Avarija Jaunimo gatvėje     Partijų atstovai traukė burtus dėl rinkimų numerių    Užjaučiame dėl Bronės Nedzveckienės mirties    Užjaučiame Stanislavą Stravinskienę    Vidmantas Mateika: remdami bendruomenes stiprinsime rajoną   
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mere, administracijos direktore, kur „nuplaukė“ 25 tūkstančiai eurų?

Naujų durų ir aptrupėjusių sienų kontrastas./ Kęstutis Pakalnis ir Vidmantas Mateika /

/ Nuotraukos Neringos Tuškevičienės ir Virginijaus Sarpausko /

KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys:

   Kaip ir tikėjomės, dėl suprantamų priežasčių negavę merės informacijos ir jokio atsako, imamės patys ieškoti ir tirti faktus, kurie mums, Tarybos nariams, sukėlė pyktį dėl švaistomų savivaldybės lėšų.

   Širvintų rajonas, kaip ir kiti rajonai stato arba perka socialinius būstus. Kartu yra remontuojami jau turimi būstai. Tai įprasta tvarka visuose rajonuose. Tad Širvintos niekuo nesiskiria nuo jų. Apie socialinio būsto statybų kainą jau yra kalbėjęs ir rašęs Vytas Šimonėlis. Šiandien nesikartosiu. Tačiau nemažiau neatitikimų ir kriminalų randame ir socialinio būsto remontuose, tiksliau, sąmatose ir piniguose.

      Būtina sutvarkyti laiptus.Manau, gyventojams kils klausimas, kodėl pasirinkome savo tyrimui būtent Šešuolėliuose remontuotą socialinį būstą. Atsakymas labai paprastas – mūsų dėmesį patraukė gerokai išsiskirianti kaina. Štai imkime du panašaus ploto remontuotus butus: Šešuolėlių kaime ir Šalkiškių kaime. Butų ploto skirtumas vos vienas kvadratinis metras. Nors Šalkiškių kaime esančiame socialiniame būste darbų numatyta kur kas daugiau (dokumentus pridedame), tačiau kainos skirtumas milžiniškas ir brangesnis remontas tame bute, kur numatyta mažiau darbų. Buto Šešuolėliuose sutarties kaina 29 210,92 eurai, o Šalkiškių kaime – 6 388,80 Eur. Skirtumas yra net 22 822,12 eurų

     Apsilankius Šešuolėliuose akivaizdu, kad remontas atliktas atsainiai ir nekainavo tiek, kiek yra deklaruojama.

VIDMANTAS MATEIKA, Tarybos narys:

    Durys. Tvarkingai užglaistė. Durų pakeitimas (tame skaičiuje ir lauko durys) (4 vnt.) – 420 Eur. Esu matęs paprastai nubalintus ūkio pastatus, vienadienius remontus (kai per vieną dieną yra padaromas vidaus remontas), tiesiog purkštuvu nupurškiamos dažais lubos ir sienos, jų net nelyginant glaistu arba nepašalinant visokiausių atplaišų. Sovietmečiu taip remontuodavo fermas.

    Apžiūrėjus ką tik suremontuotą socialinį būstą Šešuolėlių kaime, taip ir atrodo – vienadienis remontas. Lubos ir sienos nudažytos, aišku – sienos neglaistytos glaistu arba neprofesionaliai paruoštos prieš dažymą. Susidaro įspūdis, kad darbai atlikti paskubomis. Ant grindų linoleumas patiestas vienas iš pigiausių, durys vos už 60 eur už vnt.

    Malkinės krosnys padažytos paviršutiniškai. Stebina statybininkų akiplėšiškumas. Jei nekokybiškai nudažytos sienos žmogui pavojaus nekelia, tai krosnys jau bėda. Kiekvienas kaimo žmogus, susidūręs su krosnies kūrenimu, suklus pastebėjęs tarp koklių atsivėrusius plyšius, kurie nėra užtaisyti spec. priemonėm. Kūrenant per tuos plyšius eis dūmai, o tai pavojinga sveikatai (kaip į tokį kurenimą pažiūrėtų priešgaisrinė tarnyba?). Mano manymu, krosnys yra nudažytos ne karščiui atspariais dažais, o tai reiškia, kad kūrenant dažai kais ir išsiskirs žmogui pavojingi toksinai.

     Durys. Kurios įstatytos neteisingaiVisą remontą gal ir galima būtų pavadinti savivaldybės taupumu ir tai pateisinti (išskyrus krosnį), bet pažiūrėjus į rangos sutartį plaukai pasišiaušia. Vos 37 kvadratinių metrų ploto ir neturinčio san. mazgų, vandentiekio, buto remontas savivaldybei kainavo 29 210 eurų. Taip taip – eurų, o ne litų (litais būtų apie 100 000).

     Pradžioje netekau žado, vėliau ėmiau skaičiuoti. Paskaičiavęs šio remonto galimas išlaidas, manyčiau, kad jis galėjo kainuoti apie 4 tūkst. eurų.

     Šiandien su kitais bendraminčiais sakau – neleisiu savintis mūsų Širvintų raj. pinigų, ir imsimės visų teisinių priemonių, kad būtų užkirstas kelias tokiems sandoriams. Galite mane vadinti kaip tik norite – skundiku, rajono priešu ar kaip kitaip, aš nenuleisiu rankų ir tokių pinigų pasisavinimų netoleruosiu.

Krosnis. Buvo numatyta metalines dalis pakeisti naujomisAr galima paskaičiuoti, kiek galėjo kainuoti toks remontas?

VIDMANTAS MATEIKA:

Bandykime paskaičiuoti kartu:

Langų pakeitimas (su palangėmis) (5 vnt,) – 890 Eur.

Durų pakeitimas (tame skaičiuje ir lauko durys) (4 vnt.) – 420 Eur.

Linoleumas grindims (37 kv.m.) – 222Eur.

   Vidaus elektros instaliavimas (komplektas) – 750 Eur. Tiesa, nėra aišku, kas į tą komplektą įeina, tad skaičiavau, rozetes, laidus, jungiklius.

Sienų tinko remontas, glaistymas, dažymas (arba tapetavimas) (117 kv.m.) – 1340 Eur. (sienos ko gero yra tik padažytos, glaisto gal net nematė, todėl taip pigiai skaičiuoju).

Lubų tinko remontas, glaistymas, dažymas (37 kv.m.) – 444 Eur.

Krosnies remontas (darbų numatyta daug, bet ji tik padažyta) 80 Eur.

Krosnis. Taip Širvintų savivaldybė supranta tinkamą krosnies remontą

Elektros varžų matavimas (1 vnt.) – 30 Eur, na gal 50 Eur.

     Viso gaunasi šiek tiek daugiau nei 4 tūkstančiai eurų. Kur kiti 25 tūkstančiai?

KĘSTUTIS PAKALNIS:

    Tai yra apiplėšimas viduryje baltos dienos. Šešis vaikus auginanti mama negavo to, kas buvo žadėta. Mano žiniomis, ji dar negali gyventi bute. Mamai pažadėta pavasarį pašalinti broką. Bet ne broką čia šalinti pirmiausia reikia, o susigrąžinti pinigus. O tuomet samdyti kitą įmonę. Su tokia darbų kokybe įmonėms reikėtų uždrausti dalyvauti konkursuose. Abejoju, kad merė ar administracijos direktorė samdytų tokią įmonę savo namų remontuoti, nemanau, kad ir savo draugams rekomenduotų. Tai kodėl samdo rajono gyventojams?

VIDMANTAS MATEIKA:

     Ši įmonė su savivaldybe pasirašiusi dar bent kelias rangos sutartis, ir tai kelia klausimų ar tai nėra planas pinigams nusavinti.

Linoleumas grindims (37 kv.m.) – 222 Eur.

     Abu Tarybos nariai Kęstutis Pakalnis ir Vidmantas Mateika sutartinai kalbėjo, kad jų paskaičiavimais už tokius pinigus galima buvo ir vandentiekį įvesti, ir kiaurą stogą užlopyti, ir laiptinę patvarkyti, ir dar daug kitų darbų nudirbti – vos ne viso namo remontą padaryti. Tuomet net šešių vaikų mamai ir jos vaikams gyvenimas išties gerokai būtų pagerintas, o savivaldybės nekilnojamo turto vertė padidinta (name yra ne vienas socialinis butas).

   Abu Tarybos nariai pasisako, kad jei pinigai būtų išties panaudoti šeimos gerbūvio sutvarkymui, būtų tik sveikintina. O apžiūrėjus būstą akivaizdu, kad buvo pasinaudota daugiavaike šeima ir didžioji lėšų dalis greičiausiai kai kam nubyrėjo į kišenę.

      Tarybos nariai svarsto, jei jau “nuplaukė” didžiulė dalis remontui skirtų pinigų, tai reikėjo turėti bent kiek sąžinės ir bent minimaliai sutvarkyti laiptinę. Tačiau čia pat savo idėja suabejoja – ar gali tiek pasisavinęs pinigų žmogus galvoti apie svetimą šeimą ir svetimus vaikus.

Lubų tinko remontas, glaistymas, dažymas (37 kv.m.) – 444 Eur.

KĘSTUTIS PAKALNIS:

     Opozicijai valdantieji Tarybos posėdžių metu yra priminę, kad įstatymus reikia vykdyti išradingiau. Jei savivaldybės administracija nesugeba atlikti savo pareigų net gaudama darbo užmokesčius, tą be atlygio darysime mes – opozicija. Pavarčiau parduodamo nekilnojamo turto skelbimus mūsų rajone.

   Šiandien Šešuolėliuose vieno kambario butas parduodamas už pusšešto tūkstančio eurų. Širvintose Vilniaus g. mediniame name parduodamas dviejų kambarių tvarkingas butas su patogumais už 21 500 €. O parduodamų namų yra nuo 15 tūkstančių kaimuose iki 30 tūkstančių mieste. Žinoma, ten ne pats geriausias remontas, bet tikrai ne prastesnis, nei šiuo metu minimame “suremontuotame” bute.

       Esu tikras, kad gausiai šeimynai ir erdviau name būtų, ir tikrai patogiau. Juo labiau, kad prie namų yra ir rėželis žemės, kuri šeimai tikrai praverstų auginant daržoves ir taip prisidėti prie šeimos biudžeto.

Krosnis. Puikiai užglaistyta

     O svarbiausia – “remontui” sukištų pinigų namui nupirkti būtų pakakę.

       Savivaldybės administracija turėtų ne raudonus kilimus sau tiesti ar butaforines širdis kabinti, ir net ne sveikinimo atvirukai ar žvaigždės švenčių metu dainuojančios gal net pagal fonogramas, gerina širvintiškių gyvenimą. Savivaldybė turėtų šeimininkiškai žiūrėti į visus sprendžiamus klausimus. Tuomet ir pinigai bus panaudoti pagal paskirtį, ir gyventojai bus patenkinti, o daugiavaikės šeimos gyvens erdviau.

VIDMANTAS MATEIKA:

     Tarybos posėdžio pabaigoje pateikiau paklausimą dėl atliktų darbų socialiniame būste Šešuolėlių kaime (paklausimo foto pridedama). Gavęs atsakymą jį būtinai pateiksiu rajono gyventojams. Tad ši tema būtinai turės tęsinį.

Krosnies remontas (darbų numatyta daug, bet ji tik padažyta) 80 Eur.KĘSTUTIS PAKALNIS:

       Dėl pasakytų netikslių frazių merė teismais grasinasi, o į kairę ir į dešinę taškomos biudžeto rajono žmonių lėšos jos nesudomina. Šiandien jau suprantame, kodėl slepiami dokumentai, kodėl vienodų objektų kainos skiriasi keturis – penkis kartus, kodėl neatsakoma net į Tarybos narių klausimus. Visą tai žinant aiškėja vaizdas, kodėl taip įnirtingai kriminaliniais būdais veržiamasi į valdžią.

Štai ir norime merės ir administracijos direktorės paklausti, kur “nuplaukė” nuo remonto atlikę 25 tūkstančiai eurai? Atsakykite.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

22 Komentarai (-ų)

 1. Masa sako:

  Juokasi puodas kad katilas juodas, o Mateika pamiršo kad kiek pinigu išploves per parama kaimo pletrai, kiek mokesčiu nesumokejas vesdamas juoda buchalterija savo statybos imonei?

 2. Virginijus sako:

  „Super“. Merė manymu, Darbo partijos Širvintų rajone nėra. Nors DP puslapyje nurodoma, kad yra ir skyriaus pirmininkė Inga Vaickienė. Taigi DP nėra valdančioji dauguma. Būtų normalu, jeigu DP kontroliuotų valdžią ir, jeigu reikia, kritikuotų. Galėtų pasidomėti soc. būsto tema.

 3. x sako:

  Dėkoju, kad skelbiate tokią informaciją, gerai, kad visuomenė sužinos. Bet teisingumo vien tik viešinimu nepasieksite. Jūs, kaip tarybos nariai, turėtumėte kreiptis į teisėsaugos institucijas, kad dėl šio fakto būtų pradėta baudžiamoji byla, nes čia galima įžvelgti nusikaltimo požymių.

 4. super sako:

  Virginijau, gerbiu jus uz jusu position. Principinga, bekompromise ir, kas svarbu, neapmokama, kaip vienos aršios opozicionerės.
  Turite suprasti, kad yra tokia savoka kaip partine disciplina. Ar girdejote, kad kas nors is geltonu kritikuotu Pakalni? Taip pat ir su Živile. Živile pimininke ir kritikuoti partijos ar judejimo pirmininko nera niekur pasaulyje. Apie fotomontažus patylėsiu. Tai yra žemas lygys. Bet ką norėti iš patarnautojų?

 5. Virginijus sako:

  “Super”. Sutinku, kad ir socdemai galėtų išsakyti savo nuomonę. Tačiau socdemai, kaip bebūtų, vis vien girdisi ir yra bent šį tą nuveikę. O ar teko girdėti, kad kur nors, dėl ko nors merei prieštarautų DP ir Konservatoriai? Palaukim, su kiekviena diena, manau, bus vis aiškiau.
  Ir dar. Ar teko kam nors matyti DP ir Konservatorių partijų pirmininkų ar šiaip narių šaržus arba fotomontažus? Kai pamatysit, vadinasi vyksta kažkam labai negeri dalykai…

 6. nu jo sako:

  nu jo ims jie tau ce pasakys.Dar neaisku ,kad sau pasieme????????

 7. super sako:

  Virginijau, o kodel nepaklausti socdemu – kur jie? Kodel tyli? Ar jusu principingumas tik apie DP ir koncervus sukasi?

 8. ? sako:

  Baltušyte,ar tu gerai jauties? Gal laikas jau į ligoninę?

 9. taigi sako:

  kai politikai lieka nebaudžiami, tai gobšumas vis auga auga auga… Kaip sniego gniūžtė ir tampa tokiu didžiuliu, tiesiog milžinišku sniego gniužulu, kuris ridendamasis traiško visus, kurių namukai mediniai, pigūs ir kurie nemoka arba bijo pasiskųsti. O betraiškydamas, tas milžiniškas gniužulas, rieda papuoštas širdutėmis ant kurių užrašas, mes mylime jus, medinių namelių gyventojai, mes jums padedame, mes jumis rūpinamės, mes jums geriname sąlygas ir dabar jūs gyvensite tikrai geriau :/

 10. Virginijus sako:

  Kai partijos yra opozicijoje, jų pagrindinė veikla yra valdančiųjų kontrolė, darbų ir veiklos priežiūra. Ir netinkamos veiklos kritika. Panagrinėkim konkretų pavyzdį. Šešuolėlių socialinio būsto remontas. Jo kaina sutartyje 29.210,92 EUR. Opoziciniai Lietuvos laisvės sąjunga ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kritikuoja atliktų darbų kokybę ir jų kainą. Daugiau kritikos iš daugumoje nesančių partijų neteko girdėti.
  Taigi turiu klausimą.
  Darbo partijos Širvintų skyrius ir
  Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų Širvintų skyrius, ką jūs apie tai galvojate?
  Žibertas Mackelo ir Inga Vaickienė, kaip Jums toks visų mūsų pinigų panaudojimas patinka? Ar sutinkat su atliktų darbų kokybe, ar sutinkat su darbų kaina?
  Širvintų valdžia kol kas tyli, Jums būtų puiki proga išsakyti savo nuomonę ir apie savo egzistavimą priminti.
  Minimų partijų pirmininkai nėra mano drauguose. Tai gal galėtumėt jiems perduoti. Gal atsilieptų? Ačiū.

 11. to o sako:

  jeigu soc. būstas užimtas neteisėtai, savininkas su teisėsaugos pagalba turi teisę iškeldinti NT užgrobėją. Klausimas kodėl to nepadaro ;)

 12. Tai sako:

  Prie ko čia socbūstas, jo tai neremontavo?

 13. o sako:

  o kaip tas socbustas, kur neteisetai uzimtas?

 14. O sako:

  ka prokuroras? Yra toks SIrvintose,kuris privalo ginti viesaji interesa ar jis su kontrimaviciais vienoj kompanijoj?

 15. O sako:

  Tai kur čia tokių „meistrų” yra? Norėjau remontuoti būtą, tai kažkaip pigiai užsiprašė, tai pagalvojau kad negerai suremontuos, o čia tai tikriausiai „ gerai daro”, jeigu tokios kainos?

 16. Temidė sako:

  Nereikia ieškoti, kas tuo pat metu savo būstą remontavo. Tai jau pasenę metodai. Dabar dirbama tokiais klausimais civilizuočiau.
  Klausiat, ką daryti? Gal – :
  1. Paprasčiausiai reikia sudaryti ekspertų komisiją, viską įvertinti ir pareikalauti grąžinti nusuktus pinigus teisiniu keliu pirmiausia iš tų, kurių parašai stovi ant visų remonto ir apmokėjimo už darbus dokumentų.
  2. Atleisti tos „šaunios“ir „kompetentingos“ komandos narius iš darbo – vienareikšmiškai.

 17. Pasibaisėjęs sako:

  Šaunuoliai, opozicija – keli vyrai, o padaro už visą tarybą, „kūrybingai“ vykdančią įstatymus. Nesustokite.
  Ką mano apie akivaizdžią vagystę tie jausmingieji, teatrališkai liaupsinę valdovę reklaminiame klipe??? Gal išdrįsite tie, stropiai lankantieji posėdžius, pagaliau įvertinti tai, kas pas mus vyksta ir kodėl taip ciniškai apvagiami vargšai? Baisus nužmogėjimas…

 18. Ak... sako:

  O tai kas toliau? Atsiprašau, jei neįdėmiai perkaičiau. Bus teisinės sankcijos? Vien tik viešinimas problemos neišpęs

  Ir labai įdomiai skamba paskutinis komentaras. Šiaip girdėta pinigų plovimo schema. Gali būti, kad ja pasinaudota ir šiuo atveju?

 19. Klausimas sako:

  Apsidairykim kas tuo metu namus ar butus remontavo.

 20. Jo sako:

  O jei pritrūks,gali regalijas parduot vardan taip mylimų širvintiškių.

 21. Man atrodo sako:

  Už pradingusius 25000 turbūt pirks puodų lėkščių su gėlytėm į ligoninę, kad kvaili žurnalistai neklausinėtų. O gal ir naujų kibirų išeis.

 22. Meistras sako:

  Oho. Duokit 5 štukas ir butas bus ledas.

Jūsų komentaras:


du − = vienas

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu info@krastonaujienos.lt