Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme. Už kiek?    Į statybų leidimų išdavimą bus įtraukta visuomenė     Sveikiname Rimą Buloną    Aštuoniolika šeimų gyvena įkurtuvių nuotaikomis    Sveikiname Janiną Voleišo   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Prasideda rinkiminė kampanija. Ar jau pastebėjote politikų suaktyvėjimą? Ar sulaukiate reklamos?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +4°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
2018 lapkričio 19 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Musninkų biblioteka švenčia 80 metų jubiliejų (VIDEO)

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video autorės /

 Jei žmogus turi ateitį, ją turi ir knyga. Juk sykį išmokę

ieškoti knygose džiaugsmo ir paguodos, mes be to nebegalime

apsieiti. Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir

druska. Ir taip bus, kiek mes beišrastume įmantrių kasečių,

televizorių, kompiuterių ar kitų pakaitalų… / Astrida Lingren /

      DSC_0020 Biblioteka kaime – tai kultūros židinys, skleidžiantis šviesą, jungiantis įvairių kartų, požiūrių ir pomėgių žmones bendravimui ir darnai.

        Kaimo biblioteka – bendruomenės gyvavimo centras, kuriame galima sužinoti naujausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, rasti reikiamą informaciją, mėgstamą knygą. Tai erdvė, kur ne tik giliname savo žinias, bet ir keičiamės jomis su kitais, galime patenkinti savo poreikius.

         DSC_0092Jau aštuoniasdešimt metų Musninkuose veikia biblioteka. Į ją nuolat užsuka vaikai ir jaunimas, jų tėvai ir seneliai. Čia nuolat jų laukia bibliotekininkė. Šiuo metu Musninkų bibliotekoje dirba Janė Rolienė, kuri ir sukvietė visus prisiminti bibliotekos istoriją, padėkoti aktyviausiems skaitytojams ir pagalbininkams. Janinai renginį vesti padėjo jaunasis bibliotekos skaitytojas Rokas Gatelis. Gražiais kūriniais stebino Musninkų jaunimas: Neda Černiauskaitė skambino kanklėmis, Greta Paulauskaitė dainavo ir grojo gitara. Steponas Mažrimas skaitė eiles „Sena knyga“, Audronė Janušauskienė „Nauja knyga“. O šventę vainikavo Domanto Rolio atliekamos dainos.

    DSC_0076  „Biblioteka – ne vien knygos ir spauda. Tai ir parodos, knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais, edukaciniai užsiėmimai,  taip pat kompiuterinio raštingumo mokymai – kiekvienas čia gali rasti kažką įdomaus.

       Bet asmeniškai man, biblioteka ir darbas bibliotekoje, visų pirma  – žmonės, jų interesai, bendravimas, lūkesčiai. Malonu, kai žmogus atėjęs į biblioteką pirmą kartą, į ją sugrįžta vėl ir vėl. Gera , kai su lankytojais randi bendrą kalbą. Kai žmogus ne tik ateina susimokėti mokesčių , pasiimti knygų, bet užeina paklausti ,, kaip gyveni? Kas naujo?‘‘ ateina  pasišnekėti, pasiguosti, paprašyti patarimo ar duoda gerą mintį naujiems darbams. Labai džiugu, kad pasibaigus pamokoms moksleiviai užbėga pasidžiaugti geru pažymiu, ar pasiguosti dėl nesėkmės mokykloje. Tada supranti, kad bibliotekininkė ir biblioteka kaimo žmogui yra svarbi ir reikalinga.“ – susirinkusiems kalbėjo Janė Rolienė.

      DSC_0004Padėkos įteiktos organizacijoms ir žmonėms, kurie visus šiuos metus buvo su biblioteka, kurie parėmė, patarė, padrąsino, padėjo renginiuose bei darbuose: Musninkų seniūnijai, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai, Musninkų vaikų dienos centrui ,,Aitvarai‘‘, Filomenai Vaicekauskienei; skaitytojams: suaugusiems: Gražinai Markevičienei, Aušrai Urbonavičienei, Marytei Galvosienei; vaikams  Emai Žukauskaitei, Karinai Mėlinavičiūtei, Rokui Gateliui.

      Merė Živilė Pinskuvienė savivaldybės padėką įteikė Musninkų bibliotekos bibliotekininkei Janei Rolienei. Merė taip pat padėkojo bendruomenės Spindulys vadovui Alvydui Roliui už neįkainojamą indėlį saugant ir puoselėjant kultūrą Musninkuose.

       DSC_0063 Svečiai čia pat galėjo apžiūrėti Musninkų bibliotekos istoriją pasakojančius plakatus ir senuosius nuotraukų albumus.

Iš Musninkų bibliotekos istorijos

        Musninkų bibliotekos bibliotekininkė Janė Rolienė pasakojo, kad Musninkų biblioteka pradėjo veikti 1937 metais, kovo mėnesį. Pirmoji bibliotekininkė dirbusi čia kelerius metus buvo mokytoja  Anelė Kilijonaitė.

       Pokario metais ši biblioteka buvo vienintelė Musninkų valsčiuje. 1947 metais biblioteka atsirado ir Čiobiškyje, vėliau Kernavėje, Vindeikiuose, Vileikiškiuose ir dar keliuose kaimuose, kurie iki 1950 metų priklausė Musninkų valsčiui. Dabar Musninkų seniūnijoje veikia 2 bibliotekos: tai Musninkų ir Vileikiškių.

     Per šitiek metų keitėsi bibliotekos vieta ir darbuotojai. Į apylinkės tarybos (dabar seniūnijos) patalpas biblioteka persikėlė 1967 metais. Taigi šiemet sukanka 50 metų kai biblioteka yra tose pačiose seniūnijos patalpose.

    DSC_0085Per 80 bibliotekos gyvavimo metų, keitėsi ir bibliotekos darbuotojai. Joje dirbo Stefa ir Aldona Marcinkevičiūtės, Jadvyga Valantavičiūtė, Elena Kizelienė, Vaidutė Labeckienė, Dalia Baškevičienė. Daugiausiai savo darbo ir gyvenimo metų Musninkų bibliotekai, nuo 1965 iki 2002 metų (37 metus) atidavė ilgametė bibliotekos darbuotoja Apolonija Prielgauskienė. Šių metų gegužę, ji iškeliavo anapilin.

     2003 metais Musninkų  bibliotekos patalpose savo vietą surado 3 kompiuteriai, iš projekto ,,Viešojo interneto prieigos taškai‘‘. Lankytojai pradėjo naudotis ne tik čia sukauptomis knygomis ir periodiniais leidiniais, bet ir internetu. Šią paslaugą ypač pamėgo jaunieji bibliotekos lankytojai. 2009 metais modernizuota viešoji interneto prieiga, gauti dar 2 kompiuteriai iš projekto ,,Bibliotekos pažangai‘‘.

    Bibliotekoje tarp knygų ir laikraščių galima rasti ir Amerikos lietuvių laikraštį „Draugas“, kurį nuolat dovanoja iš Musninkų kilusi Marija Remienė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Sveikinu sako:

  Sveikinimai musninkiečiams

 2. Na taip sako:

  Na taip, rinkimai artėja, keičiama bendravimo taktika, pataikavimas, dovanėlės, apsikabinimai, pažadai ir t.t.Lyg nieko nebuvo, lyg nieko kažkada neatleido, lyg nieko kažkada neapkentė, na tiesiog lyg niekas nieko neatsimena, va taip staiga viskas lyg naujai? Oi kiek džiaugsmo- pamalonino savo buvimu ir dėmėsiu. Svarbiausia nusifotografavo, įsiamžino su nuostabiuoju maišeliu dovanų, tai liks istorijai ir bukletui naujiems rinkimams. Va tiesiog šiai dienai taip naudinga…Kaip dabar madinga sakyti – Viešieji ryšiai, O kur nuoširdumas ir tiesa???? Ai juk tai bereikšmiai dalykai?

 3. Logikai sako:

  Rinkimai artėja, reikia jau pradėti pataikauti

 4. ir ko čia piktintis? sako:

  Geros akys dūmų nebijo. Apdergė, po to padėkojo, na ir ko čia piktintis ar stebėtis

 5. Pritariu sako:

  Pritariu logikai. Kam gi gerą darbuotoją reikėjo atleisti? Atsakau – kad atsilygintų nespecialistei, aktyviai dirbusiai rinkimų metu ir „užsidirbusiai “darbo vietą. Jos „darbo“ metu biblioteka buvo daugiau uždaryta…

 6. Logika sako:

  Gerai Širvintų rajone. Pati atleidžia, šmeižia, o teismui grąžinus padėkas teikia. Iš kur tiek naglumo?

Jūsų komentaras:


penki × šeši =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt