Dingo ūkio pažymėjimas    Svečiuose pas kaimynus – Ukmergės ligoninėje    Nenaudojama SIM kortelė atnešė nuostolių    Ukmergės miesto šventė    Kernavės piliakalniais sklandė "Dūšelės"   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +13°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +12°
  Debesuota, be kritulių
 • +12°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
2018 gegužės 21 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Medikai skubėjo pas vienkiemyje gimusį kūdikį ir gimdyvę

15825835_10154827854465270_5126019217430349605_n

   * NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

     Šį žiemiškai šaltą rytą Širvintų rajone į pasaulį pasibeldė dar viena nauja gyvybė. Miškuose esančiame vienkiemyje  gimė kūdikis. Gimdymo namuose rezultatas – skubiai kviesta Greitoji medicinos pagalba mėlynuojančiam ir sunkiai kvėpuojančiam naujagimiui.

       GMP  gydytojas Karolis Gailius pasakoja:

     Man tai yra kraupu!.. Šiąnakt, eilinį kartą dirbdamas Vilniaus greitojoje medicinos pagalboje, dėl tam tikrų aplinkybių, kartu su savo dar dviejų kolegų komanda buvome prijungti ne prie Vilniaus miesto, bet prie Širvintų radijo ryšio kanalo. Dėl šių aplinkybių tapome per radijo ryšiu vykusio pokalbio liudininkai.

      Dispečerė perdavė kvietimą Širvintose budinčiai brigadai vykti į vienkiemį, esanti miškuose, prie kurio, kaip paaiškino kvietėjas, brigada pati neturi galimybių rasti kelio. Dėl to kviečiantysis telefonu aiškino vykstančiai brigadai kelią.

       Kvietėjas (gal dėl jį patį ištikusio šoko) nerišliai aiškino, kad namuose gimė kūdikis, kuris mėlynuoja ir sunkiai kvėpuoja. Skubiai buvo išsiųsta greitosios medicinos pagalbos komandą.

      GMP atvykimo laikas dėl atstumo ir netikslių koordinačių, tikrai buvo ne 5 ir ne 15 minučių. Atvykus greitosios brigadai tapo aišku, kad naujagimis hipoksijos būklėje (kvėpavimo nepakankamumas, dėl kurio visi organai, tame tarpe ir smegenys, neaprūpinami deguonimi).

Gydytojas Karolis Gailius: iš kur tiek žiaurumo ir savanaudiškumo tų tėvelių širdyse, kurie vardan savo kažkokio "komforto" ryžtasi rizikuoti savo atžalos sveikata ar gyvybe?

Gydytojas Karolis Gailius:
- iš kur tiek žiaurumo ir savanaudiškumo tų tėvelių širdyse, kurie vardan savo kažkokio “komforto” ryžtasi rizikuoti savo atžalos sveikata ar gyvybe?

        Veiksmai, reikalingi iki atvykstant brigadai buvo aiškinami artimiesiems. Atvykus greitajai pagalbai buvo suteikta pagalba ir naujagimis kartu su gimdyve skubiai išgabentas į ligoninę. Pakeliui pasitiko pažangaus gaivinimo jau Vilniaus greitosios brigada ir perėmė pacientus Esant bent jau greitosios pagalbos komandai visų pirma, gleivių ar vaisiaus vandenų siurbimas iš kvėpavimo takų ir plaučių ventiliacija AMBU maišu, atliekant įputimus kas 3 sekundes grynu deguonimi arba šviežiu oru. Nesant medicininio personalo ir priemonių tai padaryti sunkiau dėl to, kad įpūtimai daromi iš burnos į burną ir ventiliuojama jau iškvepiamu oru, kuriame deguonies koncentracija yra žymiai mažesnė nei šviežiame ore. Taip pat, gleivių ir vaisiaus vandenų buvo atsiurbta minimaliai, kiek buvo pasiekta su “kriaušyte” per nosį, gilesniuose kvėpavimo takuose buvęs sekretas pateko gilyn į plaučius ir apsunkino kraujo oksigenacijos galimybę net ir vėliau tiekiant gryną deguonį. Su medicininiu siurbliu būtų buvę nesunkiai įmanoma išsiurbti didžiąją dalį sekreto, kuris šiuo atveju buvo aspiruotas.

       Neakivaizdžiu šio ryto įvykio liudytoju tapęs GMP gydytojas Karolis Gailius “Krašto naujienoms” pasakojo, kad savo darbe neretai tenka susidurti su gimdymais namuose ir jų pasekmėmis. Jaunas medikas akcentuoja, kad nesėkmės atvejais dažniausiai pribuvėjos dingsta lyg į vandenį ir šeima paliekama be pagalbos. Lemtingos minutės, kol atvažiuoja medikai, dažnai būna lemiamos. Medikas piktinasi, kad taip neapgalvotai rizikuojama naujo žmogučio gyvybe: ”Taigi klausimas į šiomis dienomis aktualią temą: iš kur tiek žiaurumo ir savanaudiškumo tų tėvelių širdyse, kurie vardan savo kažkokio “komforto” ryžtasi rizikuoti savo atžalos sveikata ar gyvybe? Kodėl niekas iš gimdymo namie šalininkų nepagalvoja ar tas vaikas norėtų nuo pirmų savo gyvenimo sekundžių pereiti plonyte linija tarp gyvenimo ir mirties? Negi tiems tėveliams negaila savęs pačių, kad gali prarasti savo kūdikį pirmomis valandomis ar dienomis? Ar nerūpi galimas to kūdikio protinis atsilikimas ir sutrikęs vystymasis, sąlygotas pirmomis gyvenimo minutėmis įvykusios hipoksijos?”

 

        Budintis Greitosios pagalbos stoties gydytojas informavo, kad vaikutį išgelbėti pavyko. Jis ir gimdyvė perduoti Santariškių medikams.

        Klausiame skaitytojų, kaip jūs vertinate tėvų apsisprendimą gimdyti namuose? Laukiame komentarų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Jauniuniškė sako:

  Tik bepročiai gali taip neatsakingai elgtis. O gal tiesiog jie norėjo vaiko atsikratyti, nes Lietuvoje jau tapo beveik mada.
  Žmonės prarado tikėjimą, kartu su juo ir žmoniškumą.

 2. Durniai sako:

  Naujagimiui deguonies trūkumas – tiesus kelias į jo neįgalumą.

 3. Nu jo sako:

  Jei tokie natūralistai, tai tegu nežiūri tv, nenaudoja mobiliakų, kompų, buitinės technikos. Lai vaikus augina be pampersų ir mišinukų. Lai sau maistą užsiaugina. Tik tada pateisinčiau tokią beprotybe.

 4. pezalai sako:

  To prasideda- nereik cia nesamoniu pezet. Pilna gimdimo skyriu Lietuvoje. Bent 3 puikiausi Vilniuje. O GMP tuoj pat nuves. Nereik vaidint naturalstu ir prisigalvot nesamoniu.

 5. Prasideda sako:

  Valdžia ligonines uždarinėja, kas žmonėms belieka? Ne kiekvienas gali sau leisti į kitą miestą važiuot

 6. kodėl sako:

  Kodėl tokiems tėvams vaiko teisės baudų nededa? Juk rizika vaiko gyvybe didžiulė

Jūsų komentaras:


vienas × devyni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt