Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Grožio miesto šalia sostinių ženklas

IMG_7867

/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

/ Nuotraukos autoriaus /

     Kai viena sostinė Tau lieka už nugaros, kita yra Tau iš šono, Tu artėji prie miesto šalia sostinių.  Kaip ir dera, Tave pasitinka miesto įvažiavimo simbolis. Prieš Tavo akis – visa miesto praeitis ir dabartis.  Pamatęs simbolį Tu supranti, kad tai ne šiaip sau miestas. Kad miesto istorijos pradžia – amžių glūdumoje.

      Kadaise čia augo tankios girios su šimtamečiais medžiais. Tekėjo upė. Tiesa, medžiai tai tik trąša. Pažvelgęs į simbolį Tu supranti, kad tai trinkelių miestas.  Miestas prie marių, o mieste – trinkelių marios. Ir tu pagalvoji, ar gi galėtų stoti į lygią kovą medžiai ir trinkelės? Medžiai laikini, lyg kokios kadencijos. O štai trinkelės – amžinybės įsikūnijimas. Ir stabilumo. Ir Tu pagalvoji, kad stabilumas yra gerai, ypač tiems, kas tas trinkeles dievina.

        IMG_7865Aišku, kad dar labai svarbu ir asmeninis stabilumas. Švelniai paglostęs akimis trinkeles, pakeli žvilgsnį aukščiau. Ir Tau užgniaužia kvapą. Aukštakulniai! Elegancija! Ir Tu staiga pagalvoji, kad Tu pakliuvai ne į valstybės sostinę, ne į istorinę sostinę. Tu pakliuvai į grožio sostinę. Ir Tave nusineša fantazija… Visur elegantiškos moterys… Ir mieste, ir prekybos centre, ir savivaldybėje. Ir Tavo vaizduotėje – vien moterys. Ir Tu prisimeni, kaip jaunystėje žiūrėjai  Juliusz Machulski filmą “Naujosios Amazonės”.

      Žydinčios chrizantemos Tave nuteikia labai šventiškai, ir Tu nuspėji – „Širvintos gražinasi”. Ir gyvenimas čia kaip ištisa šventė.

       IMG_7871 Ir visa tai, ką Tu matei, lyg kokia vaivorykštė, apgaubia gėlių arka. Ir Tu prisimeni iš istorijos, kad visi nugalėtojai, sugrįžę su pergale, praeidavo, prajodavo pro Triumfo arką.  Taip, šiame mieste turėtų būti daug pergalių ir nugalėtojų. O kur nugalėtojai, ten turėtų būti ir nugalėtieji. Bet argi istorijai tai svarbu? Nugalėtieji baigia išnykti iš triumfuojančių nugalėtojų atminties.  Ir Tu pagaliau supranti viską. Širvintos, tai grožio, stabilumo, triumfo ir pergalių miestas”

                                                                           *****

      Tai toks mano nekonkursinis matymas. Panaudotos medžiagos kokybiškos ir ilgaamžės. Bent jau ilgaamžės dalies širvintiškių vaizduotėje. Manau, vizija atitinka laikmečio dvasią. Tik ar viskas taip šventiška?

       IMG_7873„Širvintų rajono savivaldybės administracija kviečia dalyvauti Širvintų miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo konkurse! Konkurse gali dalyvauti fiziniai asmenys turintys meno studijų krypties (dailės, architektūros) aukštąjį universitetinį arba jam prilygstantį išsilavinimą bei juridiniai asmenys, asmenų grupės ar ūkio subjektų grupės, pasiūlymo rengimui paskyrusios bent vieną architektą, turintį architektūros aukštąjį universitetinį arba jam prilygstantį išsilavinimą”.
Taip, kaip gi be AUKŠTOJO? Tik aš galvoju, kaip drįso Vincas Kudirka parašyti Tautiškai giesmei žodžius ir muziką? Juk jis neturėjo nei filologinio nei muzikinio išsilavinimo.

    Pati įvažiavimo į Širvintas apipavidalinimo idėja paskelbta kartu su renginiu „Baltas vasaros piknikas mieste”. Kaip skelbiama „Šią idėją palaikyti ir prisidėti prie jos įgyvendinimo gali kiekvienas. Todėl kviečiame birželio 9-osios vakarą į baltą vasaros pikniką. Čia pat. Širvintose, Igno Šeiniaus alėjoje. Visos renginio metu surinktos lėšos bus skirtos įvažiavimo į Širvintas apipavidalinimo idėjos konkursui”.

IMG_7858      Kiek teko stebėti, tai piknike daugiausiai dalyvavo savivaldybės darbuotojai ir kelios verslininkų šeimos. Nepastebėjau, ar kur nors buvo skelbiama, kiek lėšų surinkta. Ir niekur nemačiau, kad renginiui pasibaigus, Širvintų miesto gyventojai būtų kviečiami prisidėti savo
lėšomis prie sumanymo įgyvendinimo. Peršasi išvada, kad yra surinktas pakankamas lėšų kiekis.
Ir visas jas suaukojo renginio dalyviai, t.y. savivaldybės darbuotojai ir verslininkai. Ir aš tikiu, kad šią idėją parėmė skaidrus verslas skaidriomis lėšomis.

     Tik va ta mintis nedorėlė, griaužia lyg kirminas, tai kieno gi šitas miestas, jei net įvažiavimo ženklą mums stato valdžia ir verslininkai, ir menininkai su aukštaisiais išsilavinimais?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. širvintiškė sako:

  dėl aukštakulnių sutinku, nesilaiko etiketo. O Vokietijoje tik ruses ar atvykėlius pamatysi su aukštakulniais, kas mane labai stebino.

 2. Super sako:

  Labai , labai geras rašinys ir super komentarai . Linksmiau pasidarė gerokai .

 3. Kablukas sako:

  Dėl aukštakulnių ir ne tik….Puikios ir subtiliai ironiškos mintys. Pataikyta 100 proc.
  Nekenktų savivaldybės moteriškėms užsakyti kvalifikacijos tobulinimo kursus. Ten būtų kalbama apie dalykinį stilių. Kai kurių damų o ir valdovės kulnai ne dalykiniai, o banketiniai, todėl tai europietiškomis akimis pažiūrėjus, atrodo juokingai.
  dalykiškos moterys, pvz., Norvegijoje sako, kad dienos metu gatvėje arba darbe aukštakulnius – virš 6 cm. – avi tik seniausios pasaulyje profesijos atstovės.

 4. Virginijui sako:

  Puiki idėja! Manau, kad šios idėjos įgyvendinimas įtvirtintų net ir slogų prisiminimą apie neregėtus balsų pirkimus rinkimų metu (tema, kurią nagrinėja net teismas). O ar tai nebūtų ir prisiminimas apie aukštakulnių savininkes, kurių buvimas valdžioje – valdovavimas vedant paskui save rankų kilnotojų būrį traiškant žmonių likimus, naikinant kultūrą ir įstaigas, pabarstant gerovės trupinius pataikūnams, prisitaikėliams ir kitokiu būdu nesugebantiems gyventi patarnautojams, naikinant žalumą mieste ir keičiant ją į trinkelių jūrą, asfalto dulkėmis padengiant kelis žvyrkelio kelius, o nekreipiant dėmesio į begales duobėtų miesto ir kaimo keliukų, užmūrusias vietas, kurios toliau nei matosi pro savivaldybės langus ???, … Pagaliau kiekvienas suprastų tai pagal savo vertybių skalę.

 5. Aukštakulniai sako:

  Kai per tarybą link scenos kaukši aukštakulniai, tai pagalvoju, kad į karą moteros eina

 6. Ne vietinis sako:

  Visas metaforas supratau. Bet ką reiškia chrizantemos?

 7. Virginijui sako:

  Taiklu, tik mėlynos spalvos mylėtojai nelabai supras. Bet gal jiems ir nereikia…

 8. Autoriui sako:

  Ramiai. Nesiparink, brolyti. Greičiausiai panaudos ir biudžeto (mūsų visų) pinigų. Manau, kad piknikas brangiau kainavo nei pinigų surinko. Taip kad neakivaizdžiai būsime kiekvienas prisidėjęs.

 9. Gal sako:

  Batų jau neradau prie skulptūros. Kažkas apsiavė. O trinkeles dar turit? Praverstų. Chrizantemų tai nenoriu…

 10. :) sako:

  Lauksim Aušrinės komentarų:))

 11. Virginijus sako:

  Sutinku, kad tekstas nėra lengvas. Bet kurio teksto pagrindas yra trys- keturi teiginiai. Bet ar kam nors būtų įdomu. Vis tiek turi būti kokia tai istorija, pasakojimas. Be to, rašant reikia neperžengti leistinos ribos. Ir dar. Minčių ir klausimų turiu kur kas daugiau, nei galima viešai parašyti. Aš galvoju, ką man į šitame tekste parašytus teiginius atsakytų savivaldybės etatiniai ir visuomeniniai viešųjų ryšių specialistai?

 12. w sako:

  sunkiai skaitosi tekstas, iki galo nedatraukiau

 13. Xx sako:

  Aukstasis pilotazas, nu nerealiai cia pavare…Taikliau nebuna

 14. Virginijus sako:

  Radau aš tuos aukštakulnius vėlai vakare ant upės kranto, prie skulptūros „Širvinta“. Gal viena iš jų undinė ir nakčiai pasineria į upę? Anksti ryte padėjau į vietą.

 15. Pageidavimas sako:

  Gal galite nurodyti aukštakulnių savininkę?

 16. Labai jau gražu sako:

  .

Jūsų komentaras:


aštuoni + devyni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt