Kiaukliuose įsikūrė "Katės namai"    Eglutės įžiebimas Kernavėje    Širvintų vaikų dienos centro projektas    Piešinių konkurso finalas Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje    Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda atstovavo Lietuvai Euroscolos renginyje Strasbūre   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

orai24.lt

 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • +1°
  Debesuota, be kritulių
 • +2°
  Debesuota, be kritulių
 • -2°
  Debesuota, be kritulių
2018 gruodžio 11 d., Antradienis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

SIŪLO DARBĄ

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

TAPK DONORU

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1,3 km nuo Širvintų miesto centro planuojama antrinių atliekų perdirbimo gamykla

c0e80bd6300c6ddbe631c40f0dfbe4b7/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje paskelbta informacija apie atrankos išvadą dėl UAB PŪV antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimas, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamyba Beržės g. 1, Beržės k., Širvintų r. poveikio aplinkai vertinimo.

     Viskas padaryta itin tyliai, gerai užslėptai. Užslėpta taip, kad ir patyrusiam savivaldybės tinklapio naršytojui ne taip paprasta tas išvadas rasti.

    Merės šeimos laikraštyje akcentuojama, kad šis statinys suteiks naujų pusantro šimto darbo vietų. Žinoma, naujos darbo vietos širvintiškiams labai reikalingos. To niekas net neginčija. Tik kam taip slapta?

     Va tas slaptumas sufleruoja, kad matyt nėra čia viskas taip jau gerai. Nevyksta jokios diskusijos su gyventojais, informacijos pateikta itin minimaliai.

     Ilgai naršę Aplinkos apsaugos agentūros tinklapyje radome ir patį vertinimą, kuris sudaro nei daug, nei mažai – 45 psl. Vertinimą galima panagrinėti čia:

http://gamta.lt/files/PAV%20atranka%20RetroPlast.pdf

Kelios ištraukos iš vertinimo:

 • Gamybos paskirties pastatuose numatomas atvežtų atliekų svėrimas, išpakavimas, rūšiavimas, presavimas, smulkinimas, pagamintų antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų perdirbimas bei granuliavimas, pakavimas į BIG BAG maišus ir laikinas saugojimas. Atliekant minėtus darbus, bus naudojama moderniausia apdirbimo ir perdirbimo įranga, ko pasėkoje nei pastate, nei aplinkoje nesusidarys triukšmo, kietųjų dalelių ar kitų rūšių taršos šaltinių, viršijančių Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus bei normas.
 • Vienu metu numatomas laikyti atliekų kiekis – 20 000 t.
 • Pagaminta produkcija – plastiko dribsniai bei granulės bus laikomos pastate arba lauko aikštelėje, supakuoti į didmaišius (BIG BAG). Bendras sandėliavimo plotas lauko teritorijoje 10 994 m2 .
 • Planuojama iš plastiko atliekų ir plastikinių pakuočių atliekų atskirti priemaišas, pašalinti kitas atliekas, plastiko atliekas ir plastikinių pakuočių atliekas pagal spalvą bei dydį išrūšiuoti į frakcijas. <…> Atskirtas frakcijas numatoma perdirbti ir pagaminti produktą – plastiko dribsnius. Didmaišiai su plastiko dribsniais autokrautuvo pagalba bus sandėliuojami tam skirtose zonose iki tolimesnio apdorojimo, granuliavimo arba pardavimo
 • Planuojama ūkinė veikla bus vykdoma Beržės k. rytiniame pakraštyje, Širvintų r. savivaldybės centrinėje dalyje. Pagrindiniai veiklos padariniai, galintys turėti neigiamą įtaką žmonių sveikatai yra aplinkos oro tarša, kvapas ir triukšmas. Atliktas oro taršos, kvapo ir triukšmo sklaidos modeliavimas parodė, kad planuojamos ūkinės veiklos išmetamų teršalų pažemio koncentracijos, kvapo bei triukšmo lygis neviršija leistinų normų. Dėl šios priežasties neigiamas poveikis žmonių sveikatai neprognozuojamas.
 • Numatomas transporto srautas: 18 atvežančių žaliavas ir išvežančių produkciją sunkiųjų transporto  priemonių per dieną: 16 sunkiųjų atvykstančių t.p. dienos (8-18 val.) metu ir 2 sunkiosios t.p. atvykstančios vakaro (18-20 val.) metu; 3 sunkieji nuotekas išvežantys automobiliai, atvykstantys dienos (8-17 val.) metu; ü 50 lengvųjų automobilių per parą, kurie atvyks dienos (8-18 val.) ir vakaro (18-20 val.) metu.
 • Per metus į įmonę būtų atvežama iki 48 tūkst. tonų atliekų.
 • Eksploatacijos pradžia – 2019-2020 metai.
 • Pagal Lietuvos gyventojų ir būstų surašymo duomenis 2011 m. Beržės kaime gyveno 19 žmonių (10 vyrų ir 9 moterys).
 • Nuo PŪV teritorijos artimiausios ugdymo įstaigos yra Širvintų mieste: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, (Vilniaus g. 69) už 1,3 km šiaurės rytų kryptimi bei lopšelis-darželis „Saulutė“, (Vilniaus g. 55) už 1,4 km šiaurės rytų kryptimi. Artimiausios gydymo įstaigos yra Širvintose, nuo PŪV teritorijos nutolusios apie 1,2 km atstumu į šiaurės rytus: VšĮ Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centras, Medea, klinika, UAB „UMTC“, Širvintų greitosios medicinos pagalbos skyrius bei VšĮ Širvintų ligoninė.

* * * * * * *

      Prie šios temos dar būtinai sugrįšime, kalbinsime įvairius specialistus.

Šiandien mes klausiame savo skaitytojų, ar reikia vos 1,3 km nuo Širvintų miesto centro antrinių atliekų perdirbimo gamyklos?

 Aktyviai dalyvaukite apklausoje. Plačiau pakomentuoti galite komentarų skiltyje. Norintys pakomentuoti plačiau rašykite info@krastonaujienos.lt  Jūsų nuomonės bus publikuojamos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

32 Komentarai (-ų)

 1. Arnas sako:

  Atliekos bus vezamos is visos Lietuvos? Kas sukontroliuos kokios tai atliekos bus? Ateityje atlieku rusiavimas,gamyba bus pleciama?

 2. kur suinteresuota visuomenė? sako:

  Suinteresuota visuomenė – visuomenė, kuriai daro arba gali daryti poveikį sprendimai, veiksmai ar neveikimas poveikio aplinkai vertinimo srityje arba kuri yra suinteresuota atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir (ar) poveikio aplinkai vertinimo procesu.
  Viešieji juridiniai asmenys (išskyrus valstybės ar savivaldybės įsteigtus juridinius asmenis), kurie skatina aplinkos apsaugą, visais atvejais laikomi suinteresuotais asmenimis.

 3. arunas sako:

  Jeigu ką nors galima pasiekti – tai tik teisinėmis priemonėmis, o ne plepalais. Akivaizdu, kad rajono gyventojams iš šio objekto naudos tiek, kiek iš gaidžio pieno

 4. Taip taip sako:

  Užjaučiu, gyvenančius už Plento gatvės ir Kabaldos pradžioje… tiek ekologine, tiek nekilnojamojo turto vertės prasme.

  Rekvizituose vidutinė alga ant popieriaus retroplas apie 470 eur (kartu su visa administarcija, direktorium). Žodžiu, nieko gero.
  https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_retroplast/atlyginimas/

 5. !!! sako:

  Na, čia jau kvepia ne tik otkatais, bet ir tikromis šiukšlių akcijomis. Tai gal pasityčiojimui “kaimiečiams” ir gražiąją eglę dovanų šiukšlininkai surentė?

 6. Ignas Širvintiškis sako:

  Ir be didelių tyrimų aišku, kad tokios paskirties objektas- tik bėda širvintiškiams. O tai bent pasiekimas – linksminkimės ir džiaukimės…
  O kas tie statytojai, valstybė ar privatininkai?

 7. Klasikas sako:

  Buvo Širvintos ir jų nebėra, supliaškino naujas fabrikėlis kai pritrūko Carienei savų šiūkšlių.

 8. Dziaukites sako:

  Issirinkot ir dziaukites. Po…ik jiem ta svara ir oro gaivumas. Ale uz tai miestas grazeja,ha ha haaa

 9. Robinas sako:

  Na ką jūs širvintiškiai, tokia gera merė buvo. Turite vandens slides, trikeles, arkas, eglę ar kažką į tai panašaus ir t.t……., o dabar galimai sugalvojo visus išnuodyti, bet manau dar vienai kadencijai spėsite išrinkti?

 10. tai bent sako:

  Va čia tai “tikras rūpestis” miestelio ir rajono žmonėmis!Pasirodo, esam verti tik atliekų…visom prasmėm.

 11. Nu va sako:

  Ir ištručys pinskai Širvintų miestelį. Vėjai tai dažniausia iš vakarų. Ale kaži ko Pinskai kartu nesirodo, maždaug kaip skiriasi? Čia kvepia kažkokiais, matyt, turtais, jų saugojimu – spėju…

 12. Anonimas sako:

  bukit prakeikti per amžiams sumanytojai, už tokią dovanėlę mano vaikams,anūkams,man.Nejaugi teks išvykti iš Širvintų dėl smarvės .Kaip patys dvokia,tad nori visą miestą apdergt.

 13. Bomba sako:

  Štai čia tikra ekologinė bomba Širvintoms! Numatoma perdirbti 4 tonas atliekų per valandą. Galima tik įsivaizduoti kiek atliekų bus sukaupta lauke. Siūlyčiau širvintiškiams jau dabar įsigyti individualias cheminės taršos apsaugos priemones. Skaitant PAV matosi, kad ekologinės grėsmės kils didelės: grunto tarša, gamybinio vandens pylimas į miesto nuotėkų valymo įrenginius, oro tarša ir t.t. Va tau ir šviesi ateitis. Kiek prisimename tai Jonas P. labai aktyviai sukosi atliekų tvarkymo reikaluose. Kažin ar nekyšo ir čia jo ausys?

 14. širvintiškei 15:43 sako:

  yra galimybė skųstis įstaigoms, vykdančioms valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę.

 15. ne Šiirvintų ekologas sako:

  protestai – menka išeitis: reikia ne dėl vaizdo protestuoti, o reikalauti išsamios būsimos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūros. JŠis vertinimas taip pat apima visuomenės informavimą, suinteresuotos visuomenės dalyvavimą poveikio aplinkai vertinimo procese,

 16. Širvintiškė sako:

  Kažkodėl visi pamiršta Širvintosr Kalnalaukio-Zibalų gatvėje esančią UAB Baltijos perdirbimas.Niekam nerūpi kokią smarvę,kokį triukšmą(kai smulkina plastmasę)tenka patirti šalia gyvenantiems. Nežinia kuo miesto gyventojai kviepuoja! O ir darbo vietų nedaug sukurta, ir furos naują Kalnakaukio kelią gadina. Gal pirmiausiai tai reikėtų įvertinti?

 17. Kelias sako:

  Ale koks bus kelias, kai pasipils furos!!!

 18. Manau sako:

  Labiausiai nukentės arčiau gyvenatys. Kris jų jų nekilnojamo turto kaina. Be to, jiems labiausiai įtakos turės tarša ir papildomas automobilių triukšmas. Tad jie turi kreiptis į opoziciją, prašyt Neringos pagalbos ir kviesti žmones protestui.

 19. del darbo vietu sako:

  na kai gerai pagalvoji, ne kažin koks gėris rūšiuoti šiukšles. Paaškins, kad Širvintose nėra kalifikuotų darbuotojų ;) ir vešis iš Vilniaus. Kaip dabar yra pas kitus didesnius Širvintų gamybininkus

 20. komentaras sako:

  jeigu manote, kad yra pavojus gyventojų sveikatai, darykite žingsnius, kad įvyktų planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūra (to gali siekti suinteresuota visuomenė, miesto bendruomenės ir kt.). Tik nemanykit, kad darbo vietos laukia širvintiškių. Jų bus, bet dauguma – nekvalifikuotas darbas su minimumui artima alga, o su technologijomis susijusius procesus tvarkys ne rajone gyvenantys dirbantieji.

 21. Gal sako:

  žinot, kas tie sklypo savininkai?

 22. ? sako:

  Gamykla gerai, bet gal tikrai galima nuošalesnės vietos paieškoti

 23. Naikinamas rajonas sako:

  Medžius išpjausit, betono pritiesit, trūčyznų pristatysit. Jum ką, oras per grynas iš sostinės atvažiavus?

 24. TAIP sako:

  Dėl šio objekto Pinskų tinklas mestas seniai.{1} Pasidomėkit kam priklauso žemės sklypas kur projekte numatomas atliekų perdirbimas. O gal jau ir atsidėkota? {2}Kur dėsime Širvintų miesto plėtros planą? Projekte plėtra buvo numatyta iki pat melioracijos griovio ir kai kas jau buvo suprojektuota. Ar Širvintų rajone maža apleistų buvusiu gamybinių objektų kur tokiai gamybai labai tiktų?

 25. Žmonės, galvokit, ką darot! sako:

  Patys save ištrūčysit

 26. To nedagėrėt sako:

  O tai ką, po švenčių kai kam tiesa labai nepatinka, tai gal reikia meluoti, taip kaip daro kai kas?

 27. Pasitikslinu sako:

  O čia ne tie, kur gamyklą priimsiantiems 15 % „dovanų” žadėjo nuo 30 kavalkų???

 28. Še tau... sako:

  … gyvensime turėdami pastovų pavojų: apie taršą niekas negalvoja, lai smirdi gyventojams bei rinkėjams darbo vietos irgi kenksmingos tegu būna…,lai jos atitenka aktyviausiems judėjimo dalyviams už Širvintas…

 29. Nedagėrėt? sako:

  Kam tokias nesąmones iškart po švenčių darot?

 30. Dovanėlė sako:

  O čia tai bent dovanėlė!

 31. ? sako:

  Beržės k. gyveno 19 gyventojų, o kiek po to padaryta žemės sklypų pertvarkymo projektų, kiek nupirkta sklypų ir juose vyksta statybos ir ten kažkas gyvens? Aišku, kai kas gyvena Vilniuje ir ten nesmirdės, o Širvintas galima pasiekti ir kitu keliu, o gal neilgai ir reiks? Procentai tai čia galimai dideli?

 32. Laima sako:

  Tokiam objektui tikrai per mažas atstumas nuo miesto, manyčiau tai negatyviai atsilieps miesto įvaizdžiui. Geriau jau būtų SPA sugalvojusios, jeigu lyginasi su kitais rajonais. Gaila, kad sprendimai priimami be visuomenės.Juk kai kurie asmenys negyvena Širvintose, koks jiems skirtumas.

Jūsų komentaras:


keturi − du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt