Ugniagesiai pjaustė medžius, gesino šiukšles ir ištraukė užklimpusią karvę    Kviečiame padovanoti kraujo    Žolinė Turgeliuose    Priimtas sprendimas riboti tiesiogines išmokas didiesiems ūkininkams    Apklausa: ką norėtumėte matyti mero poste po rinkimų?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +23°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +22°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +22°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
2018 liepos 17 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kaip Širvintos aukštakulniais ir kibirais ekstremalią situaciją likvidavo

sav/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /
/ Dokumentų nuotraukos autorės /
Visą Lietuvą gerokai nuprausė lietus. Plaukė Vilnius, Kaunas, Alytus, Molėtai, kiti miestai. Plaukė ir Širvintos. Metereologai BNS pateikė tokius duomenis: Elektrėnuose fiksuotas katastrofinis lietus (iškrito 80 mm kritulių). Trakuose iškrito apie 78 mm kritulių, Molėtuose 54 mm – čia fiksuoti stichiniai lietūs. Vilniuje antradienio vakarą ir trečiadienį naktį iškrito 45 milimetrai kritulių. Taip pat daug lijo Ignalinos rajone (53 mm), Švenčionyse (46 mm), Alytuje (34 mm). Širvintose iškrito 54 mm kritulių.
Tačiau tik Širvintose buvo paskelta ektremali situacija (apie kitus miestus neteko girdėti). Žinoma, niekas nesidžiaugia nelaime ir tuo, kad užlieta ligoninė, savivaldybė, gyventojų rūsiai. Kiekvienam savas turtas brangiausias ir visada skauda, kai jis niokojamas. O kur dar daržininkai ir ūkininkai. Jų derlių negailestingai išplovė gamtos stichija. Dalis derliaus dar ir dabar pūva.
Tačiau praėjus kuriam laikui vis kyla įvairiausių klausimų. Vienas jų – ar negalėjome švengti tokios situacijos? Juk liūčių būta ir anksčiau.
             Ligoninėje jungdavo siurblius
Pasirodo, miestas ir ligoninė turi siurblius, kurie ekstremaliomis situacijomis turi pumpuoti vandenį. Bėda tik ta, jog žmogus turi reikiamu metu paspausti reikiamą mygtuką. Tam žmogui kažkas turi nurodyti tai padaryti.
Kadangi mūsų mieste gruntinių vandenų lygis yra pakankamai aukštas, labai svarbų vaidmenį vaidina užtvanka. Tai gi, kitas žmogus turėjo pakelti užtvankos vartus. Taip taip. Tuos pačius užtvankos vartus, dėl kurių remonto tiek purkštauta buvo ir keikta senoji valdžia. Pakėlus vartus nuleidžiama dalis tvenkinio vandens ir tuomet iš miesto lietaus nuotėkų vanduo subėga į upę.
Taip seniau ir būdavo daroma. Juk čia Lietuva ir lyja gana dažnai ir dosniai.
       Savivaldybė nepasirengė ir neįspėjo žmonių
Naujoji valdžia egzamino neišlaikė. Ekstremaliai situacijai nebuvo tinkamai pasiruošta nuo pat pradžių. Bet kaip galima tinkamai pasirengti ekstremaliai situacijai, jei net Širvintose nėra Ekstremalių situacijų komisijos?
Nors visos žiniasklaidos priemonės (Krašto naujienos taip pat skelbė) mirgėjo nuo pranešimų apie artėjančias liūtis, tačiau Širvintų rajono svaivaldybė neįspėjo gyventojų apie jas, kaip to reikalauja teisės aktai.
Po visko siuntėme paklausimą Savivaldybei. Į jį atsakant rekomenduota ieškoti informacijos tinklapyje. Tiesa, mūsų prašymu, prIsegė administracijos direktorės įsakymą dėl ekstremalios situacijos paskelbimo.
Na, kadangi siuntė mus į paieškas, tai ir nukeliavome.
           Ką radome?
Pirmiausia bandėme rasti Ekstremalių situacijų komisiją ir jos sudėtį. Jei tikėsime Širvintų rajono savivaldybės tinklapiu, tokios komisijos net nėra.
Tuomet ieškojome Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio protokolo, kuriame turėjo būti nurodyta, kokios gatvės uždarytos, kokioje teritorijoje vykdomi gelbėjimo darbai, galų gale, kas vadovauja gelbėjimo darbams ir kokie vadovo kontaktai. Deja, tokios informacijos nebūta.
Paskelbus ekstremalią situaciją pirmiausia buvo duodami interviu respublikinei žiniasklaidai, o tik vėliau paskelbtas skelbimas tinklapyje.
Čia derėtų pastebėti, kad ekstremalių situacijų metu siekiama kuo greičiau informuoti visuomenę. Tuo tikslu Komisijos vadovas šaukia spaudos konferenciją ir visoms žiniasklaidos priemonės suteikia informaciją. Širvintose tai nebuvo padaryta.
Beje, Savivaldybė tikrai žino, kaip pranešti svarbią žinią per BNS agentūrą. Ji taip praneša apie Širvintų miesto šventes. Kartais ir straipsnį kokį parašo.
      Kuo giliau į dokumentus, to daugiau nesąmonių
Vienas pagrindinių dokumentų, kuriuo vadovaujamasi paskelbus ekstremalią situaciją, yra Ekstremaliųjų situacijų valdymo planas, kurį pasitvirtina kiekvienas rajonas pagal tam tikras rekomendacijas :
http://www.sirvintos.lt/lt/veiklos-sritys/civiline-priesgaisrine-sauga-ir-mobilizacija/sirvintu-rajono-savivaldybes-ekstremaliuju-situaciju-valdymo-planas/2349
Planas Savivaldybės tinklapyje paskelbtas šių metų vasario 4 dieną.
Tačiau jo informacija morališkai pasenusi.
Jei tikėtume tuo, kas rašoma, ekstremalių situacijų metu už informacijos priėmimą ir perdavimą atsakingas V.Kornijenko, nors jis nuo praėjusių metų vasaros nebedirba administracijoje.
Už viešąją tvarką atsako E.Jalovik (nurodomas ir jo eleltroninis paštas), kuris dar seniau nedirba Širvintose. Praėjusių metų birželio 23 d. “Krašto naujienos” jau pristatė grįžusį Policijos komisariato vadovą A.Lukšą. Tad keliant informaciją, jis jau gerą pusmetį dirbo.
Kodėl į tai neatsižvelgta? Kodėl nepakeista pavardė ir, svarbiausia, kontaktai?
Arba štai. Tame pačiame dokumente nurodoma sutrikus elektros tiekimui kreiptis į LESTO, nors jau senokai elektrą tiekia ESO.
Sakysite, kas čia tokio? Tik nesipiktinkite. Nes jei ištiks nelaimė ir po ranka nerasite reikiamų kontaktų tuomet tikrai suprasite, kodėl jų atnaujinimas yra toks svarbus.
         Atkreipiame dėmesį, kad pasitaisytų
Labai gaila, kad tiek aplaidumo, nors rajono vadovės ne kartą gyrėsi atėjusiais naujais ir veikliais specialistais.
Kai tiek daug nepadaryta, tai ir telieka prie televizijos kameras mosuoti kibirais ir kaukšėti aukštakulniais.
O straipsnis šis nėra piktdžiugiškas. Ne. Tiesiog siekiame parodyti, kas negerai, kad kitą kartą būtų tinkamai pasirengta ekstremaliai situacijai. Juk nuo to priklauso mūsų visų saugumas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. rimantas sako:

  eilini karta niekines rasliavos, nukopina is kitur, du sakinius prideda ir jau straipsnis, net koktu nuo skleidziamos netiesos ir neprofesionalaus politikavimo opozicijos naudai

 2. ? sako:

  Mums orus diktuoja Ukmergė. Ar ne taip? Tai kiek kritulių iškrito Širvintose tur būt niekas nežino.Ar netiesa?

 3. Patiko sako:

  Eilinį kartą visatos valdovei priminėte, jog yra ir tiesioginės, žemiškos pareigos, o ne tik skraidyti padebesiais?

 4. to D sako:

  Jeigu rekomenduojate gydymo įstaigą, tai greičiausiai teko naudotis jos paslaugomis ir jos atitiko jūsų lūkesčius? arba gal esate suinteresuotas asmuo, kad pritraukti šiai įstaigai kuo daugiau pacientų?

 5. ? :D sako:

  O toje įstaigoje taigi tikriausiai yra ir leninas ir stalinas ir t.t…. Gal ir visatos kurėjai iš ten?

 6. Žemaitis sako:

  Kuriais metais ta foto daryta su viedrais? Gal akmens amžiuje? Dabar tai siurbliais vandenį pumpuoja.

 7. ekstremali situacija sako:

  Betgi gražios tos savivaldybės moterys! Iš ekstremalią situaciją likviduoja visai kaip filme apie pionierių Timūrą ir jo būrį – kibiras iš rankų į rankas – ir statinės prie vienišos močiutės vartų pilnos…
  O jei rimtai – gaila, kad ir vėl palinksminom Lietuvą. Ir tų gražių moteriškių gaila.

 8. :D sako:

  Sakyčiau jums brangieji laikas čia http://www.rvpl.lt/index.php/lt/

 9. ? sako:

  Aš jau anksčiau rašiau, kad svarbiausia žinoti kur ir kada reikia „paverkti”.

Jūsų komentaras:


trys × = dvidešimt septyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt