Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mokslo metus musninkiečiai pradėjo susikaupimu prie A.Petrulio kapo ir paminklo savanoriams

aDSC_0056/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos ir video autorės /

       Netruko parbėgti vasara ir mokyklinis varpelis sukvietė mokinius į mokyklas.  Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos duris atvėrė 194 mokiniai. “Po ilgesnės pertraukos mokinių daugėja. Praeitus mokslo metus pradėjo 174 mokiniai,” – džiaugėsi gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius.  Tai ypač svarbu žinant, kad visoje Lietuvoje mokinių skaičius kasmet mažėja.

       DSC_0028Pirmai pamokai susitikę klasėse ir pasidalinę atostogų įspūdžiais, mokiniai rikiavosi kieme. Jau tradicija tapusi Rugsėjo pirmosios eisena miestelio gatvėmis. Tradiciškai eita prie Bažnyčios šventoriuje palaidoto Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, kunigo Alfonso Petrulio kapo. Čia direktorius Vladas Trakimavičius gimnazijos bendruomenei priminė šio iškilaus žmogaus, gyvenimą baigusio Musninkuose, istoriją, svarbą mūsų valstybei. Pagerbę tylos minute A.Petrulio ir visų išėjusiųjų atminimą, mokiniai ant kapo padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Čia pat skambėjo “Tėve mūsų…” ir “Sveika Marija…”, jaunimo dainuojamos patriotinės dainos.

      DSC_0036Tuomet visi pasuko prie tik šią vasarą atidengti paminklo 1918-1920 metų Lietuvos savanoriams. Čia mokiniai turėjo antrą istorijos pamoką, kurios metu buvo pasakojama apie savanorių istorinę svarbą, apie bendruomenės “Sipndulys” idėją įamžinti savo krašto istoriją, apie nueitą kelią nuo idėjos iki paminklo atidengimo, apie kraštietės Marijos Remienės indėlį į krašto istorijos išsaugojimą. Tokie pasakojimai ir priminimai skatina jaunus žmones susimąstyti ir suvokti, kad kiekvienas galime būti savo krašto patriotu ir jį puoselėti, kad kiekvienas galime būti didis savo darbais.

       Linksmai klegėdami visi sugrįžo į gimnazijos kiemą, kur buvo tęsiama šventė.

     DSC_0039Direktoriui paskelbus, kad mokslo metai pradedami, giedant Lietuvos himną garbingai pakelta Valstybės vėliava, kuri plazdės visus mokslo metus, o bus nuleista po to, kai abiturientai rankose laikys Brandos atestatus.

        Musninkų seniūnė Birute Jankauskienė mažiesiems pirmokams įteikė Pirmoko pasą. Kad pirmosios dienos mokykloje būtų jaukesnės, abiturientai pirmokams įteikė dovanėlių. Šventėje dalyvavo ir jauniausi gimnazijos bendruomenės nariai – trijų darželių (Kernavės, Vileikiškių ir Musninkų) auklėtiniai.

       Mokiniai grįžo į klases, o tėvai rinkosi aktų salėje. Susirinkime kalbėta apie tai, kad reikia ieškoti būdų, jog kiekvienas vaikas turėtų galimybę pamatyti gerą kiną ar spektaklį. Direktoriaus teigimu, pamatę kitokią kultūrą vaikai augs kultūringesni ir turės motyvaciją siekti aukštesnių rezultatų. Todėl bendrai nutarta ieškoti finansinių galimybių šiam sumanymui įgyvendinti. Maloniai nustebino, kad tėvų buvo paklausta, ko norėtumėte, kad keistųsi mokykla ir kad vaikams čia būtų maloniau. Pasirodo, tokį patį klausimą gavo ir visi gimnazijos mokiniai. Diskusijos užvirė karštos ir pasiūlymų būta įvairių: nuo individualaus darbo su mokiniais, programavimo būrelio ir vairavimo mokymų poreikio iki dažnesnių karjeros dienų ir bendrų susitikimų mokytojo – mokinio – tėvų ir rezultatų aptarimo kas tris mėnesius. Mokiniai buvo konkretesni. Jie pageidavo stadiono sutvarkymo, geriamo vandens koridoriuose, visos dienos ekskursijų, mažiausieji norėjo žaislų ir žaidimų aikštelės kieme. Direktorius pažadėjo, kad bendromis pastangomis bus ieškoma galimybių įgyvendinti pageidavimus, o mokslo metų pabaigoje vėl bus sugrįžta prie šių klausimų ir aptarta, kiek jų pavyko įgyvendinti. Štai tokiu būdu nuo pirmųjų dienų A.Petrulio gimnazijoje mokiniai mokomis imtis atsakomybės ir jaustis savo mokyklos šeimininkais, kur vertinama net ir pačių mažiausiųjų nuomonė. O tėvai vis labiau įtraukiami į jų vaikų auklėjimo ir mokymo procesą.

Šventė baigėsi. Geltonieji autobusiukai, kuriuos mokykla turi du, bet tuoj tuoj turėtų gauti ir trečią, pilni vaikų pajudėjo iš mokyklos kiemo. Visi isiskirstė į namus. Išsiskirstė, kad jau pirmadienį vėl sugrįžtų čia ir nertų į Mokslo ir Žinių šalį.

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

 1. Uniforma sako:

  Kaip gražiai atrodo vaikai! Labai gražųs languoti sijonukai.

 2. Sėkmės sako:

  Sėkmingų mokslo metų!

Jūsų komentaras:


− keturi = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt