Avarija Jaunimo gatvėje     Partijų atstovai traukė burtus dėl rinkimų numerių    Užjaučiame dėl Bronės Nedzveckienės mirties    Užjaučiame Stanislavą Stravinskienę    Vidmantas Mateika: remdami bendruomenes stiprinsime rajoną   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Seimo komisija posėdžio stebėtojų nebijo, o Širvintų Etikos komisija turi ką slėpti

atsisiųsti (1)* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

     Per visą Lietuvą nuskambėjo Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdis, kuriame dėmesio skirta Širvintų  problemoms,susijusioms su vaikų teisėmis.

       Visi matė nuotraukas ir skaitė, kad posėdyje dalyvavo daugybė žmonių, susijusių su minimais įvykiais. Tačiau dalyvavo ir visai nesusijusių savivaldybės tarnautojų, širvintiškių. Seimo nariai nemato reikalo ir priežasčių slėptis nuo žmonių. Jų posėdžiai vieši.

       Ir Štai Tuomet prisiminiau, kaip elgiamasi Širvintose.

        Palyginimui galiu papasakoti kitą atvejį. Kovo mėnesį Širvintų rajono svaivaldybės tarybos Etikos komisija svarstė klausimą dėl komisijos pirmininko Vidmanto Mateikos veikimo/neveikimo. Apie tai, jog komisija nusprendė, kad pirmininkas V.Mateika savo pareigas atliko tinkamai, jau rašėme http://krastonaujienos.lt/2017/03/bandymas-apsmeizti-v-mateika-ir-ji-nusalinti-is-etikos-komiteto-nepavyko/

       Tačiau, kai pareiškėme pageidavimą dalyvauti posėdyje, buvome užsipulti pirmininko pavaduotojo Dariaus Valkausko. Jo teigimu, negalima leisti mums dalyvauti, nes… A.Bagočiūnienė susijusi su svarstomu klausimu. Keistas požiūris, žinant, kad net baisiausi nusikaltėliai teisiami jiems dalyvaujant posėdyje ir jiems net leidžiama pasisakyti. O Širvintose… Juk komisija turi teisę ir pareigą išklausyti abi incidento puses.

        Nepadėjo net “Krašto naujienų” paaiškinimas, kad V.Mateika yra Tarybos narys, tai reiškia, kad jis viešas asmuo, tas dalyvauti jo svarstyme žiniasklaida turi teisę. Juo labiau, kad pats pirmininkas neprieštaravo žiniasklaidos dalyvavimui. Kai D.Valkauskas pritrūko argumentų, jam į talką atėjo komisijos narė Daiva Puzinienė. Buvome apkaltinti, kad norime dirbti savo darbą. Teisybės dėlei turiu parašyti, kad vėliau į klausimus apie priimtą sprendimą, D.Valkauskas atsiuntė ir mes paviešinome aukščiau minėtame straipsnyje.

    Nenorėdami trukdyti iš toliau atvykusių komisijos narių, suprasdami pirmininko norą greičiau išspręsti situaciją, bei nenorėdami kelti įtampos, šį neteisėtą įsakymą įvykdėme, taip prarasdami galimybę atlikti savo, kaip visuomenę informuojančio asmens, pareigas. Esu tikra, kad žiniasklaidą NETEISĖTAI išvarė, dėl to, jog deramai negalėtume nušviesti visuomenės. O tai leidžia daryti prielaidą, kad eilinį kartą bandoma kažką nuslėpti.

      Beje, net ir teismuose dalyvauti žiniasklaidai leidžiama. Tik ne viską galime skelbti.

   Ko bijojo D.Valkauskas ir D.Puzinienė? Mes nežinome. Greičiausiai ir niekada nesužinosime. Tačiau skaitytojus kviečiame palyginti savivaldybės ir Seimo komisijų požiūrį į žiniasklaidą ir  posėdžių klausytojus.

    Kai pernai taip pasielgė merė, situaciją paprašytas pakomentuoti Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius teigė: „Labai aiškiai noriu nurodyti, kad merė negali šeimininkauti kaip nori ir kur nori. Žiniasklaidos priemonių teisės gauti ir skleisti informaciją surašytos Visuomenės informavimo įstatyme. Tad merė negali jų pažeisti. Bendra taisyklė tokia – rinkti ir skleisti informaciją teisė negali būti ribojama kitaip nei tik įstatymu. Tad jei kas nors riboja, turi nurodyti, kokiu įstatymu ir kokia konkrečia nuostata remiasi. Visi kiti atvejai riboti yra neteisėti.”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Parsidavėlis sako:

  Ar neteks spukt į kitą stovyklą?

 2. Name sako:

  Kaip gi. Valkauskas tarybos narys? Kas girdėjo jį kalbantį tarybos posėdžių metu? Užtenka vynioti į vatą. Širvintose yra tik dvi partijos- LVŽS ir Liberalai. Ir…. “KOMANDA”.

 3. Manai sako:

  Pinskuvienė Valkauską labai myli, nepaliks šalikelėj…

 4. Robinas smalsučiui sako:

  Jau greitai.

 5. smalsučiui sako:

  nevertinkit visų pagal darbo partiją.

 6. Smalsutis sako:

  Kada valstiečiai Valkauską išmes iš darbo? Štai kur klausimas!

 7. Mėlyna sako:

  Mes galim tai, ko negali kiti.

 8. matau sako:

  kai į valdžią ateina valdžiažmogiai,kurių supratimu jie yra aukščiau įstatymų tai ir turime Lietuvoje tokią savivalę,nuo kurios žmonėms tenka gintis teismuose,seime.O už valdžiažmogių kaprizus mokame visi.

 9. Anonimas sako:

  Sukta prisukta ir aiskiai neparasyta, kad kalta Pinskuviene.

Jūsų komentaras:


septyni − vienas =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt