Geriausiam rajono šachmatininkui    ANTGAMTINĖ savivaldybė    Svarbu. Pirkusiems šaldytų daržovių    Pranešta apie seksualinę prievartą    Dviejuose Ukmergės darželiuose startuoja unikalus projektas: darželinukams maistas iš vietinių ekologinių ūkių   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +20°
  Debesuota, be kritulių
 • +20°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +19°
  Debesuota, be kritulių
 • +19°
  Debesuota, be kritulių
 • +19°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +20°
  Debesuota, be kritulių
 • +20°
  Debesuota, be kritulių
2018 liepos 21 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: A.Miliukas ir D.Kazlauskienė atleisti iš darbo neteisėtai (PAPILDYTA NUTARTIMI)

images/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Rugpjūčio 31 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė nutartį, kuria palieka galioti Vilniaus administracinio teismo sprendimą ir patvirtina, kad Algirdas Miliukas ir Danguolė Kazlauskienė iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos atleisti neteisėtai.  Šis teismo sprendimas galutinis ir neskundžiamas.

     Abu atleistuosius teismuose atstovavo advokatė Gitana Gudaitė.  

Išlaidos konsultuojantis ir rengiant procesinius dokumentus byloje apeliacinės instancijos teismui:

Savivaldybės - 2690,07 Eur.

Abiejų atleistųjų – 600 Eur.

PAPILDYTA ištraukomis iš sprendimo

    Lietuvos  vyriausiojo admininistracinio teismo teisėjų  kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Drigoto (kolegijos pirmininkas), Ramutės Ruškytės ir Virginijos Volskienės (pranešėja), teismo posėdyje  apeliacine rašytinio proceso  tvarka išnagrinėjo  administracinę bylą pagal atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2017 m. gegužės 2 d. sprendimo administracinėje byloje pagal pareiškėjų Danguolės Kazlauskienės ir Algirdo Miliuko skundą atsakovui Širvintų rajono savivaldybės administracijai dėl įsakymų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Teisėjų kolegija n u s t a t ė:

      Pareiškėja Danguolė Kazlauskienė ir pareiškėjas Algirdas Miliukas kreipėsi į teismą, prašydami panaikinti Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus  2015 m. gruodžio 7 d. jsakymus, grąžinti pareiškėjus į tarnybą bei iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administacijos priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės  pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisejimo dienos, 5 procentų metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir visas  patirtas  teismo išlaidas.

atsisiųsti

      D.Kazlauskienė nuo 2009 m. sausio 1 d. dirbo Širvintų rajono savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vyriausiąja specialiste. 2015 m. rugpjūčio 7 d. jai buvo įteiktas įspėjimas apie pareigybės panaikinimą,  o 2015 m. gruodžio 10 d. Danguolė Kazlauskienė buvo atleista iš pareigų. Pareiškėja teigė, kad iš pareigų ji buvo atleista neteisėtai. jos pareigybės panaikinimas nėra realus, o įstatyme nustatytos garantijos nebuvo taikomos tinkamai. Tokiais atsakovo veiksmais buvo pažeistos Danguolei Kazlauskienei nustatytos teisės.

hqdefault-300x225

      A.Miliukas nuo 2004 m. kovo 1 d. dirbo Širvintų rajono savivaldybės administracijoje Žemės ūkio skyriaus vyresniuoju specialistu, nuo 2006 m. rugpjūčio 8 d. — vyriausiuoju specialistu (valstybės tarnautoju). 2015 m. rugpjūčio  6 d. jam  buvo  įteiktas įspėjimas apie pareigybės panaikinimą, o 2015 m. gruodžio 10 d. Algirdas Miliukas buvo atleistas iš pareigų. Savo poziciją pareiškėjas iš esmės grindė tais pačiais argumentais, kaip ir pareiškėja Danguolė Kazlauskienė. Papildomai pažymėjo, kad naujoje struktūroje Žemės ūkio skyrius išliko, tik buvo pervardintas Žemės ūkio ir turto valdymo skyrium. Trys darbuotojai liko dirbti pakeistame skyriuje, taciau iš esmės  visos  funkcijos,  kurias  vykdė buvusio Žemės ūkio skyriaus darbuotojai, išliko, jos tik buvo perskirstytos kitiems skyriams. Nors pareiškėjas Širvintų rajono savivaldybės administracijoje dirbo daugiau nei 11 metų, atsakovas, priimdamas ginčijamą sprendimą, nevertino Lietuvos Respublikos darbo kodekso 135 straipsnio numatytos jo pirmenybės teisės būti paliktam dirbti. Teigė, kad atleidimai buvo nulemti ne realių struktūrinių pertvarkymų, o siekiant susidoroti su politiniais oponentais.

     

  Nustatęs pareiškėjų atleidimo procedūrų pažeidimus, fiktyvų pareigybių panaikinimą, pažeistą pirmumo teisę užimti pareigas, teismas padarė išvadą, kad Danguolės Kazlauskienės ir Algirdo Miliuko atleidimas iš pareigų buvo neteisėtas. 
 Teismo posėdyje pareiškėjai Danguolė Kazlauskienė ir Algirdas Miliukas bei jų atstovė advokatė Gitana Gudaitė palaikė skundus ir prašė  juos tenkinti.

Pirmoji instancija

         Vilniaus apygardos teismas 2016 m. balandžio 19 d. sprendimu pareiškėjų Danguolės Kazlauskienė ir Algirdo Miliuko skundus tenkino iš dalies. Teismas panaikino Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. gruodžio 7 d. įsakymą ir grąžino Danguolę Kazlauskienę į Širvintų rajono savivaldybės Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto (A lygio 9 kategorijos), o  Algirdą Miliuką į Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto (A lygio 9 kategorijos) arba lygiavertes valstybės tarnautojo pareigas, įpareigojo Širvintų rajono savivaldybės administraciją išmokėti pareiškėjams vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. D.Kazlauskienei ir A.Miliukui iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos priteisė po 1100 Eur teismo išlaidų. Kitą pareiškėjų skundų dalį atmetė.

Byla grąžinta į tą patį teismą

     Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, konstatavęs, kad pirmosios instancijos teismas neištyrė visų kilusiam ginčui išspręsti reikšmingų aplinkybių, 2016 m. rugpjūčio 25 d, nutartimi Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą panaikino ir bylą perdavė iš naujo nagrinėti tam pačiam teismui.

      Nustatęs pareiškėjų atleidimo procedūrų pažeidimus, fiktyvų pareigybių panaikinimą, pažeistą pirmumo teisę užimti pareigas, teismas padarė išvadą, kad Danguolės Kazlauskienės ir Algirdo Miliuko atleidimas iš pareigų buvo neteisėtas, todėl ginčijamus Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. gruodžio 7 d. įsakymus panaikino. Nustatęs, kad pareiškėjų eitos pareigybinės funkcijos ir paskirtis išliko ir realiai pareigybės nebuvo panaikintos, šias aplinkybes teismas pripažino pakankamomis grąžinti pareiškėjus į eitas valstybės tarnyboje arba lygiavertes pareigas. Atsižvelgdamas į pareiškėjų pareikštą reikalavimą, teismas atsakovą įpareigojo išmokėti pareiškėjams vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, iš jos išskaitant pareiškėjų gautas išeitines išmokas. Dalis dėl 5 proc. atmesta. Iš dalies tenkinęs pareiškėjų skundus, pirmosios instancijos teismas Danguolei Kazlauskienei ir Algirdui Miliukui iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos priteisė po 1450 Eur teismo išlaidoms padengti.

Apeliacinis skundas

      Atsakovas Širvintų rajono savivaldybės administracija pateikė apeliacinį skundą, kuriame prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo 2017m. gegužės 2 d. sprendimą panaikinti ir priimti naują sprendimą – pareiškėjų skundus atmesti. Atsakovas taip pat prašė iš Danguolės Kazlauskienės ir Algirdo Miliuko priteisti teismo išlaidų atlyginimą.

     Apeliantas Širvintų rajono savivaldybės administracija prašė priteisti iš pareiškėjų 2690,07 Eur teismo išlaidų, kurias patyrė konsultuojantis ir rengiant procesinius dokumentus byloje apeliacinės instancijos teismui. Pateikti išlaidas pagrindžiantys dokumentai.

      Pareiškėjai D.Kazlauskienė ir A.Miliukas prašė iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos priteisti už atsiliepimų į apeliacinį skundą parengimą kiekvienam po 300 Eur ir pateikė išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Teisėjų kolegijas n u t a r i a

 • Atsakovo Širvintų rajono savivaldybės administracijos apeliacinį skundą tenkinti iš dalies.
 • Vilniaus apygardos administracinio teismo 2017 m. gegužės 2 d. sprendimo dalį, kuria Širvintų rajono savivaldybės administracija buvo įpareigota išmokėti pareiškėjai Danguolei Kazlauskienei vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, iš šios sumos išskaičius pareiškėjos gautą išeitinę išmoką, papildyti, ir nurodyti išskaičiuoti iš šios sumos darbo užmokestį, gautą dirbant priverstinės pravaikštos metu.
 • Nustatyti, Kad Širvintų rajono savivaldybės administracija įpareigojama išmokėti vidutinį darbo užmokestį Algirdui Miliukui ir Danguolei Kazlauskienei už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.
 • Likusią pirmos instancijos teismo sprendimo dalį palikti nepakeistą.
 • Priteiti Algirdui Miliukui iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos 300 Eur teismo išlaidų, patirtų administracinę bylą nagrinėjant apeliacinės instancijos teisme.
 • Priteisti Danguolei Kazlauskienei iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos 250 Eur teismo išlaidų, patirtų administracinę bylą nagrinėjant apeliacinės instancijos teisme.
 • Nutartis neskundžiama.

hqdefault-300x225

atsisiųsti


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. Mačiau sako:

  Abu vaikšto į darbą. Tik neaišku, ar prileidžia juos ką dirbti.

 2. Klausimuks sako:

  O tai Miliukas ir Kazlauskienė jau grąžinti į darbą? O kaip kompensacija? Ar gaus?

 3. O sako:

  Visai tinka tas pavadinimas- auksiniai krivulės riteriai – Malinauskas, Komskis, Pinskuvienė… visi kaip nors su teisėsauga susiję. Atvirkščiai, padoriam žmogui gėda būtų į tokę šutvę pakliūt. Būtų lyg ant zlasties padaryta…

 4. Skeptikas sako:

  Auksinės krivūlės Riterė…. Tai pasityčiojimas iš garbingo apdovanojimo. Šitiek žmonių pažeminta nepelnytai, baisu…
  Tokios yra valdančiųjų vertybės, gėda.

 5. kontrastas sako:

  jei vienam posėdžiui savivaldybė išleido 2690,07eur,o posėdžių buvo ne vienas,tai kokia visa suma?
  Advokatei Gudaitei bendra suma už visus posėdžius 1750eur.
  KONTRASTASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS…………..

 6. Teisininkai sako:

  Dzin ta suma. Kiekvienas už darbą prašo kiek nori. Nu bet už ką algas gauna rūmų teisininkai, jei jie negali pakonsultuoti? Šiaip tai čia jų darbas.

 7. Kiek? 2690,07 Eur sako:

  Savivaldybė mėto mūsų pinigus.

 8. Puiku sako:

  Tai gal jau baigiasi šis teismų maratonas. Tai dabar metas atleisti visus tuos gerus specialistus, taip “gerai dirbančius”, darančius reformas tiek nuostolių rajonui pridariusius. O ŽP pačiai bėgti, kol dar suskilusi gelda neatvažiavo

 9. Laima sako:

  labai džiaugiuosi dėl jūsų. Sėkmės ir stiprybės.

 10. ūkininkas sako:

  Gerbiami Danguole ir Algi sveikinu,sėkmės jums.
  Tik kokiomis patyčiomis sugrįžusius šį kartą pasitiks.Algis yra drąsus žmogus ir tikiu,kad paviešins patyčias.

 11. X sako:

  Teisingumas triumfavo, sveikinu. Jūs nepaprastai stiprūs žmonės. Kai pagalvoji, kiek teko iškentėti tiems žmonėms visus tuos teismų maratonus, tai siaubas apima…ir tai tik dėl vienos “krištolinės” užgaidų? Manau galutinai teisingumas triumfuos tada, kai “krištolinė” krištoliškai ir skaidriai už viską atsakys ir apmokės.

 12. Monika sako:

  Melas prieš tiesą bejėgis.Nuoširdžiausi sveikinimai laimėjusiems,kitaip negalėjo ir būti.

 13. ....... sako:

  Algį, Danguolė nuoširdžiausi sveikinimai su pergale. Sekmės ir stiprybės Jums abiems.

 14. Sveikinu sako:

  Sveikinimai Algirdui ir Danguolei.Sekmės darbuose.

 15. Nuostabu! sako:

  Ačiū už puikias žinias! Pagarba advokatės profesionalumui ir atleistųjų ryžtui!

 16. Prizas sako:

  Merei prizas apdovanojimo proga – du prakišimai.

Jūsų komentaras:


− aštuoni = nulis

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt