Tūkstančiams – „Sodros“ priminimai sumokėti įmokas    Lietuvos paštas kelia darbuotojams atlyginimus    Balsavimas už galimą merą pradedamas    Širvintos švenčia 453 m sukaktį (VIDEO)    Geriausiam rajono šachmatininkui   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ką norėtumėte matyti meru naujoje kadencijoje?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +24°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +26°
  Debesuota, be kritulių
 • +25°
  Debesuota, be kritulių
 • +26°
  Debesuota, trumpalaikiai lietūs
 • +23°
  Debesuota su pragiedruliais, lietus
 • +25°
  Debesuota, be kritulių
 • +22°
  Mažai debesuota, trumpalaikiai lietūs
2018 liepos 23 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Visuomenės informavimo etikos komisija išteisino „Krašto naujienas“

  Etikos sprendimas Paskutinę vasaros dieną „Krašto naujienas“ pasiekė laiškas: „Informuojame, jog Visuomenės informavimo etikos komisija 2017-08-23 posėdyje išnagrinėjo Živilės Pinskuvienės skundą dėl Neringos Tuškevičienės publikacijos „Merė gali ne viską” (krastonaujienos.lt, 2016-10-09) ir nusprendė, jog  Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatos minėtoje publikacijoje pažeistos nebuvo.“

    Laiške minimo skundo nagrinėjimas užsitęsė ilgai. Pirmiausia buvau skundžiama Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuri nustatė merės Živilės Pinskuvienės pažeidimus rinkimų metu ir panaikino jos stebėtojo pažymėjimą. Tuomet skundas surašytas Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, kuri nusprendė, kad skundas nepagrįstas.  Vėliau skundas pasiekė ir Visuomenės informavimo etikos komisiją.

       Drįstu pastebėti ir pasidžiaugti, jog ši Komisija skundą nagrinėjo itin kruopščiai. Po pateiktų atsakymų vėl teikė aibes klausimų. Domėtasi net mano priklausymu partijai. Čia norėčiau paaiškinti ir skaitytojams. Per visą laiką, kai dirbu žiniasklaidoje, o dirbu joje per dešimt metų, nepriklausiau ir nepriklausau jokiai partijai. Toks klausimas iškilo dėl to, kad minimo įvykio metu buvau rinkimų stebėtoja nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Beje, tuose rinkimuose ketinau dirbti komisijoje nuo LLS (liberalų). Tačiau VEIK paviešinus informaciją apie tai, jog žiniasklaidos atstovas negali atstovauti partijos, tų pareigų atsisakiau. Tame pačiame pranešime rašoma: „ Visuomenės informavimo etikos komisija dar kartą pabrėžia, jog politinė ir žurnalistinė veikla nesuderinamos. Žurnalisto pareiga – kontroliuoti valdžią…” Būdama stebėtoja to ir siekiau.

      NERINGA T.Beje, pasiaiškinimai, atsakymai į aukščiau minėtą ir kitus skundus užėmė nemažą dalį laiko ir, žinoma, minčių. Tą laiką galėjau skirti naujoms publikacijoms. Deja, turėjau atsikirtinėti į skundus ir nepagrįstus kaltinimus. Aštuonių puslapių skundą dėl vienuolikos „Krašto naujienų”  publikacijų rašė advokatas, už kurio paslaugas sumokėjo kiekvienas rajono gyventojas (jam sumokėta suma nuotraukoje). Aš gyniausi pati. Džiaugiuosi, kad ŽEIT ir VIE Komisija įsigilino ir priėmė man ir leidiniui palankius sprendimus.

       Jau esu rašiusi, kad daugiau nei dešimt metų dirbdama žurnalistinį darbą suprantu ir suvokiu visą atsakomybę prieš skaitytoją ir visuomenę. Lygiai taip pat suprantu, kad rašymas politinėmis temomis prilygsta vaikščiojimui peilio ašmenimis. Paslysti ir suklupti yra labai paprasta. Sąmoningai nesiekiu šmeižti nė vieno žmogaus. Nė karto neparašiau, kad Širvintų merė yra bloga. Jei ir kritikuoju, tai kritikuoju išimtinai mano akimis priimtus neteisėtus sprendimus, daromus pažeidimus.

     Norėtųsi priminti visiems, kad valdininkai išrenkami tarnauti rinkėjams. Vadinasi, jie privalo ne mus gąsdinti, o mums tarnauti, įsiklausyti į kiekvieno rinkėjo pageidavimus ir norus, tartis su mumis, geranoriškai ir pagarbiai bendrauti. Kiekvienas mūsų yra valdininko darbdavys.

   Tik pagarbiu bendravimu, oponento išklausymu politikas gali pelnyti pagarbą. Redakcija jos nepridės ir neatims Na, neturime mes tokių galių… Ne tik redakcija, bet ir mūsų skaitytojai šiuos skundus įvertino kaip eilinį valdančiųjų norą įbauginti ir užčiaupti burnas visiems, mąstantiems kitaip. Šiuos skundus mes supratome taip – apie merę ir valdančiuosius gerai arba nieko.

        Beje, tuomet per BNS agentūrą buvo išplatintas pranešimas apie tai, kad yra skundžiamasi ŽEIT dėl „Krašto naujienų” publikacijų. Ypatingai uoliai šia informacija dalijosi Kauno laikraštis, kuris nuolat publikuoja Širvintų merės pasisakymus. Laukiame, kada bus paskelbta informacija apie Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ir Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimus.

    Skaitytojams primenu, „Krašto naujienos“ visada stos ginti silpnesnį, skriaudžiamą. Mes visada džiaugsimės žmonių pasiekimais ir gerais darbais, nepriklausomai nuo partijų. Tačiau visada kritikuosime sprendimus, jei jie neša nuostolį visuomenei, jei jie nėra išdiskutuoti.

Visada Jūsų ir su Jumis,

Neringa Tuškevičienė ir „Krašto naujienos“

 * * * * * * *

     Iš visų mūsų rašytų straipsnių apskųsti tik keli. Kitus, matyt,  pripažino teisingais. Kviečiu dar kartą paskaityti skųstus ir išteisintus straipsnius:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. nejau sako:

  savivaldybė yra laimėjusi bent vieną bylą.
  Jei būtų laimėjusi būtų ne vieną odę savam laikraštyje parašiusi.

 2. paklausimas sako:

  Gal galima kur nors skelbti ir pralaimėtų savivaldybės bylų skaičių , bet taip periodiškai ,kas mėnesį, primint karavanui kur link juda???

 3. Kablukas sako:

  Neringa labai profesionaliai atlieka savo pareigą – informuoti žmones, viešinti skaudžius dalykus. Džiugina visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimas – Lietuva žengia į priekį, ir „mandriems“ veikėjams darosi sunkiau mulkinti mąstančius žmones. Ačiū, Neringa!

 4. eina sau sako:

  o ko tyli etatiniai komentuotojai? nebemoka niekas? ar ištikimybė baigėsi? ar nežino kaip tiesą apšikti?

 5. O tai kaip cia iseina sako:

  ZP ir DP per savo SK triubija, kad anieji skundikai tik skundzia juos nabagus ir skundzia. O cia pasirodo patys skundus viena po kito tik pila ir pila. Anieji JEI tai ir daro, tai uz savo pinigus, o sitieji iki alkuniu sukise rankas i musu visu biudzeta. Kurgi uzteks pinigu liftui ligonineje, jei advokatams tokios sumos. Ai tiesa, liftas nepasidalins

 6. julija sako:

  Tiesiog gėda Ž. P. ir jos ,,didiesiems teisininkams savivaldybėje“, tai klanas, kuris dirba bet kaip ir kaip liepta, o advokatams negaila, gal dalis grįžta pinigų į kieno nors kišenę, nes viską skundžia, bylas visas prapyla per visas instancijas. Turtingas mūsų rajonas, gali leisti tokią prabangą, o mes visi mokam, jeigu sumokėtų iš savo kišenės, pasibaigtų taškymai.Ateis atpildo valandos, tada bus labai liūdna, gal grauž kai kas pirštus, nagus. palaukim.

 7. ? sako:

  Kur gi ten toje savibledoje tie teisininkai? Roma, Jurga ir Lina pamatė kokiais metodais dirba „krištolinė” išėjo iš darbo. Apie dabartinį teisės (ar kaip ten jis vadinasi) skyrių, pradedant nuo vedėjos, ką nors gero pasakyti, tiesiog trūksta žodžių.

 8. stasė sako:

  Labai įdomu, Justinas Kontrimavičius teisės personalo ir civ. metrikacijos skyriaus vyr. specialistas, jo mama Birutė Kontrimavičienė vyresnioji specialistė, bet ne šio skyriaus, bet tiesiog savivaldybės juristė. Vien šios šeimos turėtų pakakti eiliniam skundui surašyti, o čia tokia suma advokatui Virgilijui Kaupui. Ir dar sumokėti turėjo J. Kontrimavičius. Daug klausimų. Apie mūsų teisininkų kvalifikaciją, apie tai ar tokių sąskaitų, naudingų savivaldybei apmokėjimas suderinamas su valstybės tarnautojo etika na ir dar daug, daug apie pinigus.

 9. Regina sako:

  Sveikinu, šaunuole Neringa. Ir toliau skelbkite visas daromas negeroves savivaldybėje ir taryboje. Rašykite apie gerus pasiekimus ir įvykius. Dėkinga už visas informacijas.

 10. Nijolė sako:

  Kad Neringos straipsniai teisingi ir asmens neįžeidžiantys tai visiems aišku, kurie juos skaito. Šį sykį norėtųsi pasidžiaugti, jog šios institucijos, kurioms skundė, turi savo stuburą, yra atidžios ir nepaveikiamos valdžiukės žmonių. Ir dar norėtųsi, kad rajono valdžia užsiimtų savo tiesioginiu darbu, lėšas skirtų realiems darbams, darbuotojų atlyginimams, bet ne advokatų samdymui. Norėčiau sužinoti, tai kiek gi valdžia iššvaistė pinigų advokatams per savo valdymo laikotarpį. Visa suma? Gal turėtų pateikti informaciją gyventojams. O mes paskui pasirūpintume, kad tuos duomenis kai kas patikrintų ar jie teisingi.

 11. paskutiniam sako:

  Tarybos narys priklauso teisingai partijai…todėl suderinama.

 12. Gerai čia sako:

  Politinė ir žurnalistinė veikla nesuderinamos. O tarybos narys žurnalistu gali būti? Čia suderinama?

 13. Yes! sako:

  Sveikinu, Neringa!

 14. Kiek? sako:

  Už 8 psl. skundą 2541 euras? Oho!

 15. Monika sako:

  Neringa, žaviuosi tavo stiprybe,nuoširdžiai sveikinu.

 16. Laima sako:

  sveikinu Neringa, o jai reikia tolerancijos ir pačiai to nedaryti, kuo kitus kaltina.

Jūsų komentaras:


septyni − šeši =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt