Dėl žemės sklypo ženklinimo Vilniaus r. sav. Sužionių sen. Pakryžės k.    Transporto infrastruktūros plėtrą Vilniuje palaiko ir internetinės transporto biržos    Tarptautinė baltosios lazdelės diena    Nuoširdus ačiū visiems    ŠEINIUS + SCHEYNIUS   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Mažai debesuota, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
 • +11°
  Debesuota su pragiedruliais, be kritulių
2018 spalio 15 d., Pirmadienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Švietimo sistemoje lyg šachmatų lentoje – figūros keičia viena kitą (VIDEO)

images/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Video autorės /

       Trečius metus Širvintų rajone bujoja LEPinimo sistema, kai senieji vadovai keičiami į mielesnius, patogesnius, lojalesnius. Nors naujieji vadovai yra lyg ir savi, tačiau jiems įsijausti neleidžiama – dauguma jų yra tik LEPai. Laikinai einantys pareigas. Tiesa, tas laikinumas gerokai užtruko.

   Paskutinę lapkričio dieną Tarybos posėdyje teiktas klausimas „Dėl Palmiros Kvietkauskienės grąžinimo į Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas ir pavedimo Gaivai Dambrauskienei laikinai atlikti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus funkcijas”

         Šio sprendimo projektu siūlyta grąžinti Palmirą Kvietkauskienę į Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas nuo 2017 m. gruodžio 21 d. Pavesti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokytojai Gaivai Dambrauskienei laikinai atlikti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus funkcijas nuo 2017 m. gruodžio 21 d. iki kol konkurso būdu bus paskirtas Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktorius, bet ne ilgiau kaip vienerius metus, mokant jai 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.

      Direktorė tampa pavaduotoja, o pavaduotoja – direktore. Dėliojamos figūros lyg šachmatų lentoje… Nors ne. Netinka šis palyginimas. Šachmatų lentoje yra sistema ir tvarka, o Širvintose… kažkokia nesuprantama sistema. Arba ne visiems suprantama.

    Nors Vytas Šimonėlis opozicijos vardu ne kartą priminė apie tai, jog konkursai švietimo įstaigų vadovams skelbiami per mėnesį, nei merė, nei valdančioji dauguma to neišgirdo. Jie neišgirdo ir Vyriausybės atstovės, nors daugiau nei prieš metus pati merė paviešino, jog yra gauti penki Vyriausybės atstovo reikalavimai paskelbti konkursus švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti. Labai keistai ir nepagarbiai Vyriausybės ir jos atstovo atžvilgiu atrodo merės elgesys, kai ne tik nereaguojama į įspėjimą, bet ir toliau skiriami švietimo įstaigų LEP-ai.

      Kalbant šiuo klausimu kyla keletas neaiškumų.

 • Vytui Šimonėliui paklausus, kodėl ir vėl pažeidžiami teisės aktai skiriant laikiną vadovą, merė atsakė, kad praėjusiame posėdyje Tarybai nusprendus reorganizuoti Čiobiškio pagrindinę mokyklą prijungiant prie Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos, neapsimoka dėl kelių mėnesių skelbti vadovo konkursą. Gal ir logiška. Tačiau kodėl sprendimo projekte rašoma „<…> laikinai atlikti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus funkcijas nuo 2017 m. gruodžio 21 d. iki kol konkurso būdu bus paskirtas Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktorius, bet ne ilgiau kaip vienerius metus<…>”. Dabar jau visai neaišku – bus konkursas ar nebus?
 • Pastabieji „Krašto naujienų” komentatoriai dar prieš metus pranešė, kad abi Tarybos sprendime minimos moterys – Palmira Kvietkauskienė ir Gaiva Dambrauskienė – yra seserys. Ir kad dar viena sesuo laukia savo eilės. Kaip merė įsivaizduoja darbą, kai viena sesuo tampa pavaldi kitai seseriai? Juo labiau, kad šiuo klausimu griežtai pasisako senojo Darbo kodekso 97 straipsnio, kuris vadinasi „Priėmimo į darbą apribojimai“, 2 dalis: „Draudžiama eiti tarnautojų pareigas vienoje valstybės ir savivaldybės institucijoje bei valstybės ar savivaldybės įmonėje asmenims, kuriuos sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai), jeigu jų tarnyba kartu yra susijusi su vieno iš jų tiesioginiu pavaldumu kitam arba su vieno teise kontroliuoti kitą. Išimtis iš šios taisyklės gali nustatyti Vyriausybė.“ Lietuvoje draudžiama, o Širvintų karalystėje leidžiama? Tiesa, reikėtų akcentuoti, kad nuo šių metų liepos naujajame darbo kodekse ši nuostata nereglamentuojama. Tačiau seserys vadovavo viena kitai ir galiojant senajam kodeksui. Keičia sesutės viena kitą ir niekam nė motais.
 • Kas paneigs gandus, kad LEPinimas vyksta dėl to, jog norimos kandidatūros vis dar “renkasi” reikiamą stažą ar vis dar laiko ir galimai neišlaiko vadovo kompetencijų egzamino? Gando, kad buvusioji LEPė netrukus vėl sugrįš, niekas nepaneigė ir ši sugrįžta.
 • Ar išdrįs Vyriausybės atstovė Vilniaus apskričiai pareikalauti merės, kad būtų įvesta tvarka ir laikomasi teisės aktų? Laikas parodys.

       Po balsavimo merė paskelbė, kad penkiolika balsavo UŽ, keturi susilaikė. Vieno balso niekas nepasigedo. (Posėdyje dalyvavo dvidešimt Tarybos narių).


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. jau sako:

  jau yra ir straipsnis alfa.lt portale. Šaunuolė Neringa!

 2. Kinošnikas sako:

  Tikra laidos Patriotai 2 serija…Tik gaila be balerūno Smorigino, bet su lojaliais klapčiukais.

 3. Todėl - kodėl sako:

  O man vaikai pasakojo, kad Kalėdų senelis tikras. Va todėl ir rašau komentarą, juk vaikai pasakojo.

 4. kodėl sako:

  o kodėl konkurso nebuvo autobusėlio vairuotojui? išpravodijo seną, o priėmė į jo vietą savo vyrą. Kuris dirba ir mokykloj, ir paštą spėja išnešioti(vairuodamas autobusėlį)…vaikai pasakojo….ir dar vaikai pasakojo kad mokyklos darbininkas pamokas vedė,kai vienos iš sesučių darbe nebuvo.

 5. o sako:

  O iš Čiobiškio mokyklos jau mokytojai pradeda bėgiot.paskelbtas konkursas anglų k.mokytojo pareigoms užimti.iš svetainės matoma,kad ta pati mokytoja ir gamtą moko.kodėl tada nėra skelbimo? o gal kuri sesutė mokys gamtos? juk visos prie ūkio prie karvių…tai apie gamtą daug žino..

 6. to To TV sako:

  O koks skirtumas kiek ligoniui metų, juk visi nori gyvent, čia ne amžiuje problema, o valdymo sistemoje.

 7. To TV sako:

  Šios dienos TV reportažas yra gryna fikcija- tikras Juročkos šokių šou. Tik labai gaila , kad daromas šou iš žmogaus mirties.O 88 m. močiutė numirė sava mirtimi dėl garbaus amžiaus ir ligų. Lai lengva būna jai žemelė…

 8. deja sako:

  pažeidimai Širvintų savivaldybės vadovybėje parodo, kad Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje yra silpna ir neturinti įtakos

 9. TV sako:

  Šiandien per Lietuvos ryto TV rodys, kaip Širvintų ligoninės lepas numarina ligonius:(

 10. Klausimėlis sako:

  O mūsų rajone dar liko nelaikinų įstaigų vadovų apart žymiosios dėstytojos Braškienės :)

 11. Bajeriui sako:

  Nu kaip tu nesupranti, kad vieta brangi? Juk reik atsidėkot už pastangas. Elementaru.

 12. bajeris sako:

  bet tai bajeris..Mokykloj 30 vaikų,o vienas vadovas be pavaduotojos nesusitvarko?

 13. kaži sako:

  kaži kur reiktų pranešt aukščiau apie šias rokiruotes.Nes taip ir liks.Pakalbės pakalbės,o bardakas bus kaip buvęs.Čiobiškio mokyklos vadovei labai tiktų filmo pavadinimas “Ir velnias dėvi Pradą”…tik žodis Prada reiškia kai ką kitą nei madą..

Jūsų komentaras:


trys − = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt