Kiaukliuose įsikūrė "Katės namai"    Eglutės įžiebimas Kernavėje    Širvintų vaikų dienos centro projektas    Piešinių konkurso finalas Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje    Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda atstovavo Lietuvai Euroscolos renginyje Strasbūre   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +1°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 11 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Merė su įstaigų vadovais kalbasi socialiniuose tinkluose

iš merės facoboko/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Po to, kai Širvintų rajone buvo apvogta viena savivaldybės tarnautoja, merė Živilė Pinskuvienė savo socialinio tinkle paskyroje įtūžo:

“Širvintų policijos viršininke Almantai Lukša, atverkite akis ir pradėkite dirbti. Širvintų rajone žmonės jaučiasi nesaugūs!

Šiandien negaliu tylėti, nes po šilčiausių jausmų sukėlusio paramos-labdaros vakaro apėmė tikras pyktis… Kol vakar paramos-labdaros vakare susirinkę žmonės aukojo kilniems darbams, vagys daužė langus ir plėšė jų namus! Ir tai vyksta nuolat, jau kurį laiką. Gyvename mažame miestelyje – aišku, kad tai daro vietiniai. Pažįstantys, žinantys, stebintys. Apie kokį saugumą galima kalbėti, kai į tokius įvykius policija žiūri pro pirštus! Kalbėjote apie tai, kad mieste reikalingos kameros palengvinti Jūsų darbui. Kameros stovi jau seniai, tačiau rezultatų nematyti, vagystės vyksta kas antrą dieną.”

      Kaip ir visame pasaulyje, Širvintos nėra išimtis – vagystės vyksta. Kol kas dar nėra išrasta, kaip pažaboti ilgapirščius. Keista, kad merė nesikviečia pareigūnų ir nesitaria, kaip apsaugoti gyventojus, tačiau viešojoje erdvėje meta dviprasmiškus kaltinimus. Toks viešas drabstymasis kaltinimais skamba kaip noras pasireklamuoti, o ne siekis įveikti arba bent jau sumažinti problemą. Kodėl merė gyventojų saugumu nesusirūpino anksčiau, kai nukentėjusieji buvo visai nežinomi ir paprasti rajono žmonės? Šito mes nežinome. Bet paklausėme Širvintų rajono Policijos komisariato viršininko Almanto Lukšos, kas gi čia nutiko, kad taip skubiai prireikė net socialinių tinklų.

Kokia vagystė buvo įvykdyta minimą merės dieną?

2017-12-25 d. buvo įvykdytos dvi vagystės, apie jas informacija pateikta  mūsų savaitgalio įvykių suvestinėje;

Kiek tiesos, kad apvogta vienos iš savivaldybės darbuotojos namai?

 Tokio pobūdžio informacijos teikti neleidžia galiojantys teisės aktai, o būtent: Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas;

 Ar tiesa, kad Širvintų mieste įrengtos stebėjimo kameros? Kiek jų ir kokiose vietose?

Vaizdo stebėjimo kameras administruoja ir prižiūri Širvintų rajono savivaldybė, todėl manome, kad šiuo klausimu Jums reiktų kreiptis į savivaldybės administraciją;

Ar kamerų užfiksuotus vaizdus mato policijos pareigūnai?

Policija gauna ją dominančią filmuotą medžiagą;

Gal galite pateikti vagysčių Širvintų rajone skaičius šiais metais ir juos palyginti su kitais rajonais?

Vagysčių skaičius per vienuoliką šių metų mėnesių;

Širvintos-58, Ukmergė-112, Trakai-165, Elektrėnai-103, Šalčininkai- 89, Švenčionys-87.

Kaip vertinate tokį merės puolimą viešoje erdvėje, o ne dalykinio pokalbio metu?

 Nekomentuosime.

Kur kas atviresnis Policijos viršininkas buvo socialinėje erdvėje. Po merės postu jis rašė:

“Kadangi gerbiama Merė kreipėsi į mane, tai atsakau. Policija dirba savo darbą ir į jokius nusikaltimus pro pirštus nežiūri. Vienas skaičius- šiais metais komisariato pareigūnai atskleidė 64 procentus rajone registruotų nusikaltimų ir tai yra antras rezultatas Vilniaus apskrityje (daugiau statistinių duomenų pateiksime pirmadienį) Gaila, aišku, kad nusikaltimai vyksta ir žmonės nukenčia , tačiau policijos darbas atskleidžiant vagystes yra neviešo pobūdžio ir žmonės jo nemato. Tačiau stebuklų nebūna- jei nusikaltimas įvykdytas naktį, kitą rytą jis išaiškintas greičiausiai nebus, nes tam reikia laiko ir labai daug darbo.Tačiau noriu visus rajono gyventojus patikinti, kad policija tikrai daro viską, kad visi nusikaltimai būtų išaiškinti.Naudodamasis proga kviečiu gyventojus dalintis su policija turima informacija apie įvykdytus nusikaltimus ir taip prisidėti prie mūsų visų saugumo. (beje, per gruodžio mėnesį mūsų rajone buvo įvykdytos dvi vagystės). Gero ir saugaus savaitgalio visiems.”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. cha sako:

  Na ir triznė ta jūsų merė. Sunku dirbti su tokia.

 2. Mąstantis sako:

  Ir durniui aišku, kas kaltas. OPOZICIJA. Netikit? Paklauskit merės.

 3. Vytas sako:

  Savivaldybės metinis įnašas į Širvintų policijos vykdomas programas 1,5 tūkst. eurų. Tiek pinigų reprezentacijai merė išleidžia per kelias dienas. Nepaisant to, merei dėkoja ir žemai lenkiasi, nuo to neatsilieka ir Angelai sargai.

 4. X'as sako:

  Visų pirma, norint kad vagys neįsilaužtų nereikia reklamuotis, kad nieko nėr namie. O ką pati Merė padarė? Ji viešoje erdvėje paviešino foto su visais restorane esančiais asmenimis. Kiek žinau policija rekomenduoja tokių dalykų neskelbti….. o ji dar kaltina policijos viršininką.

 5. Sirva sako:

  Tos kameros nemato kaip piemenys suolus laužo, o čia apie vagis prašneko… Turim kameras dar kabancias, kai ana kart Živilė vakdzioj buvo, bet nieko jos nerodo. Dabar turim naujas, per kurias putrimas irgi nieko nemato…
  Linksmu svenciu

 6. va sako:

  Pasiskaitykite rajono 2017-2020 metų strateginį planą ir suprasite kiek lėšų mūsų valdžiukė skyrė mūsų saugumui ir viešąjai tvarkai. Va tau ir gėlytės, va tau ir koncertai, va tau ir fejerverkai, aina sau kaip gražu?

 7. įdomu sako:

  Vat įdomu būtų pamatyti šios valdžiukės nusikalstamumo prevencijos programą. kiek ji savo veikla ir iniciatyvomis prisidėjo prie nusikalstamumo mažinimo rajone? Jeigu mes piliečiai matytume valdžiukės indėlį į šią sferą, tuomet suprastume ir merės pasisakymą Facebook,e. Na o dabar matome, kad Policija dirba savo darbą, tiek kiek turi pajėgų ir jai deleguotų funkcijų. Jeigu rajone panaikinta kriminalinė policija, tai Jūs kaip norite kaltinkite Širvintų policiją, bet nieko tai nepakeis, nes šiuo atveju ko gero turėtų tirti Vilniaus apskrities kriminalinė policija.

 8. Oho sako:

  kiek teko girdėti merės kalbas, tai ji vis giriasi, kad viską žino, kas vyksta rajone, tipo, nei vienas lapas nuo medžio nenukrenta be jos žinios, tai gal ir dabar žino kas ????:)

 9. aišku sako:

  aišku,kad x vyreliui vietos reikia…

 10. Jo sako:

  Turės ką per TV pasakyti. Pvz.,kaip Meškauskienės atveju, kad nesikalbėjo, kad vos porą kartų matė…Kad ir kiek susireikšmintų ta merė, vis tiek kelias lyg suskylusios geldos jau finišo tiesiojoje. Nelabai padės tie socialiniai tinklai.

 11. ? sako:

  Kiek žinau už kamerų pastatymą atsakingos savivaldybių administracijos, o ne policija.
  Bent jau taip yra kitose savivaldybėse

 12. Klausimas sako:

  Ar tik neruošiama vieta naujam viršininkui? Pvz kažkieno vyrui?

 13. R sako:

  Tai ką, jau ir šitas viršininkas negeras? Po rinkimų, kai ikliuvo balsų pirkėjai ir kai policija patikrino autoservisus, tai blogas buvo tas kur buvo anksčiau.

Jūsų komentaras:


vienas + šeši =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt