Rasotas Joninių palinkėjimas     Sveikiname Rasą ir Joną     Sveikiname Joną Žuką    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Lietuviai dar neišmoko visų gaisro Londono daugiabutyje pamokų   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ko trūksta, kad širvintiškių susisiekimas su Ukmergės ligonine būtų patogesnis? (galite rinktis kelis atsakymus)

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +13°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +10°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +11°
  Debesuota, be kritulių
 • +9°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 birželio 23 d., Šeštadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Per 17 metų Širvintų r. savivaldybės mokykloms buvo skirta 18 autobusų

SAVIVALDYBĖS informacija/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Į mus kreipėsi Širvintų rajono gyventoja ir teiravosi, kaip čia yra, žiniasklaida skelbia, kad Prezidentė ir Švietimo ir mokslo ministerija dalija rajonams geltonuosius autobusiukus, o Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje teigiama, jog  „Galima pasidžiaugti, kad rajono vadovių- merės Živilės Pinskuvienės ir Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės rūpesčiu tai jau trečiasis per pastaruosius dvejus metus Širvintų rajonui skiriamas mokyklinis autobusas.“ Skambinusioji klausė, tai kas gi meluoja?

    Pasidomėjome situacija. Paklausimus siuntėme LR Prezidento kanceliarijai, kadangi Prezidentė D.Grybauskaitė dalyvavo autobusiukų įteikime ir Švietimo ir mokslo ministerijai. Pakalbinome ir buvusį rajono merą.

     DALIA GUMBINIENĖ, Vyriausioji specialistė, Švietimo, mokslo ir kultūros grupė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija:

      Š. m.  rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo geltonųjų autobusiukų perdavimo savivaldybėms ir mokykloms šventėje Vilniuje, kurios metu šalies vadovė įteikė autobusiukų dokumentus mokyklų atstovams.

        Šiemet mokykloms buvo padovanoti 82 geltonieji autobusiukai, iškeliavę į 55 šalies savivaldybes.

       Dėl informacijos apie mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais siūlome kreiptis į  atsakingą instituciją – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją,  kuri atsižvelgdama į mokyklinių autobusų poreikį, perka geltonuosius autobusus ir juos perduoda savivaldybėms.

          ARVYDAS VAITIEKĖNAS, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokyklų veiklos skyriaus vyr. specialistas:

-          Kas ir už kokias lėšas perka geltonuosius autobusiukus?

-          2017 metais nupirkti 82 M2 klasės geltonieji autobusai:  35 autobusus už ES fondų lėšas pirko Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, 47 autobusus – už Valstybės investicijų programos lėšas pirko Švietimo ir mokslo ministerija.

-          Kieno iniciatyva jie dalijami rajonų mokykloms.

-          Siekdama padėti savivaldybių institucijoms spręsti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančių pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas besimokančių mokinių ir specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių pavėžėjimo klausimus, Švietimo ir mokslo ministerija nuo 2000 metų sistemingai vykdo mokyklų aprūpinimą mokykliniais autobusais. Mokinių pavėžėjimas geltonaisiais autobusais taip pat susijęs su mokyklų tinklo pertvarka savivaldybėse, kai vykstant mokyklų tinklo pokyčiams, dėl mokyklos reorganizavimo, likvidavimo ar struktūros pertvarkos mokiniai turi pakeisti mokyklą ir atsiranda poreikis juos pavežti į toliau esančią mokyklą. Per 17 metų laikotarpį iš viso nupirkti ir mokykloms perduoti 903 geltonieji autobusai. 2017 metais geltonieji autobusai pirkti įgyvendinant iš ES fondų finansuojamą projektą „Tikslinių transporto priemonių įsigijimas“ ir Valstybės investicijų programos lėšomis finansuojamą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą. Norėdamos gauti autobusą savivaldybės ministerijai teikia ministerijos nustatytos formos paraiškas.

-          Kas sprendžia, kokiems rajonams skirti autobusiuką, kas lemia tokį sprendimą?

-          Paraiškas skirti autobusus vertina ir mokyklinius autobusus mokykloms skirstė ministro 2017 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. V-14 sudaryta komisija (1 Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas; Lietuvos švietimo padalinių vedėjų asociacijos atstovas, 2 Švietimo aprūpinimo centro atstovai; 6 skirtingų ŠMM skyrių atstovai) pagal švietimo ir mokslo ministro 2017 m. vasario 13 d. įsakymu Nr. V-75 „Dėl geltonųjų autobusų skirstymo kriterijų sąrašų 2017 metams patvirtinimo“ nustatytus kriterijus. Remiantis autobusų skirstymo komisijos protokolu, autobusų paskirstymą įforminamas švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

-          Ar gerai supratome, kad šiemet autobusiukus gavo visi rajonai?

-          2017 m. autobusai skirti 55 savivaldybėms. Keturios savivaldybės teikusios paraiškas gauti autobusus, šiais metais negavo nei vieno autobuso, nes vertinimo eilėje, sudarytoje vertinant paraiškas pagal ministro patvirtintus kriterijus, šių savivaldybių teiktos paraiškos neužėmė atitinkamų vietų, kad pagal vertinimo rezultatus paraiškose nurodytoms mokykloms galima būtų skirti autobusus. Viena savivaldybė gauti autobusą paraiškos išvis neteikė.

-          Gal galima būtų sužinoti, kada kitus geltonuosius autobusiukus Širvintų rajonas yra gavęs?

-          2000–2017 metų laikotarpiu Širvintų r. savivaldybės mokykloms buvo skiriami autobusai kasmet, išskyrus 2003 m., 2013 m. ir 2015 m. Per visą šį laikotarpį Širvintų rajonui skirta aštuoniolika autobusiukų (ketverius metus po du).

         VYTAS ŠIMONĖLIS, buvęs Širvintų rajono savivaldybės meras, Tarybos narys:

  – Lietuvos Respublikos Vyriausybė, vykdydama savo programos įgyvendinimo priemonių planą, patvirtino  ir “Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais programą”, kuri padeda mokiniams,  kai įvairiose Lietuvos kaimiškosiose vietovėse dėl vaikų skaičiaus mažėjimo teko uždaryti mokyklas, pasiekti kitą artimiausią vaikui  mokyklą. Vyriausybės lygiu spręsta, kaip mokinius reikėtų atvežti į mokyklas, kurios arčiausiai jų gyvenamųjų vietovių. Aprūpinant mokyklas geltonaisiais autobusais, yra patvirtinta geltonųjų autobusų skirstymo mokykloms kriterijai, kurie ir lemia, kiek ir kurios savivaldybės mokyklos gauna geltonuosius autobusus. Kitaip sakant,  kuo daugiau uždarytų mokyklų, jų skyrių – tuo daugiau savivaldybėje geltonųjų autobusų.

        Širvintų rajono savivaldybė pirmąjį autobusą FIAT – ą 12 sėdimų vietų gavo, kai Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokykloje nebeliko 11 klasės, kad mokinius būtų galima nuvežti mokytis į Širvintas. Tiesa, tada mokykla nenorėjo autobuso, nes nuogąstavo, kad vežant Bagaslaviškio krašto vienuoliktokus, kartu gali išvažiuoti į Širvintas ir jų broliai, sesės ar kaimynai. Vėliau, kai ir kitose savivaldybės mokyklose, dėl mažo mokinių skaičiaus,  neliko skyrių ar užsidarė atskiros pradinės ar pagrindinės mokyklos, likusių mokinių vežiojimui buvo skiriami geltonieji autobusai, kurie keliavo į  Alionis,  Barskūnus, Bartkuškį, Čiobiškį, Zibalus,  Gelvonus, Musninkus, Širvintas… Taip kai kurios mokyklos gavo ir ne po vieną geltonąjį autobusą.  Per 15 paskutinių metų mūsų Savivaldybėje mokinių skaičius sumažėjo apie 40 procentų. Panaši situacija visoje Lietuvoje. Šiandien ne mūsų valioje pakeisti šią situaciją, bet džiaugtis irgi nėra kuo. O Širvintų rajono savivaldybės vadovų – merės ar Administracijos direktorės “nuopelnai” dėl geltonųjų autobusų gavimo tokie, kad “sėkmingai” uždaro ar reorganizuoja rajono mokyklas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. tikriausiai sako:

  p.Kamienas negali pamiršti,kaip buvo atleistas iš administracijos direktoriaus pareigų ir tokiu būdu galimai primena.

 2. Na, sako:

  kai tamsta, p. Kamienai buvote administracijos direktoriumi irgi neviskas gerai tvarkėsi… ar ne?

 3. P. Kamienas sako:

  Buvęs rajono meras sako netiesą. Švietimo ministerija skyrė autobusą būtent Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokyklai. Šimonėlis turėtų prisiminti, kai susitikimo metu su Bagaslaviškio 11 klasės mokinių tėvais ir mokytojais buvusi švietimo skyriaus vedėja pasakė, jeigu nenurimsite, negausite ir autobuso. Taip ir įvyko. Ir niekas neklausė mokyklos noro, tiesiog paėmė ir atidavė Čiobiškio mokyklai. Ir apskritai su mokykliniais autobusais tuo metu buvo visiška savivalė. Ministerija Bartkuškio mokyklai skiria naują autobusą, o kitą dieną jį rajono vadovai atiduoda Zibalų mokyklai, o bartkuškiečiai gauna senąjį Zibalų autobusą. Geriausiai apie painias rajono mokyklinių autobusų istorijas galėtų papasakoti buvusi švietimo skyriaus specialistė G. Vaičiūnienė, kuri įdėjo daug vargo kol išaiškino visas autobusų skyrimo istorijas ir sustabdė savivaliavimą mokyklinių autobusų “perskirstimui” rajone.

 4. xxxx sako:

  Mokyklų uždarymas liūdnas reikalas. Kol mokyklos ira tol gyva seniūnija. Tik mokyklą uždarė žiūrėk jau ir tuščias kaimas.

 5. Cituoju šmeižikui sako:

  ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
  PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ

 6. paskutiniam sako:

  kodėl tamsta manote, kad jei patį (pačią) pasamdė, tai ir kiti “parsisamdo” kažkam? Yra galvojančių ir nebijančių išsakyti savo mintis tiesiog šiaip – ne pagal komandą.

 7. :)))))))))))))) sako:

  Bandau isivaizduoti, kaip “rajono gyventoja” susidomejo autobusiukais :) ) ir paskambino į KN. Nu juokingiau turbut sugalvoti nepavyktu???????????????? O kn zurnaliste tuoj eme aiskintis , kaip cia yra. Nu tikras cirkas be pinigu. Fantastiniuose filmuose gal tik tokiu situaciju buna :)
  Dabar ne tik komentuotoja samdoma, bet dar ir skambinusioji???
  Ir baikite trinti jums nepatinkancius komentarus :(

 8. Jau rašiau sako:

  Kas šuniui uodegą pakels, jeigu ne jisai pats. Pasirodo ir čia tinka, čik čia gal ne šuniui o ……..

 9. Logika sako:

  Normalu, kad mažėjant mokinių jungiamos mokyklos. Ir autobusiukai tikrai reikalingi vaikams. Bet kam sau prisiimti nuopelnus, jei valstybė tuo rūpinasi?

 10. Monika sako:

  dabartinių gyvenimas be dvigubų standartų būtų tuščias..

 11. ??? sako:

  Juk uždarius mokyklas ir skiriami autobusiukai: nesuprantu, ko savivaldybės vadovėms džiūgauti. O kažkas “Širvintų krašte”rašė, kad iš Vilniaus į savivaldybės teritoriją privažiavo daugybė jaunų šeimų su gausiais mokyklinukų būriais.

 12. Krašto naujienoms sako:

  Dėkojame, kad esate, kad rašote visuose informacijos šaltiniuose patikrintą informaciją, kuri akivaizdžiai paneigia komercinės rajono spaudos platinamą savigirą.

 13. Stebina pirmojo ir panašių logika sako:

  Kai buvusieji tuščias mokyklas uždarinėjo – blogai. Kai dabartiniai – jau gerai. Kai buvę 15 autobusiukų gavo – nieko tokio, kai dabartiniai tris – svarbus pasiekimas. Kam tie dvigubi standartai?

 14. Ale sako:

  Ale nesimiega gi jum… Tokiu metu sapnus sapnuot, o ne komentarus rašyt

 15. Klaustukams sako:

  Kaip jūs nesuprantate kad mažėja mokinių skaičius? Jeigu taip ir toliau mažės tai reiks ir dar uždarinėti mokyklas.
  Gal vadinama merė su administracijos direktorė mostels stebuklinga lazdele ir įvyks stebuklas, vaikų padaugės?

 16. ?? sako:

  Kodel simonelis neskelbia, kiek jis pats mokyklu “reorganizavo”? Kodel jis tada tylejo, kai zmones MALDAVO jo to nedaryti?

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt