Dėl žemės sklypo ženklinimo Vilniaus r. sav. Sužionių sen. Pakryžės k.    Transporto infrastruktūros plėtrą Vilniuje palaiko ir internetinės transporto biržos    Tarptautinė baltosios lazdelės diena    Nuoširdus ačiū visiems    ŠEINIUS + SCHEYNIUS   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 spalio 15 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

K.Pakalnis: už mokesčių mokėtojų pinigus greičiausiai reprezentuojam merę, bet ne rajoną

IMG_1897-12/ KĘSTUTIS PAKALNIS /

/ Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys /

     Praėjusiame Tarybos posėdyje tvirtintas naujas Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas. Tai pagrindinis dokumentas, kurio pagrindu vadovaujama rajonui ir savivaldai. Deja, turiu konstatuoti faktą, kad reglamentas parengtas atmestinai, skubėta ir neišdiskutuota. Todėl reglamente pilna „juodųjų dėmių“, kurios net gi kelia pavojų veiklos skaidrumui, sudaro aibes neaiškumų.

Labiausiai nerimą kelia reprezentacinės išlaidos

     Naujajame, jau patvirtiname reglamente, mero kompetencijai priskiriama reprezentacinių lėšų kontrolė. Išeina taip, kad meras reprezentacines lėšas leis ir save kontroliuos.

     Tarybos veiklos senasis reglamentas įpareigojo savivaldybės merę reprezentacinio fondo išlaidas naudoti pagal tam tikrą patvirtintą tvarką. Iki šios dienos tokios tvarkos nėra, arba ji nėra paskelbta (skelbti ją privalu). Todėl kai savivaldybės kontrolierė teikė ataskaitą, kurią ji privalo teikti kiekvienais metais, atkreipė dėmesį ir dėl reprezentacinių išlaidų. Savivaldybė išleido apie šimtą dvidešimt tūkstančių eurų, bet nėra aišku, nei kur, nei kam.

      Paprastai, kai leidžiamos lėšos, yra sudaroma sąmata, apskaičiuojamas poreikis ir būtinai atsiskaitoma Tarybai bei visuomenei. Naujasis reglamentas mero to neįgalina.

Reprezentuojame merę, bet ne rajoną

      Kalbant apie reprezentacines išlaidas reikėtų neužmiršti, kad jos nors ir merės žinioje, bet skirtos ne jos asmeninei reprezentacijai, o viso rajono pristatymui svečiams.

    Štai 2017 m. sausio 20–22 dienomis Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko 5-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2017. Parodos tema – paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos. Šioje parodoje dalyvavo apie 300 dalyvių, kurie pristatė 27 šalis. Organizatorių pranešime spaudai rašoma, kad Lietuvą parodoje atstovavo  net 50 šalies miestų ir rajonų  – Alytus, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Ignalina, Jonava, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kauno miestas ir Kauno rajonas, Kėdainiai, Klaipėda, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Nida, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rusnė, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šiauliai, Šilalės rajonas, Šilutė, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Trakai, Ukmergė, Utena, Varėna, Vilkaviškis, Vilnius, Vilniaus rajonas, Zarasai, Žemaitijos regionas.

    Sąrašą skaičiau tris kartus. Širvintų rajono nėra. Niekas dabar nepasakys, kodėl. Gal ir pinigų pritrūko? Bet mes turime per šimtą tūkstančių eurų, skirtų reprezentacijai. Ar ne tokioje parodoje geriausia parodyti, kiek daug gabių ir sumanių žmonių gyvena rajone, kokių gražių vietų turime? Juk tokia reprezentacija į Širvintas atvestų naujus turistus, o su jais ir lėšas rajonui, bei jame dirbantiems žmonėms. Ar ne toks turėtų būti rajono reprezentavimo tikslas? Juk siekiamybė ir yra, kad pinigai trauktų pinigus. Štai tuomet rajone mažės bedarbių ir sunkiai besiverčiančių šeimų skaičiai, štai tuomet galėtume didžiuotis prisidėję prie verslo ir senųjų amatų plėtros. Realią naudą pajustų patys rajono gyventojai. Deja. Vieno asmens reprezentacija Širvintose greičiausiai kur kas svarbesnė už viso rajono darbščių žmonių parodymą ne tik Lietuvai, bet ir užsienio šalims.

Šimtas tūkstančių – daug ar mažai?

        Nesuvokiama, kad tokia milžiniška suma – šimtas tūkstančių eurų (o jei paverstume į litus?) leidžiama be jokios kontrolės.

      Tuos, kas drįsta sakyti, kad tai nėra didelė suma, noriu pakviesti kartu paskaičiuoti. Šimtas tūkstančių eurų metams, tai išeina, kad per mėnesį savireklamai išleidžiama 8333 Eur. (beveik 30 tūkst. litų). Arba paskaičiuokime, kiek išleidžiama per vieną kalendorinę dieną – 273,97 Eur. (beveik tūkstantis litų!!!) Beveik vieną minimalų darbo užmokestį išleidžia  galimai savireklamai per vieną dieną. Ar neturime, kur prasmingiau panaudoti tokių milžiniškų sumų? Ligoninė, mokyklos, kitos biudžetinės įstaigos džiaugtųsi, gavusios tokius pinigus ir išspręstų daugelį savo finansinių problemų. Prisiminkime, kaip švietimo įstaigose mažinome etatus, siekdami sutaupyti, kaip drastiškai sumažinome etatus bibliotekose. O štai – pinigų yra ir leidžiami jie greičiausiai kažkokiems blizgučiams ir atvirukams.

     Kiekvienas širvintiškis – mokesčių mokėtojas – galimai apmoka merės savireklamą. Ar mums svarbu, kad už mūsų sunešamus pinigus merė dovanotų dovanas, leistų lankstinukus, atvirukus ir reklamines knygas, ar geriau ką nors gero ir naudingo rajonui ir gyventojams padarytų? Na nešildo atvirukai ir lankstinukai, net juos į krosnį sudėjus ir užkūrus. Manau, kad iš sunkiai žmonių uždirbtų pinigų ir sumokėtų mokesčių geriau gyventi nusipelnė kiekvienas rajono gyventojas.

Vietoj epilogo

        Man nesuprantama, ką galvoja valdančiosios daugumos Tarybos nariai. Jie atėjo atstovauti savo rinkėjams ir jų interesams, o šiandien balsuoja už sprendimus, kurie galbūt visiškai neteikia naudos eiliniam rajono gyventojui.

      Čia pat noriu prisiminti nuolatinį merės priekaištą dėl komiteto posėdžių lankomumo. Na, nesudaroma galimybė komitetų posėdžių metu diskutuoti, teirautis ir aiškintis. O jei ir, rodos, susitariama, tačiau Taryboje vis tiek balsuojama kitaip. Mes numanome, kieno liepimu. Negi Tarybos nariams ne gėda?

     Rinkėjų vardu klausiu, Mere, ar faktai, paminėti kontrolierės išvadose, gali byloti apie skaidrų vadovavimą? Laukiame Jūsų viešos ataskaitos, kur išleidote per šimtą tūkstančių eurų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. To skaitau sako:

  Turbūt norėjai parašyti ne „hvatkę“, o „chvatkę“. Tada esi teisus, nes tas žodis yra rusiškos kilmės ir nuo žodžio „chvatatj“ – griebti.

 2. skaitau sako:

  negeda tokia mere tureti,turi hvatke.stiprybes jums.aciu.

 3. Nu Robinai sako:

  Brangioji nu tipo brangiai kainuoja:)))

 4. Robinas sako:

  Ką ką tokią„ brangiąją”.

 5. įtariu sako:

  Įtariu, kad 2018 bus Adventur parodoje stendas reprezentuojantis mūsų brangiąją merę, juk tiek daug nuotraukų bei publikacijų tiek rajoninėje tiek respublikinėje spaudoje, taigi tik spausdink ir kabink, ir įtariu, kad turizmas Širvintose atsigaus?

 6. Ignas Širvintiškis sako:

  Teisingai sako tarybos narys K.Pakalnis apie netinkamą reprezentacinių lėšų naudojimą. Tarybos nariams reikia daugiau analizuoti mūsų mokesčių mokėtojų pinigų naudojimą. Žmonės turi daugiau žinoti.
  O aš atsiprašau internautų už savo klaidą – rašiau, kad reprezentacijai skirta trys šimtai tūkst. litų. Sunku susigaudyti tose biudžeto pinklėse. Dabar žinome, perskaitę dalykišką straipsnį.

 7. to aš sako:

  Viskas tvarkoje su tuo išėjimu iš partijos. Širvintose kaip ir Druskininkuose, ar Pagėgiuose… Ne partija savivaldybę valdo, o meras su jam pritariančiais. Tik po penkių metų (2023 metais) mūsų rinkėjai gal ką pakeis.

 8. turistas sako:

  Šią žiemą “Širvis” nedalyvavimą turizmo parodoje jau palietė. Taip pat pamenu, kad savivaldybės “senoji” valdžia parodoje yra dalyvavusi. Nuo 2016 metų – nedalyvaujama. Būčiau patenkintas, jeigu lažybas pralaimėčiau.

 9. Įtariu sako:

  Įtariu, kad apie Adventur parodas mūsų brangioji merė net nežinojo? Na dabar dėka Kęstučio sužinojo?

 10. turistas sako:

  Manau, kad tradicija nebus sulaužyta. Lažinuosi, kad Širvintų savivaldybė sausio mėnesį parodoje ADVENTUR 2018 nedalyvaus.

 11. Štai... sako:

  atsiprašau Joniškio savivaldybei…

 12. Štai... sako:

  Vilkaviškio rajonui gresia tiesioginis valdymas… Paskaitykite šios dienos (27 d.) 15 min. Situacija panaši.

 13. Moteriškas kaprizas sako:

  Kaip ten merė per gyventojų susitikimą sakė? Į Kaprizą eisiu tiek, kiek reikės.

 14. Re prėzen tacija sako:

  Pasikalbam mes su vyrais darbe. Atidirbi visą mėnesį už minimumą. Pareini namo, žmona su vaikais žiūri, kažko tikisi. Išgeriu stipraus alaus, pasiimu nuo stalo laikraštį, nes ant jo daugiau nieko nėra, paskaitau. Pasimiršta visi rūpesčiai. Ir toks gerumas užlieja širdį. Gražu. Tegul pavyduoliai ir skundikai springsta tais pinigais. Negi gaila. Pasižiūrėkit, kokia graži. Niekas daugiau tokios neturi. Pasižiūriu pro laikraščio kraštą į saviškę, ir laikraščiu užsidengiu. Nėra ką lyginti su JA. Ir nėra ko bastytis po turizmo parodas. Jūs pasižiūrėkit Misis Lietuvos merė vakarėlį…

 15. Nainai sako:

  Kur kur… Galimai juk Manikiūras, pedikiūras, bikinio srities tobulinimas o kur dar kirpykla? O dar bevertės dovanos prazektoriai, tušinukai juk kainuoja ant jų parašyti Širvintų savivaldybė, čia juk ne šuns pypas juk,

Jūsų komentaras:


šeši + du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt