Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme. Už kiek?    Į statybų leidimų išdavimą bus įtraukta visuomenė     Sveikiname Rimą Buloną    Aštuoniolika šeimų gyvena įkurtuvių nuotaikomis    Sveikiname Janiną Voleišo   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Prasideda rinkiminė kampanija. Ar jau pastebėjote politikų suaktyvėjimą? Ar sulaukiate reklamos?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +3°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +4°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
2018 lapkričio 19 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Teisme ginamas viešasis širvintiškių interesas

DSC_0008/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Paskelbus informaciją apie Viešųjų pirkimų tarnybos inicijuotą Viešojo intereso gynimą prieš Širvintų rajono savivaldybės administraciją dėl Sporto komplekso,  pasipylė komentarai, kad opozicija „eilinį kartą apsiskundė, kad ji kenkia rajonui“.

     Po tokių komentarų nebandome nieko teisinti, tačiau tiesą sužinoti norime.

     Šiandien skambiname kiekvienam Tarybos nariui opozicijoje ir klausiame, kaip vertina pradėtą Viešojo gynimo bylą prieš Savivaldybę ir ar pats Tarybos narys yra kažkaip susijęs su šia byla.

images (2)KĘSTUTIS PAKALNIS

       Nesu savo rajono priešas ir visada balsavau už šito objekto atsiradimą. Aš kaip tik labai džiaugiuosi, kad rajone sparčiai atsiranda tokio pobūdžio objektai, kaip Sporto kompleksas. Bet esu tikras, kad visi projektai gali ir turi būti vykdomi skaidriai. Mes, opozicija, tarybos posėdžiuose ne kartą esame įspėję merę ir valdančiąją daugumą, kad jie atidžiau vykdytų viešuosius pirkimus. Nes per skubėjimą padarytos klaidos gali brangiai kainuoti rajono biudžetui. Labai gaila, kad mūsų įspėjimai vadinami trukdymu. Aš asmeniškai nieko nežinau apie jūsų minimą bylą. Iki jūsų skambučio net nežinojau, kad apskritai ji yra iškelta. Neturiu informacijos, kas galėjo skųstis ar tikrinti.

VYTASVYTAS ŠIMONĖLIS

     Tikrai dėl šito reikalo mes nesikreipėme. Kad pirkimas atliktas blogai, išsiaiškino VPT. Jie jį atrinko. Galėjo atrinkti net ir anksčiau, tada, kai jis buvo patalpintas VPT sistemoje. (Tai jau tuomet Jūs matėte pažeidimus? – KN) Na kaip, pažeidimais to vadinti negaliu, nes man tokia teisė nesuteikta. Pavadinčiau neatitikimais. Taip, neatitikimų tikrai buvo, o šiandien aišku, kad jie išaugo į pažeidimus, dėl kurių kreiptasi į teismą. Kiek aš žinau, patikrinus, buvo pateikta išvada, kuri berods gegužės mėnesį paskelbta VPT tinklalapyje. Savivaldybė per dešimt dienų turėjo atsakyti. Matyt, pastabos buvo ignoruojamos, nežinau šitų reikalų. Ir nežinau nieko dėl teismo. Sužinojau tik šįryt perkaitęs „Krašto naujienas“ ir labai nemaloniai pasijutau. Tačiau manęs nenustebino tokia eiga. (Pasitikslinu, opozicija šituo klausimu nebuvo rašiusi skundo? – KN). Opozicija niekur nesikreipė dėl šio klausimo. Tikėjomės, kad bus išgirstos mūsų pastabos ir neatitikimai ištaisyti.

DSC_0007

    Savivaldybei reikėjo labiau pasirengti tokio projekto įgyvendinimui. O nežadėti neturint pinigų tokį didelį projektą įgyvendinti per dvejus metus. Abejoju, kad tas, kas pasirašė tokią sutartį, buvo tinkamai pasirengęs. Neturint visos sumos tai per mažas laiko tarpas projekto įgyvendinimui. Tą turėjo žinoti ir suprasti abi sutarties pusės.

JŪRATĖ ŠIUKŠTIENĖ

      Aš pasisakau už tai, kad baseinas būtų ir būtų pastatytas naujas Sporto kompleksas. Tačiau manau, jog reikėtų siekti, kad visi projektai būtų vykdomi taip, jog nereikėtų teismų. Nesu pasirašiusi jokio skundo dėl Sporto komplekso ir nežinau, kad kas būtų parašus rinkęs.

VIDMANTAS MATEIKA

V.Mateika

       Dėl rašto Viešųjų pirkimų tarnybai. Vyko daug diskusijų, komitetuose ir per Tarybą merę ne kartą įspėjome dėl VPT taisyklių nesilaikymo. Tad apie galimus pažeidimus tikrai žinojome ir niekuo nenustebome, kad juos rado atitinkamos tarnybos. Tačiau skundo tikrai nepasirašiau ir niekas nekvietė pasirašyti. Mes apsiribojome įspėdami merę. Labai gaila, kad sustabdyti darbai, kurie yra pradėti. Juo labiau, kad neaišku, kokiam terminui. Apmaudu ir gaila, kad tai vyksta. Mes visada norėjome ir tai viešai akcentavome, kad darome šiek tiek lėčiau, bet galutiniame rezultate gautųsi greičiau.

     Dėl VPT išsakytų pastabų, dėl laimėjusios įmonės konkurso, dėl nesilaikomų viešųjų pirkimų rekomendacijų, dėl objekto pirkimo darbų kartu su projektavimu, mes savo pastebėjimus sakėme, tačiau mūsų, kaip opozicijos, niekas neišgirdo. Nepripažinti klaidų, kurias jie padarė, o klaidoms iškilus į paviršių, viską sukabinti ant opozicijos – labai negražus poelgis ir, manau, kad parodo tikrąjį mūsų valdžios politinį veidą. Jei padarei klaidą, pripažink ir stenkis ją ištaisyti. Šiandien darome (savivaldybė) begalę klaidų. Aš nenustebsiu, jei atitinkamos tarnybos ir toliau gilinsis.

    Dirbkime kartu, sąžiningai. Kiekvienas mūsų turi savo nuomonę ir žodį, tad įsiklausykime vieni į kitus. Mes niekada nesakėme, kad rajonui būtų blogiau. Mūsų sakomos pastabos yra tam, kad valdantieji išgirstų ir nedarytų klaidų. Šiandien matome pirmus skubotų, netvarkingai priimtų sprendimų žiedelius. Su nerimu laukiu šių darbų vaisių. Nesivadovaukime kažkokiais džiunglių įstatymais. Yra įstatymas, gal ne visai tobulas, bet mes privalome juo vadovautis. Juo labiau, kad kalbant apie viešuosius pirkimus, yra aiškiai pasakyta, kad  pastato projektavimo ir statybų darbus geriausia pirkti atskirai. Taip galima sutaupyti iki 25 % projekto vertės. Tai yra milžiniški pinigai. Nežinau, kodėl rajono valdžios moterims nereikalingos tos lėšos, tačiau man, kaip  Tarybos nariui, tai yra svarbu.

DSC_Jono-PJONAS PURVANECKAS

     Ne, nei aš asmeniškai, nei su opozicija jokio skundo nerašėme. Viešojoje erdvėje mačiau informaciją, kad VPT sustabdė Sporto komplekso statybas. Savivaldybė gavo pranešimą, kad turi pateikti pirkimo dokumentus. Ir, matyt, nepateikė. Natūralu, jei savivaldybė neatsakė į Viešųjų pirkimų tarnybos klausimą, tai jie galėjo ir kreiptis į teismą. Čia ne naujiena. Jie taip daro. Man savo darbinėje praktikoje teko kelis kartus dalyvauti tokio pobūdžio teismuose. Aš esu už sporto kompleksą normaliomis kainomis. Kaina yra gerokai užkelta. Be to, neteisingai atliktas pirkimas ir nėra sąmatos. Be to, Širvintose jau yra vienas sporto kompleksas – baseinas. Reikia galvoti, ką su juo darysime.

*****

     Paklausimą apie Sporto kompleksą išsiuntėme ir Viešųjų pirkimų tarnybai. Teiravomės ne tik, kokie pažeidimai užfiksuoti, ir kokia kreipimosi į teismą priežastis, bet pasiteiravome ir dėl skundo iš opozicijos. Ar toks buvo? Ką atsakys VPT, sužinosime pirmadienį.

      Skelbiame nuorodą, kur galima rasti VPT išvadas. Ieškoti -> 2017 m II ketvirtis, pagal datą ir perkančiosios organizacijos pavadinimą, 2017-04-26 išvada Nr. 4S-1344

http://vpt.lrv.lt/lt/ukio-subjektu-prieziura/isvados-ataskaitos/viesieji-pirkimai-atliekami-pagal-lr-viesuju-pirkimu-istatyma-1/vertinimo-isvados/2017-m-1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

36 Komentarai (-ų)

 1. Žinančiam sako:

  Taigi va, prieš įstatymą visi lygūs, net VPT. O jūsų badymas pirštais į jų klaidas primena vaikų darželį… ne mano vieno kelnės šlapios…. Jų pareiga tikrinti, kreiptis į teismus, jie tai ir daro. Labai tikiuosi, kad savo darbą atliks sąžiningai ir bezpridelas, nerandu lietuviško atitikmens šiam žodžiui, vieną kartą Širvintose baigsis. Neteisėti atleidimai, neatsakymai į pareiškimus, nepagarba žmogui ir kolegoms tarybos nariams, bet kaip parengti viešieji pirkimai, astronominės sumos už menkiausius darbus, savų sukišimas į visus įmanomus postus, darbuotojų nekompetencija ir įžūlumas, nesibaigianti savigyra… kiek gi galima.

 2. Žinantis sako:

  Tas pats Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad Viešųjų pirkimų tarnyba pati sudarė kelionių organizavimo sutartį, pažeisdama imperatyvųjį teisinį reguliavimą: “Būtent ieškovo pareikšto ieškinio pasėkoje Viešųjų pirkimų tarnyba, iš teismo gavusi ieškovo pareikštą ieškinį su informacija apie UAB „Daigera“ neatitiktį kvalifikacijos reikalavimui, nustatytam Pirkimo sąlygų 3.1.5 punkte, iniciavo sutarties nutraukimą; ieškovo iniciatyva imperatyvioms normos prieštaraujanti sutartis buvo nutraukta“.
  Tad kokią moralinę teisę turi VPT skųsti kitas teisėtas sutartis? Tegul D. Vilytė pirmiausiai susitvarko savo kieme!

 3. kaunasi sako:

  Nusibodo matyt i vilniu dirbt vazinet…

 4. valio sako:

  valio- kelios dienos atostogų visiems savivaldybėje. Kelios dienos be įtampos, be panikos, be baimės, be išsidirbinėjimų

 5. Atostogų sako:

  Manes tai neišleido atostogų, o pačios tai išlekė.

 6. dar nepaminėta sako:

  Investicijų skyriaus vedėjos Dovilės Audėjūtės atostogų laikotarpis taip pat sutampa!

 7. Pavargo dar sako:

  ADMINISTRACIJOS DIREKTORĖS INGRIDOS BALTUŠYTĖS-ČETRAUSKIENĖS DARBOTVARKĖ

  Kasmetinės atostogos nuo 2017-11-07 iki 2017-11-17.

 8. Pavargo sako:

  MERĖS ŽIVILĖS PINSKUVIENĖS DARBOTVARKĖ

  Nemokamos atostogos nuo 2017-11-08 iki 2017-11-15.

 9. ? sako:

  O ką gali prisiūlyti toms, kurios mato ir girdi tik save ir gėrisi tik savimi? Tarp kitko, o ką Jūs siūlote?
  Kiek buvo siūlyta pasinaudoti kol kas gaunamais pinigais iš Europos ir sutvarkyti miestelio daugiabučių aikšteles, įvažiavimus į jas, bet…. manau , kad tokiomis kainomis ir taip vykdant viešuosius pirkimus bei „kūrybiškai ir apgalvotai vykdant įstatymus“ tiems dalykams pinigų neliks.

 10. Abiem pusėm sako:

  Labai būtų malonu, kad opozicija ne tik klyktų, bet ir siūlytų problemų sprendimo kelius geresniam gyvenimui Širvintose. O dabar tik vaizdelis kaip pozicija su opozicija mušasi dėl lovio ir kurios klanas grobstys ir valdys viešuosius finansus. O tarp komentatorių-liaudies gynėjų, kad ir šiame KN, tai irgi tas pats vaizdelis- mušasi buvusieji su dabartiniais, tik su viena mintimi- kas kaltas, o kas kaltesnis. Deja abejose pusėse tik pikti ir kerštingi žmogeliukai, kurie mąsto tik apie save, bet ne apie dorą ir paprastą Širvintų rajono gyventoją. Susimąstykit gerbiamieji kol dar visi iš rajono neišsilakstė.

 11. po to sako:

  kai stebuklingai dingo- nedingo mokykliniai merės popieriai,po to, kai stebuklingai amnezija ištiko gerbiamas pedagoges, po to, kai tos pačios pedagogės ėmė apdovanojimus iš kai kieno rankų, nebekyla noras diskutuoti apie inteligentiją. Po šitokių dalykų jautiesi labiau gavęs šlapiu skuduru per snukį, negu po aferų- neaferų su pirkimais- nepirkimais.

 12. Savaitgalio anekdotas apie inteligentus sako:

  Klausimas: ar galima laikyti inteligentu žmogų, kuris neskaitė Dostojevskio ir Šekspyro?

  Atsakymas: Galima, bet tik tuo atveju, jeigu jo kūrinius skaitė Dostojevskis ir Šekspyras…

 13. Matom sako:

  Ne kiek ir turim šiandien tos tikros inteligentijos rajonėlyje. Kodėl sakau „tikros“? Todėl, kad tikras inteligentas yra visų pirma apsiskaitęs eruditas, puikiai besiorientuojantis bent jau jei ne pasaulio, tai savo valstybės visuomeniniame gyvenime. Komentuojantis „to Adomas“ yra iš dalies labai teisus. Tačiau kas link opozicijos vertinimo, tai ne visai. Juk klausomės posėdžių, skaitome jų straipsnius, viską, ką jie kelia į viešumą, yra tiesa.
  Tiek, kiek rajone daroma žalos, pilnai užtektų argumentų merės interpeliacijai, bet po visų teisinių dalykų galutinį sprendimą visvien priims sava kišeninė dauguma.

 14. Monika sako:

  dabartinės pozicijos nematau nei veido,nei nuomonės,nei pažiūrų.matau tik viena: pagal komandą pakeltą ranką.Toks jausmas,kad ten sėdi robotai užprogramuoti vienam veiksmui:kelti ranką,nes daugiau jokių funkcijų nepastebėjau.

 15. To tikrai sako:

  Gal blondinės, prieš sėsdamos į kaliuzę, nutarė dar pasideginti?

 16. To adomas sako:

  Gerbiamasis, rajono opozicija, beje kaip ir pozicija yra apgailėtina. Vieni trūk plyš kaišioja visur bukus , bet savus, o kiti rėkia, vien tam, kad rėktų. O rezultatas- vargšas Širvintiškis niekam nereikalingas. Abiem pusėm reik tik valdžios ir babkių.Labai gaila, kad rajono intelegencijos žiedas pasitraukė iš aktyvios politikos, o visas gabus jaunimas ar vidurinioji karta emigravo iš rajono

 17. adomas sako:

  Stasei ir kitiems, ne visada opozicija gali iš karto pasakyti, kas yra padaryta ir kas daroma. Tai trukdytų…. Palaukite ir tuoj viskas paaiškės. Nekaltinkite opozicijos jinai dirba, nemiega, vardan mūsų rajono, žmonių. Turėkite kažkiek kantrybės ir daug ką sužinosite.

 18. Tikrai sako:

  Opozicijai nera ko teisintis,kas skunde,nes neismaneliai vistiek nesupranta.O blondiniu nervai jau neatlaiko iturkija nudūmė,ir DP susirinkime tarybos šnd nedalyvaus reik poilsio,nemiga kankina,migrena ir košmarai.

 19. Stasė sako:

  Atleiskit, jei teisingai atsimenu, tai viešąjį interesą pas mus gina prokuratūra. Opozicijai tereikia kreiptis ten ir pateikti viską, ką turi. Teismai įrodė, kad yra nepriklausomi, manau ir prokurorai nepaves. Ponas Kontrimavičius dabar gi advokatas, o gal ir nagrinėtų ne širvintiškiai, siekiant išvengti interesų konflikto. Pečiulienės vyras dirba, o gal jau dirbo? savivaldybės įmonėj. Taigi, bures aukštyn ir ginkit savo, kaip deputatų vardą, jei nenorit būt nurašyti kartu su visais dp rankų kilnotojais ir kūrybiniais įstatymų taikytojais.

 20. Teismai sako:

  Gerai valdžiai teistis, kai advokatus iš savivaldybės babkių apsimoka. O opozicionieriams teks savo kišenes purtyt. Va todėl turime visi suremti pečius, sudėti reikiamą sumą, kad jie galėtų samdyt advokatą ir ginti viešąjį interesą.

 21. Stasė sako:

  O brangieji, kaip svajoju apie tiesioginį valdymą, nes visa ši košė užkniso negyvai. Kiek galima rajono biudžeto pinigais taškytis į kairę ir į dešinę ir už tai neatsakyti. O jus ponai opozicionieriai čia teisinatės, kad nesiskundėt. Jei atstovaujat mane, tai blogai darėt, kad nesiskundėt, matydami tokius pažeidimus. Seniai reikėjo kreiptis dėl viešojo intereso gynimo ir žalos atlyginimo iš kaltų asmenų, dėl visų neteisėtų atleidimų ir kitų neskaidrių reikalų. O jei tingit, tai sekančiai kadencijai nekandidatuokit, užleiskit vietas savo partijų jaunimui. Blogiau tikrai nebus.

 22. Naktibaldukui sako:

  Ačiū, kad viską išaiškinote tiems, kurie nenori suprasti straipsnio prasmės, (įpatingai bukiems), manau gal nors kiek aiškiau jiems pasidarė?

 23. ! sako:

  Bet gi merė nekalta, parašo juk niekur nedėjo.

 24. adomas sako:

  Nu pagaliau nors kartą pradės uodegos degti, nes į viską jos žiūri ,,p “. taigi kvepia euriukai, todėl taip skubama, o paskui nors ir tvanas. Tai va, kaip rūpinasi rajono žmogeliais ir savo kišenėmis, kitaip nesuprasi niekaip. Poniutės įstatymai galioja visiems tame tarpe ir Jums, kadangi Jūs jų nesilaikote, tai privers šiame pirkime. dar mažai neteisėtai atleistų darbuotojų grąžinta į darbą, didžiules pinigų sumas sumokėta darbuotojams, advokatams, kurie nieko nepadarė bylose, nes kvalifikuoti teisėjai priėmė teisingus sprendimus, atsisuka lazda kitu galu.

 25. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  2016-08-16 raštas Nr. (16.13)-13-2334 pasirašytas vienasmeniškai Perkančiosios organizacijos direktorės, o už finansus atsakingo asmens parašo nėra, be to jame nepateiktos pagrįstos aplinkybės

 26. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  Atsižvelgdama į nustatytus Įstatymo pažeidimus, nurodytus šios vertinimo išvados II dalyje, imperatyvioms Įstatymo nuostatoms prieštaraujanti 2016-08-23 rangos sutartis Nr. S-274, Tarnybos nuomone, turėtų būti nutraukta, ir, esant poreikiui, organizuojamas naujas viešasis pirkimas, vadovaujantis Įstatymo nuostatomis.

 27. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  sudėjus gauname sumą didesnę nei reikalaujama konkurse

 28. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  Pirkimo sąlygų 2 lentelės 8 punkte nurodytas kvalifikacijos reikalavimas, kad „Tiekėjo per pastaruosius 3 metus iki pasiūlymo pateikimo termino pabaigos vidutinė metinė darbų, susijusių su visuomeninės paskirties pastatų statyba, apimtis turi būti ne mažesnė kaip 10 000 000,00 Eur (be PVM)“, neatitinka Įstatymo 36 straipsnio 1 dalies 1 punkto nuostatos, kuria vadovaujantis, Perkančioji organizacija turėtų prašyti vidutinės metinės darbų apimties per pastaruosius 5 metus.

 29. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  Pažymėtina ir tai, kad Tarnyba 2017-02-06 raštu Nr. 4S-394 prašė Perkančiosios organizacijos pagrįsti šį kvalifikacijos reikalavimą, tačiau Perkančioji organizacija jo nepagrindė

 30. naktibaldukas sako:

  Cituoju VPT išvadą:
  Kvalifikacijos reikalavimas turėti konkrečių parametrų baseino projektavimo sutartį yra nepagrįstas ir dirbtinai riboja tiekėjų konkurenciją. Be to, pažymėtina, kad Perkančioji organizacija kvalifikacijos reikalavimą dėl konkrečių parametrų baseino kėlė tik projektuotojams, tačiau tokio baseino parametrų statybos patirties nekėlė nei rangovui, nei specialistams.

 31. Skaitytojas sako:

  Na ką neišdegs ši kartą opozicijos apkaltint

 32. Prisiminkim šūkį sako:

  Mes galim tai, ko negali kiti!

 33. Pažeidimai sako:

  Nu nekuklūs pažeidimai. Kodėl nebandė ištaisyt? Ko tikėjosi?

 34. Smalsu sako:

  Labai smalsu, ką atsakys ta tarnyba. Gavo skundą, ar ne. Jei ne, ką tada sakys mėlynieji?

 35. stilius sako:

  toks stilius- stveriam, darom, gerai žinom, brangiai mokam. suveiksim, padarysim, išsisuksim. O jei kas- opozicija su pagaliais kalta.

 36. Jau sako:

  Šitoms „darbininkėms” už kiekvieno kampo priešai vaidenasi. Pačios pridirba, o paskui rėkia kad dvokia.

Jūsų komentaras:


penki − = vienas

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt