Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ar kiekvienas rusas mums kelia grėsmę? (VIDEO)

db611dc9ec4c67b2d7c79b3b161b7a98/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš Krašto naujienų archyvo /

       Po kilusio ažiotažo dėl viešojoje erdvėje pasirdžiusio Rusijos žurnalistės filmuko apie Širvintas, nusprendėme pakalbinti žmones,kurie yra buvę merais ir kuriems yra tekę megzti draugystės saitus su kitų tautų atstovais,kaip jie vertina oficialią Širvintų rajono svaivaldybės poziciją dėl bendravimo su Rusija.

11KĘSTUTIS PAKALNIS: Kaskart grįžęs iš komandiruotės būnu nustebintas mūsų rajono vadovių neišprusimu ir neapykanta kitokiems: kitaip galvojantiems, kitos tautybės, kito tikėjimo. Šį kartą labai nemaloniai nustebino merės Živilės PInskuvienės reakcija į filmuką apie mūsų kraštą. Galiu tik apgailestauti, kad tokia merės nuomonė išsakyta viešai ir oficialiai, savivaldybės vardu. O juk liaudies išmintis byloja, kad kituose matome tai, kokie patys esame.

Tą filmuką žiūrėjau ne tik aš, bet ir mano kolegos – verslininkai Rusijoje. Jie man išsakė pagarbą ir džiaugsmą tuo, kad gyvenu tokioje gražioje šalyje, kad daug darbščių žmonių Lietuvoje, kad nemaža dalis gyventojų moka rusų kalbą. Tokį įspūdį jiems sudarė filmas apie Širvintų rajoną.

Kalbos mokėjimas visais laikais atvėrė kelius į draugystę, bendradarbiavimą, vieniems kitų supratimą. O mano karta šią kalbą dar moka. Galbūt todėl su Rusijos savivaldybėmis bendradarbiauja per trisdešimt Lietuvos savivaldybių. Tai labai nuoširdūs ir geranoriški žmonės. Lygiai tą patį galiu pasakyti ir apie ukrainiečius, su kuriais man tenka bendrauti verslo reikalais. Tai patikimi ir atsakingi žmonės. Jie taip pat bendradarbiauja su Rusijos verslininkais.

Rusija – mūsų kaimynė. Tik geriau vieni kitus pažinę rasime bendrus tikslus ir siekius. O kaip kitaip galime pažinti, jei nebendrausime? Kultūra, sportas, mokslo pasiekimai, verslas. Tai tos sritys, kur mes turime daug bendro. Tad ir draugaukime. Neskirstykime žmonių į gerus ir blogus.

Neužmirškime, kad pagal vieną žmogų negalime spręsti apie visa bendruomenę. Ir nenorėkime,  kad taip būtų. Nes tuomet ir lietuvius būtų už ką pasmerkia.

Nemaišykime politikos su eilinių žmonių gyvenimu. Gerbkime kitas tautas, tada ir mus gerbs. Gyvename demokratinėje valstybėje. Ir niekas. Kartoju – niekas. Net rajono vadovas negali mums nurodyti, su kuo draugauti, o su kuo ne.

Kiekvienas mūsų būkime savo tautos ir savo krašto ambasadoriais. Parodykime kitoms tautoms, kad mes pasirengę draugauti ir bendradarbiauti. Reprezentuokime mūsų kraštą ir jo žmones – parodykime, kokie esame drabštūs ir atsakingi, kokie mes draugiški ir geranoriški. Užkirskime kelią nesantaikai ir karams.

Noriu padėkoti buvusiems Širvintų rajono merams Vicui Jasiukevičiui ir Vytui Šimonėliui, kad jie ir pabaigę savo kadencijas reprezentuoja mūsų kraštą, tęsia gražias pradėtas draugystes su kaimynais, skiria svečiams laiko ir dėmesio, tuo parodydami lietuvių svetingumą ir draugiškumą. Mums belieka pasekti jų pavyzdžiu.

DSC_125-1-1VYTAS ŠIMONĖLIS: Užsienio reikalų ministerija nėra pasisakiusi už tokio bendradarbiavimo nutraukimą. Yra tik tam tikri pastebėjimai iš ministerijos pusės, kad savivaldybės būtų atidesnės ir nepapultų į tam tikras situacijas.

Tuo labiau bendrauti privačiai niekas netrukdo. Gyvename demokratinėje valstybėje. Žmonės negali būti diskriminuojami dėl lyties, tautybės, rasės.

Šie svečiai atvyko su vizomis į Lietuvą. Jie buvo svetingai priimti. Atvažiuos kiti – iš Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos – priimsime svetingai, kiek sugebėsime. Tai mūsų kaimynai.

* * * * *

     Dar kartą pasižiūrėkime filmuką ir pasidžiaukime gražiu svečių iš Rusijos įspūdžiu apie mūsų kraštą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. Skeptikas sako:

  Kai nėra tikro išsilavinimo, tai niekada nebus, nes tiesiog negali būti ir tikros erudicijos…Užtenka tik mūsų valdžios damoms išsižioti, ir visas „elitiškumas“ kaip ant delno..
  Liūdnas ir apgailėtinas „vaizdzialis“, ar ne?

 2. ir sako:

  Ka gi rinksit?:)

 3. o tai sako:

  Ko buvusieji pinigus po pagalve laike? Reikejo paties rajona grazint…gal butu perrinkti;)

 4. ? sako:

  Tai cia jau yra musu atseit elitas ir mes ju nuomones privalome klausyti? Ar as teisingai supratau?

 5. Gėda sako:

  Šiuo atveju gresme mums kelia ne rusas, o rajono valdzia savo bukais pasisakymais ir komentarais. Gresmę šalį pristatyti ir parodyti kaip atstumiancia, nedraukiska, priesiskai nusiteikusia.

 6. Gėda komentarui dėkoju už nuorodą. sako:

  Dėkui už nuorodą į straipsnį. Labai prasminga paskaityti ir sužinoti įvairias nuomones ir publikacijas. Mano manymu – žiauriai susidirbo mūsų brangiosios krištolinės merės, vicemerės, direktorės ir vicedirektorės…., na vienu žodžiu – kaip krepšinyje ko gero galima būtų įvardinti- koks tai širvintietiškas nevykęs DP derinukas? Labai norisi, kad valdžioje būtų išsilavinę ir išmintingi žmonės, Tačiau deja, deja, stebint pastaruoju metu vykstančius reiškinius, net nenuostabu, kad tiek žmonių emigruoja iš Lietuvėlės, esame tokiame laikmetyje, kai visuomenei vadovauja bemaž visiški “profanai”, beatodairiškai besiveržiantys daryti alia politinę “karjerą”, įsitikinę, kad viską žino, viską supranta ir viską daro geriau už visus… neranda jie laiko ir galimybių bendrauti su žmonėmis, juos prisimins tik prieš rinkimus?

 7. Tik tak sako:

  Laikrodukas skaičiuoja laiką… liko tik 18 mėnesių ir valdžia keisis

 8. Anonimas sako:

  Atsibuskit jūs pagaliau, K. Pakalni, V. Šimonėli, V. Jasiukevičiau! Buvę ,, merai’!
  e.phphttps://m.delfi.lt/ringa?id=73657592

 9. To paskutiniam sako:

  Manau kitų miestelių vadovai ne….. ant buvusių vadovų, tai nieko jiems ir nereikia atremti. Pirma reikia pačiai „krištolinei” nemeluoti, nešmeižti ir nejuodinti kitų, o tada prieš nieką nereiks aiškintis prieš jokias TV.

 10. To paskutiniam sako:

  Manau kitų miestelių vadovai neš……. ant buvusių vadovų, tai nieko jiems ir nereikia atremti. Pirma reikia pačiai „krištolinei” nemeluoti, nešmeižti ir nejuodinti kitų, o tada prieš nieką nereiks aiškintis prieš jokias TV.

 11. paskutiniam sako:

  O kitu miesteliu vadovai irgi turi atremti toki skundiku puolima, atlaikyti smeizto ir melo lavinas, nuolat aiskintis pries TV kameras?? Tikrai ne. Juk skundais siekiama trukdyti darbus, kad tik nebutu daroma, kad butu stagnacija kaip iki siolei.

 12. gal but sako:

  visi miesteliai grazinasi uz E.S.pinigus,Dabar visur vyksta grazinimosi laikas taip,kad nieko keisto ir ivykiai musu miestelyje.Nematau cia meres darbo.Imones dirba ir tiek

 13. Sakot sako:

  Sakot filmas gražus, džiaugiatės, kad Ž.P. gėrį sukūrė. Tai ko ji tuo filmu taip piktinasi?

 14. Oi... sako:

  Darbiečiai sujudo…

 15. TAIP sako:

  paskaitai atsiliepimus ir pagalvoji, kodėl iš Lietuvos išvažiuoja normalūs žmonės.
  Dėkokit Pinskuvienei ir toliau…..

 16. lalalalalalalalalalalalla sako:

  Tiesiog atgijo miestas prie naujos meres, net sveciai filmus kuria, nes yra ka parodyti. Kai anksciau nieko nebuvo, tai filmu niekas nestate.

 17. to taip sako:

  ar Pinskuvienei pagarbą reiški už visą jos nueitą gyvenimo kelią ar tik už kažkokį epizodą?

 18. Šiaip sako:

  atrodo, tas vizitas buvo privatus. Tai nėra čia ko merei kištis. Ar čia principas toks pat – kaip kad neleidžia savo administracijos darbuotojams bendrauti su buvusiais valdžioje ar dirbusiais savivaldybėje. Tai ir šiuo atveju nori nurodinėti kam su kuo kalbėtis. Man šis filmukas įdomesnis negu Baltušytės imtas interviu iš Pinskuvienės irgi paleistas socialiniuose tinkluose.

 19. Na sako:

  ir kur čia ta merė taip dirba, kažko nesimato. Tik fotografuojasi prie kiekvieno keliuko. Nors kartą pagirtų tuos, kurie tikrai kokybiškai tą šaligatvį patiesė. O ta merė tik gražinasi, riejasi su visais, kelia intrigas, veidmainiauja.

 20. taip sako:

  Pinskuvienei pagarba – pagaliau mes turime energingą ir dirbancia merę.

 21. To labai sako:

  Kai pinigai buvusios valdžios paduoti ant padėklo, tai labai gerai juos švaistyti. Miestas gal kai kur ir gražėja, bet kurioje gi vietoje gražėja rajonas?

 22. labai sako:

  aciu merei Pinskuvienei, kad mūsu rajonas ir miestas taip grazeja.

Jūsų komentaras:


devyni + = aštuoniolika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt