Rudens šventė Medžiukų kaimo bendruomenėje (VIDEO)    Pirmasis sezono startas    „Valstiečiai“ su Pinskuviene obuoliauti neis    NEDELSK Rožinio kaspino autobusėlis atvyksta į Širvintas    Šokio spektaklis. Pasaka apie prarastą žiedą. Nemokamai   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas pradėti šildymo sezoną Širvintose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

orai24.lt

 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota su pragiedruliais, trumpalaikiai lietūs
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
 • +5°
  Debesuota, be kritulių
2018 spalio 23 d., Antradienis

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Mateika: kodėl meluojama net dokumentuose?

DSC_0014/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video autorės /

       Daug diskusijų ir ginčų Tarybos posėdžio metu sukėlė  klausimas „Dėl UAB „Širvintų šiluma“ nekilnojamojo turto mokesčio”. Šio sprendimo projektu Širvintų rajono savivaldybės tarybai siūlyta nuspręsti „Atleisti / neatleisti UAB „Širvintų šiluma“ nuo 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio.“

       Tarybos narys opozicijoje Vidmantas Mateika:

        Noriu perskaityti citatą iš projekto, kad susidarytumėte pilną nuomonę „Vykdant reorganizavimą, atsirado nenumatytų išlaidų. Septyni UAB Širvintų komunalinio ūkio darbuotojai pasinaudojo DK 57 str. 4 dalimi ir nesutiko pereiti dirbti į UAB „Širvintų šiluma“. Šiems darbuotojams buvo priskaityti mokėjimai – 30 138 Eur. Po reorganizavimo veikianti bendrovė patyrė šias neplanuotas sąnaudas. Todėl UAB „Širvintų šiluma“, siekdama užtikrinti nenutrūkstamą (gerbiami Tarybos nariai, įsiklausykite) nenutrūkstamą paslaugų teikimą vartotojams, prašo įvertinti susidariusią situaciją ir rasti galimybę atleisti bendrovę nuo 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio.”DSC_0032

       Ką tai reiškia? Kad jei mes, Tarybos nariai, neatleisime nuo šio mokesčio, gali mūsų Širvintų šilumos vartotojams nutrūkti šildymas? Taip? Taip suprantu. Be to, aš galvoju, kad šias išlaidas turėtų prisiimti administracija, kadangi aiškiai buvo parašyta: “2017-07-26 dėl sprendimo UAB „Širvintų komunalinio ūkio“ reorganizavimo prijungimo būdu prijungiant prie UAB „Širvintų šiluma“ projekte: „Priėmus sprendimą, už jo vykdymą bus atsakingas administracijos direktorius. Lėšų projekto įgyvendinimui nereikės.“

     Mano klausimas. Kodėl yra meluojama dokumentuose, kuriuose parašyta, kad lėšų projektui nereikės, o šiandieną lėšos jau reikalingos? Ir jos reikalingos iš šilumos vartotojų kišenės?

     Merei paliepus kalbėjo „Širvintų šilumos“ direktorius Raimondas Ragauskas. Pasak jo, visiems Komunalinio ūkio darbuotojams pasiūlytos tokios pačios pareigos ir toks pats darbo užmokestis. Tačiau septyni darbuotojai pasinaudojo darbo kodeksu ir išėjo iš darbo Jie pasinaudojo įstatymo suteikiama teise ir gavo išmokas.

       Pagal bendrovės 2017-11-03 pateiktą preliminarų nekilnojamojo turto sąrašą 2017 metų NTM paskaičiavimui preliminarus 2017 metų NTM – 25 873,88 Eur.

        UAB „Širvintų šiluma“ nekilnojamojo turto mokestį mokėjo: 2015 m. – 24 719 Eur; 2016 m. – 24 748 Eur.

    Keturi Tarybos nariai balsuojant susilaikė (V.Mateika, K.Pakalnis, J.Šiukštienė ir V.Šimonėlis), penkiolika balsavo už, G.Jozonis nusišalino. “Širvintų šiluma” nuo nekilnojamo turto mokesčio atleista.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. gražuma sako:

  tegul tik laimi, man negaila. tik tolko iš to jokio. pasiplaus ir tiek žinių. nes uodegos svyla, dūmai rūksta, o visiems prijaučiantiems nieko netrūksta

 2. deja sako:

  savivaldybės ir jos valdomų įstaigų biudžetas ypatingai nukenčia nuo nemokšiško finansų tvarkymo: prie ankstesnių valdžių tokios blogos situacijos nebuvo.

 3. Blin sako:

  O aš kažkaip pranašauju kad nuvarys rajoną į bankrotą. Labai norėčiau kad iš savos kišenės padengtų visas skolas

 4. prognozė sako:

  Stebiu Širvintų gyvenimą ir manau, kad merei 2019 m rinkimų rezultatai bus geresni nei 2015 metais: pergalė pirmajame ture ir jos sąrašas Taryboje gaus daugiau kaip pusę vietų. Opozicijai ir “koalicininkams” pats laikas susirūpinti, kad mano prognozė neišsipildytų.

 5. Robinas sako:

  Tai kas gi tie septyni darbuotojai kurie nesutiko vergauti ir dar jiems reikia išmokėti išeitines? Yra dar žmonių kurie , gal kiek ir per vėlai, bet suprato kaip vadovauja kai kas.

 6. matėt? sako:

  tik neseniai pavyzdžiu laikė Malinauską. o dabar Matijošaičiu susižavėjo. jooo įdomiai čia, įdomiai.Negi tie vyrai tokie durnavoti, kad susideda?

 7. pravalas sako:

  Ir vėl eilinis valdžiukės pravalas? Darė reorganizaciją, sujungė dvi įmones tam, kad sutaupyti??? Tipo “sutaupė” tiek, kad nuėjo į minusą tūkstančiais??? ir dar nuo mokesčių atleidžia? Na tiesiog superiniai neūkiškumo sugebėjimai? Kitą kart atrodo, kad vos ne tyčia viskas daroma, kad tik blogiau būtų? Superinių “gebėjimų” begalė, o labiausiai stebina “gebėjimas” tokius pravalus pateikti kaip didžiausią pasiekimą ir gerovę bei nepripažinti klaidų.

 8. oi sako:

  nu prajuokinot- dabartinė valdžia bus išrinkta kitai kadencijai. bet ji jau dabar turi visus problemų atsikratymo ir pasitraukimo planus. suvaidins, kad taryba nepatinka, suvaidins nuskriaustas ir pačios išeis- o jūs užsikniskit. ir dar per visas televizijas paverks kaip stengėsi, kaip neįvertino, kaip skundė, šmeižė. Ir liksim su gražiom špygom po nosim ir išdurninti. ir niekas už nieką nebus atsakingas. o tas, kas ryšis srėbti visą šlamštą bus oi koks nepopuliarus. o srėbs ilgai. o tada vėl ateis kokios europinės paramos, ir mūsų skaidrus krištolas išlaukęs progos vėl kils su visom regalijom žmonių gerovei dirbt ar nusidirbt. ir vėl jokios atsakomybės. nebent per tą laiką kažkas pasikeis. bet čia niekas nepasikeis- nebeliko kam keisti, ir norinčių nebėra.

 9. taigi sako:

  Labai tikiuosi, kad dabartinė valdžia bus išrinkta ir sekančiai kadencijai. Tam, kad patiems tektų išsrėbti privirtą košę. Be to nuo 2021 labai sumažės ES parama. Matysim, kiek tada gerų darbų bus padaryta.

 10. Ak sako:

  Labai tikiuosi, kad dabartinė valdžia bus išrinkta ir sekančiai kadencijai. Tam, kad patiems tektų išsrėbti privirtą košę. Be to nuo 2021 labai sumažės ES parama. Matysim kiek tada gerų darbų bus padaryta

 11. išvada sako:

  Nuo pat pradžios matau, kad labai dažnai dabartinė valdžia nesugeba finansiškai įvertinti esamos situacijos: kokia daugybė teismuose pralaimėtų bylų, ligoninė artėja bankroto kryptimi, net su KĮK prijungimu sugebėjo finansiškai susimauti.

Jūsų komentaras:


septyni − = trys

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt