Avarija Jaunimo gatvėje     Partijų atstovai traukė burtus dėl rinkimų numerių    Užjaučiame dėl Bronės Nedzveckienės mirties    Užjaučiame Stanislavą Stravinskienę    Vidmantas Mateika: remdami bendruomenes stiprinsime rajoną   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apie senas rankas

20431372_1136768673091772_6432584564144940246_n

  Ką pagalvotum, jei pamatytum, kaip senos, raukšlėtos rankos švelniai, atidžiai, dėmesingai lygina pačių išnertą detalę? Gal ir nieko. Juk senos tos rankos. Šiandien senoms rankoms nėra vietos, ne vieta ir facebooke. Retai kada atkreipi dėmesį į seną žmogų. O kam? Jaunystė valdo.
Apie senas rankas
Jau kelintą mėnesį savanoriauju pas senelius, t.y. seneles, senjoras. Neįkainojama patirtis. Arba sunkiai nusakoma. Ėjau išbandyti savęs, lyg ir stūmė kažkas iš už nugaros. Aš nesipriešinau, nes širdyje buvo labai smalsu. Atėjau į tokią įstaigą, kurioje abėjingumas persismelkęs sienose. Sulėtėjęs judesys. Papildytas neaiškių ir neįprastų garsų. Tik erdvės šviesios ir malonios, lyg prašosi kažko guvesnio nei tenka kasdien matyti.
Susitikau su senjoromis (jos visos labai garbingo amžiaus). Prisistačiau, parodžiau savo nertus papuošalus. Jos taip atidžiai apžiūrinėjo mano darbus, atsineštas detales, vąšelius… klausinėjo apie siūlus, kur pirkti tokius vąšelius (užsiminiau, kad pirkau internete, iš Kinijos tiesiogiai. Ir supratau, kad reik nubrėžti tam tikras ribas. Čia riba baigtis gali kažkur Vilniaus kažkurioje siūlų parduotuvėje arba turgelyje mūsų miestelyje. Siurealistinius pasakojimus apie kažkokį internetą ir Kiniją paliksiu namie). Moterų akyse kažkas atsitiko. Jos pasikeitė. Lūpos pakeitė savo nuolatinę poziciją. Pasijautė sujudimas ir žingeidumas.

Agnė Grybauskienė

Agnė Grybauskienė

Aš pasiūliau pabandyti nerti. Ir tada vėl išlindo tas abejingumas, dingo susižavėjimas ir prasidėjo atsikalbinėjimai: „mes jau senos“, „čia ne mums“, „reikia akinių“ ir pan. Bet aš nebūčiau aš. Kažkaip man pavyko susitarti su moteriškėm. „Užkabini“. Gal prisijaukinom vienos kitas?.. Ir mes porą mėnesių bandėm vienos kitų kantrybę. Na gerai, aš savo kantrybę bandžiau. Atėjau be didelių lūkesčių, nes suprantu, kad ir rankos, akys jau ne tos. Tik nepagalvojau dar ir apie galvą, jos teikiamus pokštus senatvėje.
Mano kompanija susidarė labai įdomi. Devyniasdešimtmetė, kuri su vąšeliu nr.1 ir ploniausiais siūlais neria puikiai (be akinių), tik trumpai, nes rankos ir pati greit pavargsta. Tuoj sulauksianti 90-ies dama ateina pasikvepinusi ir susišukavusi – neria labai dailiai, greitai ir perfekcioništiškai, tik garso jai gyvenime trūksta. Jaunesnės moterškės dar įdomesnės. Labai keista buvo žiūrėti, kai po daug metų moters rankos ima vąšelį tinkamai, siūlą suraito ant piršto kaip tikra profesionalė… ir sustoja ties nėrimo procesu. Atmintis šioje vietoje trūksta, kaip tas nekokybiškas siūlas. Kitai moteriškei nuolat „siūlai“ painiojasi. Turiu savo kompanijoje ir labai energingą ir ugningą moterį. Reiktų pamatyti, kaip ji neria, su kokiu užsidegimu.
Kiekvieną kart einu ir bijau kurios nors nerasti. Nežinau ką daugiau čia parašyti. Čia turėtų būti tylos ženklas/sakinys.
Gal man šių susitikimų reik labiau nei senjoroms? Aš išmokau suraityti siūlą ant piršto, kaip tai daro moteriškė su „ferariu“. Su kiekvienos galvos pokštais susitariam skirtingai, vienai tereikia parinkti raštą, kitai garsiai kalbėti ką daro (savotiška meditacija gaunasi). Dar vienai reik „stabdį“ spausti. Dar kartą pasitvirtino, kad prie kiekvieno reik žinoti kaip prieiti, kaip šnekėti. Pagaunu save, kad šią praktiką taikau ir namie… ir dar. Pradėjau labiau vertinti dabartį. Mėgautis gyvenimu dabar.

Tos senos rankos ir sustojimas prieš pradedant nerti… verčia galvoti, kad pats geriausiais laikas yra dabar.

AGNĖ GRYBAUSKIENĖ


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. pritariančioji sako:

    Agne, Tu Žmogus iš didžios raidės. Pagarba Tavo tėveliams, kurie Tave užaugino. Linkiu stiprybės, sveikatos ir visokeriopos laimės ir sėkmės.

  2. nuomonė sako:

    Agne, Tu – nuostabus žmogus! ir garbė Tavo tėveliams, kad tokias vertybes įskiepijo. Šiaip senatvė nemadinga ir niekam neįdomi…

Jūsų komentaras:


− du = keturi

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt