Kiaukliuose įsikūrė "Katės namai"    Eglutės įžiebimas Kernavėje    Širvintų vaikų dienos centro projektas    Piešinių konkurso finalas Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje    Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda atstovavo Lietuvai Euroscolos renginyje Strasbūre   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +1°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 11 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Merė giriasi, kad šilumos kaina sumažėjo, bet rajonas iš trečios vietos krito į šešioliktą (VIDEO)

UAB “Širvintų šiluma” darbo diena 2014 m. Foto N. Tuškevičienė

UAB “Širvintų šiluma” darbo diena 2014 m.
Foto N. Tuškevičienė

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video autorės /

      Dar gerokai prieš Tarybos posėdį merė Živilė Pinskuvienė gyrėsi, jog Širvintose mažėja šilumos kaina. Iš kur merė žinojo, kaip balsuos Taryba – nėra žinoma. Gal tai kokios mums nežinomos galios. O gal elementarus susitarimas arba nurodymas, kaip reikia balsuoti. To nežinome ir negalime žinoti. Tačiau įvyko Tarybos posėdis ir išties, valdančiųjų balsais nutarta keturiomis šimtosiomis cento sumažinti šilumos kainą (0,04 ct/kWh).

     Aiškinamajame rašte teigiama: „UAB „Širvintų šiluma“ šilumos kainos dedamųjų galiojimo metu dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro kainų skirtumo laikotarpiu nuo 2014 m. liepos 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. gavo 10,0 tūkst. Eur papildomų pajamų, kurias paskirsčius 12 mėnesių baziniam realizuotam šilumos kiekiui, šilumos kaina mažėja 0,04 ct/kWh. “

     Žinoma, keturios šimtosios cento yra labai mažai, tačiau merei leidžia girtis atpigimu. Gera girtis, kad kainos krito, jei prieš tai jos ženkliai kilo.

Vincas Jasiukevičius. KN archyvas

Vincas Jasiukevičius. KN archyvas

Buvome treti mažiausiai mokantys už šilumą

      Visai neseniai buvome Lietuvoje trečia savivaldybe, iš mažiausiai mokančių už šilumą. Tai buvo tuomet kai rajonui vadovavo tie vadovai, merės vadinami blogais, nieko nedariusiais.

       Nuo 2014 metų spalio 1 d. Širvintose 1 kWh šilumos kainavo 18,70 ct. Palyginimui pateikiame keleto rajonų kainas: Anykščiai – 27.87 ct, Pakruojis – 27,87 ct, Biržai – 28,31 ct, Vilkaviškis – 27,89 ct, Šalčininkai – 29,45 ct, Prienai – 33,26 ct, Joniškis – 30,38 ct, Akmenė 27,87 ct. Mažiau už širvintiškius mokėjo tik du rajonai: Molėtai – 18,43 ir Utena 16,58 ct. Tuomet apie kainas rašiau straipsnį: http://krastonaujienos.lt/2014/11/sirvintose-busto-sildymo-kaina-viena-maziausiu-lietuvoje/ Meras Vincas Jasiukevičius teigė, kad „savalaikiai projektai, katilinės rekonstrukcija, kondensacinis ekonomaizeris leidžia nemažai sutaupyti. Džiugina ir „Širvintų šilumos direktoriaus Sigito Jozonio ūkiškumu: etatai nėra išpūsti, žmonių dirba tiek, kiek tikrai jų reikia, kuras perkamas ne sezono metu, todėl jis būna pigesnis. Žinoma, čia svarbu, kad „Širvintų šiluma“ turi savo automobilį kuro transportavimui ir sandėlius kuro saugojimui.“

Nauja valdžia – nauja kaina

       Tokiais puikiais rezultatais besididžiuojanti Širvintų rajono senoji valdžia ir perdavė naujai valdžiai su Ž.Pinskuviene priešakyje. Deja, ilgai laukti nereikėjo, šilumos kainos ėmė augti kaip ant mielių.

       Galbūt atsiras tokių, kurie pasakys, ko čia kabinėjiesi, juk viskas brango, tai ir šilumos kaina Širvintose ne išimtis. Taip, brango viskas. Tačiau, kodėl Širvintų kaina kilo labiau, nei tų rajonų, kurie moka mažiau už mus?

Kęstutis Pakalnis. KN archyvas

Kęstutis Pakalnis. KN archyvas

     Ir atsakymą prieš dvejus metus pateikė Tarybos narys Kęstutis Pakalnis: „Gyvenime būna stebuklų, tačiau tik ne tuomet, kai kalbame apie pinigus. Jei žmogus, vadovas, linkęs išlaidauti, pinigai linkę nykti. Kad ir kaip mėgintum kaišioti kiauras kišenes – ten švilpia vėjai. Ir gali kokiu tik nori vardu vadinti tai, ką darai ar ko nedarai, rezultatas vienas – vienur ištaškius pinigus, kitur turi juos „nuimti“.

Tokios įmonės, kaip UAB „Širvintų šiluma“ – tai iš žmonių surinkti pinigai konkrečiai paslaugai apmokėti. Be šilumos mūsų šalyje išgyventi sunku. Ir žmonės už šildymą atiduoda nemenkus pinigus. Tad tinkamai juos leisti – labai didelė atsakomybė. Iki šiol UAB „Širvintų šiluma“ daug dirbo žmonėms, taupė, rengė projektus, kad tik žmonėms būtų lengviau susimokėti už šilumą. Kiekvienas litas, po to euras buvo planuojamas ir naudojamas atsakingai. O prieš legendinę Širvintų miesto jubiliejinę šventę, kuri vyko šį pavasarį, mano žiniomis, bendrovė teigė gavusi „įsakymą“ iš tuo metu laikinosios merės Živilės Pinskuvienės skirti šventei tam tikrą sumą pinigų, nudirbti tam tikrus darbus.

     O juk iš niekur kitur UAB „Širvintų šiluma“ pinigų negauna, tik už parduotas paslaugas. Vadinasi už kiekvieną netikslingai išleistą eurą turi sumokėti  žmonės, kurie šildosi būstą iš miesto katilinės. “ Visas K.Pakalnio mintis apie Šilumos ūkio ir rajono vadovių neūkiškumą rasite čia: http://krastonaujienos.lt/2015/11/sirvintose-siluma-pabrango-gal-galetu-gerbiama-mere-raudonu-kilimu-ateiti-ir-pasiaiskinti-zmonems/

3 -> 8 -> 16

       Taigi, 2014 m. buvome treti mažiausiai mokantys už šilumą, 2015 – aštunti, o  2017 – šešiolikti. Žiūrint į statistiką, baisu net pagalvoti, kelinti būsime šios kadencijos pabaigoje.

   Juo labiau, kad iš pridėtų lentelių matome bendrą Lietuvos šilumos kainų statistiką. Ir ten akivaizdžiai pateikta, jog vidutinė šilumos kaina Lietuvoje pabanguodama krenta. Krenta visur, bet ne Širvintose.

    Plačiau kainas ir jų kaitą galite pasistudijuoti čia: http://www.regula.lt/Puslapiai/naujienos/2017-metai/2017-lapkritis/lapkricio-menesio-silumos-kainu-statistika-Lietuvoje.aspx

Vietoj epilogo

      Šilumos kainos kyla, tačiau Širvintų rajono savivaldybės patalpose šildoma taip, kad išbūti viduje neįmanoma. Tai liudija ir dauguma atidarytų savivaldybės langų, kuriuos užfiksavome iškart po lapkričio mėnesio Tarybos posėdžio. Beje, mūsų dėmesį į atvertus langus atkreipė praeivė močiutė, sakydama, kad „savivaldybėje visi užkaito, lauką šildo, va todėl ir žiema neateina”. Belieka prisiminti, kas apmoka savivaldybės patalpų šildymą…


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. taip.. sako:

  Taip šiluma pas mus išties brangi. Vilniaus kainos.

 2. Vytas sako:

  Tai tik problemų pradžia.
  Šilumos tinklų ir Komunalinės įmonės sujungimas nenaudingas nei Savivaldybei kaip akcininkei, nei gyventojams kaip paslaugų vartotojams. Išlaidas atskirti teoriškai galima, bet praktiškai – ne. Reiškia už tai mokės šilumos vartotojai. Situaciją tam tikrą laiką bus galima slėpti per vidaus sandorius, tai yra skirti pinigus Šilumos tinklams už miesto priežiūros darbu. Tačiau šie pinigai, tai visų mokesčių mokėtojų, ir tų, kurie malkomis šildosi.

 3. Ignas Širvintiškis sako:

  Kur matyta, visą lapkričio mėnesį buvo pliusinė temperatūra, tai naktį radiatoriai buvo karštesni nei dieną, sąskaitos -žvėriškos. Iš trečios vietos „pakilti“ iki šešioliktos – taip, buvusi valdžia „negebėjo“ taip dirbti….

 4. Zita sako:

  Ankstesnis šilumos tinklų vadovas pirmiausia žiūrėjo, kad kainos už šilumą būtų kuo mažesnės, o ne kaip greičiau aptverti katilinę tvoromis, todėl ir mokėjome mažiausią kainą. Tokių vadovų Širvintose dabar jau nėra, kurie galvotų apie žmogų, o ne apie save.

 5. sarkazmas sako:

  mūsų superinė valdžiukė žino ką daro, vat išpjaus aikštės medžius, ir šilumos kainos sumažės, nes malkų daug turės… norėjau ir aš pridėti cha cha, bet man graudu

 6. pritariu tai iš kaimo sako:

  Aš irgi kūrenu pati savo pečių. O jūs,gal po Trijų Karalių kurensite savo “eglutę”, kad išsimokėtumete už šiluma. Aš džiaugiuosi, kad protingi “miestiečiai” išsirinko “protingą vadę”. O kaimas yra kaimas, gali tik linksmai pasijuokti cha, cha, cha…

 7. Iš kaimo sako:

  Man tai kas, o miesčionys turite sumokėti už visas trinkeles, slides ir t.t. ir ne kur dėsites, patys išsirinkote tokią…….

Jūsų komentaras:


penki × šeši =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt