Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme. Už kiek?    Į statybų leidimų išdavimą bus įtraukta visuomenė     Sveikiname Rimą Buloną    Aštuoniolika šeimų gyvena įkurtuvių nuotaikomis    Sveikiname Janiną Voleišo   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Prasideda rinkiminė kampanija. Ar jau pastebėjote politikų suaktyvėjimą? Ar sulaukiate reklamos?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +4°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +4°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
2018 lapkričio 19 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ar pasieks Širvintų savivaldybė buvusias aukštumas?

/Parengta pagal Lietuvos savivaldybių indeksą /1

        Pasirodžius naujausiems Lietuvos laisvosios rinkos instituto skelbiamiems reitingų indeksams turime kuo pasidžiaugti, Širvintų rajono savivaldybė per metus iš 24 pakilo į 15-16 vietą. Penkioliktoje vietoje buvome ir 2014 m.

       Nuotaika krenta ir džiaugsmas slūgsta, kai sužinai, jog senoji valdžia išeidama savivaldybę paliko ketvirtoje vietoje (žiūrėti nuotraukas). Gerokai nukritome prie naujos, save profesionalais vadinančios valdžios. Prisiminkime Širvintų rajono savivaldybės reitingus per pastaruosius metus. Primename, kad metų reitingai skaičiuojami pagal praėjusius metus.

2014 m.  – 15 vieta

2015 m. – 4 vieta

2016 m. – 24 vieta

2017 m. – 15-16 vieta

Didėjo skolos

     Pagal aukščiau pateiktą aprašymą sužinome, kad praėjusiais metais didėjo Širvintų rajono savivaldybės skolos, nors merė nuolat viešai tvirtina, kad savivaldybė nesiskolina. 

Širvintų rajono savivaldybės reitingai per pastaruosius metus: 

2014 m.  – 15 vieta. 

2015 m. – 4 vieta. 

2016 m. – 24 vieta. 

2017 m. – 15-16 vieta.

 

Keletas faktų (iš lentelių)

 • Nedarbo situacija rajone nėra labai bloga. Lyginant su kaimyniniais rajonais, esame geriausioje situacijoje, ilgalaikių bedarbių nuo bendro bedarbių skaičiaus 15 proc. Elektrėnų – 20,4; Vilniaus raj. – 26,9; Jonavos raj. – 27,9; Ukmergės raj. – 28;  Molėtų raj. – 30,4; Kaišiadorių – 35,5. Čia situaciją gelbsti du dalykai – gyvename netoli sostinės, kur į darbą važiuoja labai didelė dalis širvintiškių. Kitas svarbus aspektas – nemaža dalis nedirbančių nesiregistruoja Darbo biržoje, pasiteisindami, sudėtingu susisiekimu su rajono centru. Į kai kuriuos kaimus autobusas užsuka vos vieną kartą per savaitę, o yra ir tokių, kur visai neužsuka.
 • Praėjusiais metais mūsų rajone šoktelėjo išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų (11 nuotrauka). Jis panašus, kaip ir Vilniaus rajone. Natūralu, sostinėje privačių namų statytis nėra galimybės dėl žemės kainų. O Vilniaus ir Širvintų rajonai yra netoli sostinės. Tad galime drąsiai save vadinti miegamuoju Vilniaus rajonu. Bent jau tokiu tampame dėl patogaus susisiekimo su sostine.
 • Lyginant su kaimyniniais rajonais, Širvintų raj. yra mažiausiai investicijų vienam gyventojui – vos 791 Eur., kai Molėtų r. – 929, Ukmergės – 963, Kaišiadorių – 1262, Jonavos – 1923, Vilniaus r. – 2405, Elektrėnų – 2613 eurų žmogui. (10 foto)
 • Širvintų rajono valdymo (išlaikymo) dalis yra didžiausia lyginant su kaimyniniais rajonais – 11,6 proc. Elektrėnų r. 9,9; Molėtų – 9; Vilniaus r. – 8; Jonavos – 5,8; Kaišiadorių – 5,5; Ukmergės – 5,2 procentai. (13 foto)
 • Širvintų rajonas pirmauja ir patalpų plotu vienam mokiniui. Iš vienos pusės žiūrint tai yra gerai, nes reiškia, kad mūsų rajono mokiniai turi daugiau erdvės mokyklose, tačiau vertinant iš ekonominės pusės (taip vertina ir šio tyrimo iniciatoriai) toks neekonomiškas patalpų naudojimas neša savivaldybei papildomas išlaidas ir nuostolius. Širvintų rajone vienam mokiniui tenka 17,8 kv.m.; Molėtų r. – 17,5; Ukmergės – 16; Kaišiadorių ir Vilniaus rajonuose po 15,2, Jonavos – 15; Elektrėnų r. – 12,5 kv.m. (14 foto)
 • Lyginant šalies mastu su mažosiomis savivaldybėmis Širvintos atrodo net labai neblogai. (15 foto). Nedžiugina rezultatai sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų ir investicijų srityse. Tačiau puikūs rezultatai valdyme, mokesčių srityse.
 • Vienas geriausių mūsų rajono rodiklių – parduodamų objektų sąrašas, kuris 2016 m. pabaigoje sudarė daugiau nei 20 proc. viso savivaldybės nuosavų pastatų ploto. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad išparduodama daugiau nei šimtas butų, kurie įkainoti juokingai lyginant su naujai statomo socialinio būsto kainomis. Taip gaunasi “Monkės biznis” – parduodam pigiau nei statom.
 • Valdyme Širvintų rajono savivaldybė surinko 72 balus ir pirmauja tarp mažųjų savivaldybių. Į šią sampratą įeina efektyvus ir skaidrus savivaldybės turto valdymas, neišplėsta administracija ir parduodamas nenaudojamas savivaldybės turtas. Apie savivaldybės turtą – butus ir namus – jau rašėme aukščiau. Taip, išties praėjusiais metais gerokai sumažėjo savivaldybės administracijos darbuotojų. Tačiau turime neužmiršti, kaip šis skaičius sumažėjo. Likus kelioms savaitėms iki naujų metų atleisti darbuotojai. Šiandien jau žinome, kad jie atleisti neteisėtai. Būtent šių darbuotojų atleidimas ir lėmė tokį aukštą šuolį ir pagerėjimą. Tik bėda štai kur. Jau dabar aišku, kad kitąmet, kai bus vertinama šių metų situacija, šioje srityje mūsų rajonas gerokai kris žemyn. Juk vietoj atleistųjų priimti nauji darbuotojai, o vėliau teismo sprendimu sugrįžo ir atleistieji. Savivaldybės taryba jau didino didžiausią leistiną savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių.

2015 m -4 vieta  Tai gi, pasidžiaukime laimėjimais, aptarkime nesėkmes ir imkimės darbų, kad situacija gerėtų. Juk rinkimai jau ne už kalnų ir norint juos laimėti kiekvienas faktorius bus aukso vertės.

         Ar pavyks rajono vadovėms ir šiai valdančiajai daugumai pasiekti praėjusios kadencijos rajono vadovų rezultato ir grąžinti mūsų savivaldybę į aukštą ketvirtąją vietą?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. Ju sako:

  Miestas grazeja. O kodel negalėjo būti tai žymiai anksčiau?? O dėl ES lešų neturiu nuomonės. Trinkelės irgi svarbu mieli draugai.

 2. kai pažiūri sako:

  kartais kai pažiūri tai lyg ir nekvailos moterys, bet ta arogancija tai per kraštus. Tiek laiko gauna pastabas, ir jokių išvadų nedaro, nu bent jau suvaidintų, bent jau prisiverstų nusileist žmonių reikalavimams. Bet kur tau- ir visi tvarkingai rankytes pakels, nors ir sukąstais dantim. Baimė baisus ir paralyžuojantis dalykas, bet pabosta, o ir priprast negalima. O kaip su savigarba? Žmonės karus, tremtis praėjo, nebijojo. o čia ĄŽUOLĄ išsaugot bijos? Netikiu, kad taip paprastai leism pjaut, ir ne tik ąžuolą. Ir teismų sprendimai parodė, kad nesam bailiai, mokam apsigint. Ginsim ir medžius. Ąžuolai miršta stovėdami

 3. Nu sako:

  Nu gal gana jau ten visiems bijot, nu tylejot, kai zmones mete is darbu,kai visokius kitus bardakus dare, nu tai gal jau bent del Azuolo susivienysit.?

 4. pataikėt sako:

  su komentaru apie krematoriumą. gal dar ir tokį pastatys?

 5. gražu sako:

  onoravos valdzioj- jei pasake, kad pjaus ir betonuos, tai ir nupjaus, ir uzbetonuos. parodytu sioki toki lankstuma, issaugotu medzius, veja- gautu dideli pliusa. bet tycia pjaus- negi sarpauskui nusileis. kai ner proto, tai ir geguzis ne menesis

 6. durdomas sako:

  tai vistiek kėsinasi į medžius? vistiek betono per mažai?

 7. valdžiai sako:

  onoravos valdzioj- jei pasake, kad pjaus ir betonuos, tai ir nupjaus, ir uzbetonuos. parodytu sioki toki lankstuma, issaugotu medzius, veja- gautu dideli pliusa. bet tycia pjaus- negi sarpauskui nusileis. kai ner proto, tai ir geguzis ne menesis

 8. Vaje sako:

  Jūs rimtai apie ąžuolą rašot? Nu neduosim pjaut!

 9. valdžiai sako:

  parodytu onoravos ponios lankstuma- paliktu medzius, istorijon ieitu kaip medziu saugotojos, ne medkirtes. galima aikste sonan nuo medziu patraukt ir klot tas betonines trinkeles. ale ne- jei uzsimane, tai ir darys. nusispjaut ant zmoniu prasymu.

 10. Miestelėnas sako:

  Jo, papuošėm miestą, tai papuošėm…. Vien sporto komplekso dizainas ko vertas – stovi juoda dėžė gražioje vietoje ir atrodo, kaip krematoriumas. Puiku, net juoda…
  Kas iš to, kad centrą iščiustysime, o toliau? Protingi ir ūkiški merai rajonuose pirmiausia sutvarko gatves, aikšteles prie daugiabučių, įvažiavimus, nes tai yra žmonių gyvenamoji aplinka, ji kasdien su jais. Gražiai dabar atrodome, kaip manote?

 11. valdžiai sako:

  parodytu lankstuma, issaugotu medzius, padarytu aikste sone, ieitu istorijon ne kaip medkirtes, o mastancios ir saugancios palikima. onoras durnas- jei pasake, tai ir darys. jokio galvojimo kad taip bent viena riebu pliusa uzsidirbt galima

 12. valdžiai sako:

  nu parodytu lankstuma, paliktu medzius, padarytu ta aikste sone medziu ir uzsidetu riebu pliusa. negi taip sunku? ale onoravos- jei pasake, kad bus trinkeles, tai ir uzbetonuos. ir ieis istorijon kaip medkirtes. ot garbe

 13. stasys sako:

  Lietuvos laisvosios rinkos institutas kažkodėl į reitingų indekso skaičiavimus neįtraukia visos eilės parametrų, kurie Širvintų rajonui yra išskirtinai nepalankūs. Vienas jų – savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių įstaigų išlaidos teismuose pralaimėtose bylose (įtraukiant ir teisininkų paslaugas).

 14. valdžiai sako:

  nu padarytų kaip žmonės prašo, paliktų medžius, trinkeles kitur sudėliotų ir užsidėtų riebų pliusą. ale gi onoras neleidžia. Kaip mažvaikės

 15. To... sako:

  Gal galite nurodyti bent viena Lietuvos miesta, kuriame iki sios kadencijos pradzios nieko nebutu daroma? O kokius pinigus uzdirbs dumbliniai projektai?

 16. Brangios trinkelės sako:

  Širvintose jau sklando kalbos, kad valdžiukė vis tiek pasiryžusi įgyvendinti savo sumanymus dėl centrinės miestelio aikštės. Vis tiek planuoja daryti trinkelinę aikštę, nukirsdinti Ąžuolą ir išpjauti gražuolius medžius, nepriklausomai nuo to, jog daug širvintiškių kreipėsi su prašymais juos išsaugoti. Aš tikrai pritariu, kad miesto centras būtų renovuotas, juk tam dabar tikrai puiki proga, skiriamos ES lėšos. Aš kategoriškai prieš tai jog būtų išpjauti tie medžiai ir manau, kad galima padaryti puikią aikštę, išsaugant tuos medžius, tuo pačiu sukuriant aikštės išskirtinumą ir tapatybę. Brangiai, oi brangiai, oi brangiai mums atsies tie „alia“ nemokami ES pinigai, jeigu dėl jų alia įsisavinimo būtinai reikia pjauti šimtametį Ąžuolą, tai yra tolygu, kaip sunaikinti miestelio istoriją ir ją užmūryti trinkelėmis.

 17. to AHA... sako:

  O nepagalvojot, kad tik dabar tuos pinigus ES davė?
  Šią vasarą daug keliavau po Lietuvą. Patikėkit, visuose rajonuose labai intensyviai viskas atnaujinama.
  Klausimas, tik ar ten nukreipti pinigai. Juk skolas kažkada reiks ES gražinti. Kitaip sakant pinigas pinigą turi daryti. O kokius pinigus padarys suoliukas ar trinkelės? :)

 18. AHA sako:

  Nereikia man nei ketvirtos vietos ,nei senos valdžios,kuri nieko nedarė tik taupė pinigus,kad įtikti aukštesnei valdžiai.

 19. Baikit sako:

  Iki 4 vietos be šansų užkopt

 20. Robinas sako:

  Pagal savivaldybei priklausančių kelių buklę (neskaitant miesto trinkelių), duodu pirmą vietą, aišku iš kito galo.

Jūsų komentaras:


aštuoni − du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt