Ligoninės tuštėjančiuose rajonuose: laukti ar veikti?    Širvintų socialiniai būstai – brangiausi Lietuvoje    Širvintų pradinės mokyklos komandos pergalė konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale    J. Petrauskienė mokyklų steigėjams: švietimo kokybės atotrūkis skirtingose savivaldybėse yra didžiulis    Plinta nauja gerumo iniciatyva – dovanoti miestui medžius   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar turėtų Tarybos ar Seimo narys, išeidamas į kitą partiją padėti ant stalo savo mandatą ir vietą užleisti kitam?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +7°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +8°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +8°
  Debesuota, trumpalaikiai lietūs
2018 balandžio 26 d., Ketvirtadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SAVAITĖS NUOTRAUKA

Reklaminis skydelis

Neries vingis Kernavėje

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajono savivaldybė nesuskaičiuoja Tarybos posėdžių

sav* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

* Ekrano nuotraukos autorės *

      Jau ne kartą opozicijos lyderiai yra kalbėję apie tai, kad Širvintų rajono Tarybos posėdžiai vyksta chaotiškai. Apie juos paskelbiama vos likus kelioms dienoms, tad nespėjama tinkamai išsinagrinėti klausimus, o ką jau kalbėti apie pasitarimą su savo rinkėjais. Tam elementariausiai nelieka laiko.

       Tiesa, pagal  Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą*, klausimai Tarybos nariams pateikiami ne vėliau, kaip likus trims paroms iki posėdžio. Jie taip ir pateikiami mūsų rajone – likus trims dienoms ir ne anksčiau. Tačiau netolimoje praeityje ( prie senosios valdžios) klausimus Taryba gaudavo prieš savaitę ir daugiau.

Širvintų savivaldybė į klausimus neatsakė

        Nutarėme pasidomėti, kaip dažnai Tarybos posėdžiai vyksta ne tik Širvintų rajone, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Juk gali būti, kad panaši situacija yra ir kituose rajonuose, o mes be reikalo kimbame. Todėl tuos pačius klausimus nusiuntėme: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Šalčininkų, Trakų, Molėtų, Kaišiadorių, Ukmergės ir Širvintų rajonų administracijoms.

 …pasirodo, net ir Savivaldybės tinklapyje tikslios informacijos negalima rasti. <…>  Vis tik tiksliausią informaciją radome „Krašto naujienose“. 

       Vos išsiuntę klausimus gavome automatinį Širvintų savivaldybės atsakymą, kuriame informuojama, jog specialistė atostogauja ir kreiptis reikėtų į mero patarėją Janiną Greiciūnaitę. Nedelsdami persiunčiame jai klausimus.

        Šalčininkų rajono vadovo įgaliotas asmuo kelis kartus skambino ir atsiprašė, kad kol Tarybos posėdžių sekretorė atostogauja, negalės pateikti informacijos. Susitarėme draugiškai. Juk priežastis nurodyta, mus įspėjo. Kitos savivaldybės iš pat ryto (klausimus siuntėme vėlai vakare) atsiuntė patvirtinimus, jog klausimus gavo ir jie perduoti specialistams, kad parengtų atsakymus. Širvintos neparašė nieko.

      Tą pačią dieną iki pietų gavome visų savivaldybių atsakymus. Vadinasi visoms savivaldybėms pakako pusdienio, kad suskaičiuotų ir pateiktų prašomus duomenis. Visos išskyrus Širvintų savivaldybę. Jai nepakako ir savaitės, kad suskaičiuotų vykusius Tarybos posėdžius.

         Mes nespėliosime priežasčių, tai ne žiniasklaidos darbas. Tuo lai užsiima Seimo kontrolierius.

        Visus mūsų klausimus savivaldybėms ir visų savivaldybių atsakymus rasite pridėtoje lentelėje.

Posėdžiai kartą per mėnesį

    Visų rajonų savivaldybės informavo, kad Tarybos posėdžiai vyksta kartą per mėnesį, dažniausiai paskutinį mėnesio ketvirtadienį. Tik Vilniaus mieste posėdžiai vyksta kas dvi – tris savaites. Bet vėl gi – tai sostinė, natūralu, kad klausimų daug. Dauguma rajonų akcentavo, kad vasarą dėl Tarybos narių atostogų posėdžiai nešaukiami vieną ar du mėnesius. 

Tą pačią dieną iki pietų gavome visų savivaldybių atsakymus. Vadinasi visoms savivaldybėms pakako pusdienio, kad suskaičiuotų ir pateiktų prašomus duomenis. Visos išskyrus Širvintų savivaldybę. Jai nepakako ir savaitės, kad suskaičiuotų vykusius Tarybos posėdžius. 

        Todėl per visą šią kadenciją, nuo 2015 m balandžio iki dabar Vilniaus mieste vyko 43 posėdžiai, Vilniaus rajone – 33, tiek pat posėdžių vyko Ukmergės ir Kaišiadorių rajonuose, 23 posėdžiai vyko Molėtų rajone ir dvidešimt posėdžių Trakų savivaldybėje. Atkreipkite dėmesį, kuo mažesnis rajonas, tuo mažiau posėdžių.

       Širvintų rajone vyko apie 43 Tarybos posėdžius. Negalime tvirtai teigti, kad skaičius tikslus. Nes pasirodo, net ir Savivaldybės tinklapyje tikslios informacijos negalima rasti. Gal būtent todėl ir negavome atsakymų? Nežinia.

        Nutarėme, kad geriausiai posėdžius skaičiuoti ten, kur paskelbti Tarybos narių balsavimai. Deja, ten jie skelbiami tik šių metų, lyg anksčiau niekas nebūtų balsavęs. Tuomet atsivertėme Tarybos darbotvarkes. Bet ir čia akivaizdžiai ne visos sukeltos. Kažkur išgaravo praėjusių metų spalio ir lapkričio mėnesiai. O ir kitų mėnesių ne visi posėdžiai surašyti. Vis tik tiksliausią informaciją radome „Krašto naujienose“. Čia aprašyti visi vykę Tarybų posėdžiai.

       Žodžiu: per kančias – į žvaigždes. Gerokai paklaidžioję informaciją susirinkome.

 Susilygino su Vilniaus miestu

      Kaip matome, Širvintų rajonas susilygino su Vilniaus miestu. Tik bėda ta, kad Vilniuje posėdžiai šaukiami pagal iš anksto numatytą tvarką, o Širvintų rajone, kada kas sugalvoja. Tai ketvirtadienį ryte, tai antradienį vakare…

         Sakysite, nieko baisaus? Kad tik dirbtų?

       Bet štai toks chaosas labiausiai ir trukdo Tarybos nariams. Juk kiekvienas jų turi savo darbus ir įsipareigojimus. Kai kuriems tenka vykti į komandiruotes, kiti dirba Vilniuje. Kaip suderinti darbus, kai šitaip blaškomasi? Koks darbdavys toleruos nuolatinį nebuvimą darbe?

       Dar abejojate? Tuomet, kaip jaustumėtės užsiregistravęs pas gydytoją tam tikru laiku, bet atėjus Jums pasakytų, kad teks valandą, o gal ir ilgiau palaukti, nes … gydytojas Tarybos posėdyje. Nemanau, kad patiktų.  Ir nebūtinai medicinoje. Bet kurioje kitoje srityje, nueini pas specialistą, o jo numatytu laiku nėra – žinoma, kad skųsitės vadovui. Arba kitas pavyzdys, kas užima mokinius pamokoje, kai jų mokytojas atlieka pareigą ir dalyvauja Tarybos posėdyje?

       Sakysite, kad eidami į Tarybą žinojo, kur eina? Na, taip, žinojo reglamento reikalavimus. O ten juodu ant balto parašyta: „35. Savivaldybės tarybos posėdžiai paprastai vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį Širvintų rajono savivaldybės pastate (Vilniaus g. 61, Širvintos) esančioje salėje nuo 10 iki 17 val. Kas pusantros valandos gali būti daroma 15 minučių pertrauka. Pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val. Jei nėra svarstytinų reikalų, posėdis gali būti ir nešaukiamas kas mėnesį.“

      O dabar, gerbiami skaitytojai, atsiversite skaidrę su nurodytais Tarybos posėdžių laikais ir panagrinėkite. Ar atitinka posėdžių laikai Tarybos reglamentą? Kas rajone atsako už Tarybos reglamento vykdymą? Tas, kas vadovauja Tarybai. O Tarybai vadovauja meras.

PASTABA:

* 37.1. Savivaldybės tarybos nariams ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios pranešama elektroniniu paštu (išsiunčiama darbotvarkė ir nuoroda į teisės aktų informacinę sistemą (TAIS), kurioje pateikiami visi užregistruoti sprendimų projektai su aiškinamaisiais raštais);


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Dviems paskutiniams sako:

  Anekdotai čia tiems, kurie skaito TIK “Širvintų kraštą”. Labiau išprusę skaito kitus leidinius ir moka susirasti informaciją ten, kur jos niekas negali iškraipyti. Va tie ir supranta, kodėl “nerealiai gera dabartinė valdžia’ turi tiek progų nusipaveiksluoti gražiame fone ir pasigirti “nuopelnais”.

 2. To Aš sako:

  Gerą čia anekdotą skėlei :D

 3. Marius to Aš sako:

  Pasitikrink sveikata .Jaučiu ,kad nuo lietaus permirko smegenys.

 4. sako:

  Jūs gerbiamieni visiškai pamiršot, kad kas bebūtų šiandien valdžioje, visi šitie projektai ir taip būtų įgyvendinti. Nes praeitoje kadencijoje buvo aišku, jog tikslinlinės teritorijos, tame tarpe ir Širvintos gaus finansavimą. Tai būtent Elenai ir Vincui, bei administracijai reikia dėkoti. Bet dabartinė valdžia moka prisiimti nuopelnus sau, ką gi padarysi.

 5. ....... sako:

  Posėdžiuose yra tik viena nuomone, kitu nuomonių niekas negirdi o gal ir nenori girdėti, tai ko ten ir eiti.

 6. tikrai sako:

  Koks skirtumas kiek ten tu posedziu buna, juk opozicija vis tiek ju nelanko. Nors zurnaliste/redaktore apie tai neraso, bet matome filmuota medziaga ir zinome, kad opozicijai tie posedziai visai nerupi. Kazkodel valdancioji dauguma ateina i posedzius ir jiem problemu nebuna. O kai i posedzius ateina, tai ir nutarimus priima teisingus, todel visokie projektai vyksta, darbai daromi, viskas grazeja. Kai anksciau tu posedziu nebuvo, tai joikiu darnu niekas nedare ir nieko gero ankstesni merai zmonems nepadare.

 7. Negali būti sako:

  Jei blogai dirba administracija, reiškia vadovė netikusi. Kiek ten ji priedo gauna?

 8. Nejuokinkit sako:

  Tik nejuokinkit žmonių. Apie kokį bendravimą jūs kalbate? Posėdžiuose priimami sprendimai. Faktas, kad administracija nesugeba organizuotai dirbti ir tvarkingai laiku parengti klausimų projektus. Va kur bėda.

 9. birute sako:

  o man atrodo kad reikia bendrauti su zmonemis,tai tegu vyksta tie posedziai,kas cia blogo. negi issikvepe visi rasytojai ir neturi jokiu smeizikiskiu faktu paskelbt

 10. Tik nenusikalbėkit sako:

  Vienas, du ir daug. Koks dar skaičiavimas?

 11. ? sako:

  Gal „ponios” nelabai sugeba suskaičiuoti daugiau kaip iki 30, tai ir neskaičiuoja?

Jūsų komentaras:


devyni + = dešimt

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt