Viešųjų pirkimų tradicijos savivaldybėje    Susipažinkime, esu Seimo narys, o ne Profsąjungos vadovas    Geresnio paminklo didvyriams nebus, kaip vykdymas jų idealų    Į Sibirą – šįkart savo noru    V.Mateika: Kas yra pagrindinis rajono šeimininkas?   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • -3°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, sniegas
 • -3°
  Debesuota, sniegas
 • -3°
  Debesuota, sniegas
 • -4°
  Debesuota su pragiedruliais, sniegas
 • -3°
  Debesuota, sniegas
 • -3°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 16 d., Sekmadienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Šimonėlis Tarybai perskaitė globėjų pastabas dėl naujo sprendimo

     DSC_0065Tarybos posėdžio metu, prieš svarstant klausimą “Dėl budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo.” Vytas Šimonėlis perskaitė Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos pastabas šiuo klausimu.

      Pranešimas Dėl budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

       Mūsų organizacija atstovauja globėjų interesams, rūpinasi globėjo vardo geros reputacijos išlaikymu bei pagalba ištikus krizei, perdegimui ar kitai kritinei situacijai. Mūsų organizacijai taip pat rūpi vaikas, kuris neteko biologinių tėvų globos ir kurį tenka apgyvendinti globėjo šeimoje. Mūsų organizacija, kurios nariai turi ilgametės patirties tiek laikinai, tiek nuolatos globoti vaikus, nori pateikti kelis pastebėjimus dėl parengto Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo projekto.

         Perskaitę nuostatus, susidarėme įspūdį, kad jie paruošti jau numatytiems konkretiems asmenims. Taip neturėtų būti.

 1. Paslaugos bus teikiamos budinčio globotojo namuose, čia pasigendame reikalavimo būsto plotui ar vaikui apgyvendinti reikiamo ploto nustatymo.

       Turime atvejį mūsų rajone, kai trijų kambarių name su iš dalies įrengtais patogumais gyvena suaugęs buvęs globotinis, nepilnametė globotinė paauglė, globėja, globėjos sugyventinis ir jos namuose apgyvendinti dar trys mažamečiai globotiniai vaikai. Iš viso septyni žmonės įskaitant paauglius, suaugusiuosius ir mažamečius. Kaip jūs įsivaizduojate, ar tokiame bute vaikai gali turėti asmeninę erdvę?

       Pagal nuostatus galime teigti, kad budintis globotojas gali gyventi net vieno kambario bute ir savo namuose apgyvendinti iki 5 vaikų įvairios lyties ir amžiaus. Manome, kad turi būti numatyti gyvenamojo ploto reikalavimai. Šeimynose vaikui turi būti skiriama 14 m² naudingojo šeimynos patalpų ploto. Budinčiojo globotojo paslauga – darbas, kuriam turi būti keliami didesni reikalavimai nei globėjų šeimoms.

2. Globos centras vykdys budinčiojo globotojo atranką, bet nėra nurodyta, kokiais kriterijais vadovaujantis atranka bus vykdoma. Ar bus reikalavimai turėti ilgametę patirtį nuolatinėje ar laikinojoje globoje? Ar bus reikalavimai išsilavinimui? Ar globotojai bus atrenkami kitais kriterijais, tarkime pagal lojalumą valdančiajai daugumai?

       Nėra nurodyta kur kreiptis ir kokius dokumentus pateikti globėjui, kuris nori tapti budinčiuoju globotoju.

3. Nuostatuose numatyta, kad budintis globotojas vaiką (-us) gali prižiūrėti iki 12 mėnesių, išskyrus atvejus, kai VTAS globos centrui pateikia motyvuotą siūlymą dėl šio termino keitimo, pratęsimo. Mūsų nuomone, Budinčiojo globotojo pagalba turėtų trukti iki 3 mėn. Budinčioji globa yra tarpinė stotelė tarp biologinės šeimos ir naujos įvaikintojų ar globėjų šeimos arba laikas, per kurį vaikai turi grįžti į biologinę šeimą. Per tą laiką, kai vaikui suteikiamos budinčiojo globotojo paslaugos, turi būti intensyviai dirbama su šeima ir ieškoma nuolatinių globėjų ar įvaikintojų nesėkmės atveju. Per metus vaikas prisiriša prie budinčiųjų ir vėl jį perkėlus kitur, sukeliama dvasinė kančia. Per tris mėnesius vyksta adaptacija ir prieraišumas dar nesutvirtėja.

4. Budintysis globotojas privalo būti išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, bet apie jo sutuoktinį ar sugyventinį nieko nerašoma. Jei budinčiojo globotojo namuose gyvena sutuoktinis ar sugyventinis, jam nėra numatytas joks įvertinimas. Turime globėjų, įvertintų pakankamai seniai ir per tą laiką pasikeitė savo antras puses, yra tokių globėjų, kurių antros pusės yra neįvertintos. Ar jūs esate tikri, kad budinčio globotojo antra pusė yra tinkama šiam darbui? Vaikai ne daiktai, kad paimtume iš vienos vietos, o į kitą padėtume, ir viskas, problema išspręsta. Galvokite apie globos netekusius vaikus kaip apie savo. Ar jūs norėtumėte, kad jūsų vaikai ar anūkai, nelaimei atsitikus, būtų apgyvendinti bet kur ir su bet kuo?

5. Nuostatuose nenumatyta vaikui skirtos išmokos kontrolė. Budinčioji globa – tai yra darbas. Globotojas gaus už vaiko priežiūrą algą. Todėl manome, kad vaiko išmoka turėtų būti kontroliuojama ir apskaityta. Tai vyksta kitose savivaldybėse. Laikinas ar nuolatinis globėjas gauna išmoką ir dirba be atlygio, o budintis globėjas jau gaus atlygį už darbą, todėl vaiko pinigai turi būti išleidžiami tikslingai ir skiriami tik vaiko poreikiams patenkinti patvirtinant prekių bei paslaugų pirkimo faktą sąskaita-faktūra.

      Jei vaiko pinigai nebus kontroliuojami, kokiu būdu bus įsitikinama, kad vaiko pinigai skiriami būtent jam? Jei vaiko poreikiai nebus patenkinti pas globėją, tai kam jį paimti iš šeimos, kur taip pat nepatenkinti vaiko poreikiai. Tuomet nėra jokio tikslo tai daryti, geriau skirti tas lėšas vaiko poreikiams patenkinti biologinėje šeimoje, suteikiant visą reikiamą psichologinę ir socialinę pagalbą tėvams.

6. Manome, kad numatytas atlygis už 3 ir daugiau vaikų yra per mažas. MMA nuo 2018 m. bus 400 eurų. Valandinis įkainis teikiant paslaugas vienam vaikui, kai budintis globotojas dirbs 30 dienų per mėnesį ir 24 val per parą, yra 0,55 Eur. Be to, dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą, budintis globotojas turės susimokėti mokesčius. Mokestinė našta: 24,05 % tai yra 96,18 Eur. Todėl liks tik 303 Eur, o vienos valandos įkainis – 0,42 Eur.

     Kai dirbs su 5 vaikais, atlygis sieks 1,6 Eur už valandą arba 1 200 eurų neatskaičius mokesčių. Manome, kad toks užmokestis, dirbant tokį atsakingą ir sudėtingą darbą yra per mažas. Dirbant su 3 ir daugiau vaikų valandinis įkainis turi siekti bent 2,40 Eur neatskaičius mokesčių, tuomet atlygis turėtų būti 1 728 eurai per mėnesį. Atskaičius mokesčius,  budintis globotojas gautų 1 312 Eur per mėnesį.

    Kiek teko girdėti, socialiniai sričiai skirtas lėšas Savivaldybė sutaupo ženkliai daugiau, nei tektų išleisti budinčiųjų globotojų atlyginimams.

Visų Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos narių vardu pirmininkas Rimvydas Bagočiūnas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Anonimas sako:

  laba diena, mieloji

 2. pirmam susidvejinusiam sako:

  vargšas žmogau, o tamstai ir papietaut nėra kada, ir įsižeist nevalia, nes liepta sekti kiekviena komentarą? Užjaučiu…

 3. Anonimas sako:

  Nesiteisinkite, komentuotoja, bet uz tarnyste “tiesai” galite sau leisti pailseti.

 4. Anonimui sako:

  Kodėl komentuotoja? Aš lytį dar nepakeičiau ir tikrai niekada nekeisiu, kaip ir partijų nekeičiu, keičiu tik kojines. Komentarų irgi nemėgstu rašyti, bet kartais, galimai begalviams, reikia atkirsti.

 5. Anonimas sako:

  Ar komentuotoja isizeide?

 6. Klaustukui sako:

  Jeigu nepatinka straipsniai tai galite rašyti komentarus savame Šiknasklaidos krašte.

 7. ? sako:

  komentuotoja gal pietauja, kad nera komentaru?

Jūsų komentaras:


× keturi = aštuoni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt