  stebina tai, kad savivaldybė atidarinėja kavines ir vaikų žaidimų kambarius, o gal čia ne savivaldybė, gal čia kas kitas jas atidarė? Bet nežinau kur rasti informaciją, kaip atsirado šie dariniai? Na o jeigu tai savivaldybės? Tai ar čia jų svarbiausia funkcija- atidarinėti kavines ir vaikų žaidimų kambarius? Juk yra žymiai svarbesnių dalykų- o kavinės ir žaidimų kambariai- tai ar ne privataus verslo teritorija? Manau rajono valdžios funkcija sudaryti lygias sąlygas visiems plėtoti įvairias veiklas, o ne patiems komercines veiklas vykdyti?

 13. :) sako:

  Svarbu pinigų yra žaidimų kambariams ir naujoms kavinėms:)
  Įdomu jos bent pačios “pramogų zonos” save išlaiko (nauji etatai, patalpų išlaikymas ir pan.)

 14. Bet sako:

  reikia džiaugtis, kiek dar daug yra šviesių, protingų žmonių, kurie jos nebijo, suvokia jos primityvumą. Manau, kad ji savotiškai bijo protingų ir sąžiningų žmonių, nori jais atsikratyti, apšmeižti. Pvz. šmeižia V. Šimonėlį, nors meru jis buvo gal prieš 10 metų. Jis sąžiningas žmogus, nepaperkamas, gal todėl jo taip nekenčia. Nekokia ateitis laukia Pinskuvienės, jeigu net Uspaskich prastai apie ją atsiliepia

 15. Deja, sako:

  šis valdymas rajone panašus į vienas aferas. Jei jų nebūtų ar reiktų tiek meluoti, apgaudinėti žmones, kodėl neatsakyti į opozicijos klausimus, kodėl neleisti eiliniams administracijos darbuotojams neleisti šnekėtis su opozicija? Pamenat, kaip Pinskuvienė praeitoj kadencijoj, kai buvo eilinė, tiesiog kabinetų duris koja atidarinėdavo, o kaip elgdavosi Tarybos posėdžiuose – tiesiog išvesdinti ją vertėdavo už įžūlų elgesį. Bet anoji valdžia būdavo tolerantiška, atsakinėdavo į visus jos, kuri elgėsi kaip neišauklėta, nebrandi asmenybė, klausimus. Tiesiog gėda prieš visą Respubliką, kad turim tokią valdžią. Gėda kituose kraštuose prisipažinti, jog turi kokį nors ryšį su Širvintom

 16. To Klausinėtojui sako:

  Jūs visiškai teisus, nuoširdžiai gerbiu Jūsų nuomonę. Rajone taip pat mažėjant vaikų skaičiui, mirštant žmonėms, mažėja žmonių, o pas mus valdininkija ir jos atlyginimai tik didėja, o dar ir naujas valdymo įstaigas, kaip kad miesto seniūniją steigti ruošiasi. Baisi valdymo nekompetencija.

  Ačiū „Krasto naujienoms“, tai vieta, kur dar galima rasti suprantančių mūsų rajono valdymo ypatumus žmonių minčių. Svarbesniais klausimais visada iir diskusijų būna, tik nuo jų nelabai kas keičiasi. Reikia realių veiksmų, bent jau skubios Valstybės kontrolės.

 17. Kam sako:

  O kam tos diskusijos, kam taryba, manau,Pinskuvienė įsakė Baltušytei padaryti pinigų prakištų bylų išlaidoms apmokėti, Baltušytė nutransliavo tą įsakymą Švietimo skyriui – ir turim, ką turim .

 18. Klausinėtojui sako:

  Oi, brangiai pinskuvienės nekompetencija ir kvailos ambicijos mums kainuoja. Tai dar tik žiedeliai, vaisiai bus vėliau. Norėtusi paklausti to kuris kvailus klausimus užduoda, o mokyklų teritorijos sumažėja kai vaikų mažėja? O mokyklų patalpų plotai sumažėja kai mažėja mokinių skaičius? O, langų kiekis sumažėja kai mažėja mokinių skaičius mokykloje ir t.t.? Reformatoriai turbūt mano kad taip, todėl ir mažina aptarnaujantį personalą. Mėrei ir jos aplinkai išminties užtenka tik miestą šviesomis išdabinti,o kiek tai kainuos ir kokios laukia pasekmės jau sudetingesni klausimai, ne jų galvelėms. Siaubas, miestas tviska nuo švieų, o iš kaimo žmogelio atima paskutį pjamų šaltinį ir dar sugeba pasigirti savo laikraštyje, kad geriau tvarkosi nei ankstesni vadovai. Dar tik du metai valdžioje, o kiek darbo vietų jau panaikino ir dar vis planuoja naikinti? Klausimas mėrei, tai kodėl jūsų ir jūsų aplinkos žmonių atlyginimai ir priedai didėjo nors rajono gyventuojų skaičius rajone nuolat mažėja? Gerai būtų, kad mėrės to paklaustų komentuotojas mėgstantis klausimėlius užduoti.

 19. To sn sako:

  Gerb. komentatoriau „sn“, etatai ,ir ne po vieną, o po kelis draugams ir draugėms kuriami aukštesniu lygiu, pavyzdžius žinote.
  Niekas nesako, kad nuo vaikų skaičiaus priklauso ir etatai, tai ir reikia žiūrėti, kur tų vaikų mažėja – mažinti, o kur daugėja,įstaiga didelė – jei jau nedidinti, tai bent tuos pačius palikti.
  Prie tos vadinamos buvusios „blogosios“ valdžios 2012 metais vadovai buvo administracijos kviečiami tartis, diskutuoti dėl pareigybių dydžių, o dabar??? Tada vadovai dar nebijojo savo nuomonę reikšti, ją ginti, o dabar????
  Man trūksta dabar spaudoje tarybos narių viešai išsakomų minčių, idėjų, kvietimų viešai diskutuoti, iš šalies žiūrint atrodo, kad pozicijos tarybos narių dalis nedirba. Matyt, už juos dirba „Širvintų krašto informacija“ ir to turi pakakti. Nykuma mūsų rajono politikų veikloje, atrodo, partijų lyg ir yra prieš rinkimus, o po to kur jų veikla?. O pro nesigilinančius politikus taip lengvai prakišami nelogiški sprendimai. Be teisės diskutuoti.

 20. Klausimėlis sako:

  O be etatų, gerai būtų sužinoti ir vaikų skaičių. Gal jau seniai mokyklos tapo briliantinėm ???

 21. nepriklausoma sako:

  Gaila, kad uzdarines mokyklas. Kaimuose liks tamsuma.

 22. reikia sako:

  lankytis komitetu posedziuose ir svarstyti…kas trukdo aktyviai dalyvaut/ teikt savo pasiulymus? tarybos nariai turi tokia teise

 23. Paklausimas sako:

  Norisi paklausti liberalų, konservatorių-krikdemų ir socdemų atstovų taryboje, kodėl nepareiškė savo pozicijos šiuo svarbiu klausimu, juk nuskriausti mažiausiai uždirbantys aptarnaujantys darbuotojai, ar jie jums nerūpi, ar jums nerūpi ugdymosi aplinkos švara, tvarka, o žmonių išnaudojimas??? Juk darbą reikės tą patį padaryti, o atlyginimas?…..
  Jeigu atvirai, tai didelės svarbos klausimas buvo ,deja, pinigus švaistančios valdžios be kliūčių „prastumtas“…

 24. sn sako:

  Kad tik siais laikais vaiku butu. Sutalpins visus. Deja, ju nera.
  Bet jums juk ne vaikai rupi, o etatai.
  Negi as klystu???????
  :)

 25. sn klausimas sako:

  Sakote, vaikų skaičius mažėja? Įdomu, kaip 2017m į darželius sutalpins, kai prašymų dvigubai daugiau nei vietų…

 26. sn sako:

  Vaikus skaicius katastrofisdkai mazeja, todel etatus svietime mazinti tiesiog butina. Kazkam vis norisi ramiai sedeti ir nieko neveikti. Kiek ten etatu pristeigta visokiem drauguciam ir draugutem. Nereikia ieskotis nieko nepametus.

 27. Papildau sako:

  Siūlau komiteto pirmininkui Zibalui, jo nariams bei kitiems tarybos nariams palyginti 2012 m. tarybos patvirtintus normatyvus švietimo įstaigų pareigybėms finansuoti ir šiumetinius, jau nebe tarybos tvirtintus, o administracijos direktoriaus įsakymu Nr 9-886 patvirtintus. Palyginę rasite niekuo nepaaiškinakų faktų: miesto darželiuose vaikų skaičius nuo 2012 m. labai išaugo, o aptarnaujančio personalo pareigybių dydžiai jų finansavimui tiesiog nušluoti. Kaip tai suprasti? Didėjant vaikų skaičiui reikia mažinti finansavimą? Krizės nebuvo, lėšų surinkimas vyksta , tai KUR TO MAŽINIMO PRIEŽASTYS, KODĖL TOKS SVARBUS KLAUSIMAS NENAGRINĖTAS TARYBOJE???

 28. neaišku sako:

  Tarybos narys Pakalnis yra teisus. Aiškiai girdėjosi posėdžio garso įraše, kad merė net nebandė atsakyti į jo klausimą.
  Didžiausias pareigybių skaičius mokyklai dar tik žiedeliai Uogelės yra administracijos direktorės patvirtintas biudžeto rengimo tvarkos aprašas, kur parodytas finansavimas metams pareigybės dydžiui. Jis be jokio pagrindo ir jokio paaiškinimo nukapotas. Tiesa – pagrindas galimai yra vienas – iššvaistytos biudžeto lėšos.

 29. Nesuprantu sako:

  o tai kam Meno mokyklai direktorė? Mokinių ten nedaug, o ir jų kasmet vis mažėja, taigi gali sujungt ir padaryt filialą, sutaupys pinigų direktorės etatui, jei taupyt, tai kad jaustųsi:)

 30. Pakalniui sako:

  Gal Pakalnis pridėtų kiek aplamai beliko vaiku Širvintų rajone. Vietoj to , kad peckelioja bet ką, užsiimtų vaikų “gamyba” :) .

 31. nemazeja sako:

  tik daugeja, visam rajone lb padaugejo, ypatingai kaimuose…mokyklose su net po 30 vaiku mokosi…reikia steigti naujus etatus ir net mokyklas…

 32. 11 sako:

  o mokinių skaičius nemažėja?

 33. viešieji ryšiai sako:

  kai žmoniškai atsakai ir paaiškini – išvengi bereikalingų pliatkų

 34. oho sako:

  ale Musninkai matyt gerai nepasiduoda, kad taip riebiai kerta per žmones

 35. kad klausimas sako:

  nei i mieta nei i tvora…

Jūsų komentaras:


− septyni = nulis

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt