Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Advokatė G.Gudaitė: šis AT sprendimas įrodė, kad Širvintų teisėjai dirba itin profesionaliai

gitana-gudaite-73021092/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš asmeninio advokatės albumo /

     Atleistųjų iš Širvintų rajono savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų bylos jau finišo tiesiojoje. Dauguma atleistųjų teismo pripažinti atleisti iš pareigų neteisėtai ir grąžinti į darbą. Keli dar laukia savo bylų baigties ir teismų sprendimų.

    Teismų pradžioje advokatė Gitana Gudaitė prognozavo, kad greičiausiai medicinos įstaigų vadovių Nijolės Dimšienės ir Laimos Meškauskienės bylos pasieks Aukščiausiąjį teismą.

     Advokatės prognozės pildosi. Širvintų PSPC vadovės Nijolės Dimšienės byla pasiekė Lietuvos Aukščiausiąjį teismą ir buvo išnagrinėta. Šiandien paskelbtas sprendimas. Apie patį sprendimą jau rašėme, tačiau spėjome pakalbinti daugumą atleistųjų atstovaujančią advokatę Gitaną Gudaitę:

- Kaip vertinate Aukščiausiojo teismo sprendimą?

- Tikrai Teismas patvirtino faktą, kad Nijolė Dimšienė neteisėtai atleista  iš PSPC vadovės pareigų. Tai buvo pagrindinis ir esminis momentas, kurį norėjome įrodyti. 

N.Dimšienės darbo vietos nupirkimo suma šiandien dienai gerokai išaugo – nuo trijų mėnesių kompensacijos iki dvidešimties tūkstančių eurų.

Gitana Gudaitė  

- Kaip vertinate faktą, kad Teismas gerokai sumažino išmoką Jūsų klientei?

- Aukščiausias teismas patvirtino tai, ką mes norėjome išsiaiškinti, kad jei yra terminuota darbo sutartis nutraukiama, tai darbo užmokestis išmokamas iki darbo sutarties pabaigos. Atsižvelgdamas į didžiulę sumą Teismas pritaikė interesų pusiausvyros principą ir ieškovei N.Dimšienei išmokėtiną sumą sumažino. Tačiau pačio rezultato, pačios esmės, pačio fakto, kad merė buvo neteisi, kad neteisėtai ir nepagrįstai, šmeižiančiais ir neatitinkančiais tikrovės faktais prieš kolektyvą kalbėjo apie vadovės atleidimo priežastis, tai šią aplinkybę taip pat Aukščiausiasis teismas patvirtino, pripažino, kad mano klientė tikrai patyrė neturtinę žalą ir, kad tie veiksmai buvo neteisėti N.Dimšienės atžvilgiu.

- O Jūsų klientė kaip vertina Teismo sprendimą? Gal ji nusiminė?

- Klientė tikrai džiaugiasi tokiu Teismo sprendimu. Mano nuomonė sutampa su klientės nuomone, mūsų tikslas buvo įrodyti, kad tokios savivalės įstaigose, institucijose gyvuoja ne iš savo uždirbtų pinigų, bet finansuojamos iš Valstybės surinktų lėšų. O savivaldybės meras neturi jokios teisės savivaliauti ir atleidinėti vadovus taip, kaip jam norisi, be jokių pagrindų, be priežasčių paimti ir atleisti.

Pačioje pradžioje N.Dimšienei buvo siūloma išeiti iš darbo siūlant trijų mėnesių išeitinę išmoką. Tomet N.Dimšienės klausimas ir buvo: “ar jūs norite nupirkti mano darbo vietą?”. Nes realiai toks tikslas ir buvo, nupirkti PSPC vadovo darbo vietą. Kadangi pati N.Dimšienė nepasidavė ir neparsidavė, tai sugalvojo atleidimo pagrindą ir neteisėtai atleido. N.Dimšienės darbo vietos nupirkimo suma šiandien dienai gerokai išaugo – nuo trijų mėnesių kompensacijos iki dvidešimties tūkstančių eurų.

- Advokate, gal galėtumėte priminti mūsų skaitytojams, kiek jau šiandien turime laimėtų bylų?gitana-gudaite-73021100

- Neturime nė vienos pralaimėtos (šypsosi). Dabar yra likusios neišnagrinėtos keturios bylos: A.Miliuko, D.Kazlauskienės, L.Meškauskienės ir M.Saidienės su PSPC.  Bet yra jau dvi naujos bylos. Du naujai atleisti iš Širvintų rajono savivaldybės vėl kreipėsi į teismą. Tai A.Sargelis ir V.Masiukienė.

- Kokie Jūsų įspūdžiai, nuėjus tokį ilgą kelią su Širvintų atleistaisiais?

- Atleistųjų vienybė ir vienas kito palaikymas, domėjimasis, atvažiavimai į bylų nagrinėjimus. Tai neapsakoma.

Noriu būtinai pasisakyti apie Širvintų rajono apylinkės teismo darbą. Šis Aukščiausiojo teismo sprendimas ir kiti Apygardos teismų sprendimai įrodo Širvintų teisėjų profesionalumą. Nė vienas jų sprendimas nebuvo pakeistas. Ir net Aukščiausias teismas patvirtino visus teisės aiškinimo argumentus, kuriuos sprendime buvo išdėsčiusi teisėja Asta Katinienė.

Turiu priminti visiems, kad L.Meškauskienės byloje Savivaldybės atstovas stengėsi nušalinti visą Širvintų teismą. O štai Aukščiausio teismo sprendimas parodo, kad tikrai sprendimai Širvintų teisme priimami objektyvūs, teisingi, o Aukščiausiam teisme jie tik patikrinti ir patvirtinti. Manau, kad visai be reikalo Savivaldybės atstovas iškėlė nepasitikėjimą Širvintų teismu ir siekė nušalinti net ne konkretų teisėją, bet visa teismą.

Tikrai labai gražiai Širvintų teismas išnagrinėjo bylas. Todėl pasitikėjimas tokiu teismu turėtų būti labai aukštas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Smagu sako:

  Smagu,kai profesionalumas ir teisingumas eina greta.
  Gitana – stiprus advokatas. Pagarba tokiam teisininkui.

 2. Truputi apie kitą. sako:

  Čia tai labai gerai, ačiū Jums Advokate. Bet kodėl neatsiranda žmogaus, kuris paspartintų balsų pirkimo bylos. Matyt , laukia kitų rinkimų, kad toliau begediškai pirks balsus.

 3. Ačiū sako:

  Ačiū Jums,Gitana gerą darbą ir puikius rezultatus.

 4. teisingumas yra sako:

  ne tas zodis, kaip gera tai skaityti, girdeti ir kitiems papasakoti. tik kyla klausimas, negi mere ir toliau vaidins nepriekaistingos reputacijos ir kristolinio skaidrumo dievybe? aisku, vaidins… bet negi vis dar yra ja tikinciu? krenta karuna, oi krenta

 5. pastebejimas sako:

  jau komentaru rasytoja itikino, kad visa apskritis dziaugiasi ir tik komentarus raso raso.

 6. Monika sako:

  Gerbiama ADVOKATE,pasakyti,kad gerai gynėte neteisėtai atleistus žmones per maža.Jūs taip giliai įsigilinote į bylas, juos taip puikiai gynėte,kad daugelis žmonių patikėjo,jog Lietuvoje teismai tikrai yra teisingi.Sėkmės jums jūsų sunkiame,bet žmonėms labai reikalingame darbe.Ačiū.

 7. Va čia tai geras!!! sako:

  N.Dimšienės darbo vietos nupirkimo suma šiandien dienai gerokai išaugo – nuo trijų mėnesių kompensacijos iki dvidešimties tūkstančių eurų.

 8. Ačiū sako:

  Miela Gitana, ačiū už Jūsų nuoširdų darbą! Dėkoju ir Neringai už didžiulį palaikymą!

 9. Pagarba sako:

  Pagarba nuostabiai advokatei. Skaitėme visus straipsnius ir žavėjomės Jūsų darbu!

Jūsų komentaras:


× vienas = aštuoni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt