Kiaukliuose įsikūrė "Katės namai"    Eglutės įžiebimas Kernavėje    Širvintų vaikų dienos centro projektas    Piešinių konkurso finalas Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje    Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda atstovavo Lietuvai Euroscolos renginyje Strasbūre   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +1°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 11 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Mateika: rinkėjams būsiu naudingas kita savo veikla

DSC_0103/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/Nuotraukos autorės /

     Tarybos posėdžio pabaigoje užsirašęs pranešimui į tribūną stojo Vidmantas Mateika. Jis kalbėjo kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas. Buvo akivaizdu, kad kai kuriems Tarybos nariams ir net vadovėms šis pasisakymas buvo netikėtas.

       VIDMANTO MATEIKOS pasisakymas:

    Ne kartą kreipiausi ir bandžiau atkreipti tiek merės, tiek Tarybos dėmesį į nesklandų Etikos ir Antikorupcijos komisijų darbą. Deja, iki šiol manęs niekas neišgirdo ir situacija ne tik kad nepasikeitė, ji dar ir pablogėjo. Dėl to aš, kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas, negaliu tinkamai vykdyti savo pareigų. O blogai dirbti ar imituoti darbą aš nemoku ir nenoriu. 

 Šį mano atsistatydinimą prašau priimti, kaip protestą prieš savivaldybės merės ir administracijos nemokėjimą ar nenorą bendradarbiauti bei atlikti savo įsipareigojimus. V.Mateika  

 • Primenu, kad 2017 m spalio 26 d. Širvintų rajono taryba patvirtino Širvintų rajono savivaldybės Etikos ir Antikorupcijos komisijų veiklos nuostatus. Nuostatų punkte rašoma: Komisijos veiklą techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija, kuri sudaro sąlygas Komisijai vykdyti nustatytas funkcijas.
 • Pakartotinai informuoju Širvintų rajono savivaldybės administraciją, kad aš, kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas, negaliu tinkamai vykdyti savo pareigų. Iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos pusės man nuolat buvo trukdoma. Mūsų supratimas apie bendrą darbą išsiskiria.

Apie tai jau esu raštu informavęs Savivaldybės administraciją . Kelis kartus informavau ir žodžiu Tarybą. Tačiau niekas nepasikeitė.

 • Taip pat man, kaip Komisijos pirmininkui, nesuprantama kodėl asmenys priėmę sprendimą dirbti Etikos, Antikorupcijos komisijose dažnai nedalyvauja posėdžiuose, tokiu būdu paralyžuoja komisijų darbą. Man kaip komisijų pirmininkui atrodo, kad taip daroma su tam tikrais apskaičiavimais.

Pagal reglamentą galėčiau teikti Tarybai svarstyti tokį komisijos narių elgesį. Tačiau žinodamas, kad tie asmenys susije su valdančiąja partija, net nesitikiu, jog posėdžiuose piktybiškai nedalyvaujantys komisijos nariai bus nubausti ar bent jau sudrausminti.

 • Tarybos ir Antikorupcijos komisijos narė Daiva Puzinienė gavusi informaciją apie strateginį planą 2018-20 metams svarstymo eigoje neišreiškė jokių pasiūlymų. Atėjus metui tvirtinti sprendimą, taryboje ji netikėtai teikia prieštaravimus. Susidaro įspūdis, kad tokiu būdu tyčia trukdoma sklandžiam komisijos darbui.DSC_0104
 • Mane, kaip komisijos pirmininką, pribloškė ir kitas D.Puzinienės akibrokštas. Ji viešai man priekaištauja, kad aš, kaip Antikorupcijos komisijos pirminnkas dalyvavau gimnazijos renginyje, kur jaunajai kartai pasakojau apie korupcijos apraiškas ir jos prevenciją. Kas man, kaip pirmininkui, gali uždrausti ugdyti jaunimo sąmoningumą?

Patiriu nuolatinį niekinimą ir žeminimą. Esu beveik tikras, kad jei pirmininku būtų valdantiesiems lojalus asmuo, tai atsirastų ir sekretorius, ir dokumentus suruoštų.

 • Taryboje pakeisti Etikos ir Antikorupcijos komisijų nuostatai, nors komisijos nariai, ir pirmininkas pritarė ne visoms pataisoms. Kyla klausimas, kam išvis reikalinga komisija, jei už ją nusprendžiama iš aukščiau.

          Mano akimis, visi šie paminėti faktai rodo tyčinį trukdymą tiek Etikos komisijos, tiek Antikorucijos komisijos darbui.

        Šiandien informuoju Tarybą, kad aš atsistatydinu iš Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų. Nematau tikslo ir galimybių dirbti tokiomis sąlygomis, kokios yra dirbtinai sukurtos.

    Šį mano atsistatydinimą prašau priimti, kaip protestą prieš savivaldybės merės ir administracijos nemokėjimą ar nenorą bendradarbiauti bei atlikti savo įsipareigojimus.

        Esu tikras, kad rinkėjams būsiu naudingas kita savo veikla.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. Vidmantui sako:

  Taip , tegul dagar giriasi savo puikios komandos , “nerealiai šauniais” darbais .Kaip presideda ir kaip vyksta bus giliai užslaptinta , bet kaip baigias mes pamatysim , jau matom Grazias gėlytes , fantastiškas eglutes ,gražinimosi procedūras ir….TEISMŲ nuosprendžius , toli gražu nebylojančius nei komandos , nes jos vadovių kompetencijos.Kažin kurią VIETĄ LR užimtų savivaldybė , jei išvestume iškeltų bylų ir pralaimėtų teismų skaičių ir santykį laimėjimo prasme???Kasžin ar rastume analogą Nepriklausomos Lietuvos savivaldos istorijoj???Su šventėm Vidmantai , su iššūkiais ir sunkiais sprendimais dar teks susidurt , nes tave žmonės mato ir tu jiems patinki…Todėl pykčio išpuolių vistiek bus , tokios tai jau tos savivaldos moteriškės pavydžios ir piktos , nes nelaimingos-veidrodėlis joms kužda , kam yra gražesnių…

 2. :( sako:

  Raudu kruvinomis ašaromis

 3. pritariu sako:

  Mes su Jumis, Vidmantai

 4. super sako:

  Garbingas žmogus. Ir taip per ilgai kentejo tas bledinas.
  Tikrai matau sita zmogu mero poste 2019 metais. Galvokime ka renkame, kad po to netektu tapti kilimeliais i kuriuos zmones be sazines valosi kojas.

 5. Pritariu sako:

  Vidmantui. Jūs ir taip dar buvote kantrus, kad tokį ilgą laiką turėjote kantrybės, dirbant komisijos pirmininku.
  Parodėte pavyzdį, kad nereikia taikstytis su nesąžiningumu.
  Vertinu Jūsų padorumą.

 6. Rimvydas Rūtė sako:

  Labai džiugu,kad žmogus turi savo nuomonę!Gerbiu tvirtą sprendimą.Manau reiktų Vidmantui pasvarstyti apie Mero postą!

 7. naujiena sako:

  teisingas žingsnis!. Tur būt balsuočiau per mero rinkimus.

 8. dakasė sako:

  dakasė žmogų- kaifuoja. to ir siekė. Sava antikorupcija prieš savo korupciją- taiklu. Ne vienas Vidmantas neatlaikė, daug nusispjovusių ir atsižegnojusių nuo tokių nesąmonių, įtampos, niekinimo, patyčių.

 9. Palaikome sako:

  Teisingai pasielgei, Vidmantai. Lai lieka valdantieji patys su savo korupcija ir savo nuosava antikorupcija….

 10. Širvintiškė sako:

  Vidmantai, aš tikiu tavimi ir tavo sprendimu. Pritariu, kad Sunku, iš ties sunku dirbti šioje taryboje… Laikykitės ten….

 11. Mateikai sako:

  Sveikinu! Tik drąsus ir sąžiningas žmogus pasiryžta tokiam žingsniui. Esaye puikus pavyzdys, kaip galima išreikšti nesitaikstymą su nesąžiningumu.

 12. oplis sako:

  pagarba Vidmantui. cia damoms kaip slapiu skuduru per spakliuotus skruostus

 13. Laima sako:

  Taip ir turi būti Vidmantai, šaunuolis.

Jūsų komentaras:


keturi × devyni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt