Viešųjų pirkimų tradicijos savivaldybėje    Susipažinkime, esu Seimo narys, o ne Profsąjungos vadovas    Geresnio paminklo didvyriams nebus, kaip vykdymas jų idealų    Į Sibirą – šįkart savo noru    V.Mateika: Kas yra pagrindinis rajono šeimininkas?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 14 d., Penktadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AR TIKRAI apleisti vienišų senelių kapai? Ar TIKRAI parapijos globos namai tuo nesirūpina?

images

Sigitas KIRTIKLIS,
Labdaros ir paramos fondo Širvintų parapijos globos namai valdytojas

    Jautėmės nepelnytai pamaloninti, o svarbiausia patys savo kailiu pajutome rūpestį žmonėmis, ypač pagyvenusiais.

   Puikiai suprasdamas, o gal tik bandydamas įsivaizduoti, rajono vadovės užimtumą ir reikalų gausą, suvokiu ir tai, kad dirbant šį darbą reikalinga tvirta, kompetentinga, atsakinga ir patikima komanda. Tokią, anot merės, ji ir turi. Juk vienam žmogui vargu ar galima aprėpti visus rajono gyventojų reikalus. Tik patys pagalvokite: čia vienas verkia dėl vandens, kitas dėl stogo, trečias dėl vaikų, ketvirtas dėl malkų, o kur dar darbas Taryboje ir t. t. Taigi tvirta komanda – tvirtas merės ramstis. Sakytumei, netinkami, abejotinos reputacijos veikėjai buvo pašalinti, priimti patys pačiausi, net iš sostinės, o va veiklos rezultatais, mano akimis, tenka nusivilti.

    Kaip ten su medaus statine, kurią sugadina šaukštas deguto, nežinau, o va komandinio darbo brokas kaip yla iš maišo išlindo ir kaip tyčia besirūpinant parapijos globos namais, o tiksliau sakant anapilin iškeliavusiais. Ir kur surasti tokio aplaidaus darbo galus?

    Ne taip seniai, kovo 3 d. „Delfyje“ publikuotame M. Jackevičiaus straipsnyje „Ž. Pinskuvienė iškoneveikė Seimo narę D. Šakalienę“ mūsų merė buvo pasipiktinusi Seimo narės „turgaus bobos“ darbo metodais. „Ar Seimo narė D. Šakalienė iš tikrųjų domisi Širvintų rajonu ir jame gyvenančiais vaikais? Ar iš jos Širvintų rajono savivaldybė sulaukė oficialaus kreipimosi ar bent paklausimo apie realią situaciją? O gal, manysite, ji lankėsi Širvintose, susitiko su vaiko teisių apsaugos specialistais, socialiniais darbuotojais, savivaldybės, kurios kompetencija viešai abejoja, atstovais? Žinoma, kad ne“, – išplatintame pareiškime teigė Ž. Pinskuvienė.

     Perfrazuojant merės pasipiktinimą, galvoje turint amžiną atilsį globos namų gyventojų poilsio vietas, galima būtų klausti: ar merė iš tikrųjų domisi Širvintų rajonu ir jame gyvenančiais seneliais? Ar iš jos Širvintų parapijos globos namai sulaukė oficialaus kreipimosi ar bent paklausimo apie realią situaciją? O gal, manysite, ji lankėsi senelių namuose, susitiko su administracija, globos namų gyventojais? Žinoma, kad ne. Ir aš puikiai suprantu kodėl ne, nes tiesiog pasitikėjo savo komanda, kuri turėjo atlikti namų darbus. Deja.

     Merės domėjimasis rajonu matomas ir juntamas. Man pačiam teko bendrauti su gerbiama vadove jos kadencijos pradžioje dėl senelių globos mūsų atsinaujinusioje įstaigoje. Merė aiškiai pasisakė, kad jai rūpi vyresnio amžiaus žmogus, kad norintys gyventi Parapijos globos namuose bus ten ir apgyvendinti. Reali situacija švelniai tariant kitokia.

     Šiuo metu Širvintų parapijos globos namuose iš 40 gyvenančių, tik (o gal net) 10 iš Širvintų rajono (kalbu apie tuos, kuriems dalį socialinės globos kainos kompensuoja Savivaldybė, arba per Savivaldybę mokama už paslaugas iš valstybės biudžeto). Paskutinis Širvintų rajono gyventojas pas mus pateko 2015 m. gruodžio mėnesį. Taigi jau tuoj bus pusantrų metų, kai norintys gyventi pas mus, paprasčiausiai dėl tos pačios komandos sprendimų nepatenka ten, kur nori, nors kaina mūsuose 60 Eur mažesnė būtent Širvintų rajono savivaldybės gyventojams. Suprantu, gerbiamoji mere, kad ne viskas jūsų galioje, ir sunku, ar net neįmanoma, žinoma, ir nereikia, daryti tai trijų asmenų komisijai kokią nors įtaką, tegu kompetentingi specialistai-ekspertai lemia pagyvenusių žmonių likimus, kur jiems geriau būti: eilėje laukti į tuos, Socialinių paslaugų centro namus, ar į mūsų – parapijos.

     Vėlgi, grįžtant prie merės pasipiktinimą Seimo nare aprašomo straipsnio, merė akylai pastebėjo: „Tik kyla klausimas, ar šiai Seimo narei iš tiesų rūpi vaikai, o gal tik ji pati ir jos žinomumas? Būtent tokia nuomonė susidaro perskaičius publikaciją, kurioje be žodžių „Širvintų rajonas“ ir „Pinskuvienė“ daugiau nieko konkretaus negali surasti.

     Naujai iškepta Seimo narė D. Šakalienė, įžengusi į politinę areną po „valstiečių“ vėliava, bet kokia kaina siekia dėmesio skambia antrašte apie smurtą ir vaikų gelbėjimą, tačiau nepasakydama nieko konkretaus, vien tik padrikais „žmonės sakė“, „Seimą užplūdo skundai“. Išdrįsiu pasakyti, kad naudodamasi skaudžia nelaime, ji apeliuoja į skaitytojų jausmus pigiais „turgaus bobos“ metodais. Tačiau tokiu būdu atsiribodama nuo tiesioginės atsakomybės ir Seimo nario pareigų. (…) Tik vietoje to, kad būtų imamasi konkrečių veiksmų, pastangos ir laikas skiriamas populistinių pranešimų „kepimui“, – piktinasi Ž. Pinskuvienė.“

     Nenoriu užduoti tokio paties klausimo apie žinomumą, kuris kilo mūsų merei, šito jai tikrai pakanka, galbūt Globos namams trūksta, dėl to ir stengiamasi. Nes iš šono gali pasirodyti, kad ieškoma būdų vis kaip nors mane ir mano vadovaujamą įstaigą įvairiuose kontekstuose paminėti, tačiau konkretaus nieko nepasakius: „susidaro įspūdis“, „galimai“, „žmonės kalba“ ir pan.

     Taip, merė ir vėl neklysta, gyventojai daug apie ką šneką, negi sugaudysi vėją laukuose?! Jau senovės liaudies išmintis byloja, kad iš gandų duonos nevalgysi, o tyra sąžinė nei melo nebijo, nei gandų, nei paskalų. Jei kam įdomu, pranešu: nei man, nei Globos namams nė vienas gyventojas savo turto neaprašė, o ir niekas to neprašė. Gyventojai su savo turtu elgiasi taip, kaip nori, jų sprendimui mes įtakos nedarome, o tik vykdome. Mūsų globos namuose gali gyventi ir turintys, ir neturintys pinigų, juk visiems tam tikrą dalį kompensuoja jų savivaldybė, juk tokią apgyvendinimo ir apmokėjimo tvarką nustato pati Lietuvos valstybė.

     Nesakysiu, kad merė dirba „turgaus bobos“ metodais, reikalas tas, kad komanda netinkamą strategiją pasirinko – klauso kitų ar net kuria savo tiesas, nesigilindama, tiesa tai ar ne, ir dar kas blogiausia, bijau, kad merės neištiktų nuogo karaliaus likimas, kai įsiteikdama komanda daug ką tendencingai nušviečia pataikaudama, bijodama, stengdamasi įsiteikti. Čia jau jų reikia klausti, kodėl merė nežino objektyvios tiesos, o tik išvedžiojimus, pagrįstus rimtu žinių šaltiniu, VBS vadinamu.

     Ko pasigedau visoje šioje istorijoje, ogi to paties, ko ir merė – konkrečių veiksmų. Nes dabar, mano galva, laikas ir lėšos buvo skirtos apsižodžiavimui, įtaigiems šūkiams siekiant visuomenės paramos ir klausimų be atsakymų ar su atsakymais ne į temą pateikimui.

    Štai ne taip seniai, mūsų namus lankė Socialinių paslaugų priežiūros departamento atstovai, tikrino. Tikriausiai pastebėjo vienokių ar kitokių neatitikimų, pamatė ir gerų dalykų, sulauksime ataskaitos, o tuomet tobulinsime savo globos namų veiklą, dalinsimės gerąja patirtimi. Juk kas nedirba, tas neklysta. Tad noriu pakviesti visus, besirūpinančius mūsų klientų gyvenimu, kreiptis tiesiogiai į mūsų įstaigą, Širvintų parapijos globos namus, į mane, Globos namų valdytoją, ir mes surasime, išsiaiškinsime, taisysimės, kad mūsų ir jūsų geri norai keistų senelių gyvenimą. Aš visada už atvirumą, kviečiu ir jus tokiais būti.

     Tvirtai galiu pasakyti, vėlgi pritardamas merės išsakytoms mintims: lėšų šarvojimui, laidojimui ir deramai įamžintai poilsio vietai kartais pakanka, kartais ne, tačiau nė vieno savo gyventojo pusiau nepalaidojome ar paminklo be užrašo nepastatėm. Už tai iš tikrųjų atsakinga globos įstaiga ir tos atsakomybės nevengiame.

     Taigi, AR TIKRAI apleisti vienišų senelių kapai? Ar TIKRAI parapijos globos namai tuo nesirūpina?

Sigitas KIRTIKLIS, Labdaros ir paramos fondo Širvintų parapijos globos namai valdytojas

P. S.: Šį straipsnį siunčiu visoms trims Širvintų rajono žiniasklaidos priemonėms: „Širvintų kraštui“, „Širviui“, „Krašto naujienų“ portalui.  Lažinamės, kad vienas iš jų tikrai nepublikuos :)


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Marysia sako:

  Mielas Valdytojau,
  valdžios ateina ir išeina, vienos labiau triukšmingos, kitos ramiau dirbančios, o problemos lieka, jas spręsti tenka tiems, kas dirba. Vienas išsprendus, atsiranda kitų, jei staiga savaiminių neatsiranda, visada atsiras žmonių, kurie jas sukurs. Linkiu jums ištvermės, stiprybės ir neperdegti. Visada matyti žmogų, o ne statistinį vienetą ir viskas bus gerai. Tai, kad žmonės prašosi į Jūsų namus, jau geras rodiklis.

 2. Pritariu sako:

  Tikra tiesa. Juk ir klausimai „iš salės“ , ko gero buvo komandos iš anksto paruošti, kad būtų galima „mėgstama tema apie itin nemėgstamas personalijas, negarbinančias „darbietiškų“ vertybių, „jautriai ir kompetentingai“ šnektelt.

 3. Egidijus sako:

  Ačiū mielam Sigitui Kirtikliui už atvirumą ir nuoširdumą.

 4. Širvintiškė sako:

  Straipsnis super – sudrumstei ir Širvintų ,,karalystės” ramybę.

 5. Aš galvoju sako:

  Net abejoti neverta kas nespausdins. Ten tik šlovė jos garbei ir darbams, geriausia, šauniausia, darbščiausia, skaidriausia, protingiausia , visus mus mylinti , opozicijos skundais užversta, atleistųjų pergalių nuvarginta.
  O Jūs Sigitai….? Nenorėkit neįmanomo, nedrumskit krištolinių vandenų

 6. cha cha sako:

  Sigitai, Jūs esate šaunuolis, ir straipsnis superinis. Kultūringas, mandagiai šmaikštus atsakymas norinčiai pasikandžioti.

Jūsų komentaras:


× septyni = septyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt