Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 22 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tarpušvenčio pašnekesiai

kNERINGA TUŠKEVIČIENĖ

       Jau tapo tradicija, kad tarpušventyje “Krašto naujienos” kalbina rajono politikus įvairiomis temomis. Sutikite, juk smalsu pažinti tuos rimtus kostiumuotus žmones kitoje šviesoje.  Geriau pažinę vieni kitus galbūt geriau ir suprasime priimamus sprendimus.

      Šiais metais pasidomėjome apie rajono tarybos narių vaikystę ir laisvalaikį:

Mieli Tarybos nariai, kaip ir kasmet prieš šventes, norime pakviesti Jus Tarpušvenčio pašnekesiams ir paatvirauti su mūsų skaitytojais – Jūsų rinkėjais. 
Kuo svajojote būti vaikystėje?
Kokiu herojumi žavėjotės vaikystėje, paauglystėje? Kodėl būtent juo?
Koks vaikas buvote Jūs?
Ar įgyvendinote savo vaikystės svajones suaugęs?
Kuo užsiimate gyvenime dar be to, kad esate Širvintų rajono tarybos narys? 
Atsakymų lauksime iki gruodžio 20 dienos. Džiaugtumėmės jei pridėtume ir savo vaikystės nuotrauką.

Kviečiu paskaityti jų nuoširdžius atsakymus. Atsakymai sudėti tokia tvarka, kokia jie atkeliavo į “Krašto naujienų” el.paštą.

Image-1-5xRASA TAMOŠIŪNIENĖ

        Gimiau ir augau Maišiagalos miestelyje. Mama pedagogė, tėtis dirbo prekybos srityje. Kaip pasakojo mama, kad nuo mažens labai norėjau visus gydyti, tai bintai, marlės, netgi kai kurie vaistukai greitai išgaruodavo, tekdavo mamai slėpti. Kaip paaugau, turbūt kokioje pirmoje klasėje, draugės mama padovanojo, dar tais laikais stiklinį švirkštą, tai buvo mano pati brangiausia dovana, tada tikrai supratau, kad tapsiu medicinos darbuotoja. Baigusi vidurinę, įstojau į Kauno Mažylio medicinos mokyklą, mokytis labai patiko. Prisimenu savo pirmą praktiką Kauno klinikose, kai vienam pacientui po operacijos reikėjo leisti hepariną, pacientas paklausė manęs ,,ar tu vaikeli leidai jau kam nors vaistukus?“, atsakiau ,,taip“, nors pačiai buvo labai baisu, nes tai buvo pirma mano injekcija ir dar į pilvą. Tačiau po to karto  baimė dingo.

Rasa jaunystėje

Rasa jaunystėje

      Vaikystėje skaičiau daug knygų, mėgau žiūrėti filmus. Mylimiausia mano herojė buvo iš rusų kino filmo ,, Pelenė“, labai patiko jos darbštumas, paprastumas, paklusnumas, tik aišku buvo gaila, kad iš jos taip tyčiojosi jos pamotė. Tačiau kaip ir gyvenime, taip ir tame filme parodyta, kad ,,lazda turi du galus….“

      Kai paklausiau mamos, koks buvau vaikas? Sakė, kad didelių problemų nekėliau, bet kaip ir kiekvienas vaikas, suprantu, kad šiek tiek problemų buvo, ypač paauglystėje.  Pati kai ką pamenu, ne visada norėjau daryti tai ,ką liepdavo. Prisimenu, kad visas atostogas praleisdavau pas močiutę, kurią labai mylėjau. Man patiko ja rūpintis, patiko su ja bendrauti, prižiūrėti ūkį. Dabar kai dirbu globos namuose, suprantu, kad tas pašaukimas buvo jau nuo vaikystės ir mano svajonė išsipildė su kaupu. Tapau ne tik medikė bet ir  socialinė darbuotoja, dirbu labai atsakingą ir visiems reikalinga darbą su pagyvenusiais žmonėmis. Už savo likimą visu pirma esu dėkinga savo tėvams Vaclavai ir Juozui Kavaliukams ir be abejonės savo šeimai vyrui Dariui, sūnums Arnoldui bei Gabrieliui, kuriuos labai myliu.

VYTAS ŠIMONĖLIS

       Aš šiandien jau neprisimenu, ar turėjau vaikystėje kažkokią svajonę siekiančią tolimesnę ateitį. Manau, kad tuo metu mūsų svajonės ir norai buvo labiau kasdieniški. Mūsų šeima gyveno gražiame kaime ant Birvėtos upės kranto, tai su metais vyresniu broliu mėgavome žvejoti. Mūsų spiningas buvo su lazdyno kotu ir fanerine rite, tai ir dabar prisimenu, kai mama nupirko spiningui naują ritę buvo daug džiaugsmo. Kai buvau paauglys, kaimynas duodavo pavažiuoti motociklu, vėliau su traktoriumi. Pradėjau galvoti, kad norėčiau dirbti vairuotoju. Sulaukęs 18 metų jau turėjau sunkvežimio vairuotojo pažymėjimą ir labai apsidžiaugiau, kai mokymosi atostogų metu man pasiūlė vairuoti beveik naują automobilį GAZ-51.

DSC_125-1-1         Manau, kad tokio ryškaus herojaus nebuvo arba nebeprisimenu. Mūsų kaime elektra atsirado apie 1964 m. Nuo tada žiemos vakarais buvo galima klausytis radijo imtuvo arba skaityti knygas. Skaityti išmokau dar prieš einant į mokyklą, iš savo brolio. Būdami mažesni vienas kitam skaitydavome pasakas, paskui atsirado nuotykių knygos, o vėliau ir kitos veiklos.

     Man sunku spręsti apie save. Tėvai ir mokytojai sakė, kad nebuvau labai išdykęs, be to, ir mokiausi gerai. Kai tėvas išeidavo į mokyklos tėvų susirinkimą, truputi būdavo neramu, bet grįžęs pagirdavo. Tuo laiku kaime išgyventi nebuvo lengva ir norint šeimai įsigyti kokį nors daiktą, tekdavo visiems šeimos nariams prisidėti. Pirmasis dviratis, nupirktas 1965 m. rugsėjo 1 d., kainavo 20 rub., tai buvo tėvo viso mėnesio alga, o kai 1967 m. nusprendėme įsigyti televizorių, tai visas vasaros atostogas su broliu ganėme kolūkio karves. Bet tuo laiku taip gyveno dauguma žmonių. Kaime kaimynai vienas kitam padėdavo. Mes, vaikai, be kasdienių darbų – daržų ravėjimo, šieno tvarkymo, gyvulių priežiūros, vasarą suspėdavome futbolą pažaisti, upėje išsimaudyti, o žiemą ant ledo ritulį pažaisti arba su slidėmis nuo kalno pačiuožinėti. Būdavo ir taip, kad ryte reikia eiti į mokyklą, o knygos nesudėtos, pamokos neparuoštos. Tada eini į mokyklą ir galvoji, ką padarysi per pertrauką, o ką reikės nusirašyti nuo draugo. Anksti išvažiavęs iš savo krašto visada jo ilgėjausi, labai gražiai prisimenu savo pirmą mokyklą, mokytojus, vaikystės draugus.

         Nuo vaikystės mėgau techniką, todėl pasirinkau  inžinieriaus specialybę. Vėliau gyvenimas pasisuko kita linkme, bet ne visada gali pasirinkti, kartais tave pasirenka…

      Gyvenimas labai greitas, visur suspėti yra sunku. Vasarą stengiuosi su motociklu pakeliauti po Lietuvą, nors keletą kartų praplaukti upe baidare. Rudenį ir žiemą su žmona lankome koncertus.

KĘSTUTIS PAKALNIS

         k.pVaikystėje svajojau tapti karininku, žavėjo tvirtas sportas ir tvirti žmonės. Buvau judrus vaikas. „Zbitkų” pridirbdavau… Prisimenu, kad mažas labai norėjau turėti automobilį ir saldainių asorti.

Kęstutis darželyje

Kęstutis darželyje

       Buvo visiškai kitas laikotarpis. Tuo metu verslininkų net nebuvo. Bet turėti darbą, šeimą, pajamas – įgyvendinau.

      Be darbo rajono taryboje aš  esu verslininkas. Nauji kontaktai, nauji partneriai. Todėl man labai svarbu, kad Tarybos posėdžiai vyktų numatytu laiku ir nebūtų kaskart skelbiami vis kitu laiku. Darbus planuojuosi mėnesiui į priekį. Ir kai paskutinėmis dienomis sužinau apie posėdžius, man sudėtinga atšaukti verslo susitikimus, kurie dažniausiai vyksta net ne Lietuvoje.

      Pasinaudodamas proga noriu ypatingą ačiū tarti “Krašto naujienoms”. Labai smagu matyti, kad Jus skaito ir komentuoja. Bendraudamas su žmonėmis girdžiu daug gražių atsiliepimų. Palaikau Jūsų veiklą palaikant atleistuosius teismuose. Esate šaunuoliai, kad tai darote. Aš pats dieną pradedu būtent Jūsų tinklapiu, kur viskas pateikiama su faktais, paprastai ir suprantamai. Tad Jums ir Jūsų skaitytojams linkiu ramių švenčių ir gerų naujų metų. Linkiu, kad atleistieji galų gale sulauktų teisingumo ir grįžtų į savo darbus. Linkiu visiems tapti pilietiškesniais ir drąsesniais. Gana bijoti vadukų. Kiekviena atėjusi valdžia ateina tam, kad tarnautų žmogui. Būtent todėl jie vadinami valstybės tarnautojais. To ir linkiu visiems – pasiekti, kad valdžia tarnautų Jums.

VIDMANTAS MATEIKA

atsisiųsti

Vidmantas 10 m.

Vidmantas 10 m.

     Vaikystėje, kaip daugelis berniukų,  aš norėjau būti milicininku. Žavėjo ta uniforma. Bet buvau išdykęs vaikas. Dažnai susipešdavau su kitais berniukais. Bet įvairiais būdais kovodavau už teisybę. Dabar, žinoma, atrodo kitaip, ne viskas, už ką kovojau, buvo teisinga. Bet tuo metu man – vaikui – taip atrodė.

      Mano herojus buvo Silvestras Stalonė. Kai tik pasirodė filmai su juo. Dauguma berniukų tuo metu juo žavėjosi. Jėga, drąsa kėlė pagarbą ir skatino svajoti tokiu tapti.

       Šiandien aš esu Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys. Esu  Švietimo, kultūros, sporto ir  jaunimo komiteto narys, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

Vidmantas 18 m.

Vidmantas 18 m.

     Mano laisvalaikis susijęs su bendruomene. Šešerius metus buvau bendruomenės pirmininkas, o nuo šių metų esu jos narys. Aktyviai dalyvauju Avižonių kaimo kapeloje. Kiekvieną savaitę renkamės repetuoti, labai dažnai koncertuojame įvairiuose renginiuos ir pasibuvimuose. Esu kaimiškos vietos veiklos grupės (VVG)  pirmininko pavaduotojas. Kaimiškos bendruomenės jau žino, bet gal smulkieji verslininkai dar negirdėjo. Tad siūlau jiems pasidomėti ir pabandyti pasinaudoti galima parama verslui plėtoti. Mes tikrai pagelbėsime savo žiniomis.

       Na, o šeimą išlaikau dirbdamas statybų versle. Esu statybos inžinerijos bakalauras, jei mano paslaugų reikėtų – prašau kreiptis :-)

*****

       Štai tiek tarpušvenčio paatviravimų. Nors klausimai siųsti ir kitiems Tarybos nariams. Kodėl jie nepanoro atverti paslapties šydo? Sunku pasakyti. Tačiau politikas turi būti pasirengęs bendrauti su visais rinkėjais. Juk niekada nežinai, kuris iš jų nutars palaikyti tave.

           Tiesa, Jūratę Šiukštienę pavedė kompiuteris – užstrigo ir laiško nepersiuntė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. c sako:

  As irgi diena pradedu su KN. Labai gaila buna to zmogaus, kuris ta diena KN apsmeiziamas. Labai gerai suprantu, kaip jam buna negera. Labai gerai, kad nors per sventes KN nepasirinko aukos ir nesmeize. Aciu jum.

 2. praeitis sako:

  ji visada graži ir miela, nes tai, kas buvo sunku – užmirštame. Tuomet vaikai patys turėdavo prisidėti prie savo didesnių pirkinių ir tai atrodė normalu. Ar ne todėl užaugo dorais ir darbščiais žmonėmis? Pagalvokime, ką auginame dabar – bausti negalima, spausti prie darbo taip pat. Kas iš jų išaugs?

 3. pritariu sako:

  ačiū, pritariu, gera grįžti kartu su jumis ir į savo vaikystę. Sėkmės darbuose ir politikoje:)

 4. Patiko sako:

  Man patiko politikų pasakojimai. Mintiis grįžau į tuos laikus. Taip, tuomet dviratis buvo didžiulis turtas

Jūsų komentaras:


aštuoni − = vienas

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt