Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Naujus mokslo metus pasitinkant…

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Jau tuoj tuoj mokyklos varpelis pakvies mokinukus į kelionę. Geltonų klevų nuklotais takais jaunoji karta skubės pas mokytojus, kad išgirstų, sužinotų, atrastų.

     Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios pasidomėjome, kaip rajono švietimo įstaigoms sekasi ruoštis naujiems mokslo metams, kokios naujovės laukia mokinių ir mokytojų, kokiomis nuotaikomis mokyklos laukia vaikų. Klausimus išsiuntėme visoms rajono bendrojo lavinimo mokykloms, darželiui, Meno mokyklai ir Sporto.

Mes teiravomės:

 1. Ar Jūsų vadovaujama mokykla jau pasirengusi mokslo metams? Jei ne, ko dar trūksta?
 2. Kokios naujovės šiemet bus pačioje mokykloje? (projektai, remontai, sujungimai, nauji skyriai…)
 3. Kokių naujovių sulauks pedagogai, o kokių mokiniai?
 4. Kokį mokinių skaičių planuojate turėti šiais mokslo metais? Jis didesnis ar mažesnis lyginant su praėjusiais metais?
 5. Kokiomis nuotaikomis pasitinkate naujus mokslo metus?
 6. Jei norėtumėte papildyti informaciją – mielai prašome :-)

      Deja, pasirodo, noro bendrauti ir geranoriško nusiteikimo yra ne visose mokyklose. Atsakymus pateikiame tokia tvarka, kokia jie pasiekė “Krašto naujienas”.

Čiobiškio pagrindinės mokyklos l.e.p.direktorė Palmira Kvietkauskienė

 1. Mūsų mokykla jau pasirengusi mokslo metams.
 2. Nuo rugsėjo  1 d. visa  mokyklos bendruomenė dalyvauja OLWEUS programoje.
 3. Tiek pedagogams, tiek  mokiniams ilgėja mokslo metai.
 4. Šiais mokslo metais mūsų mokyklą lankys 41 mokinys ir 13 ikimokyklinio amžiaus ugdymo grupės vaikų. Iš viso 54 vaikai. Jų mažiau nei praėjusiais metais. Lankė 64 vaikai.
 5. Naujus mokslo metus pasitinkame su džiaugsmu , kad susitiksime su savo mokiniais ir viltimi, kad šie mokslai metai neatneš didelių problemų ar rūpesčių.

 Širvintų pradinė mokykla, direktorė Irena Sližauskienė

 1. Širvintų pradinė mokykla mokslo metams pasirengusi: paruoštos klasių ir kabinetų patalpos, atnaujintos sporto salės grindys, baigiama įrengti erdvė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Mokyklai trūksta pagalbos mokiniui specialistų, tai yra psichologo ir logopedo. Šiuo metu šių specialistų intensyviai ieškoma.
 2.  Mokykla dirbs pagal atnaujintas lietuvių kalbos pradinio ugdymo programas, daug dėmesio skirs mokinių saugumui, palankiam mikroklimatui formuoti, priešmokyklinio ugdymo grupėje pradės vykdyti ilgalaikę prevencinę programą „Zipio draugai“. Mokykla kartu su Vilniaus Filaretų pradine mokykla pateikė paraišką dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamame projekte, kurio tikslas yra sukurti ir įdiegti virtualią ugdymo platformą „Išmanusis mokslininkas“ bei pagerinti mokinių gamtamokslinius pasiekimus.
 3. Kaip minėjau, mokykla dirbs pagal atnaujintas lietuvių kalbos pradinio ugdymo programas, daug dėmesio skirs šiuolaikinių mokymo metodų taikymui. Mokiniams sudaromos sąlygos pasirinkti ir lankyti mokyklos mokytojų vedamus būrelius. Kad visi mokiniai galėtų lankyti būrelius planuojama sureguliuoti mokyklinio autobuso išvykimo laiką.
 4. Šiais metais metais planuojame, kad mokykloje pagal pradinio ugdymo programą mokysis 353 mokiniai, o pagal priešmokyklinio ugdymo programą – 22 mokiniai. Iš viso mokysis 375 mokiniai, tai yra 28 mokiniais daugiau nei 2016–2017 m. m. Tikslų mokinių skaičių parodys tik Rugsėjo pirmoji.
 5. Mūsų mažieji mokinukai laukia susitikimo su mokykla. Jie jau dabar ateina susitikti su savo mokytojomis. Visi mokiniai jau įsigijo mokyklines uniformas (naujas ar padevėtas). Mokytojai ir kiti darbuotojai pasiruošę juos pasitikti ir pradėti naujus mokslo metus. Tik administracijai vis dar neramu, nes nepavyksta rasti logopedo ir psichologo. Visi laukiame geresnių, sėkmingesnių mokslo metų. Manome, kad jie bus kūrybingi, linksmi, spalvoti ir…vaikiški. Su kiekvienu Rugsėju mūsų – pedagogų gyvenimas praturtėja naujais mokiniais. Todėl visiems – tėveliams, mokytojams, kitiems darbuotojams linkiu stiprybės, sveikatos, laimės dalijant išmintį, gerumą, meilę ir supratingumą.

 Barskūnų pagrindinė mokykla (atsakymo niekas nepasirašė)

     Mokykla mokslo metams ruošiasi ir tikrai rugsėjo 1 d. bus pasiruošusi. Visa kita aktuali informacija patalpinta mokyklos tinklapyje, kuri nuolat atnaujinama.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius

1. Pastarosiomis dienomis baigiamas pasiruošimas naujiems mokslo metams. Gimnazijos darbuotojai baigia įrengti klases, mokytojai tvarko mokymo priemones. Dėl lietingos vasaros sunkoka sutvarkyti įmirkusią teritoriją.

2. Naujais mokslo metais tiek mokytojų, tiek mokinių laukia nemaži iššūkiai įgyvendinant įvairias programas, kurios bus integruotos į mokomuosius dalykus.

3. Pagrindinis gimnazijos uždavinys – tenkinti bendruomenės lūkesčius. Taikydami konkrečias priemones, sieksime pagerinti mokinių pasiekimus.

4. Po ilgesnės pertraukos mokinių daugėja. Praeitus mokslo metus pradėjo 174 mokiniai, šiais metais planuojame turėti 194 mokinius.

5. Mokslo metus pradėsime susikaupę, pasirengę įgyvendinti mokyklos bendruomenės iškeltus uždavinius.

Širvintų meno mokyklos informacija

 1. Širvintų meno mokykla mokslo metams pasirengusi.
 2. Naujovė – net 2 ankstyvojo muzikinio ugdymo grupės. Planuojama, kad šiais mokslo metais mokysis didesnis mokinių skaičius – 216. Didesnis pamokų skaičius. Į pirmą klasę įstojo 28 pirmokai. Dirbs 20 mokytojų.
 3. Visi Meno mokyklos darbuotojai ruošiasi naujiems mokslo metams.
 4. Labai laukiame pirmokų ir jų tėvelių rugsėjo 1 dieną 14 valandą Rugsėjo 1-osios šventėje, kuri vyks Meno mokyklos salėje. Išplėstinio muzikinio ugdymo ir  2-7 klasių Muzikos ir Dailės skyrių mokiniai susitinka su mokytojais kabinetuose rugsėjo 1 dieną 15 valandą.

 Bartkuškio mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorė Danguolė Kalesnikienė

 1. Širvintų r. Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras yra pilnai pasiruošęs mokslo metams.
 2. Mokykloje suplanuotas ugdomasis projektas, atliktas būtinas remontas.
 3. Atnaujinta mokyklos IKT bazė.
 4. Šiais mokslo metai mokysis 77 mokiniai, skaičius nemažėja.
 5. Nuotaika darbinga.

 

Širvintų miesto vaikų darželis „Boružėlė“ , l.e.p. Sondra Bartulienė
 1. Manau, kad  lopšelio-darželio „Boružėlė“ kolektyvas pasirengęs naujiems iššūkiams ir naujiems mokslo metams.
 2. Šiais mokslo metais mūsų jau gerokai daugiau. Tapome nauju darželiu -“Boružėlė”. Manau, kad  ne tik naujas darželio pavadinimas , bet ir naujos auklėtojos, nauji tėveliai bei vaikučiai suteiks  ‘Boružėlei” naujo švytėjimo ir aišku, džiugių akimirkų.
 3. Šie mokslo metai bus  įspūdingi, įdomūs ir kūrybingi. Tęsime projektą “ Kaip surasti Lietuvą 2018? “ Šiemet mūsų darželio priešmokyklinės grupės auklėtojos ir ugdytiniai  organizuos interaktyvią pamoką kitiems Lietuvos darželiams. “Šviečiamoji gyvulininkystės programa”-leis susipažinti su naminiai gyvūliais. Projektas “Darni mokykla” – švies ugdytinius apie energijos taupymą, darnius vystymosi įgūdžius. Projektas “Sveikatiada” – leis jaustis sportiškiems ir sveikiems. Tęsime projektą  “Žalia pėda” apie sodininkystę ,bei daržininkystę . Jau šiemet vaikai sėjo sėklas ir augino derlių. Stebėjo  bręstančias daržovės, kvepiančias  gėlės. Įsijungėme į projektą “Oranžinis kamuolys”. Atradome  projektą “Atverkime vasarai duris”, kurio metu visa vasarą vaikai piešė piešinius apie šiltas praleistas  akimirkas su tėvais, vandens malonumus.  Tęsiame veiklą  tarptautinėje “ eTwinnig” platformoje “ . Auklėtojos kuria pirmuosius projektus su kitais darželiais. Pirmieji išbandymai vyks Latvijoje (Sigulda). Pildžiau paraišką ir laimėjau seminarą , kurio tema “eTwinning projects in preschool environment”. Gerąja patirtimi dalinsiuosi su Lenkijos, Latvijos, Makedonijos, Čekijos padagogais. Išbandysime jėgas Nordplus  programose.  Pedagogų sukurti projektai taip pat praturtina mažųjų gyvenimą.
 4.  Naujovės ir iššūkiai laukia mūsų. Vieni išbandymus pereiname, o kiti trepsime vietoje. Aš tikiuosi, jog mūsų darželio pedagogai bus inovatyvūs ir įdomūs, o ugdytiniai šias naujoves priims smalsiomis akelėmis. Didžiausia naujovė – tai lopšelių auklėtojai, kurie gales dirbti poroje. Mes auklėtojų turėsime daugiau.
 5. Šiais mokslo metais mūsų darželį lankys apie 380 vaikų.
 6. “Boružėlė” neša sėkmę ir laimę. Manau, kad sėkmė mūsų nepaves.
 7. Norėčiau paprašyti visos bendruomenės  -  supratimo, pagarbos vienas kitam, atjautos, neskubėti ir pamąstyti . Juk Žemėje mes esame tokie mažučiai ir bejėgiai. Leiskime gamtai tvarkyti mūsų mintis ir jėgas. Mažiesiems  linkiu tapti dideliais žmonėmis, susitikti po vasaros su draugais, pliaukštelėti delnais ir vienas kitam nusišypsoti. Su nauju rudens alsavimu, mieli darželio bendruomenės nariai.

IMG_0515 (1) Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė

     Apie tai, ko gimnazijai labai trūksta ir kas labai džiugina, žino visi širvintiškiai. Labai džiaugiamės, kad renovuojamas stadionas. Esame nusiminę, kad mokykla negauna finansavimo kapitaliniam vidaus remontui, kuris vėluoja jau kokius 15 metų. Mokinių skaičiaus mažėjimas vilties neprideda. Pagal savo turimas finansines galimybes ir labai kuklius žmogiškuosius resursus kiekvieną vasarą atliekame kosmetinį patalpų remontą. Šią vasarą atnaujintas muzikos kabinetas. Pakeitėme vienerias senas nesandarias duris į gimnazijos patalpas. Tikimės, kad tai padės neprarasti šilumos senajame pastate šildymo sezono metu. Siekiame, kad mokiniams, mokytojams, darbuotojams būtų kiek įmanoma jaukiau ir saugiau dirbti esamomis sąlygomis.

      Parengėme paraišką  konkursui dėl ES struktūrinių fondų lėšų (projektas „Inovatyvios ugdymo(si) aplinkos kūrimas“). Šio projekto tikslas – pagerinti 10 (II gimnazijos) klasės mokinių matematikos bendrojo ugdymo pasiekimus, įdiegiant interaktyvias mokymo(si) priemones. Projekto paraišką rengėme kartu su partneriais – Širvintų r. Gelvonų ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijomis. Labai tikimės, kad paraiška gaus finansavimą ir gimnazijoje antroje mokslo metų pusėje atsiras „išmanusis kabinetas“.

    IMG_0458Rugpjūčio 28 dieną gimnazijos mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, vadovai tobulino kvalifikaciją seminare „Konfliktų ir patyčių prevencija“. Seminaro lektorė – psichologė, personalo ugdymo trenerė, koučingo meistrė, sertifikuota verslo trenerė Vega Dikčienė. Tema – jautri ir labai svarbi kiekvienam gimnazijos bendruomenės nariui.

       Širvintų rajono savivaldybės administracijos vadovų iniciatyva gavome naują geltonąjį autobusą. Mokinius į pamokas gimnazijoje nuo rugsėjo 1 dienos veš naujas vairuotojas Virginijus Jakubauskas. Autobusas „išmanus“. Vairuotojui nepapūtus į alkotesterį ir negavus nulinio rezultato  neužsiveda.

       Po nedidelės pertraukos informacines technologijas gimnazijoje dėstys IT mokytoja metodininkė Diana Lesutienė.

      Turime ir praradimų. Nuo rugsėjo 1 nebedirbs matematikos mokytoja ekspertė Rūta Švelnikienė.

      Planuojame, kad turėsime 340 gimnazistus. Lyginant su praėjusių metų rugsėju mokinių skaičius sumažėjo 21.

       Esame susitelkę darbui. Tikimės, kad ir gimnazistai jaučiasi panašiai.

20170630_095737_004Gelvonų gimnazijos direktorė Ona Valančienė

1. Gelvonų gimnazija laukia rugsėjo pirmosios pasiruošusi ir su gera nuotaika.

2. Turėjome kaimyninę Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinę mokyklą. Nuo rugsėjo pirmosios  tapo Gelvonų gimnazijos skyriumi. Joje liko mokytis mišri ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupė, kurioje mokysis 11 vaikų ir jungtinė 1, 2, 4 klasė su 8 mokiniais. Su mažaisiais dirbs 2 mokytojos. Mažiausius ugdys Jolanta Urbanavičienė, pradinukus – Laimutė Žitlinskienė. Jos abi kažkada dirbo Bagaslaviškio mokykloje. Tad sienos ir kaimynai pažįstami. Pirmąjame Gelvonų gimnazijos posėdyje šios pedagogės dalyvavo kartu su gelvoniškiais. Rugsėjo pirmoji prasidės kartu Gelvonų bažnyčioje ir   Gelvonų gimnazijoje. Laukia bendra metodinė veikla. Didesni mokinių renginiai irgi vyks kartu.  Mokytojai geranoriškai sutiko vieni kitus. Gaila, kad negalėjome įdarbinti šaunių kitų mokytojų.

20170630_100128_001Rugsėjį sutinkame atlikę suplanuotus darbus per mokinių vasaros atostogas. Darbštus aptarnaujantis personalas, vadovaujamas ūkvedžio Algirdo Vilčinsko, kartu su darbininku Darginučiu Bogda (iš Darbo biržos ir rajono savivaldybės bendros rėmimo programos) atliko remontą. Suremontuotas II aukšto koridorius, pakeisti susidėvėję lauko laiptai, išdažyta sporto salė ir valgykla. Nesirinko vasarą darbo, neskaičiavo laiko moterys ir vyrai. Remontavo, prižiūrėjo ir tvarkė gimnazijos aplinką, grėbė nupjautą žolę. Trečiokas Rokas savanoriškai atėjo padėti tvarkyti laiptų. Jais lips aukštyn ne tik jis pats, bet ir visi, kurie čia užsuks.   (Pridedu nuotraukų iš vasaros darbo).

3. Vasarą įgyvendinome projektą „Vaikštau, sportuoju, plaukiu – sveikai gyvenu. Jo koordinatoriai Gediminas Žilinskas, Sigitas Miknevičius ir Žilvinas Žygė, finansuotą Širvintų r. savivaldybės sveikatingumo programos. Vasarą atviras sporto aikštynas traukė jaunus ir vyresnius.

20170609_094549_002

Pedagogai grįžo pailsėję, atsinešė naujų idėjų pamokoms, kūrybinių minčių netradicinei praktinei veiklai. Jei viską papasakosiu, tai bus nebe naujienos. Mokiniai mokysis aprūpinti reikiamais vadovėliais, informacinių technologijų galimybėmis. Bendrabutis irgi laukia savo gyventojų. Šiais mokslo metais visi dalyvaus įvairesnėse prevencinėse programose. Tęsime tarptautinį sportinį projektą „Sąžiningas sportas Europoje“. Spalio mėnesį du mokytojai ir trys mokiniai vyks į susitikimą Italijoje.

4. Šiais metais dieninėse klasėse mokysis 142 mokiniai,  pernai – 129. Šiais metais šiuo metu suaugusiųjų mokinių buvo 45, pernai – 42. Per mokslo metus visada šis skaičius padidėja.

Šiais metais iš viso gauti  187 prašymai, pernai – 171.

5. Atsakymas į pirmą klausimą – džiugiai. Labiausiai dėkoju darniam kolektyvui, kurie viršija pareigybių numatytas veiklas. Ši įstaiga daugiau negu darbo vieta. Ji  – gyvenimas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. klausiu sako:

  idomu, kiek perskaite? gal net pati klausinetoja neskaite. O zmones gaiso taip brangu laika.

 2. ? sako:

  Labai geri klausimai. matosi, kad profesionale juos sugalvojo. Labai daug suzinojau, labai smagu, jei ne kn, tai nieko apie mokykla nezinociau, lauksiu kito rugsejo, gal vel ka suzinosiu. Labai aciu.
  Mano koemntaras TIKRAI pereis ccenzura.

 3. to smagu sako:

  na jei ne ziniasklaida, tai nezinotumete nieko apie mokyklos veikla? tai vel teks laukt rugsejo, kad suzinotumet, smagiai prajuokinot, vel komentatore savo naudai pradejo komentuot

 4. Smagu sako:

  Smagu skaityti atsakymus mokyklos, kur mokosi mano vaikas. Daug sužinojau. O svarbiausia, pasidžiaugiau, kad mano vaiko mokykloje gerbiami tėvai ir jiems per žiniasklaidą suteikiama informacija. Dėkoju direktorei.

 5. X sako:

  Man patiko straipsnis, įdomu paskaityti apie tai, kas naujo mokyklose, dėkui už pateiktą informaciją.

 6. ? sako:

  o ji ją turi?

 7. bet sako:

  gal nors sąžinė apsivalys

 8. :( sako:

  Nei malda, nei išpažintis nuo noro smeižti neapsaugos.

 9. to anonimas sako:

  Taip, tikra tiesa, juk čia keršto naujienos, jie visada pasiruošę tik įkąsti ir apšmeižti, gal nueitų į bažnyčią išpažinties kada.

 10. Anonimas sako:

  Neapseita be ikandimo Barskunu direktorei nors komentare. Protingiausiai padare tie, kurie neatsake.

 11. to pasiulymas sako:

  Miela komentatore, labai gerai, jeigu mokiniai mokės susirast informaciją ir kūrybiškai ją pateikt, o ne lauks kaip išmaldos atsakymų į klausimus. Gaila man jūsų etatine komentatore.

 12. Maldauju sako:

  Neringa, užblokuokit tą beprotį. Gal tada kokį darbą susiras.

 13. ogo sako:

  Komentarai jau cenzuruojami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Galite TIESOS nerasyti. Tinka tik liaupses ir pataikavimas.

 14. to o sako:

  Jus pirma issiaiskinkit kas atsakinejo,tada destykit savo smeizimo politika

 15. o sako:

  labai primityvus klausimai. Atsakymu net neskaiciau.

 16. Pasiūlymas Barskūnų mokiniams sako:

  Kai kontrolinio metu gausite atsakinėti į klausimus, parašykit ATSAKYMUS RASITE VADOVĖLYJE. Jei direktorė taip atsakyti sau leidžia, tai ir mokiniams galima.

Jūsų komentaras:


šeši − trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt