Avarija Jaunimo gatvėje     Partijų atstovai traukė burtus dėl rinkimų numerių    Užjaučiame dėl Bronės Nedzveckienės mirties    Užjaučiame Stanislavą Stravinskienę    Vidmantas Mateika: remdami bendruomenes stiprinsime rajoną   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Didžiuojuosi, kad nesu žurnalistė

DSC_0196     Niekada nesakiau, kad aš žurnalistė. Taip, aš dirbu žurnalistinį darbą ir vadovauju  internetiniam portalui „Krašto naujienos“. Tačiau niekada nesusimąsčiau, kodėl nenoriu būti ta tikra žurnaliste.

        Šiandien žinau. Ir žinau labai aiškiai.

       Aš nesu žurnalistė, nes niekada nemokėjau ir nenorėjau sutrypti žmogaus. Niekada nesinaudojau jo ar jos pavarde vien tam, kad pasireklamuočiau pati ar savo leidinį.

      Taip, aš rašau griežtai. Jei matau neteisybę, ją įvardiju, jei kažkas melavo taip ir parašau. Jei matau, kad neteisingai elgiamasi su kitais, kai sukčiaujama, aš tai įvardinu. Bet niekada nesu parašiusi, kad vienas ar kitas žmogus yra durnas, niekada nė vieno nesu pravardžiavusi višta, kvaiša ar dar kaip.

        Tai pedagoginio išsilavinimo įtaka – kritikuoti veiklą, elgesį, bet jokiu būdu ne patį žmogų.

       Niekada nesu iškirpusi merės iš savo nuotraukų, nors ją ir kritikuoju (tokia jau ta politiko duona – visi kritikuoja). Bet niekada neaptarinėjau jos išvaizdos, niekada nelipdžiau diagnozių.

      Ir dar. Aš niekada nesislepiu ir po savo straipsniais pasirašau pati. Viena iš priežasčių ta, kad rašau tai, ką galvoju, kaip matau. Net neabejoju, kad kartais kiti mato kitaip. Bet tai jau kiekvieno teisė. Mes pasaulį suvokiame per savo patirtis ir žinias.

   Savo darbe nenaudoju epitetų ir pažeminimų. Kalbu faktais ir dokumentais. Gal būtent dėl šios priežasties per visą mano žurnalistinio darbo praktiką buvau apskųsta Žurnalistų etikos inspektoriui, bet tie skundai pripažinti nepagrįstais. Rašydama pamatuoju kiekvieną savo žodį, kiekvieną frazę. Ne, aš nelaikau savęs teisuole. Tačiau sąmoningai nesiekiu tyčiotis ir lieti pagiežos. Aš nekovoju už populiarumą tokia kaina.

      Galbūt todėl žmonės manimi pasitiki. Jie atneša labai daug informacijos. Apie 30 procentų informacijos išgryninu ir prisikasu iki įrodymų, likusi taip ir lieka tik mano žinojimui. Kartais po kurio laiko ir ji pasitvirtina.

      Bet aš labai saugau kiekvieną manimi pasitikėjusį (čia visai nežurnalistiška). Ir galvoju ne tik kaip pateikti pilną informaciją, bet ir kaip apsaugoti tą žmogų nuo patyčių (žurnalistai tokiais niekais neužsiima). Juk mūsuose nemėgsta tų, kurie įvardija problemas.

     Greičiausiai dėl to aršiai gyniau prieš policiją ir merę žmones, kurių IP kodų buvo reikalaujama. Suvokiau, kad ne tie juokingi apskųsti komentarai rūpi, o identifikuoti asmenį. Galiu pasidžiaugti – man pavyko. Po griežto atsakymo, kad IP kodų neatskleisiu, nes įstatymas jų atskleidimą numato tik vienu atveju – pareikalavus teismui arba prokurorui, esu palikta ramybėje ir niekas IP kodų nereikalauja. Tačiau čia noriu dar kartą priminti, komentuoti reikia atsakingai ir nežeminant kitų.

        Kodėl visa tai rašau?

     Vakar facebook paskyroje pasirodė ilgas tekstas, kuriame esu pažymėta ir aš. Neneigiu, nemaža dalis informacijos paimta iš mano straipsnių ir aš žinojau, kad jais domimasi. Tačiau ta pagieža ir pyktis merės adresu – tikrai nėra mano. Ir ji man nėra priimtina.

     Štai tuo ir skiriuosi nuo profesionalių žurnalistų, kurie spaudoje, socialiniuose tinkluose ir net komentaruose dėl populiarumo išsityčios iš bet ko: proto, figūros, buvusio sutuoktinio elgesio. O tavo vardas jiems tik jaukas didesnei auditorijai pritraukti. Tikiuosi, kad niekada savo nuomonės nepakeisiu ir nenusileisiu iki tokio žemo lygio.

     Didžiuojuosi, kad nesu žurnalistė.

Nuoširdžiai, Neringa


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. tai del to sako:

  Ir nerodo…nes paaisketu, kad kokie 3 ip skirtingi tik

 2. super sako:

  Beje, noriu pasakyti, kad statistika tikrai ispudinga, bet neisskirtine.

 3. super sako:

  >superi
  Tai kur problema? Lyg ta ir parasiaau.
  Duomenys uz 6 men. Vidutiniskai per menesi KN skaito 30, o SK – 29,5 tks. skaitytoju.
  Nesuprantu kur mano nesuvokimas.

 4. superi sako:

  blogai jums su matematika ir teksto suvokimu jei nesugebat perskaityti kad duomenys už 6 mėnesius.Ir dar Krašto naujienas žiūrima 30,o Širvintų kraštas 29,5.Kad būtų aiškiau dvidešimt devyni kablelis penki.

 5. super sako:

  Stai – Krasto naujienos – vidutiniskai 30 tkst. lankytoju per menesi (nera blogai tikrai)
  Sirvintu Krastas – 29,5 tkst. lankytoju per menesi.
  Beveik vienodi skaiciai. Tai kad vadinti save populiariausiu skaitalu nera jau labai etiska.
  https://www.similarweb.com/website/krastonaujienos.lt
  https://www.similarweb.com/website/sirvinta.net#overview

 6. super sako:

  >Anonimas
  Sutinku su IP kodais. Kodel neskelbti ju? Daug klausimu atkristu savaime. Ir su komentatoriu skaiciu: Neringa tu saunuole, Neringa mes tave palaikome, musu labai daug…
  Jei daug tai rodyk.
  Beje – su lankomumo skaitliuku. Pati rasai, kad jei neskelbia informacijos – atsiranda speliojimai. Idek skaitliuka, kaip Sirvintu kraste, ar Sirvyje. Ir matysime, kokios KN populiarios.

 7. Anonimas sako:

  Oi netikiu tais graziais zodeliais, oi netikiu. Tai tik priesvelykinis apsivalymas, paskui viskas bus po senovei. Kaip turi jaustis apsmeizti zmones ir ju seimu nariai? Jiems irgi skauda, bet IP kodu isduoti neleido. Vadinasi, smeiztas toliau laisvai liesis.

 8. ad sako:

  Neringa, Tu auksas kuris ir pelenuose žiba. Kur Tu bebūtum ir ką ant tavęs bepiltų, Tu vistiek žibėsi, nes taurus tu, ne nemetalas, o žmogus. Gerbiame tave.

 9. sako:

  ačiū, kad esate. Daug kam nuo to šviesiau gyventi. Linkiu sveikatos ir stiprybės.

 10. kita Laima sako:

  Neringa, Jūs išties turite kuo didžiuotis. Nedidelė garbė dabar būti žurnalistu, o ir priima ten turbūt visus, pažįstančius raides, bet nesugebančius suregsti aiškaus sakinio (apie žurnalistinę etiką nė nekalbu). Jūs gi rašote aiškiai, suprantamai ir svarbiausia – remdamasi faktais bei dokumentais, todėl ir negali užčiaupti, nors kai kam labai to norėtųsi. Stiprybės Jums!

 11. Neringai sako:

  Tave vėl puls, pils pamazgom, bet tai tik įrodo, kad elgiesi garbingai ( ko šis psaulis jau nebesupranta ir laiko atgyvena) . Stiprybės

 12. Neringai sako:

  Jūs dirbate žymiai geriau, negu bet kas, vadinantis save žurnalistu. Jūs rašote nuoširdžiai, ką manote, užjaučiate tuos, su kuriais elgiamasi neteisėtai , suteikiate galimybę savo nuomonę išreikšti tiems, kuriems neleidžiama tai padaryti Pinskams priklausančiame leidinyje. Laikykitės ten su mumis visais, kurie Jus gerbiame ir linkime stiprybės

 13. nesu draugė sako:

  bet didžiuojuosi, kad mūsuose yra toks žmogus

 14. Monika sako:

  Žaviuosi Neringos stiprybe.Ne kiekvienas atlaikytų tokį puolimą kokį tenka patirti Neringai.Sėkmės Neringa,esi mūsų šviesos spindulys.

 15. Laima sako:

  Šaunuolė. Džiaugiuosi, kad man skirtą sunkią vakandą sutikau būtent Jus. Ačiū už rūpestį, paramą ir palaikymą

 16. Ačiū sako:

  Neringai už žmogiškumą, tiesos ieškojimą ir pilietiškumą. Sėkmės Jums ir stiprios sveikatos.

Jūsų komentaras:


aštuoni × = penkiasdešimt šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt